صبح روز گذشته از طریق پیامک اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری به خبرنگارران رسانه های استان برای سفر به منطقه ای محروم در بویراحمد اطلاع رسانی شد و اطلاع داده شده بود تا خبرنگاران در ساعت 10 و 30 دقیقه از جلوی استانداری همراه با نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا،معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به سمت منطقه لوداب و روستای محروم امامزاده ولی حسین(ع) حرکت کنیم تا شاید طلسم صخره بزرگ بن بست راه این روستا و باز شدن جاده ارتباطی این منطقه با کمک نماینده و کلید تدبیر معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهر سازی شکسته شود.


ساعت 10 و 30 دقیقه به همراه پژمان امیدی خبرنگار خبرگزاری مهر و مهدی مرادی خبرنگار خبرگزاری تابناک جلوی استانداری حاظر شدیم اما انگار خبری نبود و سکوت سردی بر استانهاری حاکم بود و قرار نبود این سفر انجام شود.
با تماس با سید استانداری ،محمد تقوی و هماهنگی با دفتر نماینده بویراحمد و دنا خودرویی برای ما آماده شد ولی از رسانه نماهایی که در هفته های اخیر به نوعی دلسوزبویراحمد شده بودند و از حلقه کسری کذبی خبر داده بودند (در هفته گذشته برخی از رسانه های استان از یک منطقه خاص با نگاه قومیتی و با اهداف خاص خبر کذبی را با موضوع نشست رسانه های بویراحمدی با مدیر سیاسی برای تخریب نمایندگان نشست داشته اندمنتشر کردند) خبری نبود و باید 3 نفری به همراه مسئولان این سفر را ادامه می دادیم تا در میانه راه فکرم را این مثل های قدیمی که عده ای جانماز آب می کشند و نمک می خورند و نمکدان می شکنند به خود مشغول کند.
همچنان که فکرم را این رسانه ها به خود مشغول کرده بود وبه برهم زدن اتحاد مسئولان و رسانه ها و مردم با این سبک کارشان فکر میکردم به خودم گفتم حتما سفر رئیس اتاق ایران به مرکز استان دلیل اصلی همراهی نکردنشان در این سفر بوده و باید سعی کنم فکرم را مشغول نکنم چرا که بدبینی به این موضوع که کار این رسانه ها از سر دلسوزی نبوده بلکه برای ایجاد تنش بین نمایندگان و برهم زدن اتحاد مسئولان است می توانست این سفر را به کامم تلخ کند.
در میانه راه برای رسیدن به روستای امامزاده ولی حسین در کنار هر روستایی که توقف می کردیم گلایه های شدید مردم ان آن دیار در خصوص رفع مشکل آنتن دهی موبایل در لوداب باعث شده بود تا مردم داد خود را به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انتقال دهند .
با مشقت به دلیل مشکلات جاده ای به روستای ولی حسین رسیدیم و با استقبال گرم مردم این روستا روبرو شدیم ،غلام محمد زارعی نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای ولی حسین و خبرنگاران گفت :از جمله مشکلات پیش رو در حوزه آنتن دهی موبایل کوهستانی بودن منطقه است که تلاش می شود در کمترین زمان ممکن اقداماتی برای بهبود وضعیت سیگنال دهی موبایل انجام شود.
زارعی همچنین از فعالیت مناسب دستگاه های اجرایی مختلف در توسعه لوداب خبر داد و گفت :تلاش ما برای این است تا طلسم بن بست روستای ولی حسین را که صخره ای بزرگ سد راه آن می باشد شکسته شود.
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس با اشاره به روستای مورنا بیان داشت: در سال گذشته برای برقراری ارتباط روستا با جاده های ارتباطی مسیر (کمکها) را پیش بینی کردیم که در بخشی از مسیر کار انجام شده است و با بازدید مجدد کار ادامه خواهد یافت و مسیر روستا به سمت لوداب برقرار و دسترسی مناسب تر خواهد شد.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی که قبلا صورت گرفته بود با استقرار یک اکیپ درمانی هلال احمر با کمک مدیریت بهداشت و درمان بویراحمد امکان ویزیت و درمان مردم روستا فراهم شد و در بین مردم روستا سبد غذایی توضیع شد.
زارعی عنوان کرد :در مناطق محروم شهرستان بویراحمد به برکت انقلاب اسلامی گامهایی برای رفع محرومیت ها برداشته شد.
وی افزود: در برخی مناطق به دلیل صعب العبور بودن و مشکلات جغرافیایی هنوز آثار محرومیت وجود دارد و به دلیل اینکه امکانات و خدمات را به روستاها نزدیک کنیم، به جای اینکه مردم برای دریافت خدمات به مراکز درمانی مراجعه کنند، حرکتی را با برنامه ریزی بهتر و بیشتر نسبت به قبل شروع کردیم که اکیپهای درمانی در روستاها مستقر شوند و مسئولین استانی و شهرستانی نیز برای رصد و حل مشکلات در کنار کار درمانی حضور یافته و به صورت یک پکیج مشکلات بررسی می شود و در همه زمینه ها تصمیماتی برای کاهش محرومیت و ایجاد بستر برای توسعه روستاها فراهم شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع مردم روستای امام زاده ولی حسین (ع) افزود: با هدفگذاری های انجام شده این پروژه ارتباطی مهم در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد و در کنار آن امکان توسعه حوزه هایی مانند اشتغال نیز امکان پذیر می شود.
نیک اقبالی تصریح کرد: این سفر در شرایطی انجام گرفته است که نسبت به دفعات قبل برخی قولها عملی شده است و اگر قولی نیز امروز داده شود عملی میشود.

وی ابراز داشت: در حال حاضر لوداب با کمترین زمان ممکن به مرکز استان وصل شده است.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به حوزه آبرسانی گفت: با تلاش آب و فاضلاب روستایی اقدامات مناسبی برای پوشش اب شرب سالم و پایدار انجام گرفته است ولی در قسمتهای قبل از ولی حسین مشکل داریم و امید است با حل برخی اختلافات منطقه ای و بین روستایی اب شرب سالم برای همه مناطق تامین شود.
نیک اقبالی تصریح کرد: در زمینه گازرسانی به لوداب نیز اقدامات شایان ذکر و خوبی انجام شده است.
نیک اقبالی با اشاره به جاده امام زاده ولی حسین(ع) گفت: با افتتاح جاده این روستا، این روستا به جاده پاتاوه به دهدشت در کمتر از نیم ساعت وصل می شود.
معاون عمرانی استاندار گفت: بنیاد برکت در جاهای خاصی از استان هزینه و هدفگذاری توسعه ای کرده است که ۱۶ میلیارد تومان برای لوداب در نظر گرفته شده است و ۱۶ میلیارد نیز باید از اعتبار داخلی توسط استان تامین شود.
نیک اقبالی با اشاره به اهمیت اشتغال روستایی گفت: اگر قرار باشد روستایی مهاجرت نکند، علاوه بر امکانات خدماتی، باید شغل و درامد مناسب نیز وجود داشته باشد و مهمترین دغدغه ما توسعه پایدار روستاها است.
همچنین مدیر کل راه و شهرسازی در جمع مردم روستای امام زاده ولی حسین(ع) افزود: جاده (کمک) به امامزاده ولی حسین از جمله پروژه هایی است که برنامه ریزی برای اتمام آن و ایجاد ارتباط بهتر چند منطقه با مرکز استان محقق می شود.
محمد علیمردانی تصریح کرد: سعی می شود برای جاده اعتبار مناسبی بگیریم و قبلا نیز در این حوزه کار شده است.
وی گفت: امید است بتوانیم به بهترین شکل ادای وظیفه کنیم و امید است روزی برسد که در این استان هیچ راه خاکی روستایی نباشد و مردم بهره مند شوند و روند مهاجرت معکوس انجام شود و مهاجرت به شهر کاهش یابد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان داشت: با تحقق بهبود ارتباطات جاده ای و توسعه زیرساختها مردم از شهرها به روستاها برمیگردند و از این ظرفیت ها بهره مند می شوند.
علیمردانی با اشاره به نیاز به توسعه جاده های لوداب گفت: تاکنون کارهای مناسبی در حوزه لوداب انجام شده است و امید است دولت با توان مضاعف و بیش از پیش کار کرده و خدمات بیشتری به منطقه ارائه کند.
در پایان این سفر این خبرگزاری امیدوار است با اهتمام مسئولان هرچه زودتر مشکلات این روستاها رفع شود و همه رسانه های استان به دور از بغض و کینه سعی کنند در توسعه جای جای استان گام بردارند .

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:

پاسخ پرویز پرستویی به فروغی؛ مگر صدا و سیما ارث پدری شماست؟

عکس| مهناز افشار عضو جدید خانواده‌اش را معرفی کرد

درخشش مهدی عبدی در اولین دربی؛ علیپور بعدی متولد شد؟

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۶۳۹۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

دستان خالی ترامپ در مجمع

 در آستانه برگزاری هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، خبرگزاری آسوشیتدپرس به بررسی چالش‌هایی پرداخته که گریبان‌گیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در حوزه سیاست خارجه شده است؛ او این هفته راهی این نشست است تا به گفتگو با دیگر رهبران جهان بپردازد:

«چالش‌های پیش روی ترامپ، امور ایران، کره شمالی، طالبان، اسرائیل و فلسطینیان را در بر می‌گیرد؛ او علاوه بر این‌ها، با چند معاهده از نوع تجاری نیز درگیر است که برخی بسیار کند پیش می‌رود و برخی کاملا متوقف شده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا بارها گفته که "هیچ عجله‌ای" جهت انعقاد پیمان‌های مذکورش ندارد، اما مذاکرات امری زمان‌بر است. حدود سه سال از زمان تصدی ریاست جمهوری او می‌گذرد و انتخابات 2020 نیز در راه است که مانع از پیشبرد تجارت خارجی ناتمام او خواهد شد.

نیکولاس برنز، از معاونین اسبق دولت آمریکا که برای روسای جمهور هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه کار کرده، می‌گوید: "من رئیس‌جمهور را برای ناتمام ماندن معاهدات متعدد، مقصر نمی‌دانم". این سیاست‌مدار، رویکرد تجاری ترامپ در رفتار با چین و گفتگوی او با طالبان جهت پایان دادن به جنگ 18 ساله در افغانستان را ارج می‌نهد.

در همین حال، این مقام سابق می‌گوید: "اما فکر می‌کنم شما به عنوان شهروند، باید سختگیر باشید و کار او را قضاوت کنید؛ او چطور عمل کرده است؟ خب، در نظر من، او حتی یک دستاورد مهم در سیاست خارجه طی دو و نیم سال ریاستش ندارد".

منتقدان می‌گویند کمبود دستاورد برای رئیس‌جمهوری، این معنا را می‌رساند که او موضعی تضعیف‌ شده در سازمان ملل خواهد داشت.

برخی کارشناسان سیاست خارجه، ترامپ را جهت گشودن باب گفتگوهای بین‌المللی تحسین می‌کنند؛ اما انتقادات زیادی از شیوه گستاخانه او در مذاکره مطرح است -از جمله حملات لفظی او به رهبران خارجی در یک مقطع و سپس خوب کردن روابطش با آن‌ها در زمانی دیگر- این رفتار، به باور منتقدین موجب به هم ریختن عرصه شطرنج‌وار جهانی می‌شود.

ترامپ در دفاع از خود می‌گوید: "طریقه گفتگو کردن من این است؛ در مورد من سال‌ها کارایی داشته و برای کشور، حتی بهتر از این کار می‌کند".

سیاست "اول آمریکای" ترامپ پیش‌تر در سازمان ملل کارساز واقع نشده است؛ حال با بالا گرفتن تنش‌ میان ایران و آمریکا، او نیازمند حمایت جامعه بین‌الملل برای اعمال فشار بر تهران است.

اقدام ترامپ در خارج کردن آمریکا از توافق برجام با ایران و برقراری مجدد تحریم‌های سخت اقتصادی علیه این کشور، خشم ایران را برانگیخته است. ایران یک پهپاد آمریکایی را سرنگون ساخت و اقدام به توقیف کشتی‌ در خلیج فارس کرد.

جان آلترمن، مدیر برنامه خاورمیانه در مرکز مطالعاتی استراتژیک و بین‌المللی واشنگتن می‌گوید: "او [ترامپ] در گذشته اظهار داشته که هر کشور باید در راستای منافع ملی راه خود را برود و گفته اگر توانِ آمریکایی با مهارت مذاکره او ترکیب شود، قدرت آمریکا تشکیل می‌شود؛ حال دیداری از مجمع عمومی را پیش رو داریم که رئیس‌جمهور به شدت نیازمند هم‌پیمانان خود در موضوع ایران است".

در همین حال، امیدها برای گفتگو میان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و ترامپ در حاشیه نشست مجمع عمومی، از بین رفته است.

بهترین حالت انجام یک مذاکره دیگر با ایران از نظر آلترمن، برنامه‌ای است که فعالیت این کشور در خاورمیانه و برنامه هسته‌ای آن را محدود کند و نیز نظارت بر برنامه موشکی این کشور را برقرار سازد؛ او بدترین حالت را ناخشنود شدن هم‌پیمانان ترامپ و تهدید شدن منافع آمریکا و شرکای این کشور توسط حملات ایران عنوان کرده است.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق آمریکا -که پیش‌تر توسط ترامپ برکنار شده بود- اخیرا در دانشگاه هاروارد گفت مذاکرات موفق زمانی اتفاق می‌افتد که هر دو طرف دستاوردهایی قابل قبول از آن کسب کنند. او در پیامی که به نظر ترامپ را هدف قرار می‌داد، گفت: "اگر به مذاکرات، نگاه برد و باخت داشته باشید، تجربه‌ای سخت خواهید داشت، بسیار ناخرسند خواهید ماند و دیگر کسی نمی‌ماند که متمایل به بستن پیمان با شما باشد".

از سویی دیگر، مذاکرات خلع سلاح ترامپ -با کره شمالی- نیز به درِ بسته خورده است.

دیدار اولیه ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور، برای اولین بار بین دو کشور رخ می‌داد؛ قدم برداشتن ترامپ در خاک کره شمالی، زمانی که به منطقه غیر نظامی بین دو کره رفته بود نیز برای بار نخست به وقوع پیوست.

دو کشور آمریکا و کره شمالی، هنوز از ادامه مذاکرات هسته‌ای باز مانده‌اند. پس از نشست ماه فوریه در هانوی، مذاکرات جهت متقاعد کردن کیم جونگ اون برای عقب نشستن از تسلیحات هسته‌ای متوقف شده است. این مذاکرات در پی ناسازگاری‌ها بر سر شرایط خلع هسته‌ای کره شمالی و رفع تحریم‌ها به هم خورده بود.

ترامپ روز جمعه مدعی شد که روابط سه ساله‌اش با کیم، "بهترین اتفاقی بوده" که برای آمریکا رخ داده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است: "خواهیم دید چه می‌شود. شاید کار کند، یا کارایی نداشته باشد"؛ او با این حال تاکید کرده که از زمان شروع مذاکرات، کیم جونگ اون دست به آزمایش هسته‌ای نزده و آنچه که آزمایش کرده، موشک کوتاه‌برد -و نه دوربرد- بوده است.

در عین حال، مذاکرات صلح خاورمیانه ترامپ نیز نشانی از پیشبرد ندارد. این برنامه با عنوان "طرح صلح" که توسط جارد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ طرح‌ریزی شده، تاکنون اجرایی نشده است و مسیر پیش‌ روی آن واضح نیست.

عملی شدن این طرح، دست کم دو بار عقب افتاده است. مردم فلسطین همواره با این طرح مخالف بوده‌اند؛ آن‌ها روابط خود با دولت آمریکا را پس از آنکه ترامپ، بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، قطع کردند. فلسطینیان دولت ترامپ را -به عنوان "میانجی‌گر صادق"- به جانبداری از اسرائیل متهم کرده‌اند.

مسئله قابل بحث دیگر، جنگ طولانی‌مدت آمریکا در افغانستان است. اگرچه ترامپ حمایت مردم را جهت خاتمه دادن به این جنگ دارد، اما اخیرا مذاکرات یک ساله با طالبان را متوقف کرد. او در بیان دلیل این اقدام گفت که طالبان، افزایش خشونت را تبدیل به اهرم فشاری جهت استفاده در مذاکرات کرده‌اند.

او روز جمعه گفت: "آن‌ها اشتباه کردند؛ من کاملا تمایل به انجام گفتگو داشتم".

با وجود اینکه مردم از ترامپ در خارج کردن نیروهای آمریکایی [از افغانستان] حمایت می‌کنند، اما او در رابطه با اقدام اخیرش در دعوت از طالبان به "کمپ دیدوید"، آن هم در آستانه سالگرد حملات یازده سپتامبر، مورد انتقاد شدید قرار گرفت. هنگامی که القاعده حمله مذکور را مرتکب شد، طالبان آن‌ها را پناه داده بود.

مایکل دانتونیو، زندگینامه‌نویس ترامپ می‌گوید او درخصوص اموری که توجه بین‌المللی را به خود می‌کشد، به جای حل بلندمدت مسئله، علاقه دارد چیزی چشم‌گیر ارائه کند.

این نویسنده می‌گوید: "هنگامی که فردی با ترامپ همراهی می‌کند، او از چیزی خبر می‌دهد که به نظر مهم می‌رسد؛ جزئیات را بقیه، پس از انتخابات جمع و جور خواهند کرد!"»

310311

کد خبر 1302215

دیگر خبرها

 • اقبالی: دربی احساسی و پربرخوردی بود/ مدیران به علت فشار هواداران مربی خود را عوض می‌کنند
 • امنیت منطقه در دستان نیروهای مسلح ایران
 • برخی دستگاه‌ها با وجود کارکنان توانمند بانو، اقبالی در بکارگیری بانوان در عرصه مدیریتی ندارند
 • با زومیلا آژانس‌های املاک کشور در دستان شماست
 • هدف گذاری امسالمان لیگ برتری شدن فوتسال استان است/ حضور آقای پاریزی را به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان به فال نیک می‌گیریم
 • دستان خالی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
 • زارعی شهردار بجنورد شد
 • هادی زارعی شهردار بجنورد شد
 • تنیس؛ نگاهی به بازی های برگزار شده لیورکاپ و برنامه روز آخر؛ هم تیمی شدن راجر فدرر و رافائل نادال در روز سوم
 • افتتاح دو واحد آموزشی در بخش سیمکان جهرم
 • جوانتر شدن کتایون ریاحی در گذشت زمان+عکس
 • ۲۵ درصد مدارس عشایری کهگیلویه و بویراحمد چادری هستند
 • همه چیز درباره پرشهیدترین روستای کشور/ همه اهالی میغان خانواده شهیدند
 • فرهنگ پاسخگویی؛ حلقه‌ مفقوده مدیران صداوسیما / نبض مدیریتی این سازمان در دستان صاحبان قدرت است
 • آتش‌سوزی مراتع روستای شور درق مرند مهار شد
 • دانشجویان کاروان «حفاظت از منافع ملت» با امام جمعه اهواز دیدار کردند
 • آیاتی که در خطبه‌های امام حسین(ع) آمده است
 • خانه‌های روستای فارسیان را فاضلاب گرفته است/ رئیس بنیاد مسکن آزادشهر: مطلع نبودیم
 • تابستان داغ و نظم تازه منطقه‌ای/ کارگر حقوق ندارد؟