خبرگزاري آريا - سحر قريشي گفت: من به خاطردوران ممنوع الفعاليتي دائما تهديد مي شدم که اگر بخواهي در سينما کار کني فلان و ... اگر وارد فلان پروژه نشوي نمي گذاريم کار کنيم.


سحر قريشي سحر قريشي اظهار داشت: من به خاطردوران ممنوع الفعاليتي دائما تهديد مي شدم که اگر بخواهي در سينما کار کني فلان و ... اگر  وارد فلان پروژه نشوي نمي گذاريم کار کنيم. تا اينکه يک دفتر سينمايي به اسم يک کارگردان سينمايي معروف مرا خواستند که من باب آشنايي با ايشان را نداشتم ولي از نظر جايگاه ايشان را مي شناختم. گفتند: راننده‌اي را دنبال شما مي فرستيم تشريف بياوريد دفتر.

اين اتفاق براي بسياري از بچه هايي که علاقه‌مند به بازيگري هستند افتاده است. چيزهايي عجيبي تاکنون شنيده ام و سر صحنه مي‌بينم. متاسفانه بسياري از بانوان علاقه مند به بازيگري هيچ موقع به اين دفاتر نمي رسند و اگر برسند به دفاتري خواهند رسيد که دفتر نيست و اين اتفاق براي من سحر قريشي افتاد. به احترام آن فيلمساز، با ذوق و هيجان  روز جمعه قبول کردم به دفتر آن کارگردان معروف بروم. تلفني به من گفتند که براي تو ماشين خواهيم فرستاد.

ماشين ( تاکسي سمند) دنبالم آمد و من سوار ماشين شدم. وارد مسير شديم و با راننده صحبت مي کردم و متوجه شدم ايشان راننده آقاي کارگردان معروف هستند چون شروع به گفتن خاطره کرد و خاطره‌هايي که ايشان تعريف مي کرد بخش‌هايي از آن را توسط همکاران ديگر  شنيده بودم.
رسيديم به دفتر راننده گفتند که همين پلاک است و به ايشان گفتم مي شود بايستيد. چون جايي که مرا برده بود خيلي خلوت بود. ايشان موافقت کردند و من پياده شدم و هرچه زنگ دفتر را ميزدم کسي در را باز نمي‌کرد. شانسي که من آوردم اين بود که کسي در را باز نکرد. مثل اينکه پشيمان شده بود و نمي دانم در اون شرايط فقط خدا به من رحم کرد.

هي زنگ زدم و به راننده گفتم در دفتر را باز نمي‌کنند. بعد گفتم که خود ايشان هم زنگ بزنند اما باز هم در را باز نکردند و بعد متوجه شدم آنجايي که من رفتم اصلا دفتر اين کارگردان سرشناس نبود.چون خيلي شناخت از موقعيت دفاتر نداشتم نمي دانستم که اينجا دفتر َآن کارگردان مطرح نيست.  آنجا دفتر نبود و در هم روي من چون راننده ايستاده بود باز نشد و من هم برگشتم اما يک حال خيلي منقلبي و بدي داشتم.
سحر قريشي در سريال پيکسل
سحر قريشي که هم اينک در سريال اينترنتي «پيکسل» به کارگرداني محمد حسين لطيفي بازي مي‌کند، با اشاره به اين که مردم از اين مجموعه استقبال خواهند کرد، گفت: دنياي مجازي جزئي از زندگي مردم شده است و تمامي سنين درگير دنياي مجازي هستند؛ بنابراين مي‌توانند اين سريال را به راحتي در گوشي خود ببينند، زيرا زمان هر قسمت اين مجموعه نيز محدود است.

اين بازيگر با بيان اين که مديريت تلويزيون مدتي است مشکل پيدا کرده، گفت: تلويزيون بايد خط قرمزهايي که شخصي است و در دين و عرف نيامده است را کاهش دهد. تلويزيون تنها به برخي از بازيگران اجازه بازي در سريال‌هاي تلويزيوني را مي‌دهد و گاهي مي‌بينيم که يک بازيگر همزمان در چند مجموعه بازي کرده است و اين تکرارها براي بيننده جذابيتي ندارد.
او در ادامه گفت: تلويزيون بايد براي بازيگران سينما از طريق قصه عالي و دستمزد به موقع و درست، اشتياق ايجاد کند تا اين بازيگران وارد تلويزيون شوند. زماني که يک مسوول تلويزيون دستمزد بازيگرش را بعد از چند ماه پرداخت نمي‌کند، بازيگر اشتياقي به کار پيدا نمي‌کند و مي‌گويد تلويزيون پول ندارد و ورشکست شده است و از تلويزيون دور مي‌شود.
قريشي با بيان اين که فرهنگ‌سازي به عنوان يک اصل در تلويزيون مطرح است، گفت: جذابيت نداشتن و تکراري بودن داستان‌ سريال‌ها باعث مي‌شود که بينندگان زمان خود را براي تماشاي سريال‌هاي تلويزيون صرف نکنند. اگر مسوولان از شخصي برخورد کردن با بازيگران دست بردارند و جو پشت ميز نشستن را فراموش کنند و برنامه‌ريزي درستي براي توليد برنامه‌هاي جذاب داشته باشند، جوان‌ها به جاي ماهواره برنامه‌هاي تلويزيون را تماشا خواهند کرد.
او افزود: با اين شيوه عملکرد صداوسيما، تنها قشر خاصي از مردم تلويزيون تماشا خواهند کرد و قشرهاي ديگر به رسانه‌هاي ديگري روي مي‌آورند.

بازيگر مجموعه «پيکسل» با بيان اين که رفيق بازي در تلويزيون وجود دارد، گفت: برخي عوامل پروژه‌هاي تلويزيوني، رفيق بازي مي کنند و نقش‌ها را به دوستان خود مي‌دهند، بايد از آن‌ها پرسيد آيا دوستي که در آن پروژه آوردي لياقت آن نقش و جايگاه را دارد؟ و آيا اين نقش، مناسب او هست؟
او افزود: بازيگرهاي بااستعدادي وجود دارند که برخي از نقش‌ها در يک پروژه براي آن‌ها مناسب است اما با اين وجود منتظر دعوت به کار شدن هستند.
قريشي با اشاره به نبود مديريت، گفت: اگر مديريت در تلويزيون درست شود، همه مشکلات درست خواهد شد. پيشکسوت‌ها هم از اين وضعيت گله دارند زيرا مي‌خواهند پروژه‌اي را شروع کنند اما براي انتخاب بازيگر اجازه‌اي به آن‌ها داده نمي‌شود.
او با اشاره به اين که مردم بايد بخواهند تا بازيگر مورد علاقه‌شان در سريالي بازي کند، گفت: يکي از بازيگران تُرک مدتي قبل از پروژه کاري خود انصراف داد و مردمي که طرفدار او بودند، جلوي خانه سينماي ترکيه جمع شدند و خواستار برگشت آن بازيگر شدند، اين امر نشان‌دهنده‌ي عشق و مديريت درست است. مردم بايد پشت ما باشند اما مردم هم خسته شده‌اند و فيلم‌ها را بي‌انگيزه تماشا مي‌کنند.

سحر قريشي در پايان به يکي از کارهاي جديد خود اشاره کرد: اوايل پروژه «پيکسل»، کار سينمايي ديگري به نام «نيوکاسل» به کارگرداني قصابيان را نيز بازي کردم. قصه‌ي اين فيلم بسيار جذاب است و فضايي شبيه به فيلم «مهمان مامان» دارد و اميدوارم به جشنواره نيز برسد. در اين فيلم در کنار نسرين مقانلو و حميد گودرزي بازي کرده‌ام.
پيش از اين نيز سحر قريشي در مورد درباره آرايش خانم‌ها اظهارات جالبي داشت.
بخش‌هايي از اين گفتگو را براي‌تان منتشر مي‌کنيم:
سوال: آقايان ايراني اعتقاد دارند که خانم‌ها بدون آرايش جذاب نيستند و خانم‌ها به اين دليل آرايش مي‌کنند که اعتماد بنفس‌شان بالا برود.
فکر مي‌کنم آن دسته از آقايان که اين حرف را مي‌زنند، خودشان اهل آرايش هستند چون مي‌دانيد که دقيقا اين اتفاق زياد شده، الان در فضاي مجازي شاهد اتفاقات عجيب و غريبي هستيم. پيش از اين ما تنها به خانم‌ها مي‌گفتيم جراحي زيبايي انجام ندهند اما امروز بايد به آقايان هم بگوييم که جراحي زيبايي نکنيد و چهره خود را از حالت مردانه و ايراني خارج نکنيد. به نظر من وقتي ما خودمان و سن‌مان را باور داشته باشيم نيازي به آرايش نداريم. شما دقت کنيد به عزيزاني که خارج از کشور هستند، به هيچ وجه آرايش زيادي روي صورتشان نيست. به خصوص براي دختر خانم‌ها آرايش غليظ اصلا کار شيک و پسنديده‌اي نيست. مادر من برايم تعريف مي‌کند که در زمان‌هاي گذشته براي اينکه بتوانند يک خانم متاهل را از يک خانم مجرد تشخيص بدهند، از روي آرايش صورت و رنگ موها اين کار را انجام مي‌دادند اما امروز دقيقا برعکس شده است. دختر خانم‌هاي مجرد آرايش زياد و غليظ دارند و خانم‌هاي متاهل بدون آرايش هستند. احساس مي‌کنم، من سحر قريشي و يا ساير همکارانم در اين حرفه بايد تلاش کنيم و اين فرهنگ را دوباره زنده کنيم و به مردم اعتماد به نفس و حال خوب رو برگردانيم، البته نه با زور، بلکه با آرامش.

از يک چالشي مثل چالش بدون آرايش خيلي استقبال نشد.
من خودم چالش بدون آرايش را دوست نداشتم. چون از سلبريتي‌ها شروع شد، وقتي شما هنرمندي، وقتي شغلت متفاوت است و به اقتضاي شغلت مجبوري شو اجرا کني. شوي من(سحر قريشي) همين عکس‌هايي هست که از من منتشر مي‌شود. همين جاهايي هست که مي‌روم و همين لباس‌هايي هست که مي‌پوشم. مثلا من جز بازيگراني هستم که ساده لباس مي‌پوشم. چون معتقدم لباس‌هاي من بايد طوري باشد که طرفدارهاي من بتوانند به راحتي آن لباس‌ها را تهيه کنند. البته ممکن است در شرايطي هزينه بيشتري براي لباس صرف کنم اما به نظر من بهتر است که اين اتفاق پيش نيايد. من هنرمندم و موظف هستم که مرتب و منظم در جامعه حضور پيدا کنم، با يک آرايش ساده و پوششي که مناسب با عرف جامعه است. الان شرايط به گونه‌اي شده که سلبريتي‌ها ساده‌تر از مردم عامه لباس مي‌پوشند.

بعد از اينکه در جشنواره فيلم فجر، لنز به چشمتان گذاشتيد. جرياني آغاز شد که ساير خانم‌هاي بازيگر هم به سراغ لنز رفتند. نظرتان در اين مورد چيست؟
آدم از هر چيز خوبي تقليد مي‌کند و ياد مي‌گيرد، من خودم، جز آن دسته از آدم‌هايي هستم که وقتي مي‌بينم فلان هنرمند از چيز خوب و مناسبي چه در لباس، چه در آرايش استفاده کرده، من هم استفاده خواهم کرد. ولي در مورد لنز، ما بازيگران آنقدر در موقعيت‌هاي متفاوت قرار داشته‌ايم که من بعيد مي‌دانم استفاده ساير خانم‌ها از لنز به خاطر من بوده باشد. ولي شايد يک ساختار شکني در ظاهر سحر قريشي وجود داشت که برايشان جالب بوده ... به هر حال من هميشه با موهاي مشکي و چشم و ابروي تيره ديده شده بودم اما اين بار کاملا متفاوت ظاهر شدم.

بيوگرافي سحر قريشي
سحر قريشي در ششمين روز از دي ماه سال 1366 در تهران متولد شد. او بازيگر سينما و تلويزيون است و بازيگري را با فيلم سينمايي لج و لج بازي آغاز کرد.

 سحر قريشي تنها يک برادر دارد و رنگ هاي مورد علاقه اش مشکي ، آبي و قرمز است  طرفدار دو آتيشه استقلال است.

سحر قريشي و برادرش
سحر قريشي دوست دارد هر چه زود تر به اوج برسد و اين آينده را براي خود پيش بيني ميکند. براي قريشي نوع پوشش و لباس خيلي اهميت دارد . او حسين سهيلي زاده را مانند پدرش دوست دارد.
سحر قريشي پس از آن از طريق  سياوش خيرابي به سهيلي‌زاده معرفي شد و آقاي سهيلي زاده براي نقش يلدا او را انتخاب کرد. او بعد از ايفاي نقش يلدا در سريال دلنوازان به شهرت رسيد.

افکارنيوز
اخبار مرتبط: 
هک اينستاگرم سحر قريشي توسط سعودي‌ها! +عکس
عکس هاي جديد سحر قريشي به مناسبت سالروز تولدش
جنجال مصاحبه سحر قريشي با رشيد پور و يک پاسخ جالب به منتقدان نسبت به سواد وي / عکس هاي جديد و ديده نشده از وي + تصاوير
افشاگري سحر قريشي از علت طلاق گرفتنش و واکنش وي نسبت به حرف هاي جنجالي همسر سابقش + تصاوير و فيلم
بالاخره ماجراي ازدواج سحر قريشي و اميد علومي لو رفت ! - قسمت اول + تصاوير
حرف هاي ناگفته سحر قريشي و اميد علومي از ازدواجشان - قسمت دوم + تصاوير
سحر قريشي از زندگي شخصي و رازهاي خانوادگي‌اش مي گويد
سلفي سحر قريشي با ظاهر جذاب با فرزاد حسني+ عکس

لباس هاي زنانه و مردانه ترک اصل | ويژه نوروز 96
اگر مي خواهيد در ميهماني هاي نوروز متفاوت باشيد| نوروز 96

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حرف های بازیگر بانوی عمارت بعد از بازی اش در فیلم برادر جان

حسام منظور این روزها در نقش چاووش در سریال «برادرجان» حضور پررنگی دارد.

حسام منظور که راه شهرت را با بازی در سریال «بانوی عمارت» آغاز کرد، این روزها در سریال «برادرجان» توانسته نظر مخاطبان تلویزیون را به سمت خود جلب کند. این بازیگر تئاتر و تلویزیون با انتشار تصویری از خودش در کنار محمدرضا آهنج کارگردان این سریال نوشت: وقتی همراه با کارگردان محترم محمد رضا آهنج نتیجه کار را تماشا می کنیم.

بیشتر بخوانید   حسام منظور چرا بازی در برادر جان را قبول کرد   بازیگر بانوی عمارت در ملودرامی اجتماعی مذهبی بازی می کند

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

دادستان اصفهان: دوچرخه‌سواری زنان در فضای عمومی حرام است| پلیس ابتدا تذکر و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف می‎کند| ائمه جمعه و خانواده شهدا نسبت به دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی معترض هستند

زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر می کند؟

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۲۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مسابقه عکاسی افطار و سحر در رشت
 • مجری سرشناس چند اثر خود را به کتابخانه موسوی خوی اهدا کرد
 • وزیرخارجه پاکستان از احتمال دیدار ترامپ- عمران خان خبر داد
 • درگذشت ایران پژوه سرشناس در ۹۴ سالگی
 • وزیر خارجه پاکستان از احتمال دیدار خان و ترامپ خبر داد
 • حضور تیم سحر کانون دانشجویی هلال احمر قم در مناطق سیل زده
 • مواد غذایی که در «افطار» و «سحر» باید مصرف کرد
 • مرگ دردناک پیرمرد آمریکایی پس از پرت شدن از اتوبوس توسط دختر جوان! +فیلم
 • (تصاویر) شکار خرگوش توسط کلاغ
 • یحیی توره هم به لیگ چین رسید(عکس)
 • تبیینی بر تفاوت‌های سحر و شعبده‌بازی
 • وقتی کارگردان و بازیگر سریال رمضانی به تماشای دست‌پخت خود می‌نشینند
 • سقوط دختربچه دو ساله از طبقه دوم ساختمان بر اثر اقدام دیوانه وار مربی مهد کودک + فیلم
 • وقتی کارگردان و بازیگر سریال رمضانی به تماشای دستپخت خود می‌نشینند
 • جدایی از جبهه پایداری به دلیل اختلاف نظر تشکیلاتی بود/ ماجرای کنایه اینستاگرامی به دیپلمات ارشد/ با دیدگاه‌های لیبرالی حاکم بر اقتصاد، وضع مردم خوب نخواهد شد
 • تصویری از بهاره رهنما، سحر قریشی و اکبر عبدی روی پوستر یک فیلم کمدی+ عکس
 • جدا شدنم از جبهه پایداری به دلیل اختلاف نظر تشکیلاتی بود، نه عقیدتی/ تا وقتی دیدگاههای لیبرالی بر سیاست و اقتصاد کشور حاکم است، وضع مردم خوب نخواهد شد/ ماجرای کنایه اینستاگرامی به دیپلمات ارشد
 • دارین‌حمزه: در خانه کارگردان ایرانی همه لخت بودند
 • آخرین بازمانده «سحر خوان‌» های تهران