معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از توزیع لاستیک دولتی برای خودروهای سنگین خبر داد .

به گزارش مشرق، علی مدقالچی امروز  از توزیع لاستیک دولتی در بین رانندگان ناوگان حمل بار در زنجان خبر داد و اظهار کرد: ناوگان حمل بار و شماره پلاک‌هایی که در حمل اقلام اساسی و مورد نیاز مردم در بازه زمانی مهرماه همکاری داشتند در اولویت دریافت لاستیک قرار دارند.

وی افزود: ناوگان حمل باری که در این مدت اقدام به دریافت لاستیک دولتی کرده و در اول مهرماه تاکنون در حمل بار اقلام اساسی همکاری نکرده‌اند برای برخورد به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

ترخیص ۱۰ هزار لاستیک وارداتی با ارز دولتی

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از توقف فعالیت سه شرکت متخلف در حوزه ناوگان باری خبر داد و افزود: برای رسیدگی به تخلفات روی داده، این شرکت‌ها به کمیسیون ماده 12 معرفی شده‌اند.

وی با تاکید بر افزایش بارگیری توسط ناوگان حمل و نقل باری طی چند روز گذشته گفت: بارگیری‌ها در زنجان در حال نزدیک شدن به نرمال یعنی یک هزار و 300 بار است.

مدقالچی تعداد شرکت‌های فعال در ناوگان باری استان را 87 شرکت اعلام کرد و گفت: تعداد ناوگان فعال در این استان 4 هزار و 623 دستگاه است.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

یکه تازی اتوبوس های فرسوده در آلایندگی هوای کرج

کرج - ایرنا - ناوگان اتوبوسرانی کرج که در این سالها نه تنها تعداد خودروهایش به کمتر از نصف رسیده بلکه بنا به گفته شهروندان و حتی اعضای شورای اسلامی شهر به عامل اصلی برای آلودگی هوا تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، آنطور که شهروندان کرج می گویند و شواهد نشان می دهد، تردد اتوبوسهای فرسوده در چهارمین شهر پرجمعیت کشور با کلی انتشار دود و آلودگی همراه بوده بطوریکه این آلودگی روزانه همانند هاله ای از دود ، آسمان شهر را فرا گرفته می گیرد.
طبق بررسی ها، ناوگان اتوبوسرانی کرج که در دهه 80 حدود یک هزار و 400 دستگاه اتوبوس فعال داشت ، اکنون با اضافه شدن حدود 30 دستگاه اتوبوس جدید تعداد خودروهای فعال آن به حدود 550 دستگاه رسیده که به عقیده کارشناسان می بایست هر چه زودتر این ناوگان نوسازی شود.
از آنجا که کارشناسان و مسئولان به واسطه ترافیک سنگین شهر میلیونی کرج، شهروندان را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی توصیه می کنند، انتظار این است که حمل و نقل عمومی از اتوبوس های سالم و روز آمد بهره گیرد.
آنچه این روزها در خیابان های کلانشهر کرج مشهود است، تردد دودآلود اتوبوس های فرسوده بوده که عمر بیشتر آنها از 12 سال گذشته و نفس های آخر را می کشند.
همچنین فرسودگی ظاهری این خودروها سبب شده تا بسیاری از شهروندان رغبتی به استفاده از آنها نداشته باشند و وسایل نقلیه خصوصی را راهی خیابان های شلوغ شهر کنند.
این در حالی است که پروژه قطار شهری کرج از سال 85 کلید خورده به واسطه کمبود اعتبار زیر زمین مدفون مانده و به اصلاح زمین گیر شده است.
از دیگر سو تفاوت کرایه تاکسی ها هم سبب شده تا ناوگان تاکسیرانی مشکلات خاص داشته باشد ضمن آنکه هر یک از این وسایل نقلیه مسافران خاص خود را دارند.
به گفته کارشناسان و مردم، ناوگان اتوبوسرانی کلانشهر میلیونی کرج که می بایست جایگزینی مناسب برای خودروهای شخصی و کاهنده آلودگی هوا و ترافیک باشد، در این سال ها به علت توسعه نیافتگی و نبود نوسازی، بیش از 70 درصد اتوبوس های آن فرسوده هستند.
خدمات گسترده حمل و نقل عمومی در مناطق شهری به ویژه کلانشهرها به عنوان ضرورت مورد توجه کارشناسان و مسئولان قرار دارد، موضوعی که این سال ها در بخش اتوبوسرانی کلانشهر کرج بنا به عواملی به حاشیه رفته است.
مشکلات زیست محیطی به ویژه آلودگی هوا از مهمترین چالش هایی است که در سال های گذشته گریبانگیر بیشتر مناطق کشور از جمله استان البرز و کلانشهر کرج شده، پدیده ای که بخشی از آن متاثر از خشکسالی و بخش دیگر به آلاینده های ثابت و متحرک مانند خودروها نسبت داده اند.
در این وضعیت زیست محیطی یکی از راه های کاهش آلودگی هوا در شهرها، گسترش خدمات حمل و نقل عمومی از جمله مترو، تاکسی رانی و اتوبوسرانی است و می تواند در تشویق مردم به روی آوردن از این وسایل کمک کند.
توسعه خدمات تاکسیرانی در کلانشهر کرج اگرچه نیازمند ساماندهی و نوسازی است اما تاحدودی روند معمولی خود را طی کرده، لیکن آنچه در این میان طی 10 سال گذشته بنا به عللی مانند تحریم ها و کمبود منابع مالی مورد توجه قرار نگرفته و روند فرسایشی را طی می کند، خدمات اتوبوسرانی است.
طبق آمار تعداد اتوبوس های کلانشهر کرج در سال 85 به حدود یک هزار و 400 دستگاه رسید اما در همان زمان این تعداد اتوبوس متناسب با نیاز جمعیت میلیونی کرج نبود.
بنا به گفته مسئولان وقت، در آن زمان روزانه حدود یک میلیون و 100 هزار نفر در کرج با اتوبوس ها جابه جا می شدند.
با اینکه اکنون حدود 12 هزار دستگاه تاکسی در کلانشهر کرج فعالیت می کنند اما بنا به گفته مردم و کارشناسان بالابودن کرایه این خودروها به ویژه در مناطق محروم کرج برای شهروندان گلایه هایی در پی داشته است.
همچنین آنچه سبب شده تا ناوگان اتوبوسرانی کرج نتواند بخشی از نیازهای چهارمین کلانشهر کشور را پاسخگو باشد، افزون بر شهر کرج، خدمات دهی به مسافران شهرهای تابعه البرز از جمله طالقان، آسارا، اشتهارد، کمالشهر، محمدشهر، فردیس، ماهدشت و هشتگرد است.
** تاکسی ها و اتوبوس ها عامل 20 تا 50 درصد آلودگی هوای کرج
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج چندی پیش در نشست علنی شورا اعلام کرد که 20 تا 50 درصد عامل آلودگی هوای کرج تاکسی ها و اتوبوس ها هستند.
حسین محمدی افزود: طبق بررسی های علمی، اکنون 68 درصد منشاء آلودگی هوای کرج و استان البرز وسایل نقلیه تشخیص داده شده که باید با تقویت ونوسازی ناوگان اتوبوسرانی بتوان بخش عمده این مشکل را برطرف کرد.
وی بیان داشت: در مجموع 2 عامل طبیعی و انسانی، آلاینده محیط زیست البرز و کرج شناخته شده اند که کانون ریزگردهای طبیعی در 8 سال گذشته مشکلات زیادی برای استان به وجود آورده است.
محمدی گفت: طبق بررسی ها، میزان آلودگی کانون های ریزگرد البرز طی 8 سال گذشته 10 برابر شده است.
وی با تاکید بر اجرای برنامه های زیست محیطی برای مجهز کردن خودرهای عمومی به سیستم کاتالیز و فیلتر تاکید کرد و گفت: در بخش کنترل ریزگردها نیز باید فعالیت ها گسترش یابد.
همچنین عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز، برنامه ریزی و سیاست گذاری برای کاهش آلودگی های زیست محیطی توسط شورای شهر ضروری دانست.
وی بیان داشت: آلودگی هوای شهر کرج متاثر از ریزگردها و ترافیک است که امسال سهم ریز گردها کاهش یافته است.
زارع از ترافیک آزاد راه تهران - کرج - قزوین به عنوان یکی از عوامل و کانون های آلودگی هوا نام برد و اظهار داشت: موضوع کنترل آلودگی هوا و کاهش آن رابطه تنگاتنگی با نظام حمل و نقل عمومی دارد.
رحیم خستو عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج با بیان اینکه اتوبوسرانی چهار درصد حمل و نقل این کلانشهر را برعهده دارد، گفت: این درحالی است که سهم اتوبوس ها در آلودگی هوا 38 درصد است.
وی بر شستشوی اتوبوس ها و تمیز نگه داشتن فضای داخلی و بیرونی آنها تاکید کرد.
کلانشهر کرج حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد که طبق برخی آمارهای غیر رسمی میزان سفرهای شهری و برون شهری با اتوبوس های این کلانشهر به حدود 300 هزار سفر در روز کاهش یافته است.
بنا به گفته کارشناسان، ناوگان اتوبوسرانی کرج برای کارآمدی و ارائه خدمات مناسب به 2 هزار دستگاه اتوبوس جدید نیاز دارد.
**خداحافظی کرج با اتوبوس‌های فرسوده کرج لایحه خرید 200 دستگاه اتوبوس با اعتبار سه هزار میلیارد ریال دی ماه سال گذشته به تصویب شورای اسلامی شهر کرج رسید .
در یکصد و هفدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج لایحه‌ای مبنی بر خرید 200 دستگاه به شورای اسلامی شهر کرج ارسال شد که در متن این لایحه آمده است:
به شهرداری کرج اجازه داده می‌شود به منظور تقویت ناوگان اتوبوسرانی مستند به بند د تبصره قانون بودجه سال 97 کل کشور، برای خرید 200 دستگاه اتوبوس درون شهری نسبت به انتشار اوراق مالی با سود علی الحساب مورد توافق با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به مبلغ سه هزار میلیارد ریال اقدام شود.
محمدرضا احمدی نژاد، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج، با دفاع از این لایحه گفت: این اقدام موجب بهبود عبور و مرور در شهر و تشویق مردم به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.
حسین محمدی، رییس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج نیز با اشاره به اینکه خرید اتوبوس برای شهر اقدام موثری برای توسعه سیستم حمل و نقل عمومی شهر است، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر کرج به شهرهای اقماری نیز خدمات می‌دهد و اتوبوس‌های مورد استفاده برای این شهرها رو به فرسودگی است و تردد آنها آلودگی هوا را به همراه دارد، پیشنهاد می‌شود با هماهنگی و همکاری استانداری نسبت به خرید اتوبوس‌های جدید اقدام کنیم.
وی اضافه کرد: شهر کرج معابر باریک و ترافیک زیادی دارد بر این اساس ضرورت نوسازی تاکسی‌ها و خرید مینی بوس به منظور توسعه حمل و نقل عمومی احساس می‌شود.
فرج الله ایلیات، رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر کرج، نیز ضمن ابراز رضایت از ارسال این لایحه گفت: تصویب این لایحه به توزیع عادلانه خدمات کمک شایانی می‌کند.
منصور وحیدی، نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: باید در شیوه خرید اتوبوس‌ها به گونه‌ای اقدام شود که حاشیه ایجاد نشود و به سمت خودروهایی برویم که گازسوز یا برقی باشد.
در این لایحه آمده است: به شهرداری کرج اجازه داده می‌شود برای خرید اتوبوس‌های جدید نسبت به اخذ تسهیلات به میزان 700 میلیارد ریال از بانک شهر برابر نرخ و کارمزد مصوب بانک مرکزی اقدام کند.
علی اصغر کمالی زاده شهردار کرج اعلام کرد که مرحله نخست نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کرج اواخر سال گذشته با ورود 30 دستگاه اتوبوس به این کلانشهر کلید خورد .
وی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته برای خرید این اتوبوس‌ها اضافه داد: برای خرید این اتوبوس‌ها بیش از 450 میلیارد ریال هزینه شد.
شهردار کرج گفت: به وعده خود با شهروندان پایبند بودیم و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را در ماه های آینده ادامه می دهیم که بایک شرکت تولید اتوبوس در استان سمنان قرارداد منعقد شده که 200 دستگاه اتوبوس با امکانات مناسب در اختیار شهرداری کرج قرار دهد.
وی افزود: این اتوبوس ها امسال به ناوگان حمل ونقل عمومی کرج اضافه می شود.
مجید استاد کاظمی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج با بیان اینکه فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی و عمر بالای 10 سال اتوبوس ها یکی از عوامل دود زا بودن آنها است، گفت: متاسفانه این امر سبب شده تا آلودگی ناشی از دود زا بودن اتوبوس ها افزایش یابد.
وی افزود: البته در بخش اتوبوس های ملکی سازمان حمل ونقل تعمیر و نگهداری آنها را انجام می دهد اما در بخش اتوبوس های بخش خصوصی ممکن است که کمتر به تعمیر و نگهداری آنها به علت بالا بودن هزینه ها پرداخته شود.
وی ادامه داد: اکنون اتوبوس های تحت نظارت سازمان مدیریرت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج از سوخت با استانداردهای خاص یورو چهار استفاده می کنند.
استاد کاظمی خاطر نشان کرد: استفاده از این سوخت سبب می شود تا دود زا بودن اتوبوس ها به حداقل برسد.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج اظهارداشت: اکنون یکی از مشکلاتی که شهروندان در این بخش دارند کمبود اتوبوس در خطوط است که فاصله زمان انتظار در ایستگاه های اتوبوس زیاد است و این امر سبب شده تا مسافران درون شهری معطل شوند.
این مسئول تاکید کرد که در زمان حاضر کلانشهر کرج حدود 150 دستگاه اتوبوس کم دارد هر چند که 550 دستگاه اتوبوس ملکی و خصوصی در 65 خط فعال هستند .
7410/6993

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

عوارض رابطه جنسی زیاد

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۱۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعمال افزایش 22 درصدی قیمت بلیط قطار پس از ماه رمضان
 • فراهم کردن زمینه فعالیت هدفمند در بخش حمل و نقل جاده ای قزوین
 • ◄ فراهم ساختن بستر فعالیت هدفمند در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای استان قزوین
 • توزیع ۳۴ هزار حلقه لاستیک در استان مرکزی/ رتبه سوم استان در حوزه توزیع
 • کسر عجیب سهمیه سوخت کامیون‌داران پس از سوخت‌گیری!
 • رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام
 • تلاش برای اضافه کردن ۱۶۰ خودرو به ناوگان اورژانس اجتماعی
 • حمل و نقل کالا در قزوين 8.2 درصد افزايش يافت
 • احتمال ورود شورای تامین خوزستان به موضوع حمل چغندر وجود دارد
 • ۳۰ هزار حلقه لاستیک درشبکه حمل و نقل کالای استان قزوین توزیع شد
 • افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان
 • معاون وزیر راه و شهرسازی: توزیع لاستیک در کشور سیستمی می شود
 • توزیع لاستیک در زنجان بر اساس کارکرد خودروها انجام می شود
 • توزیع هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران کردستانی
 • توزیع لاستیک در کشور سیستمی می شود
 • 18 هزار حلقه لاستیک کامیون در کردستان توزیع شد
 • ناوگان اتوبوسی بجنورد 2 سال پیرتر از استاندارد
 • برخورد کامیون بنز با پژو ۲۰۶ در زنجان حادثه ساز شد
 • کاهش سهمیه پایه گازوئیل کامیون‌ها