نشست خبری مجموعه کره‌ای «سایمدانگ» با حضور عوامل شبکه تیوا شامل مهدی داوری (رییس هیات مدیره)، محمد بزرگی (مدیرعامل) و مجید صحاف (از اعضای هیات مدیره) برگزار شد.

مهدی داوری در ابتدای این نشست گفت: مجموعه «سایمدانگ» در ۳۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای پخش خود را از روز پنج‌شنبه آغاز می‌کند و بصورت هفتگی پخش می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۱۵ قسمت از این مجموعه به مدیردوبلاژی زهره شکوفنده و بازیگران نقش اصلی مینو غزنوی و همچنین منوچهر والی‌زاده دوبله شده است.

داوری اضافه کرد: این مجموعه اولین سریالی است که به صورت اختصاصی توسط شبکه تلویزیونی تیوا خریداری شده و از فردا پخش خواهد شد.

وی درباره شبکه تعاملی تیوا که پخش سریال «سایمدانگ» را بر عهده دارد، توضیح داد: پس از اینکه شرایط مجوز راه‌اندازی مهیا شد سال گذشته صداوسیما در مناقصه‌ای که برگزار کرد پنج شبکه خصوصی را مجوز داد تا فعالیت‌های خود را در راستای تولید و پخش برنامه‌های مختلف برای مخاطبان ارائه دهند در این راستا این شبکه به صورت ارائه برنامه‌های تلویزیونی در بستر اینترنت از سال گذشته راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرد.

وی درباره‌ی خرید مجموعه «سایمدانگ» اظهار کرد: تیوا پخش سریالی کره‌ای را در دستور کار خود قرار داده‌ است و قرار است در آینده سریال‌های خارجی دیگری را هم در معرض دید مردم قرار بدهیم اما یکی از علت‌های انتخاب‌مان برای این سریال، گرایش مردم ایران به سریال‌های کره‌ای است. در آینده سریال‌های جذابی را در تیوا پخش می‌کنیم که قرار است آن‌ها را هم به مجموعه اضافه کنیم.

داوری در ارتباط با انتخاب این مجموعه کره‌ای توضیح داد: سیاست ما بر این بوده است که حق کپی رایت را رعایت کنیم، در حال حاضر حق کپی‌رایت با ماست و اگر تلویزیون هم برای پخش این سریال پیشنهادی داشته باشد مذاکراتی را هم با آن‌ها شروع می‌کنیم. در قراردادی که لحاظ شده است شرایط به گونه‌ای است که شرایط در شبکه تیوا بازتر است.

داوری در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه در بین تلویزیون‌های خصوصی تیوا اولین شبکه‌ای است که کاملا خصوصی است، درباره اینکه آیا در آینده برای این شبکه تولید برنامه هم خواهند داشت، اظهار کرد: در استراتژی‌های میان مدت ما تولید محتوا مورد تأکید بوده است. سیاست ما در وهله اول این است که آن بخش از جامعه که محتوایی دارند اما محتوای آن‌ها دیده نمی‌شود به سراغ آن‌ها برویم و پس از آن به مقتضای رفتار مشتری سراغ تولید محتوا می‌رویم. در حال حاضر نگاه ما ایجاد بستر و خرید کپی‌رایت است اما در آینده وارد تولید محتوا خواهیم شد.

او سپس درباره ویژگی شبکه خصوصی تیوا و آی‌پی‌تی‌وی اظهار کرد: یکی از تفاوت‌های شبکه‌های IPTV و VOD، وجود شبکه‌های خطی است. شبکه‌های رادیو تلویزیون خودمان می‌تواند نمونه‌های خوبی برای شبکه‌های خطی باشد. زمانی که این شبکه‌های خطی به راه بیفتند شبکه‌های خصوصی مثل تیوا به راحتی می‌توانند برنامه‌های پرمخاطب رادیو و تلویزیون خودمان را به شکل خطی به نمایش دربیاورند. حسنی که IPTV دارد این است که در حین پخش برنامه‌های زنده تلویزیون که دیگر نمی‌توان این برنامه‌ها را به عقب برگرداند این شبکه‌ها این اجازه را می‌دهند که برنامه به عقب برگردانده شود.

داوری در ادامه درباره تعامل با دوبلورهای باسابقه که در مجموعه «سایمدانگ» حضور دارند نیز اظهار کرد: برای دوبله این سریال تعامل خوبی با دوبلورهای مطرحی که تمایل به همکاری با شبکه‌های خصوصی نداشتند، داشتیم و به عقیده من این مجموعه و در ادامه مجموعه‌های دیگر در شبکه‌های خصوصی بازار خوبی هم می‌توانند برای دوبلورها و کسانی که علاقه‌مند به دوبله هستند، باشد.

تهیه‌کننده «عرق سرد» را برای جشنواره فجر امسال شرکت می‌دهد، درباره پوشش برنامه‌های جشنواره در شبکه تیوا نیز اظهار کرد: سال گذشته ما جشنواره فجر را پوشش دادیم اما امسال جشنواره فجر کمی غیرمتمرکز است و این غیرمتمرکز شدن مشکل ایجاد می‌کند. اما سعی می‌کنیم شرایطش را در موقعیت‌های دیگر فراهم کنیم.

بزرگی: احتمال حضور یانگوم در افتتاحیه سریال «سایدانگ»

در ادامه محمد بزرگی، مدیرعامل شبکه تیوا گفت: تلویزیون‌های اینترنتی بیش از یک دهه است که راه‌اندازی شده‌اند اما یکی از موانعی که ما با آن مواجه بودیم فرهنگ‌سازی مردم برای استفاده از محتوا در این بستر است. اینکه مردم بدانند از این به بعد سریال‌ها را هر زمان در هر کجا می‌توانند ببینند اتفاقی است که در این بستر فراهم شده اما نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

وی درباره مجموعه کره‌ای «سایمدانگ» نیز مطرح کرد: سریال «سایمدانگ» محصول سال ۲۰۱۶ کره است. هنرپیشه اصلی این سریال بازیگر نقش یانگوم است که بیش از یک دهه است از بازیگری به دور بوده است و سریال «جواهری در قصر» آخرین بازی او در ۱۰ سال گذشته قبل از سریال «سایمدانگ» است. او علت دوری‌اش از عرصه بازیگری را حفظ بنیان خانواده عنوان کرده بود.

بزرگی اضافه کرد: این سریال همزمان با ما از شبکه نت‌فلیکس هم قرار است پخش شود، سریالی که در دو زمان سنتی و مدرن اتفاق می‌افتد و زندگی عاشقانه و پرشور یک هنرمند کره‌ای به نام «سایمدانگ» است که نقاش معروف کره‌ای است. بزرگی درباره علت انتخاب این سریال برای دوبله نیز اظهار کرد: انتخاب این سریال به دلیل علاقه مردم ایران به سریال‌های کره‌ای است. وقتی رفتار مشتری‌ها را نگاه می‌کنیم می‌بینیم که سریال کره‌ای در صدر محتواهای ما است.

وی از حضور بازیگر نقش یانگوم برای افتتاح این مجموعه خبر داد اما در عین حال گفت: از ایشان دعوت کرده بودیم که برای افتتاحیه سریال حضور داشته باشند اما ایشان با کمال احترام عذرخواهی کرد و توضیح داد که به دلیل اینکه سفیر المپیک زمستانی است، نمی‌تواند در این افتتاحیه حضور یابد.

بزرگی تصریح کرد: یکی از معانی راه‌اندازی شبکه خصوصی به چابک بودن آن برمی‌گردد؛ یعنی اینکه یک شبکه خصوصی باید در تصمیم‌گیری، نظارت و واکنش‌ها چابکی داشته باشد. سلیقه‌های مخاطبان برایمان مهم باشد و هم چنین نسبت به اتفاقات اجتماعی واکنش نشان دهیم. رسانه ملی همان گونه که از اسمش پیداست برای عموم مردم طراحی شده است. شرکت‌های خصوصی مثل تیوا می‌توانند به عنوان نیش‌ مارکتی برای کسانی باشند که تلویزیون کمتر به نیاز آن‌ها توجه می‌کند.

صحاف: پخش سریال‌های تیوا براساس سلیقه مخاطب

در بخش دیگری از این نشست مجید صحاف درباره میزان استقبال مخاطبان از مجموعه‌های کره‌ای اظهار کرد: انتخاب این سریال و یا هر اتفاق دیگری که در تیوا می‌افتد بر اساس سلیقه مخاطب است، چه از لحاظ تولید محتوا و چه انتخاب مخاطب و درخواستی که داشته است. سلیقه مخاطب برای مجموعه‌هایی مثل ما مهم است چرا که مخاطب با انتخاب خودش سراغ این محتوا می‌آید و انتظار ویژه‌ای نسبت به این مجموعه و آثارش دارد و باید بتواند مخاطب را راضی نگه دارد.

او درباره معیار ممیزی‌ها در شبکه‌های خصوصی، گفت: این ممیزی‌ها کاملا بر اساس قوانین جاری در سازمان صداوسیما است. یک تعامل حرفه‌ای و مطلوب و هماهنگی کامل بین ما و سازمان صداوسیما در این زمینه وجود دارد اما فضا برای محتوای برنامه‌های این شبکه نسبت به تلویزیون بازتر است. رعایت کپی‌رایت، اجازه انتشار و بارگذاری هم یکی از اصول اصلی این مجموعه محسوب می‌شود.

سایمدانگ ، خاطرات درخشان (Saimdang) سریالی تلویزیونی است که در سال ۲۰۱۷ توسط کانال اس بی اس کره جنوبی تهیه شد. این سریال درباره زندگی سایمدانگ است؛ او متولد ۱۵۰۴ میلادی است که در سن چهل و هشت سالگی بعد از نقل مکان به منطقه پیونگ آن به طور ناگهانی فوت کرد.بازیگران سایمدانگ و نقش هایشان

بخش مدرن

لی یونگ آئه( سو جی یون)

یانگ سه جونگ(هان سانگ هیون)

چویی جونگ هوان(مین جونگ هاک)

لی هه یونگ(جونگ مین سوک/همسر جی یون)

کیم هه سوک(مادر مین سوک)

پارک جون میون(هه جونگ)

کیم می کیونگ(مدیر گالری سون)

بخش تاریخی

لی یونگ آئه(شین سایمدانگ/هنرمند برجسته عصر چوسون،اولین زن نقاش،شاعر،خطاط و نویسنده در این سلسله).

سونگ سئونگ هون(لی گیوم)

اوه یون آه(چویی ویومدانگ)

چویی چول هو(مین چی هیونگ)

چویی جونگ هوان(پادشاه جونگ جونگ)

یون دا هون(لی وون سو/همسر سایمدانگ)

منبع: ساتین

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت saten.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت saten.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۹۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

‏مرجان، خواننده ایرانی درگذشت

استقبال از موافقت وزیر کار برای بررسی افزایش حداقل مستمری در شورایعالی کار

"دوره ترامپ را پایان یافته قلمداد کنید؛ او دیگر رئیس‌جمهور آمریکا نیست"

دیدگاه متفاوت سه فقیه درباره مجازات پدر رومینا: از کفایت حبس ده ساله تا قصاص

اجرای طرح عملیاتی رعد با دستگیری ۱۷۲ متهم در قم

خبر بعدی:

لغو برنامه‌های پلیس محور در تلویزیون‌های آمریکا/ افزایش پخش فیلم‌های سیاه‌پوستی

برنامه‌های پربیننده «Live PD»(برنامه زنده پلیس» و «Cops»(ماموران پلیس» به خاطر تظاهرات و جو حاکم بر این روزهای آمریکا در پی قتل «جورج فلوید» از جدول پخش تلویزیون‌های آمریکایی حذف شدند.

خبرگزاری فارس ـ گروه سینما ـ علیرضا سپهوند: قتل یک جوان سیاه پوست به دست پلیس آمریکا بار دیگر رفتار نژادپرستانه و خشونت آمیز نیرو‌های پلیس این کشور را به تصویر کشید. انتشار فیلم کشته شدن سیاه پوست آمریکایی از سوی پلیس این کشور موج شدیدی از اعتراض‌ها و محکومیت‌ها را در آمریکا و سراسر جهان به همراه داشت. به دنبال تداوم اعتراضات و اغتشاشات در آمریکا، حالا پلیس آمریکا حتی از سایه خود می‌ترسد. میزان مخاطب فیلم‌ها و برنامه‌های با موضوع پلیس به شدت کاهش یافته و فیلم‌های با موضوع سیاه‌پوستان به شدت افزایش یافته است. بسیاری از مراسم نیروی امنیتی این کشور به تعطیلی کشیده شده و حالا این مشکل به لغو پخش برنامه‌های با موضوع پلیس نیز کشیده شده است. برنامه‌هایی که با طول عمر چند دهه به فعالیت و به اصطلاح خدمات پلیس آمریکا می‌پرداختند حالا بخاطر جوّ ضد پلیسی، برنامه‌ها را تا اطلاع ثانوی لغو کرده‌اند. 

شبکه تلویزیونی «A&E» قسمت‌های جدید «Live PD» را برای روز جمعه و شنبه لغو کرد. همزمان شبکه «پارامونت» فصل ۳۳ برنامه «Cops»(پلیس‌ها)، سریالی که مدتی طولانی از پخش آن می‌گذرد و قرار بود دوشنبه فصل جدیدش پخش شود، را به تعویق انداخت.

توجه به سوء استفاده گسترده پلیس آمریکا از اجرای قانون علیه آمریکایی‌های آفریقایی در مرکز توجه افکار عمومی قرار گرفته است.

 

برنامه‌های پربیننده «Live PD»(برنامه زنده پلیس» و «Cops»(ماموران پلیس) بخاطر تظاهرات و جوّ حاکم بر این روزهای آمریکا بخاطر قتل «جورج فلوید» از کنداکتور پخش تلویزیون‌های آمریکایی حذف شدند.

 

تصمیم به لغو پخش برنامه‌های «Live PD» و «Cops»(پلیس‌ها) در حالی ادامه می‌یابد که اعتراضات در مورد خشونت و بی‌رحمی پلیس آمریکا در سراسر کشور به دنبال قتل «جورج فلوید» توسط ماوران پلیس «مینه‌سوتا» ادامه یافت، و توجه به سوء استفاده گسترده پلیس آمریکا از اجرای قانون علیه آمریکایی‌های آفریقایی در مرکز توجه افکار عمومی قرار گرفته است.

«ViacomCBS» صاحب شبکه پارامونت روز دوشنبه طی اقدامی، صفحه تمام شبکه‌های کابلی این رسانه را به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه به احترام «جورج فلوید» تاریک کرد، مدت زمانی که افسر پلیس مینیاپولیس زانوی خود را روی گردن فلوید نگه داشت

 

تلویزیون «A&E» در بیانیه‌ای اعلام کرد: با احترام به خانواده‌های جورج فلوید و دیگران که جان خود را از دست داده‌اند، با مشورت بخش‌های بالادستی که از آنها پیروی می‌کنیم و با توجه به ایمنی همه افراد درگیر، تصمیم گرفتیم که این هفته پخش زنده «Live PD» را لغو کنیم.

 

شبکه «پارامونت» هنوز درباره سرنوشت پخش قسمت روز دوشنبه «پلیس ها» اظهار نظر نکرده است، اما برنامه زمانبندی پخش این شبکه حاکی از آن است که مطابق پخش برنامه ساعت ۱۰ شب، سریال «شکارچیان روح»(Ghostbusters) بجای سریال پلیسی پخش خواهد شد.

شبکه پارامونت از هفته گذشته تغییر در پخش برنامه را اعمال کرده و دوشنبه گذشته نیز سریال «پلیس‌ها» در زمان معمول خود پخش نشد. به نظر می‌رسد این شبکه تلویزیونی فعلا برنامه‌ای برای پخش این سریال ندارد. در وبسایت این شبکه نیز برنامه‌ای برای پخش آن وجود ندارد.

 

«ViacomCBS» صاحب شبکه پارامونت روز دوشنبه طی اقدامی، صفحه تمام شبکه‌های کابلی این رسانه را به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه به احترام «جورج فلوید» تاریک کرد، مدت زمانی که افسر پلیس مینیاپولیس زانوی خود را روی گردن فلوید نگه داشت و در این روند او را به قتل رساند و این اقدام به تیتر بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شد.

 

سریال «پلیس‌ها» ابتدا در سال ۱۹۸۹ در شبکه فاکس پخش شد و به عنوان بنیانگذار جنبش برنامه‌های موسوم به «واقعگرایی»(reality) مدرن تلویزیونی تلقی می‌شد. اما در سال‌های اخیر بخاطر به تصویر کشیدن سوء استفاده از اجرای قانون و ماجراهای خشونت پشت صحنه پلیس به شدت با انتقاد مواجه شده است.

 

«اندی دنارت» از برنامه تحلیلی خبری «Reality Blurred»، که اخیرا مطلبی درباره تلویزیون پلیس در وب سایت خود نوشته، اولین کسی بود که تصمیم پارامونت مبنی بر لغو نمایش «پلیس‌ها» در روز دوشنبه را گزارش داد.

 

«پلیس‌ها» موضوع پادکستی به مجری‌گری «دن تابرسکی» با عنوان «فرار از دست پلیس‌ها» شد که منجر به تولید صدها قسمت برنامه شد. تابرسکی و تیمش به ذکر جزئیات و مواردی پرداختند که در آن، ماموران پلیس آمریکا شواهد بسیاری از اقدامات غیرقانونی خود را ازبین می‌برند.

مجموعه «پلیس‌ها» به مدت ۲۵ فصل در شبکه فاکس پخش شد. این شبکه سریال «پلیس‌ها» و «تحت تعقیب‌ترین‌های آمریکا» را شنبه شب‌ها به مدت ۱۴ سال پخش می‌کرد. 

شیوه مرگ جرج فلوید، بسیار شبیه به مرگ «اریک گارنر» در سال ۲۰۱۴ در نیویورک تعبیر شد. حادثه‌ای که باعث شد بسیاری از فعالان حقوق رنگین‌پوستان آمریکا توجه همگان را به «خشونت پلیس علیه اقلیت‌های نژادی» جلب کنند.

 

برنامه «Live PD» شبکه A&E نیز از آغاز پخش در اکتبر ۲۰۱۶ با موفقیت چشمگیری از جنبه مخاطب مواجه شد. این برنامه پلیس‌ها و کلانتری‌ها را به‌طور زنده در حالت گشت در شهرهای سراسر آمریکا دنبال می‌کند.

با هویدا شدن تاثیر و پیگیری مخاطبین، شبکه A&E این برنامه را گسترش داد و حالا به برنامه شماره یک شبکه‌های کابلی روزهای جمعه و شنبه تبدیل شده است. این برنامه پس از وقفه تولید در اوایل فصل بهار بخاطر بحران کرونا، در ماه آوریل ازسر گرفته شد و حالا رفتار خشونت‌آمیز پلیس دوباره آن را به تعطیلی کشانده است.

 

«جرج فلوید» یک سیاه‌پوست آمریکایی بود که در ۲۵ می ۲۰۲۰، مدتی پس از آن که «درک شاوین»، یکی از ماموران پلیس شهر مینیاپولیس از ایالت مینه‌سوتا در ایالات متحدهٔ آمریکا، زانوی خود را برای حدود ۹ دقیقه (۸:۴۶) بر روی گردن وی گذاشت، درگذشت. رهگذرانی که در حال عبور بودند این حادثه را با دوربین موبایل ضبط و در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده منتشر کردند. در این فیلم، مرد سیاه‌پوستی که به نظر می‌آید حدود چهل سال سن دارد، به سختی در حالی که تقلا می‌کند نفس بکشد، به پلیس سفیدپوستی که وزنش را روی گردن او انداخته می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم.» صدای شاهدان عینی نیز شنیده می‌شود که به مأمور پلیس می‌گویند به آقای فلوید اجازه تنفس بدهد. شاهد دیگری به پلیس می‌گوید که از بینی آقای فلوید خون می‌آید. دیگری می‌گوید که بهتر است پایش را از روی گردن او بردارد. اما افسران حاضر در محل به مردم اجازهٔ نزدیک شدن نمی‌دهند و حتی کمی تنش هم ایجاد می‌شود.

 

شیوه مرگ جرج فلوید، بسیار شبیه به مرگ «اریک گارنر» در سال ۲۰۱۴ در نیویورک تعبیر شد. حادثه‌ای که باعث شد بسیاری از فعالان حقوق رنگین‌پوستان آمریکا توجه همگان را به «خشونت پلیس علیه اقلیت‌های نژادی» جلب کنند.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • پخش سومین سریال رادیویی برای «مدافعان سلامت»
 • مجموعه مستند «چهل گره» روی آنتن شبکه سه
 • روایت صد سال معماری معاصر ایران
 • پخش مستند «ساخت غول پیکرها» برای اولین بار از شبکه چهار سیما
 • مجموعه مستند «چهل گره» روی آنتن شبکه سه/ روایتی از 100 سال معماری ایران
 • زمان بازگشایی سینما مشخص شد/چرا انسان گناه می‌کند؟/ واکنش کارگردان «بچه مهندس» به پخش صدای خواننده لس آنجلسی در تیتراژ/چه کسی لقب شیر رسول الله (ص) را داشت؟
 • هدیه تهرانی و پرویز پرستویی به عراق می‌روند
 • چرا شبکه دو سامو بندری را پخش نمی‌کند؟
 • چرا شبکه دو به پخش «سامو بندری» رضایت نمی‌دهد؟
 • اخبار رادیو و تلویزیون| از ویژه‌های رحلت حضرت عبدالعظیم(ع) تا انیمیشن جدید تلویزیون
 • سریال جایگزین «بچه‌مهندس ۳» در لحظات پایانی تغییر کرد
 • هدیه تهرانی و پرویز پرستویی به کردستان عراق می روند
 • «هم‌گناه» صادر شد/ خرید حق پخش توسط تلویزیون عراقی
 • سریال «رهایی» جایگزین «بچه مهندس ۳» شد
 • «سامو بندری» باز هم از جدول پخش حذف شد!/ سریال تکراری «رهایی» جایگزین «بچه مهندس 3»
 • رهایی جای سریال جدید شبکه دو را گرفت
 • تهیه‌کننده «سرباز» به تبلیغات میانی سریال ایراد گرفت/ «سليقه هم خوب چيزيه والا!»
 • «هشدار براي کبرا 11» مرور مي‌شود
 • مجموعه «رهایی» جایگزین «بچه مهندس۳» شد