فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: برخی مسئولان می‌گفتند برجام سایه جنگ را از سر ملت دور کرد؛ این دروغ و توهین است.

خبرگزاری تسنیم: سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسن شفیع‌زاده و شهدای توپخانه سپاه ضمن تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از هموطنان‌مان ر سیل آذربایجان، گفت: از مسئولین، علما و مردم قدرشناس و غیرتمند تبریز و خطه آذربایجان که چنین مجلس با شکوهی را پس از سی سال از شهادت برادر عزیز شهید حسن شفیع‌زاده برگزار کردند، تشکر می‌کنم؛ این نشان از زنده بودن راه و یاد شهدا، مسیر ولایتمداری و زنده بودن روح سلحشوری است.

وی افزود: بی‌شک آنچه که امروز ما در منطقه به عنوان جزیره ثبات و امنیت شاهد هستیم، همه موفقیت‌ها، نشانه این قدردانی و قدرشناسی این ملت بزرگ ایران از شهداست.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه فرهنگ سلحشوری و وفای به عهد آرمان‌های امام راحل هنوز زنده است و امروز در جای‌جای کشور اسلامی شاهد این‌گونه مجالس باطراوت هستیم، تصریح کرد: تا زمانی که این سیره و روش وجود دارد، این انقلاب و این کشور آسیب‌پذیر نخواهد بود.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: در دورانی شهید شفیع‌زاده بزرگ و شهدای همرزم ایشان چون باکری‌ها و خرازی‌ها و شهید مقدم و کاظمی‌ها توانستند توطئه‌های عظیم غرب و شرق و کشورهای مرتجع منطقه را با یکپارچگی پاسخ بدهند و توانستند کاری کنند که یک مترمربع از کشور جدا نشود و توطئه‌ها را از اول انقلاب ناکام گذاشتند که هنوز زوایای بسیار زیادی از این حادثه برای مردم بازگو نشد.

وی اضافه کرد: جنگی که در ماه‌های اول پیروزی انقلاب که هنوز پایه‌های نظام ما ثابت نشده و هنوز چهارچوب نظام استقامت لازم را پیدا نکرده، نه فقط عراق که حمایت کشورهای اروپایی و بلوک شرق و غرب یکپارچه در مقابل ما صف‌آرایی کردند، آن روز دشمنان می‌خواستند کشور، ملت و نظام ما را با شکست مواجه کنند، آنها نتوانستند به اهداف‌شان برسند و یک متر از کشور ما را جدا کنند و به هیچ یک از اهداف‌شان برسند، بلکه این تهدیدات توسط فرماندهان و مدیران مثل شهید شفیع‌زاده تبدیل به فرصت شد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، تأکید کرد: ما اگر دقیق بررسی کنیم، می‌بینیم که عناصر اصلی پیروزی ما در جنگ، سه پایه اصلی رهبری حکیمانه امام، انسجام مردم ایران که همه پای کار بودند، چه در جبهه، چه در اعزام و چه در پشتیبانی و سوم وجود فرماندهانی از جنس شفیع‌زاده بوده است؛ این سه ضلع مثلث باعث شد ما در جنگ تحمیلی پیروز شویم و بر دشمن غلبه کنیم.

سردار حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه ما در آن شرایط، تحریم تسلیحاتی بودیم، اظهارداشت: وضعیت ارتش وضعیت مناسبی نبود، سپاه وارد جبهه‌ها شد، ما با انواع توطئه‌ها مواجه بودیم و در پشت جبهه منافقین هم توسط غرب حمایت می‌شدند و هر روز ترور و انفجار از کاسب و بازاری گرفته تا نماینده مجلس و ... را شاهد بودیم.

وی با اشاره به تقدیم 17 هزار شهید توسط توپخانه سپاه به نظام و انقلاب، گفت: مسائل ناامنی مرزها، مشکلاتی بود که دشمنان به آن در آن دوران دامن می‌زدند، ما اگر قرار بود فقط با عراق بجنگیم، فقط در دو سال اول، مسئله عراق حل شده بود و نباید به 8 سال طول می‌انجامید؛ ما یک ائتلافی را در روبه‌رو داشتیم که اگر نبود مدیریت، ایثار و حماسه‌آفرینی امثال شفیع‌زاده‌ها در میان باشد، قطعاً شکست خورده و امروز به جای عزت، باید ذلت را تحمل می‌کردیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه حضور هر یگان و دسته برای ما تجربه گران‌سنگی بود، گفت: دهه اول دشمنان ما شکست خوردند، دهه‌های بعدی مسئله جنگ برای آمریکا کارآیی نداشت؛ هر چند صحبت از حمله بارها بود، اما آنچه که بنده به عنوان سرباز کوچک ملت با احاطه اطلاعاتی از آن مطلع هستم، آنها هیچ‌گاه مسئله جنگ در دهه‌های دوم و سوم و چهارم را مطرح نکردند، آنها مسئله قدرت هوشمند را طراحی کردند.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه آمریکایی‌ها در برابر ملت ایران با جنگ نظامی نتوانستند پیروز شوند، افزود: آنها دیدند در زمان جنگ نه تنها ملت چیزی را از دست نداد، بلکه در پایان جنگ آن روزی که با دست خالی رفتند، حالا با یگان‌ها، تیپ‌ها و لشکرها دارند خارج می‌شوند.

وی اضافه کرد: رزمندگان ما در آن دوران نمی‌دانستند که توپ چیست، حالا با گردان‌های توپخانه بیرون آمدند، در ابتدای جنگ نمی‌دانستیم موشک چیست، در آخر جنگ، تیپ‌های موشکی و یگان‌های پیاده و مکانیزه داشتیم، این‌ها را از چه چیزی توانستیم به دست بیاوریم؟ ما این‌ها را از غنیمت‌های جنگی به‌دست آوردیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد: ما در جنگ ندیدیم که شفیع‌زاده و امثال وی نگاه‌شان به بیرون مرزها باشد، نگاه آنها به پشت جبهه‌های دشمن بود. چرا؟، چون ما این امکانات را می‌خواستیم از عراقی‌ها به دست بیاوریم، مدیریت شفیع‌زاده، شهید مقدم و باکری‌ها تهدید را به فرصت تبدیل کرد و دست پر از جنگ بیرون آمدیم، آنها فهمیدند که با این ملت نمی‌شود جنگید و آمدند نقشه را عوض کردند.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: دشمن با خودش تصور کرد که بهتر است به روش تهاجم فرهنگی با ایران مقابله کند، بعد از طریق نفوذ وارد شدند، یعنی یک ترکیبی از جنگ یا جنگ هیبریدی علیه ما به راه انداختند، گفتند فرزندان این مسئولین که خارج از کشور هستند، روی اینها نفوذ و از طریق آن‌ها بر پدرانشان نفوذ کنیم.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها پس از مأیوس شدن از انواع تهدایدات علیه مردم ایران به تحریم اقتصادی و تسلیحاتی روی آوردند، افزود: امثال شفیع‌زاده‌ها آمدند کمبودهای تسلیحاتی ما را در دهه‌های دوم و سوم رفع کردند. ما نیاز به موشک داشتیم، مراکز تحقیقاتی را به راه انداختیم. دیدید و شنیدید هر هفته، ماه‌ها و سال‌ها بخشی از این موفقیت‌ها را رسانه‌ای کردیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در بیان دستاوردهای دفاعی ایران در حوزه هوافضا تأکید کرد: در بخش بدون سرنشین و راداری چه موفقیت‌هایی به‌دست آوردیم، چرا؟ چون با مدیریت جهادی پای کار ایستادیم. امروز تصادفی نیست اینکه به فناوری پیچیده در تراز جهانی آن را مطرح می‌کنیم، تصادفی نیست که در بدون سرنشین به این جایگاه رسیدیم.

سردار حاجی‌زاده اضافه کرد: در حوزه‌های اقتصادی چون مدیریت غیرجهادی است، یک مقداری عقب‌افتادگی داریم، زیرا مدیریت شفیع‌زاده‌ها را نداریم، این عقب‌افتادگی چه علتی دارد؟ ما آن مثلثی که باعث موفقیت در جنگ شد را نداریم، در حوزه‌های غیرنظامی یک عنصر لنگ می‌زند، رهبر و ملت همان هستند، در مدیران مشکل و گیر داریم، آن یکپارچگی که داشتیم، متأسفانه نیست، بعد می‌بینیم که این نفوذ با تغییر ذائقه و باور دارد کار می‌شود.

وی تصریح کرد: بعضاً مسئولین ما می‌گویند اگر ایران با غرب توافق نکند، ممکن است جنگ رخ دهد، قبل از برجام این را در گوش مسئولین می‌کردند، بعد از آن هم برخی مسئولین می‌گفتند برجام سایه جنگ را از سر ملت دور کرد؛ متأسفانه برخی در داخل ندانسته آن را تکرار می‌کنند، این دروغ و توهین است. اگر برجام استوار است، خودش را حفظ کند، نمی‌خواهد جنگ را دور کند، این توهین به شهدا، نیروهای مسلح، ارتش و سپاه است.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه امنیت ما پیشرفت دفاعی‌مان مربوط است، اظهارداشت: ما منکر تعاملات سیاسی نیستیم، اما آدرس غلط به مردم ندهیم، ما بعد از جنگ این همه تلاش کردیم که تسلیحات تولید کنیم، محققین ما در فضای علمی کار کردند و بعد بگویند سایه جنگ را برجام از سر ملت دور کرد! این حرف غلطی است. آدرس غلط به کسی ندهیم.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: امروز اگر قرار باشد مشکلات اقتصادی، تولید و اشتغال کشور حل شود، من عرض می‌کنم این کار هزاران برابر ساده‌تر از مسائل پیچیده نظامی است. دشمن و آمریکا را بشناسیم، آمریکا در جنگ با کویت جرأت نکرد به تنهایی وارد شود، ده‌ها کشور را با خود همراه کرد، آمریکایی‌ها در جایی وارد می‌شوند که یا خلع سلاح باشند، مثل لیبی و یا اینکه صددرصد بدانند به حملاتش پاسخ نخواهند داد، اگر در سوریه یک درصد احتمال می‌دادند پاسخ داده می‌شود، حمله نمی‌کردند؛ یک جاهایی هم یک صداهایی در می‌کنند که می‌خواهند کسانی را بترسانند.

وی تأکید کرد: آنها یک بمب 10 تنی دارند، اسمش را گذاشته‌اند مادر بمب‌ها، ما هم در صنایع دفاعی بمب داریم، آمریکایی‌ها این روش را از عثمانی‌ها آموخته‌اند، قمپز در می‌کنند که یک عده را بترسانند، اینها توپ‌هایی بودند که فقط صدا داشتند و تخریب نداشتند، آمریکایی‌ها این طور عمل می‌کنند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران اضافه کرد: یک روش دیگر هم به این شکل است که می‌گویند ناوهای ما به کجا رفتند، بعد از مدتی می‌شنوید که بازگشته‌اند. اگر آنها کوچکترین احتمال حمله را بدهند، هیچ‌گاه این عمل را انجام نخواهند داد، ایران قدرتمند حتما پاسخ محکم و قو‌ی‌ای ‌به تهدیدات خواهد داد، حتما ما شکست را از کسی نمی‌پذیریم.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه پایگاه‌های آمریکایی دور تا دور ما حلقه زده‌اند و این خودش تهدید است، اظهارداشت: ما چند وقت پیش کلکسیونی از هواپیماهای آمریکایی را نشان دادیم، «اسکن ایگل»، «شادو»، «آرکیو» و «هرمس»، اینها را ما از حلقوم آمریکایی‌ها بیرون کشیدیم، قرار نیست آنها بدون هزینه اینجا بیایند، ما در بخش غیرنظامی اگر بخواهیم موفق باشیم، باید مسئولین نترس و شجاع از جنس شهید شفیع‌زاده و باکری‌ها باشند. اگر غیر از این باشد، روز‌به‌روز سرافکنه‌تر می‌شویم. ما امروز اگر روحیه انقلابی از جنس شفیع‌زاده داشته باشیم، تهدیدات را به فرصت‌ها تبدیل می‌کنیم.

وی اضافه کرد: اگر نگاه ما به غرب باشد، باید کاسه گدایی دست‌مان بگیریم و سرنوشت کشور را به دموکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها گره بزنیم، باید دائماً عقب‌نشینی کنیم و افتخارات‌مان را ببینیم که دارد یکی‌یکی تعطیل می‌شود، ایران با تقدیم بیش از 220 هزار شهید و 500 هزار جانباز، همانگونه که جوانان ما برای شرکت در نبرد مدافع حرم و ایجاد امنیت پایدار برای کشور مشتاقند، قطعاً مسیر انقلابی و جهادی را ادامه و انتخاب خواهند کرد.

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مسئولان به مشکلات مردم اشراف میدانی داشته باشند/التهاب آفرینى و ارعاب مردم از سایه جنگ مى‌تواند راهى براى فرار از پاسخگویى باشد

آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ائمه جمعه استان کرمانشاه در خطبه‌های امروز نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به موضوعاتی همچون اشاره کردند که در ادامه مشروح خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

مسئولان به مشکلات مردم اشراف میدانی داشته باشند

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه برکت و نعمت افضل همه ماه‌ها است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

وی افزود: تا آنجایی که می‌توانیم باید از نسیم‌های الهی همچون ماه مبارک رمضان و مهمانی خداوند متعال بهره برد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه فلسفه روزه برای تکریم نفس و آشنایی با ملکوت خدا است، عنوان کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی برای بندگی معبود است و خوشا به حال آنان که این ماه را درک و از آن بهره کافی می‌برند.

وی با اشاره به اینکه تقوا پناهگاه است گفت: اگر می‌خواهیم محفوظ بمانیم باید به تقوا چنگ بزنیم چرا که آن بهترین پناهگاه است و در دین ما بسیار به این مقوله تاکید شده است.

لزوم تقویت بنیه اقتصادی کشور

آیت الله علما با گرامیداشت ۲۷ اردیبهشت سالروز رحلت آیت الله بهجت عنوان کرد: آنچه در این مدت از این مرد بزرگ مشاهده کردیم بندگی و عبودیت خداوند متعال بود و هر کاری که انجام می‌داد برای خدا و رضای او بود و از جمله افرادی بود که ملکوت عالم را درک کرد.

وی با گرامیداشت ۱۵ ماه مبارک رمضان سالروز ولادت حضرت امام حسن (ع) و روز کمک به ضعفا و فقرا ادامه داد: از ویژگی‌های امام مجتبی (ع) دستگیری و کمک به فقرا و ضعفا بود.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره فرمایشات رهبری در جمع کارگزاران نظام تصریح کرد: ایشان در این دیدار بر لزوم تقویت بنیه اقتصادی کشور تاکید کردند.

باید از ثروت کشور به درستی استفاده کرد / ‏‬ به هیاهو و تهدید دشمن نباید توجه کرد

وی عنوان کرد: کشور ما کشور ثروت مندی است و در مجموع نفت و گاز حرف اول را در دنیا می زنیم و از این ثروت باید به درستی استفاده شود.

آیت الله علما با اشاره به اقدامات اخیر امریکا علیه کشورمان بیان داشت: باید در مقابل دشمن مقاومت کرد همان گونه که ۴۰ سال مقاومت کردیم و دشمن از راهی برای فشار آوردن به ملت ما استفاده کرد و در همه زمینه‌ها با شکست مواجه شد.

وی تصریح کرد: اصلی ترین کار دشمن امروز هیاهو و تهدید است که باید به این موارد توجه نکرد و می‌خواهند با هیاهو ایران را تسلیم کنند ولی کور خواندند ملت ما پایدارتر و بیدارتر از قبل ایستادگی می‌کند.

امام جمعه کرمانشاه با بچگانه خواندن رفتار رئیس جمهور امریکا گفت: در زمانی که برجام در حال مذاکره بود اوباما ما را تحریم می‌کرد و این امر نشان می‌دهد اینها قابل اعتماد نیستند.

باید در جهت مقابله با مشکلات اقتصادی مدیریت و برنامه ریزی شود

وی با اشاره به سفارشات رهبری به دولت در زمینه مقابله با امریکا عنوان کرد: خیلی چیزها ارتباطی با تحریم ندارد و باید در جهت مقابله با مشکلات اقتصادی مدیریت و برنامه ریزی شود و این وظیفه دولت است.

آیت الله علما با اشاره به تاکید رهبری در زمینه اصلاح نظام بانکی افزود: مدیریت باید در کشور ما جهادی و انقلابی باشد و همه مسئولان باید به مشکلات مردم اشراف میدانی داشته باشند و در دل مردم باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر عدم انفعال در مقابل دشمن و به ویژه امریکا اظهار داشت:امریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و این را ثابت کرده است.

وی همچنین بر برخورد قاطع با قاچاقچیان و احتکار کنندگان تاکید و تصریح کرد: در کشوری با این همه ظرفیت احتکار و قاچاق معنایی ندارد.

آیت الله علما همچنین با بیان اینکه باید زیرساخت‌های رونق تولید را دولت فراهم کند و زمینه اشتغال جوانان را فراهم کند، بیان داشت: کرمانشاه ۹۰۰ هزار هکتار زمین دیم دارد باید زیرساخت‌ها فراهم شود و به دست جوانان داده شود تا شاهد ایجاد اشتغال در استان باشیم.

 

التهاب آفرینى و ارعاب مردم از سایه جنگ مى‌تواند راهى براى فرار از پاسخگویى باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  اسلام آباد خبر، حجت الاسلام محمدطه مهری امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به فرمایشات رهبری اظهار کرد:  رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار با مسؤولان و کار گزاران نظام با اشاره به اقدامات خبیثانه آمریکا براى «تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسؤولان» و نیز «فاصله گرفتن مردم از نظام» فرمودند: گزینه قطعى ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه زمینه‌هاست، چراکه مذاکره با دولت کنونى آمریکا سمّ مضاعف است، البته جنگى نخواهد شد بلکه برخورد، برخورد اراده‌هاست و در این زمینه، اراده ملت ایران و نظام اسلامى قوى‌تر از دشمن است و به فضل الهى این بار هم پیروز خواهیم شد.

وی افزود: معظم له در تبیین توطئه فعلى هیأت حاکمه آمریکا به ابعاد و اهداف طرح آمریکا اشاره کرده و در بیان علل شکست این طرح، دلایل زیر را برشمردند: ۱- آن‌که شدت دشمنى و خصومت سران آمریکا نسبت به جمهورى اسلامى، آنان را دچار خطا در محاسبات کرده است و باعث شده درک درستى از مسائل ایران نداشته باشند.

۲-       اصلى‌ترین ابزار آن‌ها هیاهو و تهدید است که مردم ایران هراسى از این تهدیدهاى توخالى ندارند. آمریکایى‌ها به‌طور تصاعدى بر شدت عربده‌هاى خود مى‌افزایند اما توجه ندارند این عربده‌ها فقط ضعف آن‌ها را آشکارتر مى‌کند. باید بدانیم، کسى‌که با صداى بلند تهدید مى‌کند، قدرت و توانایى او به اندازه‌ى آن صداى بلند نیست.

۳-       آمریکا آنچنان که برخى مدعى هستند، پر هیبت و قدرت نیست و از ضعف‌هاى زیاد و مهمى رنج مى‌برد و نباید مرعوب آن شد.

امام جمعه شهرستان گفت: مقام معظم رهبرى در خصوص عدم مذاکره با آمریکا، موضوع مذاکره با آمریکا را سم دانسته و مذاکره با دولت فعلى را سم مضاعف توصیف کردند و در بیان علل سم بودن مذاکره با آمریکا به موارد زیر اشاره فرمودند: ۱-بى‌ثمر بودن مذاکره براى ملت ایران‌۲- نیت پلید آمریکا از مذاکره‌۳- غیر قابل اعتماد بودن آمریکا براى مذاکره‌۴- ماموریت آمریکا در خدمت به رژیم صهیونیستى ۵- محاسبات غلط دولت آمریکا از ملت ایران‌۶- حماقت دولت فعلى آمریکا.

وی خاطرنشان کرد: معظم له در ادامه، وظایف دولت براى مقابله با آمریکا را به شرح زیر برشمردند: ۱- لزوم جدى‌تر شدن مدیریت‌ها و برنامه‌ریزى‌ها جهت مقابله با مشکلات اقتصادى ۲- در دستور کار قرار دادن جدى حل مسائل و مشکلات اقتصادى ۳- درمان بیمارى‌هاى اقتصاد کشور۴- اصلاح ساختارى بودجه کشور۵- اصلاح نظام بانکى که باید انجام شوند۶- مدیریت شجاعانه، امیدوارانه، جهادى، همراه با اشراف میدانى بر مشکلات‌۷- عدم انفعال در برابر دشمن و شرطى نکردن اقتصاد به مسائل خارج ۸- استفاده از ظرفیت وسیع مردمى کشور۹- برخورد قاطع با قاچاق، دلالى‌ها، خریدهاى خیانت‌کارانه‌ى ارزاق عمومى و احتکار۱۰- حمایت همگانى از دولت در این عرصه‌ها.

حجت الاسلام مهری عنوان کرد:  رهبر معظم انقلاب جهت مقابله با طرح آمریکا، وظایف را متوجه قواى سه گانه دانسته و به موارد زیر اشاره فرمودند: ۱- رفع موانع «رونق تولید» به‌عنوان کلید حل بسیارى از مشکلات کشور۲- «اعتماد به جوانان» به‌عنوان راه‌حل اصلى مشکلات کشور۳- رفع نیازهاى واحدهاى تولیدى تعطیل شده‌۴- تلاش برنامه‌ریزى شده وبى‌وقفه براى خودکفایى به‌ویژه در زمینه‌ى کشاورزى ۵- «سهولت کسب‌وکار» به‌عنوان دستور کار عمومى قوا ۶- اولویت بخشى به بخش کشاورزى ۷- استفاده از خلاقیت نیروى انسانى کشور۸- رونق بخشیدن به تولید و راه اندازى کارخانه‌ها۹ - مسکن‌سازى به‌عنوان رشته‌اى کارآفرین‌۱۰- مقاوم‌سازى اقتصاد۱۱- براى اصلاح امور نباید چشم به خارج دوخت.

وی تصریح کرد:  وظایف مردم در راستاى مقابله با طرح آمریکا نیز آخرین موضوعى بود که رهبر معظم انقلاب در قالب مواردى مانند؛ ۱- خرید محصولات داخلى و استمرار حمایت از کالاى ایرانى ۲- پرهیز از اسراف‌۳- توجه نکردن به شایعات در فضاى مجازى ۴- زیاده‌روى نکردن در خرید۵- کمک به رونق تولید مورد اشاره قرار دادند.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب گفت: طى روزهاى اخیر یک جریان خاص سیاسى در کشور، مردم را از سایه خیالى جنگ مى‌ترساند و آدرس مذاکره و سازش مى‌دهد. این ارعاب عمومى چهار دلیل عمده دارد که عبارت است از؛

*یک) ارعاب کنندگان مسببین اصلى شرایط اقتصادى فعلى هستند. التهاب آفرینى و ارعاب مردم از سایه خیالى یک جنگ موهوم و ادعایى، مى‌تواند راهى براى فرار از پاسخگویى باشد. وقتى مردم نگران امنیت خود باشند، جاى چندانى براى پرسش از قیمت فضایى پراید و پیاز نخواهد بود و افکار عمومى حداقل براى مدتى سرگرم سایه خیالى جنگ و پیگیرى اخبار ناو آمریکایى و طول و عرض زیاد آن خواهند بود!

* دو) اگرچه مدت‌هاست کشتى برجام به گل نشسته است و امیدهاى واهى به آن نیز از میان رفته است، اما عده‌اى خیال ندارند از این کشتى به گل نشسته پیاده شوند و هنوز درصدد دستاوردتراشى براى آن هستند. آنان پیش از این نیز مدعى بودند که برجام سایه جنگ را از کشور دور کرده است و حال نیز با کوبیدن بر طبل جنگ خیالى، مى‌خواهند به مردم چنین القا کنند که از بین رفتن برجام، مساوى با جنگ و درگیرى خواهد بود.

* سه) مسأله بعدى به خط مذاکره و سازش برمى گردد. عده‌اى در کشور تنها راه حلى که مى‌شناسند مذاکره و سازش با دشمن است. این جماعت کلید حل همه مشکلات را در مذاکره و امتیاز دادن به حریف مى‌دانند. چند سال پیش با وعده رفع تحریم‌ها و حل مشکلات این‌راه حل را به مردم فروختند و حال که نتیجه‌اى نگرفته و مذاکره گره‌اى از مشکلات کشور نگشوده، بجاى عبرت گرفتن، مى‌خواهند راه حل خود را از طریقى دیگر به مردم تحمیل کنند.

* چهار) نکته پایانى به روحیه خاص این جماعت بازمى گردد که بدون پرده مى‌توان آن‌را روحیه ترس و وحشت از دشمن نامید. ذهن این دسته، تنها عوامل مادى را مى‌بیند و از این منظر آمریکا قدرتى بزرگ و غیرقابل مهار است و عقل حکم مى‌کند که از آن ترسید. ترس از آمریکا در ذهن و تحلیل‌هاى این جماعت نهادینه شده و چنان رسوب کرده است که مقاومت و ایستادگى در برابر استکبار را غیرمنطقى و ضدمنافع ملى تصور مى کنند.

حجت الاسلام مهری امام جمعه شهر شهیدان مرصاد در خطبه های امروز در تذکری از استاندار کرمانشاه خواست تکلیف انتصاب فرماندار و بخشدار اسلام آبادغرب را روشن کند.

 

مقاومت تنها گزینه مقابله با دشمنی و زیاده خواهی آمریکا است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت ماه مبارک رمضان علاوه بر عظمت و بزرگی که نزد خداوند دارد رویدادهای مهم تاریخی همچون نزول قرآن و شب قدر رحلت حضرت خدیجه سلام الله علیها مراسم عقد اخوت معراج پیامبر ولادت امام حسن مجتبی با شهادت اول مظلوم عالم حضرت علی علیه السلام نیز در آن رخ داده است

امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب بابیان اینکه عقد اخوت پیامبر (ص) و امیرالمومنین(ع) با انصار و مهاجرین پیامهای مهمی دارد افزود: پیامبر با عقد اخوت خود با امیرالمومنین علیه السلام برتری ایشان را بر همگان ثابت کرد و به همگان فهماند کسی جز امیرالمومنین علیه السلام شایستگی پیشوایی بر مسلمین را ندارد.

وی ادامه داد: عقد اخوت پیامبر (ص) نشان می دهد که عهد اخوت میان مسلمین راهکاری برای مشارکت مومنان در حل مشکلات فردی و اجتماعی می باشد.

امام جمعه شهرستان درادامه بااشاره به میلاد باسعادت امام حسن مجتبی علیه السلام تصریح کرد : یکی از ویژگی های ارزشمند امام حسن علیه السلام کریم بودن آن حضرت است لذا ۱۵ تا ۲۱ رمضان هفته کمک به محرومان و مستضعفان میباشد ولازم است که روزه داران به نیابت از کریم آل طه اگر توان مالی دارند به فقرا وایتام کمک کرده و قبل از اینکه فقیری از آنها درخواستی داشته باشد به سمت آنها بروند.

فاطمی نسب اذعان داشت : رفع فقر ، محرومیت زدایی و رسیدگی به محرومان و مستضعفان یکی از مهمترین فلسفه ها و علت های وجودی انقلاب اسلامی ایران است لذا مسئولین باید در این شرایط نابسامان اقتصادی توجه بیشتری به قشر ضعیف جامعه داشته باشند.

وی بااشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) که فقر انسان را به فساد وکفر می کشاند ادامه داد : جامعه ای که در آن فقر، بیکاری، مشکلات معیشتی لاینحل، اختلاف طبقاتی، تبعیض و شکاف طبقاتی وجود داشته باشد حالت آرامش ایمانی پیدا نخواهدکرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با مسئولین و کارگزاران نظام اشاره کرد وگفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به اقدامات خبیثانه آمریکا جهت تغییر محاسبات و تصمیمات شدن مسئولین با فاصله گرفتن مردم از نظام اشاره کردند و فرمودند گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن مقاومت در همه زمینه ها است.

خطیب جمعه شهرستان بابیان اینکه رهبر انقلاب مذاکره با آمریکا را سم می دانند اذعان داشت : علت سم بودن مذاکره با آمریکا بی ثمر بودن مذاکره برای کشور ، نیت پلید آمریکا از مذاکره ، قابل اعتماد بودن در مذاکره و حماقت دولت فعلی آمریکا می باشد.

 

آمریکا نمی تواند عزت و اقتدار ملت ایران را ببیند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل ازامروله، حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد الیاسی در خطبه های نماز جمعه شهرستان صحنه عنوان کرد  : حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها نقش بسیار موثری در دوران حیات پیامبر اکرم صلی الله علیه برای اشاعه دین مبین اسلام داشت.

وی ادامه داد : حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها یک الگو برای تمام زنان و مردان مسلمان است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد الیاسی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری نه تنها برای ملت ما یک نعمت است بلکه ایشان با هوشمندی و تفکر حکیمانه  خود خیلی از توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده است.

امام جمعه شهرستان صحنه گفت : آمریکا میداند که اگر جنگی رخ دهد مرز آن از خاورمیانه عبور می کند و به مرز آن کشور و حامیانش کشیده خواهد شد.

وی تشریح کرد: آمریکا و سران استکبار انقدر با ملت ما دشمنی دارند نمی توانند عزت و اقتدار ملت ما را ببیند.

 

رمضان ماه صبر است/حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از سراب روانسر، ملاعبدالله غفوری در خطبه دومین هفته از ماه مبارک رمضان بعد از حمد و ستایش خداوند رحمان و رحیم و ابلاغ صلوات و سلام بر ارواح همه انبیاء الهی و روح منور رسول گرامی اسلام و حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی آل بیت اطهار و اصحاب ابرار و توصیه مسلمانان نمازگزار بتقوای بیشتر که تقوا بهترین توشه برای اخرت است دعوت نمود و افزود :خارج شدن انسان از راه حق نشان کم تقوای است

 غفوری امام جمعه شهرستان روانسر در ادامه در خصوص فلسفه و حکمت روزه گفت : حکمت روزه یافتن کمال بندگی و رسیدن آدمیت به ابدیت و دوری از دام و دانه شیطان و برتافتن و روح کمال در خود است

ماموستا غفوری افزود: ماه رمضان انقدر بزگ است که قران دراین ماه از اسمان نازل شده است و وطیفه ما این است که اهمیت قران را بیشتر مورد توجه قرار دهیم راه حق و حقیقت را فراموش نکنبم

وی تصریح داشت: ماه رمضان ماه همدردی و ایثار و و دعا است ماهی است که انسانها از حال یکدیگر بیشتر آگاه می شود و با خدا ارتباط می گیرد

ماموستا غفوری در ادامه به فظیلت جمعه اشاره داشت و افزود: جمعه برای انسان واجب است و در این ماه پرخیز و برکت که ماه بینش و تدبر قران است باید قران را هدف قران دهیم

امام جمعه روانسر در بخش دیگر از سخنان خود به حفظ منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: منابع طبیعی برای انسان و استفاده درست از آن خلق شده است و یقینا مراقبت از ان نیز بعهده ما است و بایستی در حفظ و مراقبت این نعمت الهی کوشا باشیم.

 

انتهای پیام/

 

 

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

دادستان اصفهان: دوچرخه‌سواری زنان در فضای عمومی حرام است| پلیس ابتدا تذکر و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف می‎کند| ائمه جمعه و خانواده شهدا نسبت به دوچرخه‌سواری زنان در اماکن عمومی معترض هستند

زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر می کند؟

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۲۱۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جزئیات دستگیری استاد ایرانی در امریکا
 • جنگ‌افروز رفتنی ‌است
 • ترامپ به سرپرست وزارت جنگ امریکا گفته است که قصد ندارد با ایران وارد جنگ شود.
 • بمب نقل‌وانتقالات استقلال؛ آقای پاس گل آبی‌پوش می‌شود
 • سردار سلامی: در جنگ اطلاعاتی قادر به شکست دشمن هستیم/ نظام سیاسی امریکا ترک برداشته
 • لحظه رهاسازی بمب هوشمند توسط بمب افکن بی-۲
 • قاضی زاده: سر آمریکا در برجام بی کلاه ماند/ آمریکا با برجام می خواست باب مذاکره با ایران را باز کند
 • عراق در میانه تنش ایران و امریکا| در جلسه پمپئو با مقام‌های عراقی درباره ایران چه گذشت؟
 • خلاصه وضعیت ما و امریکا
 • برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات از زبان قاضی‌زاده
 • حاجی: ائتلاف با باهنر بهتر ازواعظی/اصلاح‌طلبان پاسخگوی عملکرددولت باشند
 • فرود اضطراری یک هواپیما در اوکراین به دلیل تهدید بمب گذاری
 • جدایی از جبهه پایداری به دلیل اختلاف نظر تشکیلاتی بود/ ماجرای کنایه اینستاگرامی به دیپلمات ارشد/ با دیدگاه‌های لیبرالی حاکم بر اقتصاد، وضع مردم خوب نخواهد شد
 • جدا شدنم از جبهه پایداری به دلیل اختلاف نظر تشکیلاتی بود، نه عقیدتی/ تا وقتی دیدگاههای لیبرالی بر سیاست و اقتصاد کشور حاکم است، وضع مردم خوب نخواهد شد/ ماجرای کنایه اینستاگرامی به دیپلمات ارشد
 • لحظه سقوط بمب افکن B52 آمریکایی + فیلم
 • امریکا توان رویارویی با ایران اسلامی را ندارد/ دشمن به‌دنبال مانوری برای ترساندن غرب‌زدگان وابسته است
 • معاون پارلمانی سپاه پاسداران: ایجاد دوگانه جنگ و مذاکره راهبرد جدید تحمیل‌کنندگان برجام به کشور است
 • تروریست‌ها آماده حمله شیمیایی در ادلب می‌شوند
 • روسیه: تروریست‌ها آماده حمله شیمیایی در ادلب می‌شوند/ افشای بخش دیگری از دروغ پردازی علیه ارتش سوریه