نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: عزم جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا مصری در همایش روز بسیج کارمندی اظهار داشت: مسائل اقتصادی که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست بحث جدی کشور است که متاسفانه تاکنون آن را جدی نگرفته‌ایم.

مصری با اشاره به گذشت پنج سال از ابلاغ برنامه های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: بی تعارف می‌گویم اگر کشوری سرطان اقتصادی هم داشته باشد با نسخه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری شفا پیدا خواهد کرد، اما اینکه چرا تاکنون نتوانسته ایم از این برنامه استفاده درست و کاربردی کنیم به این دلیل است که عزم جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی به عزم جدی مدیران نیاز دارد، خواستار ورود جدی مدیران به این حوزه در راستای رفع مشکلات اقتصادی شد.

وی با اشاره به اینکه مدیر جهادی تلاش می کند تا امور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سامان برساند، یادآور شد: همه مدیران و کارمندان باید پیام آور اقتصاد مقاومتی در عمل باشند، چراکه تنها با تکیه بر روحیه بسیجی می توانیم به اهداف اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

مصری از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه بومی و ایرانی یاد کرد که برگرفته از تئوری بومی است و می‌تواند کشور را از مشکلات اقتصادی برهاند.

مصری در ادامه از ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری یاد کرد و افزود: اقتصاد باید به سمت تولید برود که سود ناشی از این تولید منجر به رشد اقتصادی خواهد شد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اقتصاد باید از حالت نفتی و رانتی به سمت مردمی برود، گفت: برای حل مشکلات اقتصادی و در راس آنها بیکاری به فکر تولید بیفتیم.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی جهت گیری اقتصاد مقاومتی را به سمت تولید عنوان کرد و افزود: تولید افزایش بهره وری و اشتغال را در پی دارد.

مصری با اشاره به واردات ۴۰ میلیون دلاری سالانه کشور بیان کرد: برای کشوری که بخواهد اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند، این حجم از واردات منطقی نیست.

وی اشاره ای هم به آمار ۲۵ میلیارد دلاری کالای قاچاق داشت و افزود: اینکه نمی توانیم جلوی واردات کالای قاچاق را بگیریم منطقی نیست و به دور از سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به اینکه نظام‌های اداری، اقتصادی و بانکی ما ایراد دارند، اظهار داشت: به جای اینکه ایرادات را مرتفع کنیم به آدم ها چسبیده‌ایم و اگر مشکلی پیش می آید اول مدیرعامل را برمی داریم، به جای اینکه در فکر حل مشکل و تغییر سیستم اداری باشیم.

مصری با اشاره به آمار سه میلیون نفری حقوق بگیران کشور، بیان کرد: نظام آموزشی هم افراد را به گونه ای آموزش می دهد که فقط به درد کارمند دولت شدن می‌خورند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اخبار کوتاه از لبنان| ادامه تنش‌ها میان گروه‌های سیاسی/ عزم فرمانده ارتش برای راهیایی به کاخ بعبدا

روزنامه الاخبار گزارش داد که جوزف عون فرمانده ارتش هماهنگی‌هایی را با آمریکا و عربستان برای رسیدن به دور آینده ریاست جمهوری در لبنان انجام می‌دهد. ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با وجود تنش‌های زیادی که میان گروه‌های مختلف سیاسی در لبنان وجود دارد، بار دیگر تنش تازه‌ای در فضای مجازی بین جریان المستقبل و حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان آغاز شده که از دامنه مواضع سعد الحریری و ولید جنبلاط فراتر رفته و به میان هواداران دو طرف رسیده است.

مناقشه سیاسی میان جریان المستقبل و حزب سوسیالیست ترقی‌خواه در صورتی که نبیه بری رئیس مجلس لبنان وارد عمل نمی شد، بحران تازه‌ای را در لبنان رقم می‌زد. با این وجود ولید جنبلاط نیز وارد عمل شد و از تمامی هواداران حزب خود خواست تا در دام مناقشه‌ها و واکنش‌های علنی ضد جریان المستقبل گرفتار نشوند.

پیشنهاد رشوه 20 میلیون دلاری عربستان به سیاستمدار لبنانیلبنان|محور مقاومت قوی‌تر از هر زمانی است/ نشست مخالفت با معامله قرن با شعار «نه سازش، نه مذاکره»

همچنین برای حل و فصل این بحران قرار شد دیداری میان غطاس خوری وزیر سابق لبنانی و وائل ابو فاعور با میانجگری نبیه بری رئیس پارلمان لبنان برگزار شود که به مناقشه رسانه‌ای بین دو طرف پایان دهد.

سمیر جعجع: از دولت خارج نمی‌شویم

سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی(فالانژیست‌‌های سابق) با رد ادعاهای مطرح شده مبنی بر خروج نیروهای لبنانی از دولت در صورت عدم اعمال عزل و نصب های مد نظر این جریان اعلام کرد که مناسبات وی با سعد حریری مستحکم و استراتژیک است.

وی بر اعلام آمادگی خود برای دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان در هر زمانی تاکید و از مواضع جبران باسیل رئیس جریان آزاد ملی این کشور انتقاد کرد.

برنامه‌ریزی جوزف عون برای ریاست جمهوری آینده لبنان

روزنامه لبنانی الاخبار با اشاره به سفرهای جوزف عون فرمانده ارتش لبنان به واشنگتن و عربستان سعودی گزارش داد که زمزمه‌هایی در زمینه عزم وی برای ریاست جمهوری آینده لبنان وجود دارد.

با وجود اعتراضاتی که عناصر بازنشسته ارتش طی روزهای گذشته در مسائل مربوط به بودجه این کشور داشته اند، فرمانده ارتش ترجیح داد در سفری یک هفته‌ای به واشنگتن برود. البته انتقادات زیادی متوجه این سفر شد، اما توجیهی که برای انجام این سفر مطرح شد، این است که امکان لغو این سفر وجود نداشته است و وی قرار است در این سفر کمک‌های نظامی آمریکا به ارتش را بررسی کند.

موضوع مهم‌تر و عجیب‌تر اما سفر دوم جوزف عون بود که به مقصد ریاض پایتخت عربستان سعودی انجام شد. منابع دیپلماتیک غربی معتقدند که این سفرها را نمی‌توان از یکدیگر جدا کرد و واشنگتن نقش قابل توجهی در سفر عون به ریاض داشته است.

این منابع تأکید کردند که انجام این سفر در چارچوب مسائل نظامی نبوده، بلکه در زمینه عزم جوزف عون برای ریاست جمهوری دوره آینده در لبنان انجام شده است.

این گزارش البته توضیح می‌دهد جبران باسیل وزیر خارجه لبنان فرد دیگری را برای فرماندهی ارتش در نظر دارد، اما میشل عون معتقد است جوزف عون همچنان باید فرمانده ارتش باقی بماند، چرا که ارتش از زمان روی کار آمدن میشل عون در این کشور ماموریت‌های خود را با احترام و توجه انجام داده است.

انتهای پیام/

R36346/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط لبنان

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۱۸۵۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • طرح های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان 9هزار شغل ایجاد می کند
 • کوپا آمریکا 2019؛ شیلی 0-1 اروگوئه؛ عزم جزم لا سلسته برای قهرمانی
 • دیدار وزرای دفاع و خارجه روسیه و مصر در مسکو
 • ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در کرمان
 • ۴ تفاهم‌نامه معین‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان کاشمر به امضا رسید
 • ترتیل را به سبک قاریان مصری بیاموزید
 • سرمایه‌گذاری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ‌استان کرمان به ۱۸ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان رسید
 • ۱۷درصد «تاصیکو» و «تیپیکو» با قیمت نجومی آگهی شد/ آیا عزم شستا برای خروج از بنگاه‌داری جدی است؟
 • بررسی اصلاح نظام بودجه ریزی درجلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی
 • فساد اداری ماحصل بروکراسی فرسوده اداری است
 • ۴ تفاهم‌نامه معین‌های اقتصاد مقاومتی کاشمر به امضا رسید
 • استاندار خراسان رضوی بر گسترش فرهنگ اقتصادی تاکید کرد
 • کشاورزان سربازان و جهادگران واقعی عرصه اقتصاد مقاومتی و سازندگی هستند
 • استاندار: تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی تعالی فرهنگی و اقتصادی را در پی دارد
 • عزم دولت برای تعیین تکلیف بدهی خود به بانک‌ها
 • برخورد با متهمان و اخلال گران عزم جدی قوه قضاییه است
 • آسیب‌های اجتماعی مختص کشور ما نیست/ مقابله با آسیب‌ها عزم ملی می‌طلبد
 • عزم جدی تهران و دوشنبه برای احیای روابط
 • تجلی اقتصاد مقاومتی با پرورش بوقلمون برنزی ‎توسط جوان ابرکوهی