رئیس‌جمهور روحانی در حالی به انکار وعده‌های اصلی خود روی آورده که به نظر می‌رسد با این کار ملاک بهتری را برای قضاوت در انتخابات به مردم داده است. به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس؛ رئیس‌جمهور روحانی، روز دوشنبه (21 فروردین 94) در مصاحبه مطبوعاتی خود که در آستانه آغاز ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری دولت دوازدهم صورت گرفت؛‌ طی اظهاراتی بیسابقه و بحث‌برانگیز 2 وعده اصلی دولت خود به مردم را انکار کرد.
همگان می‌دانند که دولت آقای روحانی طی 4 سال گذشته بواسطه «وعده‌های برجام» و «حل زودهنگام مشکلات» بود که در نزد مردم شناخته می‌شود.

امروز و پس از گذشت 4 سال از عمر دولت یازدهم، حتی بچه‌های دانش‌آموز مقطع متوسطه هم در ایران می‌دانند که چیزی به نام برجام و ماجرای حل 100 روزه مشکلات، هر دو توسط شخص آقای روحانی مطرح شده‌اند و این دو وعده قرار بوده کاری کنند کارستان تا حدی که مشکل «آب خوردن» مردم را هم حتی حل کنند.

جالب است که مصاحبه مطبوعاتی رئیس‌جمهور روحانی نشان داد که آوازه این وعده‌های 4 ساله حتی به گوش مردمان شرق دور و کشور چین هم رسیده است و محتوای قول‌های آقای روحانی آنقدرها پرطمطراق بوده است که حالا خبرنگاران چینی هم حتی ترجیح می‌دهند از آقای روحانی سراغ نتیجه‌ی اینهمه وعده‌های رنگارنگ را بگیرند.

*کی بود کی بود؛ من نبودم، من نگفتم...!

رئیس‌جمهور روحانی، در مصاحبه مطبوعاتی دوشنبه خود، نخستین وعده مهمّش به مردم را در پاسخ به سؤال خبرنگار همشهری انکار کرد.

خبرنگار همشهری از رئیس‌جمهور پرسید: شما در سال 92 از رفع مشکلات اقتصادی به مدت صد روز سخن گفتید اما 30 اسفند سال گذشته بعد از 4 سال گفتید 10 دولت بعدی هم نخواهند توانست مشکلات را حل کنند، آقای روحانی چه اتفاقی افتاده که نظر شما تغییر کرد و حل مشکلات از صد روز به 40 سال تبدیل شد؟

و روحانی هم این پاسخ را به افکار عمومی داد:
«سؤال خوبی کردید. بنده از شما ممنونم چون دروغ بزرگی در برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها پخش می‌شود و شما این را اشاره کردید و خیلی مهم است، بنده چه زمانی گفتم صد روزه حل می‌کنم؟ آن جمله‌ای که بنده گفتم این است که بنده اگر موفق شوم در انتخابات، پایان صد روز اول کارهایی که در این صد روز انجام دادم اعلام می‌کنم و عین صحبت‌های بنده را بیاورید و ببینید، بعد از این عده‌ای مخرب آمدند و گفتند ایشان گفته صد روزه مشکلات را حل می‌کنم، آن کسی که یک شبه حل می‌کرد ما نیستیم کس دیگری است!»[1]

روحانی در حالی این حرف‌ها را زد که در تمام طول 4 سال گذشته، کسی از میان مردم، رسانه‌ها و افکار عمومی نشنید که دولت وعده مشهور 100 روزه‌اش را تکذیب کرده باشد.روحانی شاید در لفظ برجام را به کلید تشبیه نکرده باشد اما توافقی که از قِبل آن وعده‌هایی مثل «حل مشکل آب خوردن»، «ایجاد اشتغال»، «رفع تمام تحریم‌ها در یک روز»، «ارزانی»، «تندتر چرخیدن چرخ زندگی مردم» و «رفع مشکل با کشورهای جهان» به مردم داده شد؛ آیا معنایی جز کلید و حتی فراتر کلید داشت؟!

از طرفی این آقای روحانی بود که در اظهاراتی مضبوط در ذهن مردم و تاریخ، طی اظهاراتی در قبل از انتخابات سال 92 گفته بود:
«برای حل مشکلات برنامه کوتاه‌مدت یک‌ماهه و 100 روزه وجود دارد. می‌توانیم در زمان کوتاه تحول اقتصادی بوجود آوریم.»
(فیلم کامل وعده 100 روزه از زبان رئیس‌جمهور روحانی و انکار آن را در اینجا ببینید)

*روحانی: من نگفتم برجام کلید حل تمام مشکلات است.../برجام کلید نبود، «فراتر از کلید» بود

مصاحبه مطبوعاتی روز دوشنبه رئیس‌جمهور انگار روز تکذیب تمام وعده‌های مهم روحانی بود و قضیه فقط به دروغ خواندن وعده حل 100 روزه مشکلات محدود نماند.

خبرنگار رسانه CCTV کشور چین هم کسی بود که پای «برجام» را به میان کشید.

او از رئیس‌جمهور ما پرسید: آقای روحانی همه ما یاد داریم که 4 سال پیش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فرمودید که توافق هسته‌ای کلید اصلی حل مشکلات کشور خواهد بود و اگر امروز تصمیم بگیرید در انتخابات آتی شرکت کنید به نظر جنابعالی کلید اصلی برای حل مشکلات کشور چه خواهد بود؟

که رئیس‌جمهور در پاسخ به او گفت:

«اولاً‌ بنده نگفته‌ام کلید همه مشکلات کشور حل موضوع هسته‌ای است، کلید حل مشکلات کشور عقل، تدبیر، تلاش و کوشش همگانی است و همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات را حل کنیم.»[2]

آقای روحانی در این زمینه هم متأسفانه مرتکب ناراستی شد...

بله! ایشان شاید در لفظ برجام را به کلید تشبیه نکرده باشد اما توافقی که از قِبل آن وعده‌هایی مثل «حل مشکل آب خوردن»، «ایجاد اشتغال»، «رفع تمام تحریم‌ها در یک روز»، «ارزانی»، «تندتر چرخیدن چرخ زندگی مردم» و «رفع مشکل با کشورهای جهان» به مردم داده شد؛ آیا معنایی جز کلید و حتی فراتر کلید داشت؟!

البته هرکس دیگری هم جای آقای روحانی بود و به جای تمام این وعده‌ها با افزایش یک درصدی بیکاری، بیشتر شدن تحریم‌ها، بیشتر شدن مشکل با کشورهای جهان و... مواجه شده بود؛ شاید راه نجات غیر منصفانه را در این می‌دید که از اساس منکر همه چیز شود.

*صندوق‌های رأی منتظر قضاوت با مردم

متأسفانه بایستی اشاره کرد که شخص آقای روحانی و اعضای ستاد مشترک اصلاح‌طلبان و دولت به هیچ وجه خود را در قبال آنچه به مردم گفتند و کارنامه‌ای که برجا گذاشتند، پاسخگو نمی‌دانند.

آنها همچنین تصور می‌کنند با دستاوردسازی و نگفتن واقعیت‌ها می‌توانند به یک پیروزی دیگر در انتخابات اردیبهشت امیدوار باشند.

رخداد و تصوّری که البته قضاوت اصلی درباره آن بر عهده مردم و تصمیمی است که در پای صندوق‌های رأی خواهند گرفت.
***
1_ http://fna.ir/F5FU4X
2_ http://fna.ir/F5FU4X منبع: فارس

منبع: جهان نيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

وعده‌های روحانی به تولیت آستان قدس رضوی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که در مسیر بازگشت از سفر به دو کشور آسیایی قرقیزستان و تاجیکستان، به منظور زیارت بارگاه مطهر امام هشتم شیعیان، به مشهد سفر کرده بود؛ پس از زیارت ضریح مطهر حضرت ثامن الحجج، در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان مقدس رضوی، بر ضرورت خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به زائران و مجاوران آن حضرت تاکید کرد.

روحانی با بیان این‌که هدف آستان و دولت یکی و آن، خدمت بیشتر به مردم است، افزود: دولت از هرگونه کمک و توجه در این زمینه فروگذار نخواهد کرد و در کنار آستان خواهد بود.

رئیس جمهور افزود: دولت برای ارائه کمک در زمینه طرح جامع حرم رضوی و همچنین بافت فرسوده اطراف حرم و رعایت هماهنگی‌های لازم شهرسازی با بافت معنوی و فرهنگی حرم، آماده است.

روحانی با بیان این‌که دولت طی سال‌های گذشته به حکم وظیفه توجه ویژه‌ای به مشهد مقدس و به‌خصوص ساماندهی بافت اطراف حرم داشته است، اظهار داشت: دولت در حد توان برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مجاوران و زائران علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) در کنار آستان قدس رضوی است.

تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: این آستان مقدس در مسیر سیاست‌های دولت و در کنار دستگاه‌های دولتی و عمومی در جهت خدمت به مردم حرکت خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی اشتغال را اصلی‌ترین نیاز اجتماع عنوان کرد و افزود: آستان رضوی خود را جدای از دولت نمی‌داند و در هماهنگی با هم در جهت تحقق سیاست‌های نظام حرکت خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام مروی افزود: استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد در هماهنگی کامل در خدمات به زائران، همراه آستان رضوی هستند و امیدواریم در همین راستا حرکت را ادامه دهیم.

تولیت آستان رضوی خواستار توجه ویژه دولت به مطالبات آستان با توجه به ظرفیت‌های قانونی و امکانات موجود شد.

حجت‌الاسلام مروی موضوع تبدیل سرخس به منطقه ویژه آزاد را به نفع استان و کمک بزرگی به اقتصاد منطقه و استان دانست و با بیان این‌که تولیت آستان آماده همکاری در این زمینه است، افزود: طرح جامع اطراف حرم و بافت فرسوده نیازمند توجه ویژه دولت است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین در دیدار با رئیس جمهور بر لزوم همسانی ساخت‌وسازهای اطراف حرم با فضای معنوی و فرهنگی حرم رضوی تاکید کرد.

 

ایسنا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدیریت جهادی کلید غلبه بر مشکلات و بحران است
 • الحاق ایران به پیمان شانگهای در گرو حل مشکلات دو جانبه است
 • مدیریت جهادی کلید غلبه بر مشکلات و بحران هاست
 • استاندار خراسان جنوبی وعده حل مشکلات مردم را داد
 • اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص انتشار سؤالات آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1398 و كليد سؤالات پس از برگزاري آزمون
 • سوالات آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ امروز منتشر می‌شود/ زمان انتشار کلید سوالات سه شنبه
 • زمان انتشار کلید و سوالات کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ اعلام شد
 • بهترین وعده های غذایی آماده برای نیروهای نظامی(+تصاویر)
 • گفت وگو کلید واژه همبستگی و برون رفت از مشکلات موجود است
 • شهرداری زنجان به وعده‌ی خود عمل کرد
 • توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم
 • بازارچه‌های مرزی شرق در کما/ اینجا فقط بازار وعده و وعید داغ است
 • مردم سیل زده گرفتار مشکلات فراوان و برخی مسئولان هلال احمر به دنبال «زرشک پلو با کیفیت عالی»/ سفارش ۷۰۰ تقویم رومیزی برای فراموش نکردن وعده‌ها ؟! +سند
 • کدام یک از وعده های روحانی محقق شد؟!
 • نشست ‌اعتباربخشی به کتاب «نماز کلید بهشت» در کردستان برگزار شد
 • قطار میانه به تبریز بر ریل وعده‎ها
 • دخترت نبودم، اما برای پسرت خواهری کردم
 • کلید طلایی‌ کاهش وزن موفق چیست؟
 • کلید مشکلات ایران نه در ژنو است نه لوزان نه برجام نه آلمان و نه ژاپن!