پس از نوسانات اخیر بازار و اوج‌گیری قیمت لاستیک، مدتی است نمایندگان شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده لاستیک خودرو، اقدام به توزیع لاستیک با نرخ مصوب در بازار کرده‌اند.

به گزارش صدای ایران از تسنیم، به دنبال اتفاقاتی که در بازار ارز در کشور رخ داد، بازار بسیاری از کالاها از جمله لاستیک خودرو نیز دچار نوسان شد و قیمت آن به یکباره اوج گرفت تا جاییکه این موضوع باعث مشکلاتی برای خودروهای سنگین شد. مساله‌ای که برای حل آن توزیع لاستیک این خودروهای سنگین با قیمت مصوب در دستور کار دولت قرار گرفت.

گزارش میدانی خبرنگار تسنیم از بازار لاستیک در تهران حاکی است که توزیع لاستیک با قیمت مصوب تنها مختص خودروهای سنگین نبوده و تولیدکنندگان و واردکنندگان لاستیک خودروهای سواری و سبک نیز مدتی است اقدام به توزیع لاستیک با قیمت مصوب کارخانه در بازار کرده‌اند.

همچنین نمایندگی برخی از این شرکت‌ها برگ سبز خودرو، کارت ملی و حضور مالک خودرو را به عنوان شرایط و مدارک مورد نیاز خریداران اعلام کرده‌اند.

در حال حاضر شرکت‌های یزد، دنا، بارز، گلدستون، سونار، تاندر و هانکوک اقدام به توزیع لاستیک خودروی سواری با قیمت مصوب از طریق نمایندگی‌های خود کرده‌اند که روند توزیع آن همچنان ادامه دارد ولی با توجه به اینکه توزیع آن به صورت محدود انجام می‌گیرد، زمان توزیع در برخی از نمایندگی‌ها از قبل تعیین نشده است.

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید/ زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد/ توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان

خبرگزاری میزان- توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید، زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد، توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان و ... گزیده‌ای از اخبار بسته فرهنگی امروز است. تاریخ انتشار: 13:44 - 24 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۳۴۴۱

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید، زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد، توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان، هیچ کشوری با زبانش کاری نمی‌کند که ما می‌کنیم! و ... گزیده‌ای از اخبار بسته فرهنگی امروز است که در ادامه می‌خوانید.

 

• توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید
رئیس جمهور معتقد است: گردشگری امروز وابسته به فضای مجازی است، یعنی تاثیر بسیاری بر رفت و آمد‌های مردم دارد. توسعه گردشگری اشتغال‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید. به گزارش ایلنا، حسن روحانی گفت: توسعه گردشگری اشتغا‌ل‌زاست و به سرعت به‌دست می‌آید. وی ادامه داد: گردشگری امروز وابسته به فضای مجازی است، یعنی تاثیر بسیاری بر رفت و آمد‌های مردم دارد و در این زمینه دولت فعال است و زیرساخت‌ها را فراهم می‌کند. روحانی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو دستور دارد تمام دریاچه‌ها و سد‌ها را در اختیار حوزه گردشگری قرار دهد تا مردم از آن بهره‌مند شوند.

 

• زمان صدور مجوز‌های گردشگری باید به ۱۰ روز برسد
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: درحال حاضر برای اعطای مجوز سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ۲ ماه زمان لازم است که این رقم باید به ۱۰ روز کاهش یابد. به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان افزود: بوروکراسی‌های اخذ مجوز در حوزه گردشگری باید در کشور کوتاه شود که در این راستا یکسری اقدامات انجام شده است. وی اضافه کرد: در زمان حاضر برای سرمایه گذاری از ۱۸ دستگاه استعلام صورت می‌گیرد و لازم است که تعداد این دستگاه‌ها کاهش یافته یا تجمیع شوند.

 

• توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان
رئیس اتحادیه ناشران خراسان رضوی از توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران این استان خبر داد و گفت: اینکه همه ظرفیت چاپ به انتشار کتاب اختصاص یابد، اشتباه است. فعالیت تجاری رونق را به چاپ برمی‌گرداند. به گزارش تسنیم، مهدی نصیرزاده با اشاره به توزیع ۱۷ تا ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران این استان در دو مرحله افزود: از ابتدای توزیع دولتی کاغذ تاکنون ما موفق به توزیع این حجم شده‌ایم، ناشران استان خود اقدام به ثبت نام در سامانه می‌کنند و پس از تصویب، انتقال کاغذ از تهران به مشهد و توزیع میان ناشران باماست. وی ادامه داد: با توزیع کاغذ دولتی ما توانستیم مقداری از نیاز بازار را تامین کنیم، البته هنوز هم مراجعاتی به بازار آزاد وجود دارد که چاره‌ای از آن نیست.

• هیچ کشوری با زبانش کاری نمی‌کند که ما می‌کنیم!
حسن ذوالفقاری با بیان این‌که هیچ کشوری با زبانش چنین نمی‌کند که ما می‌کنیم، از اهمیت حفظ کرسی‌های زبان فارسی و لزوم گسترش روابط فرهنگی و بین دانشگاهی با کشور‌های دیگر برای ترویج زبان فارسی می‌گوید. به گزارش ایسنا، این استاد سابق اعزامی وزارت علوم به خارج از کشور در پیرو نگرانی‌هایی که درباره تعطیلی کرسی‌های زبان فارسی در خارج از کشور وجود داشت و بعد از اختصاص بودجه برای حفظ آن‌ها خبر داده شد، درباره اهمیت برگزاری این کرسی‌ها در ترویج زبان و ادبیات فارسی اظهار کرد: کرسی‌های زبان فارسی در خارج از کشور از گذشته، حتی پیش از انقلاب ایجاد و تا به حال حفظ شده‌اند و اگر یک‌باره بخواهیم آن‌ها را تعطیل کنیم، احیای دوباره‌شان ولو این‌که شرایط کشور هم همانند قبل شود، کار دشواری است. این است که این کرسی‌ها باید به هر شکلی که هست حفظ شوند. هنوز هم شاید دیر نشده باشد، اما فاصله‌ای که افتاده ممکن است کار را دشوار کند.
• برنامه‌های پایان هفته مسجد جمکران اعلام شد
مسجد مقدس جمکران همچون هفته‌های گذشته از روز سه‌شنبه این هفته نیز میزبان منتظران ظهور امام زمان (عج) خواهند بود. به گزارش فارس، مسجد مقدس جمکران همچون هفته‌های گذشته از فردا سه‌شنبه ۲۵ تیرماه میزبان منتظران ظهور امام زمان (عج) خواهند بود. براساس این گزارش، مراسم دعای توسل این هفته مسجد جمکران با خیل عظیم مشتاقان و منتظران ظهور امام زمان (عج) با سخنرانی حجت‌الاسلام قمی و قرائت دعای مهدی رسولی از ساعت ۲۱:۱۵ برگزار می‌شود. مراسم دعای کمیل این هفته نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین مومنی و قرائت دعای مهدی سلحشور برگزار خواهد شد. پایان بخش برنامه‌های این هفته مسجد جمکران مراسم دعای ندبه است که با سخنرانی و قرائت دعای حجت‌الاسلام حسین آقامیری برگزار خواهد شد.

نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنر‌های سنتی
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنر‌های سنتی در مشهد مقدس خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد مطیع با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه از ۳ تا ۷ مرداد با حضور هنرمندان و صنعتگران ایرانی، شهر‌های جهانی و ملی، فروشندگان، اتحادیه‌های صنایع دستی و فعالین صنایع دستی کشور برگزار خواهد شد. وی افزود: پیش بینی می‌شود در این نمایشگاه ۱۸۰ غرفه در مکانی به مساحت ۴ هزارمترمربع در رشته‌های مختلف صنایع دستی با حضور شهر‌ها و روستا‌های جهانی و ملی صنایع دستی برپا شود.

• ایرج راد رییس شورای عالی خانه هنرمندان شد
در نشست دوره جدید شورای عالی خانه هنرمندان ایران، ایرج راد رییس و فرزاد هاشمی نائب رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران شدند. به گزارش برنا؛ در اولین نشست دور جدید شورای عالی خانه هنرمندان ایران که یکشنبه ۲۳ تیر برگزار شد، پس از بحث و بررسی، به اتفاق آرا ایرج راد به عنوان رییس شورای عالی، فرزاد هاشمی به عنوان نایب رییس، حمیدرضا نوربخش به عنوان خزانه‌دار و فرزاد فرجی به عنوان دبیر شورای عالی به مدت دو سال انتخاب شدند.

• کتاب‌های برجسته بنیاد پژوهش‌های آستان قدس پیرامون امام هشتم
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به معرفی کتاب‌های برجسته بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی درباره سیره و حیات امام رضا (ع) پرداخت. به گزارش ایسنا، سید محمود مرویان حسینی در خصوص انتشار آثار پژوهشی برجسته درباره سیره و حیات امام رضا (ع) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس اظهار کرد: در بنیاد پژوهش‌های اسلامی حدود ۲۳۰ اثر درباره امام رضا (ع) منتشر شده که درباره موضوعاتی، چون زندگی حضرت، پیام‌ها و معارف حضرت و هم‌چنین در خصوص حرم مطهر و نفایس و زیبایی‌ها و هنر و معماری آن نیز هست و به اعتبار مشهد مقدس که بر آستان حریم امام رضا (ع) شکل می‌گرفته، پیرامون مشهد است. وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۶ اثر درباره امام رضا (ع) منتشر کردیم که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌هایی دارند؛ به عنوان مثال ۶ فقه «احادیث امام رضا و ابنائه الکرام» را منتشر کردیم که اثر آقای سید محمد علی خادمی است و این ۶ جلد پیرامون احادیثی است که از امام رضا (ع) درباره مسائل فقهی منتشر شده و به کسانی که می‌خواهند از منظر فقه معارف امام رضا (ع) را پیگیری کنند، توصیه می‌شود، چون این اثر بسیار ممتاز است و امسال منتشر شده است.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۱۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توزیع لاستیک بین رانندگان استان سمنان
 • حال بازار فروش خودروهای داخلی و خارجی چطور است؟ + جدول
 • ۳۰ هزار لاستیک خودروهای سنگین وارد چهارمحال و بختیاری شد
 • بازار خودرو فرو ریخت؛کاهش ۲۰ میلیونی قیمت النترا در یک روز
 • ریزش قیمت خودرو در پی کاهش نرخ دلار/ بازار خریدار ندارد
 • ریزش قیمت خودرو در پی کاهش نرخ دلار +جدول
 • ◄ توزیع بیش از 22 هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان جاده ای و بلوچستان ​
 • ثبات نرخ مرغ در بازار
 • ثبات نرخ مرغ در بازار/ تاخیر در اعلام نرخ مصوب مرغداران را سردرگم کرده است
 • ◄ قیمت بلیت تمامی پروازهای «هما» بر اساس نرخ مصوب است
 • اعلام جدیدترین جزئیات توزیع لاستیک در گیلان
 • صدور حواله‌های دریافت لاستیک ویژه خودرو‌های سنگین
 • برای دریافت لاستیک دولتی در صف نمانید!
 • توزیع بیش از ۲۲ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان سیستان و بلوچستان
 • انباشت لاستیک در فروشگاه‌های کشور
 • توزیع ۱۸ هزار بند کاغذ دولتی میان ناشران خراسان/ اختصاص همه ظرفیت چاپ به کتاب اشتباه بود
 • ◄ توزیع لاستیک کامیون در کشور متوقف نشده است / خلاء و محدودیتی برای توزیع لاستیک سهمیه‌ای وجود ندارد
 • توزیع بیش از 22 هزار حلقه لاستیک در بخش حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان
 • بیش از ۲۲ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان سیستان و بلوچستان توزیع شد