خبرگزاری میزان- نصیری با اشاره به اینکه یکی از بهترین اجراهای پژمان بازغی در کودک شو اتفاق افتاده است، از تلاش این برنامه برای ترویج بازی‌های فکری بین اعضای خانواده سخن گفت. رضا نصیری تهیه کننده برنامه تلویزیونی "کودک شو"در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: ضبط "کودک شو" ادامه دارد و این برنامه در بخش نخست خود در90 قسمت ساخته می‌شود.
وی ادامه داد: روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 21:00 "کودک شو" روی آنتن شبکه نسیم می‌رود و تکرار آن نیز در روز بعد در سه نوبت و در ساعت‌های 1 بامداد، 9 و 16 پخش می‌شود.

نصیری تصریح کرد: مدت زمان این برنامه تلویزیونی 60 دقیقه است و به طور تقریبی هم اکنون 12 تا 13 قسمت از این برنامه روی آنتن رفته است.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: هر برنامه ای در ابتدا که ساخته می‌شود زمان می‌برد تا مخاطبان خود را پیدا کند که این موضوع در مورد برنامه‌های پرمخاطبی همچون "خندوانه"نیز وجود دارد.
این تهیه کننده عرصه تلویزیون توضیح داد: خدا را شکر با توجه به ساختار برنامه "کودک شو" از همان قسمت‌های اولیه این اثر توانست بیننده‌های خود را پیدا کند و در رده سه برنامه پربیننده شبکه نسیم در نوروز 1396 قرار بگیرد.

وی یادآور شد: با توجه به جالب بودن بستر این برنامه و اینکه خانواده‌ها افرادی را از جنس خودشان در تلویزیون تماشا می‌کنند، این اثر توانسته ارتباط خوبی بامردم برقرار کند چرا که از ابتدا نیز هدف ما این بوده که ستاره‌های این برنامه را مردم تشکیل بدهند.
نصیری همچنین گفت: ما آیتمی با عنوان "دوبله شو" داریم که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و حتی شبکه‌های خارجی که با مادر بسیاری ازموارد مشکل دارند نیز از این برنامه تعریف بسیاری کرده‌اند.
وی افزود: بسیاری از افراد حداقل یک قسمت از "کودک شو" را دیده‌اند البته ما در حال ایجاد تغییر در ساختار‌های این برنامه هستیم که برای مخاطب یکنواخت نشود و همچنین طرح‌های جدیدی را به برنامه اضافه می‌کنیم که در قسمت‌های آینده به وقوع می‌پیوندد.

تهیه کننده برنامه "کودک شو" تصریح کرد: در صورت استقبال مخاطبان و همچنین تصمیم شبکه برای ساخت فصل بعدی "کودک شو"، گروه ایده و محتوای طرح‌های خوبی را مطرح کرده که در صورت ساخت فصل دوم نیز اتفاقات جدیدی در برنامه رخ می‌دهد.
وی اظهار کرد: ما برای اجرای این برنامه از بین مجری‌ها و همچنین از بین بازیگرهای تلویزیون و سینما گزینه‌های بسیاری را داشتیم اما برای انتخاب مجری چندعامل را مدنظر قرار دادیم که در نهایت منجر به انتخاب پژمان بازغی شد.
نصیری توضیح داد: در مسابقه "کودک شو" تصمیم داریم به مخاطب تلنگری هم بزنیم که براساس آن ارزیابی کند که تا اندازه نسبت به خانواده و همچنین فرزند خودش شناخت داردو برای آن‌ها زمان صرف می‌کند.
وی یادآور شد: در این روند همچنین استفاده از بازی‌های فکری و فیزیکی به جای بازی‌های دیجیتالی را مد نظر داشتیم و اینکه علاقمند بودیم مردم را ترغیب کنیم تا برای انجام دادن این بازی‌ها با کودکان خود زمان بگذارند.

این تهیه کننده تلویزیون ادامه داد: در این راستا برای این برنامه باید یک مجری را انتخاب می‌کردیم که با بستر خانواده تناسب داشته باشد و علاوه برچهره بودن و برخورداری از یکسری مشخصات به لحاظ حرفه‌ای و کاری ، سابقه خوبی نیز در این زمینه داشته باشد که در نهایت به پژمان بازغی رسیدیم.
وی خاطرنشان کرد: تصور می‌کنم یکی از بهترین اجراهای پژمان بازغی در "کودک شو" بوده است. مخاطبان برای حضور دراین برنامه می‌توانند زیرنویس‌های "کودک شو" را مشاهده کنند و یا از راه روابط عمومی شبکه نسیم و همچنین راه‌های ارتباطی برنامه در فضای مجازی اقدام کنند.
انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عمو قناد به زودی به تلویزیون بر‌ می‌گردد/ارتقاء سینمای کودک نیازمند توجه مسئولین فرهنگی است

خبرگزاری میزان- مجری برنامه‌های کودک ونوجوان گفت: به منظور اعتلای تولیدات سینمای کودک و نوجوان تلاش‌های فراوانی شده است، اما علی رغم تلاش‌هایی که انجام شده اما نیازمند توجه و یاری بیشتر از سوی مسئولان فرهنگی هستیم. تاریخ انتشار: 11:30 - 24 تير 1398 - کد خبر: ۵۳۳۱۶۶

مجید قناد مجری برنامه‌های کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری میزان با اشاره به رویکرد‌های جشنواره تئاتر کودک گفت: بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان سخت در تلاش است تا منسجم‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

وی ادامه داد: بیشترین دغدغه‌های دست اندرکاران برنامه‌های کودک تمرکز بر آموزش، احترام، تربیت و اخلاق همچنین ترغیب به مطالعه‌گری در نسل جوان است. این برنامه‌ها علاوه بر سرگرمی جنبه‌های فرهنگی را نیز تحت پوشش دارد. تربیت و فرهنگ سازی برای آینده سازان کشور امری مهم و قابل توجه است. لذا توجه به آموزش مسئله امروز نیست بلکه در سال‌های ۶۲ نیز به عنوان یک هدف برای برنامه سازان مطرح بوده است.

قناد با اعلام این خبر که عمو قناد بزودی در شبکه دوم مهمان کودکان و نوجوانان خواهد شد اظهار کرد: در برنامه‌ای که از شبکه دو سیما به نمایش گذاشته می‌شود تلاش شده تا بخش‌های مفرح و شاد مورد توجه قرار گیرد و در برنامه گنجانده شود به همین منظور گفت و گو‌های لازم در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ابراز کرد: به منظور اعتلای تولیدات سینمای کودک و نوجوان تلاش‌های فراوانی شده است، اما علی رغم تلاش‌هایی که انجام شده  اما نیازمند توجه و یاری بیشتر از سوی مسئولان فرهنگی هستیم. جشنواره سینمایی کودک و نوجوان در اصفهان، توسط موسسه توسعه سینمایی کودک و نوجوان برگزار می شود.

قناد افزود: توجه برگزار کنندگان جشنوار‌های فیلم عموما بر روی بزرگسالان متمرکز شده است و دلیل این امر در بازگشت سرمایه خلاصه  می‌‌شود، با این همه نباید فراموش کنیم که کودکان نیز برای رشد و اعتلای فرهنگ نیازمند آموزش و فرهنگ سازی به شیوه‌های خاص از طریق رسانه‌ها هستند و این مهم ضرورت توجه به سرمایه گذاری فرهنگی را برای نسل آینده با اهمیت‌تر می‌کند.

وی به برخورد مردم در مجامع عمومی با عمو قناد اشاره و بیان کرد: در بسیاری از موارد مردم در برخورد با من جویای دلیل کم رنگ بودنم در برنامه‌های رسانه‌ای هستند و پاسخ من به مردم این است که عمو قناد به همراه همکارانش همچنان فعال و پرشور است.

قناد ابراز کرد: همه فعالان عرصه تولید دغدغه هایشان به حوزه  کودکان باز می گردد،. اما وجود پشتوانه‌ای که بتواند زمینه را برای فعالیت هنرمندان فراهم کند الزامی است، در حقیقت این دو مقوله لازم و ملزوم هم هستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: عمو قناد هست، مشروط به کمک و هدایت مسئولان، زیرا ضرورت حوزه کودک پرداختن به موضوعات متنوع و اجتماعی فرهنگی است، تا بتواند فرهنگ را درونی و هنجارسازی کند، در غیر این صورت کودکان همانند سال‌های اخیر تنها به رسانه‌های مجازی پناه می‌برند.

انتهای پیام/

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۸۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فضای رقابتی به حفظ مالکیت فکری در اقتصاد کمک می‌کند
 • بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری در کمیسیون فرهنگی
 • ‌برنامه اجراهای خیابانی چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی مشخص شد
 • فرهنگ عفاف و حجاب باید ازدوره ابتدایی ترویج یابد
 • بازآفرینی بافت های فرسوده از برنامه های شاخص دولت است
 • اصول و اهداف هلال احمر در ترویج فرهنگ امدادی و پیشگیری از آسیب ها
 • موسی حقانی: «غرب‌باوری» و «مرعوبیت» ویژگی تقی‌ زاده‌هاست
 • همراه با خانواده‌ای که دور ایران را رکاب زد
 • یزد؛ ‌۲ سال پس از ثبت جهانی
 • شکوری: برگزاری دیدار تیم ملی و امید اتفاق خوبی بود
 • ۹۸ درصد کودک‌ازاری‌ها در خانواده اتفاق می‌افتد
 • سریال نهنگ آبی قسمت بیست و یکم؛ بی بازگشت+ دانلود قسمت 21 نهنگ آبی
 • دانلود قسمت بیست و یکم سریال نهنگ آبی
 • کانون های مساجد بهترین مامن برای ترویج برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی است
 • نگاهی به کنسرت‌های روزهای پایانی تیر ماه | ۳ اجرا سهم بانوان شد
 • موراتا: بازگشت به اتلتیکو مادرید بهترین اتفاق ممکن برای من بود؛ گریزمان یکی از بهترین بازیکنان باشگاه در سالیان اخیر بوده است
 • آغاز اکران فیلم در سالن سینمای کانون پرورش فکری کرمانشاه
 • تاکيد بر پاسخگويي به شبهات فکري و اعتقادي
 • اجراهای بخش خیابانی جشنواره تئاتر رضوی در تبریز آغاز شد