حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: مجلس درباره افزایش حقوق 5 میلیون شاغل و بازنشسته تصمیم گرفت یعنی دولت تاکید داشت که حقوق 20 درصد افزایش می یابد اما مجلس مصوبه ای را تصویب کرد که 5 میلیون نفر بازنشسته و شاغل خوشحال شدند.

حاجی بابایی افزود: متاسفانه مصوبه دولت برعکس مصوبه مجلس اجرا می شود و دولت براساس روندی که خودش اعتقاد دارد کسانی که یک میلیون و 240 هزار حقوق می گیرند 400 هزار تومان افزایش به اضافه 3.2 درصد اضافه کرده است و کسی که 20 میلیون حقوق می گیرد 400 هزار تومان به اضافه 16 درصد یعنی 6 درصد بالاتر از قانونی که مصوب کردیم دریافت می کند و به گونه ای پلکانی واژگون و معکوس اجرا کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: ما براساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی سوگند یاد کرده ایم و مجلس موظف است به این موضوع ورود کند؛ در سراسر کشور اعتراض عمومی بالاست و باید از طرف مجلس قول دهیم که مجلس، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور ورود پیدا کند و کارمندان و بازنشستگان در سراسر کشور بدانند قانون مجلس قطعا اجرا می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: معلمان بدانند که 4 درصد و 400 هزار تومان تا 10 درصد را دریافت می کنند و از همه مهم تر کسانی که حقوق 2.5 میلیون تا 4 میلیون می گیرند به جای افزایش 20 درصدی حقوق آن ها 18 درصد افزایش یافته و این خلاف مصوبه مجلس تمامی احکام صادر شده و غیرقانونی است و انتظار می رود مجلس با هماهنگی دولت قانون مصوب را اجرا کند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر شما قابل توجه است، فلسفه اینکه مجلس مصوبه افزایش حقوق را صادر کرد این بود که فاصله بین حقوق ها کاهش یابد و این روشی که دولت در حال حاضر در مورد 10 درصد اعمال کرده خلاف هدف مصوبه مذکور است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه باید این موضوع را بررسی و گزارشی را به هیات رئیسه ارائه کند تا ما براساس آن اقدام کنیم.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۷۰ درصد ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورایاری‌ها کارکنان شهرداری و حزب اتحاد ملت هستند!

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: فقط ۲۷ درصد از ثبت‌نام کنندگان انتخابات شورایاری‌ محلات از افراد قدیمی هستند و باقی ثبت‌نام کنندگان یا از کارکنان شهرداری و خانواده آنها و یا از حزب اتحاد ملت هستند! ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴ اجتماعی تهران نظرات - اخبار اجتماعی -

مرتضی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به نامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد: در قانون صراحتا به ایجاد شوراهای محلی اشاره شده اما به هر دلیلی در  طول تاریخ پس از انقلاب این شوراها شکل نگرفت.

وی با بیان اینکه شورای شهر تهران مصوبه‌ای را در دوره نخست تصویب کرد که انجمن معتمدین محلات راه‌اندازی شود، ادامه داد: از آنجا که مصوبات شورای شهر باید به فرمانداری ارسال شود، این مصوبه نیز به فرمانداری ارائه و در نهایت تایید شد و بدین ترتیب وجهه قانونی پیدا کرد به همین دلیل هم مرحله دوم آن برگزار شد.

عضو سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: برای برگزاری دوره سوم انتخابات، مشکلاتی در حیطه قانونی بودن یا نبودن آن وجود داشت که آن زمان احمد مسجدجامعی و چمران مشکلات را حل کردند و انتخابات برگزار شد؛ برای دوره چهارم انتخابات نیز فضای اجتماعی سنگینی به وجود آمد و مخالفت‌هایی از سوی مجلس و حقوقدان‌ها مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداری نیز برگزاری این انتخابات را رد کرد و بودجه‌ای که برای برگزاری انتخابات چهارم تعیین شده بود را تعیین نکرد و این امر به یک چالش تبدیل شد؛ با این حال طی پیگیری‌هایی که آن زمان انجام دادیم موضوع به هیئت دولت ارجاع شد و هیئت دولت با مصوبه خود، وزارت کشور را مکلف به انجام همکاری لازم برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در تهران و دیگر شهرها کرد.

طلایی با اشاره به اینکه ما هم به استناد وزارت کشور که موانع را برطرف و فرآیند اجرا را تصویب کرده بود انتخابات را برگزار کردیم، گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم شورای شهر تهران برای دوره پنجم مصوبه جدیدی تعیین نکرده اما بودجه‌ای که برای برگزاری انتخابات مدنظر بوده از سوی فرمانداری تصویب شده است؛ وزارت کشور نیز با این امر موافقت کرده و حتی قرار شده صندوق‌های اخذ رای این وزارتخانه در اختیار شهرداری قرار گیرد؛ در واقع این هماهنگی داخلی بین شورای شهر، شهرداری، وزارت کشور، دولت و فرمانداری انجام گرفته و به دلیل اینکه نقطه مقابل یکدیگر نیستند بدون سروصدا برگزاری انتخابات را هماهنگ کردند.

وی افزود: از همان زمان سازمان بازرسی هم اعلام کرده بود که برگزاری انتخابات مغایر قانون است اما در هر صورت پیگیری برای حل موضوع نشد تا اینکه سازمان بازرسی رسما مکاتبه و مغایر قانون بودن آن را اعلام کرد.

دبیر ستاد چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: در قانون اساسی شورای پایه، شورای محل است بعد به شورای بخش، شهر وروستا اشاره شده است اما به هر دلیل نه مجلس و نه شورای‌عالی استان‌ها و نه دولت با ارائه لایحه به مجلس به این موضوع ورود پیدا نکرده است.

طلایی گفت: نکته حائز اهمیت دیگر این است که انتخابات قرار است با یک شیوه جدید برگزار شود که از نقطه صفر آن، محل شبهه و ابهام است؛ سیاسی کردن انتخابات، واگذاری انتخابات به شهرداری و... اشکالات اساسی محسوب می‌شود که به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها وارد است، یعنی فرض بر اینکه سازمان بازرسی هم مخالفتی نداشته باشد، شیوه‌ای که دست‌اندرکاران برای انتخابات شورایاری‌ها دنبال می‌کنند، درست نیست.

عضو سابق شورای شهر تهران افزود: در این دوره همه افراد قدیمی و کارآمد رد صلاحیت شده‌اند و این موارد نشان می‌دهد اراده‌ای در کار است که انتخابات به گونه‌ای برگزار شود تا نظرات عده‌ای خاص تامین شود! برای انتخابات شورایاری‌های این دوره استقبال چشمگیری صورت نگرفت و این در حالی است که 27 درصد از ثبت‌نام‌کنندگان از شورایاران قدیمی و 50 درصد ثبت‌نام کنندگان کارکنان شهرداری و خانواده آنها هستند یعنی بعد از اینکه استقبالی از سوی مردم وجود نداشت، شهرداری ابلاغ کرد که کارکنان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند که این موضوع بسیار قابل  تامل است.

طلایی با اشاره به اینکه حدود 20 درصد شرکت‌کنندگان نیز از حزب اتحاد ملت هستند، تصریح کرد: مجلس با تعیین یک تبصره می‌تواند این موضوع را حل کند البته نظر شورای نگهبان نیز مهم است اما به نظر می‌رسد در این مرحله کار از اراده شورای شهر و شهرداری خارج شده و باید مجلس و دولت به آن ورود پیدا کند.

پاسخ حناچی به رئیس سازمان بازرسی: انتخابات شورایاری دارای مصوبه دولتی استنامه سراج به سران قوا: جلوی برگزاری انتخابات غیرقانونی شورایاری را بگیریداهداف اصلاح‌طلبان از برگزاری انتخابات شورایاری‌ها چیست؟شبهات قناعتی به تلاش مشکوک اصلاح‌طلبان برای انتخابات الکترونیکی شورایاریتهران| بودجه 6 میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات شورایاری‌هاشاکری: چرا عنصر "سوءشهرت" از آیین‌نامه شورایاران حذف شد؟/سیاسی‌کردن شورایاری سؤال‌برانگیز است

انتهای پیام/

R1014144/P/S2,25/CT1 واژه های کاربردی مرتبط شهرداری تهران شورای شهر تهران شورایاری

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۵۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سخنگوی قوه قضائیه مطرح کرداتهام جاسوسی عیسی شریفی کذب است/ دلایل بازداشت معاون اجرایی سابق قوه‌قضائیه/ حکم داماد وزیر صادر شد/ علنی بودن دادگاه نجفی با دستور رئیسی بود
 • بازداشت طبری به دلیل اعمال نفوذ در پرونده‌ها
 • تائید بازداشت معاون سابق آملی و یک نماینده
 • دستور صدور احکام حداقل حقوق برای دانشجومعلمان به آموزش وپرورش ابلاغ شد
 • سیاووش اکبرپور:باشگاه را روی سر مدیران استقلال خراب می‌کنم/حرف‌های «بابایی» در مورد یکسری‌ها درست بود!
 • نایب رئیس مجلس:دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ها را اعمال می‌کند
 • طبق برنامه انتخابات شورایاری ها را برگزار می‌کنیم/ مصوبه دولت را داریم
 • وجود 1700 معلول تحت پوشش بهزیستی در حاجی آباد
 • تخلف دولت در اصلاح ساختار بودجه از زبان حاجی دلیگانی
 • حاجی‌دلیگانی: دولت درباره لایحه اصلاح ساختار بودجه تخلف کرده است
 • تکمیل پل گهکم‌ حاجی آباد در انتظار اعتبار!
 • رئیس مجلس: دولت درباره پرداخت بدهی تامین اجتماعی طبق قانون عمل کند
 • افزایش 36 و نیم درصد حقوق‌ها سفره کارگران را رنگین نکرد/ بیش از 60 درصد مشکلات کارفرمایان خارج از حوزه کارگران است
 • محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد
 • کارمندان این ماه هم به مانند ماه قبل حقوق دریافت می‌کنند/ دولت کارمندان خود را جریمه کرده است
 • کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق
 • مجلس آینده باید انقلابی باشد/ در حوزه کالاهای اساسی عده ای صاحب پولهای باد آورده شدند/دولت در اجرای مصوبه حقوق و دستمزد لجاجت می کند
 • کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/تخلف اشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق
 • چرا هیچ جزئیاتی از اصلاح بودجه منتشر نشده است؟/ آمارهای روحانی با واقعیت تطابق ندارد/ ۲۲ درصد واحدهای صنعتی راکد هستند