سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان بر بررسی راه‌کارهای تبدیل علم به ثروت در انجمن‌های علمی تاکید کرد و گفت: انجمن‌های علمی مجموعه‌ای از دانشجویان فرهیخته، خلاق، صاحب ایده و عاشقان علم در یک حوزه تخصصی هستند که با استفاده از خرد جمعی به دنبال تبدیل دانایی به توانایی‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر احمد آذین در نشست صمیمانه با دبیران انجمن‌های علمی واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: «انجمن‌های علمی دانشجویان باید با برگزاری جلسات هم‌اندیشی، کارگاه‌ها و نشست‌های مختلف علمی و با بهره‌مندی از خرد جمعی به بررسی راهکار تبدیل علم به ثروت بپردازند و به نتیجه رسیدن این کار یعنی افتخارآفرینی برای دانشگاه، شهر و کشور عزیزمان ایران.»

وی افزود: «توانایی مستلزم دانایی است و از دانایی است که به توانایی می‌رسیم و پیشرفت‌ها و توانایی‌های مختلف در حوزه‌های نانو، ژنتیک، هسته‌ای و قدرت بازدارنگی دفاعی و نظامی ایران حاصل علم، آگاهی و دانایی دانشمندان کشور در حوزه‌های مختلف است.»

آذین با اشاره به سالروز شهادت حسین فهمیده خاطرنشان کرد: «شهادت یک نوجوان 13 ساله در روزهای آغازین جنگ تحمیلی و شهادت محسن حججی 25 ساله به عنوان شهید مدافع حرم در دهه چهارم انقلاب، نشان از تاثیر‌گذاری آرمان‌های انقلاب اسلامی و پختگی جوانان این مرز و بوم در این سنین دارد.»

دبیر هیأت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: «هزاره سوم بر پایه اصل دانایی، دانش و اطلاعات استوار است و محل خیزش دانایی، دانشگاه‌ها هستند که با استفاده از خرد جمعی به دنبال تبدیل دانایی و دانش به توانایی و ثروت‌اند.»

وی افزود: «امروز در دانشگاه آزاد اسلامی به توسعه و تعالی می‌اندیشیم، توسعه به معنای پیشرفت در همه حوزه‌ها و تعالی با مفهوم ایجاد فضایی معنوی و دمیدن روح اعتقادی و اسلامی به دانشگاه که خود زمینه‌ساز هرگونه توسعه از جمله فعالیت‌های علمی خواهد بود.»

آذین گفت: «نقد یعنی تشخیص سره از ناسره و بیان خوبی‌ها و بدیها، از این‌رو وظیفه انجمن‌های علمی این است که با نقد سالم و به دور از هرگونه تخریب و با ارائه راه‌کار و راه‌حل به مسئولان کمک کنند.»

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه هر سه مقطع تحصیلی خود را در دانشگاه آزاد اسلامی گذرانده است، تصریح کرد: «همه قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات مادی و معنوی دانشگاه حول محور واژه فاخر دانشجو بسیج شده و فلسفه اصلی دانشگاه وجود دانشجویان است و اینجانب نیز افتخار می‌کنم که به عنوان یک محصول دانشگاه آزاد اسلامی در سنگر خدمت‌رسانی به دانشجویان مشغول هستم.»

معاون پژوهش و فناوری واحد اصفهان(خوراسگان) نیز گفت: «سال تحصیلی جاری همه امکانات و فضاهای موجود دانشگاه در اختیار انجمن‌های علمی قرار دارد تا بتوانند به بهترین نحو فعالیت کنند.»

دکتر احمدرضا مساح با اشاره به پیش‌رو بودن هفته پژوهش خاطرنشان کرد: «انجمن‌های علمی عزم خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن این هفته جزم، و با برگزاری نمایشگاه، نشست‌ها و جلسات مختلف علمی به پربارتر شدن برنامه‌های این هفته کمک کنند.»

در پایان این نشست صمیمی تعدادی از دبیران و اعضای کمیته‌های مرکزی انجمن‌های علمی دغدغه‌ها و پرسش‌های خود را مطرح کرده و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به ارائه راهنمایی و پاسخ به سوالات دانشجویان پرداخت.

منبع: آنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تبديل منطقه 9 به منطقه فناورانه و کارآفريني شهري /افتتاح 14پروژه با حضور شهردار تهران

خبرگزاري آريا- شهردار منطقه 9 از افتتاح  14پروژه با حضور شهردار تهران در روز دوشنبه در اين منطقه خبر داد.
به گزارش خبرگزاري آريا، سيد علي مفاخريان شهردار منطقه 9 در نشستي خبري با اصحاب رسانه اظهار داشت: در طي يک سال و نيم گذشته بيش از 84 پروژه در دستور کار قرار گرفته که از اين تعداد 14 پروژه روز دوشنبه هفته جاري با حضور شهردار تهران به بهره‌برداري خواهد رسيد و مابقي پروژه‌ها نيز به بهره‌برداري رسيده است.
مفاخريان گفت:با افتتاح مرکز فناوري و کارآفريني شهري ما به دنبال اين هستيم تا شهرداري منطقه 9 تبديل به يک منطقه فناورانه و کارآفريني شهري شويم.
شهردار منطقه 9 خاطرنشان کرد:منطقه 9 در يک محروميت تاريخي به سر مي برد که کمبود اعتبار در بودجه بندي در آن قابل ملاحظه است، هرچند در دو سه سال گذشته زمينه هايي براي توسعه منطقه و رفع محروميت ايجاد شده است که ما شاهد افتتاح 84 پروژه شهري در يک و نيم سال گذشته بوديم.
وي افزود:100 ميليارد تومان براي افتتاح پروژه هاي شهري اختصاص يافته که بخش زيادي از سرمايه گذاري ها توسط بخش خصوصي صورت گرفته است.


شهردار منطقه 9 افزود:14 پروژه اي که در روز دوشنبه افتتاح مي شود شامل يک پارک چهار هزار و 500 متري مي باشد که به نام بانوي خير کشور سعيده قدس نامگذاري مي شود که ايشان بنيانگذار محک مي باشد.
مفاخريان افزود:در بخش مرکز کسب و کارهاي شهري توانسته‌ايم از ظرفيت دبيرخانه شوراي سياستگذاري علوم و فناوري کشورهاي اسلامي استفاده کنيم و انشاءالله اين مرکز فضايي را براي استفاده از ظرفيت کارآفريني بويژه براي جوانان فراهم خواهد کرد.
وي افزود: مرکز فناوري‌هاي هوشمند شهري مرکز ديگري است که در 14 پروژه مدنظر به بهره‌برداري خواهد رسيد. اين مرکز ترکيبي از حضور استارت‌آپ‌هاي فعال در حوزه مديريت شهري محسوب مي‌شود و فعاليت‌ها در اين حوزه انجام خواهد داد که اين مرکز با کمک دانشگاه شريف و سازمان فناوري اطلاعات احداث شده است.
شهردار منطقه 9 اضافه کرد:اين مرکز اشاره شده نخستين مرکزي است که در تهران به بهره‌برداري مي رسد و علاوه بر اينکه پروژه‌اي تحت عنوان پروژه انديش‌سراي عبدالکريم قريب ويژه خاندان قريب از تاثيرگذاران و چهره‌ ماندگار در کشور محسوب مي‌شود قرار است به صورت موزه به بهره‌برداري برسد که اين مجموعه داراي کتابخانه ويژه کودکان، آقايان و بانوان خواهد بود.
مفاخريان با تاکيد بر اينکه پروژه استاد معين که بعد از توقف دو نيم ساله در سال 96 مجددا فعال شده است از ديگر پروژه هايي است که تا پايان سال افتتاح مي شود، خاطرنشان کرد:مجموعه خيابان استاد معين ضلع جنوبي آن از داخل پادگان جي عبور خواهد کرد که بخش زيادي از آن تمام شده است و بزرگراه يادگار امام نيز از داخل پادگان جي عبور مي کند که تامين منابع مالي آن از اولويت اول شهرداري به اولويت دوم شهرداري رفته است که اميدوارم پس از افتتاح پروژه استاد معين پروژه يادگار امام فعال شود.
شهردار منطقه 9 با بيان اينکه 50 درصد املاک مسکوني شهرداري منطقه 9 در بافت فرسوده قرار گرفته است، گفت:146 هکتار از منطقه 9 بافت فرسوده است و ما با تجميع قطعات ريزدانه در سال 96 و 97 توانستيم سرانه مسکوني منطقه 9 را افزايش دهيم و تاکنون بيش از 350 پلاک در هم ادغام شده و توانستيم رتبه اول تجميع قطعات ريزدانه را در مناطق مختلف شهرداري کسب کنيم.

راه اندازي مجتمع کسب و کارهاي شهري با هدف حمايت از جوانان
«مهدي کريمي»رييس دبيرخانه توسعه کسب و کارهاي نوين کشورهاي اسلامي نيز در اين نشست اظهار داشت:ما برنامه ريزي کرديم تا چشم انداز 1404 بتوانيم در همه جاي کشور در حوزه کسب و کارهاي نوآورانه فعاليت داشته باشيم.
رييس دبيرخانه توسعه کسب و کارهاي نوين کشورهاي اسلامي افزود:در حوزه کسب و کارهاي شهري مجتمعي به اين شکل وجود ندارد و اينجا يک مرکز براي افتتاح کسب و کارهاي شهري مي باشد.
وي افزود:نکته فرمايش ما با شرکت هاي دانش بنيان اين است که موضوع آن متفاوت است و از آنجايي که جوانان به حوزه فناوري اقبال دارند، سياستمداران مي دانند که آينده کشور به شرکت هاي فناور بسته است.
کريمي خاطرنشان کرد: ما شاهد آن هستيم که مدل کسب و کارها در حال تفاوت است و نوع حمايت هاي ما با ارايه متفاوت خواهد بود و کشورهاي غرب آسيا در حوزه فناوري هنوز نتوانسته اند موفقيت خاصي داشته باشند و به اين دليل است که نتوانسته ايم که براي آن اهميتي قايل شويم.

 


اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

دادستان اصفهان: دوچرخه‌سواری زنان در فضای عمومی حرام است| پلیس ابتدا تذکر و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف می‎کند| ائمه جمعه و خانواده شهدا نسبت به دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی معترض هستند

زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر می کند؟

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۰۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سامانه «سیماد» در دانشگاه آزاد اصفهان‎ راه‌اندازی می‌شود
 • هیچ ایرانی غیرتمند و با‌شعوری نمی‌رود راجع ‌به نقاط قوّت خودش با طرف مقابل معامله کند
 • معرفی محصولات مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی/ ارزآوری محصولات دانش بنیان
 • طرح «نذر کتاب، نشر دانایی» برای تجهیز کتابخانه های مناطق سیل‌زده
 • نقشه جامع علمی به دنبال عامل جدایی دستگاه‌ها از دانشگاه‌ها-1
 • منادی: دانشگاه آزاد اسلامی نقش اثر گذاری درتعیین رتبه علمی ایران دارد
 • مجتمع کسب و کارهای شهری با هدف حمایت از جوانان راه اندازی می شود
 • ایران، اثرگذارترین کشور علمی در غرب آسیا/ تسخیر علم منطقه توسط دانشمندان ایرانی در سال ۲۰۱۷
 • «توصیف فلسفی علم»؛ خوانشی ویتگنشتاینی از انقلاب‌های علمی
 • تاکید وزارت علوم بر حذف برخی رشته‌های دانشگاه آزاد
 • ثروت خواننده جوان از ادل عبور کرد
 • شاکری: دانشگاه آزاد به قطب خدمت گزاری متقابل صنعت و دانشگاه تبدیل خواهد شد
 • رشته‌های بدون متقاضی دانشگاه آزاد باید حذف شوند
 • مذاکره با آدم‌هایی که زیر حرفشان می‌زنند، تعهّدشان را به هم می‌زنند و پابند به هیچ چیز نیستند، مسخره است
 • تولید ثروت و کارآفرینی، رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی است
 • ۳۵ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال در استان سمنان فشارخون دارند
 • طرح ملی کنترل فشار خون در سمنان آغاز شد
 • ۳۵ درصد افراد بالای ۳۰ سال استان سمنان فشارخون دارند
 • همکاری سازمان سینمایی با یک انجمن علمی در درجه‌بندی سنی فیلم‌ها