صبح روز گذشته از طریق پیامک اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری به خبرنگارران رسانه های استان برای سفر به منطقه ای محروم در بویراحمد اطلاع رسانی شد و اطلاع داده شده بود تا خبرنگاران در ساعت 10 و 30 دقیقه از جلوی استانداری همراه با نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا،معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی به سمت منطقه لوداب و روستای محروم امامزاده ولی حسین(ع) حرکت کنیم تا شاید طلسم صخره بزرگ بن بست راه این روستا و باز شدن جاده ارتباطی این منطقه با کمک نماینده و کلید تدبیر معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهر سازی شکسته شود.
ساعت 10 و 30 دقیقه به همراه پژمان امیدی خبرنگار خبرگزاری مهر و مهدی مرادی خبرنگار خبرگزاری تابناک جلوی استانداری حاظر شدیم اما انگار خبری نبود و سکوت سردی بر استانهاری حاکم بود و قرار نبود این سفر انجام شود.
با تماس با سید استانداری ،محمد تقوی و هماهنگی با دفتر نماینده بویراحمد و دنا خودرویی برای ما آماده شد ولی از رسانه نماهایی که در هفته های اخیر به نوعی دلسوزبویراحمد شده بودند و از حلقه کسری کذبی خبر داده بودند (در هفته گذشته برخی از رسانه های استان از یک منطقه خاص با نگاه قومیتی و با اهداف خاص خبر کذبی را با موضوع نشست رسانه های بویراحمدی با مدیر سیاسی برای تخریب نمایندگان نشست داشته اندمنتشر کردند) خبری نبود و باید 3 نفری به همراه مسئولان این سفر را ادامه می دادیم تا در میانه راه فکرم را این مثل های قدیمی که عده ای جانماز آب می کشند و نمک می خورند و نمکدان می شکنند به خود مشغول کند.
همچنان که فکرم را این رسانه ها به خود مشغول کرده بود وبه برهم زدن اتحاد مسئولان و رسانه ها و مردم با این سبک کارشان فکر میکردم به خودم گفتم حتما سفر رئیس اتاق ایران به مرکز استان دلیل اصلی همراهی نکردنشان در این سفر بوده و باید سعی کنم فکرم را مشغول نکنم چرا که بدبینی به این موضوع که کار این رسانه ها از سر دلسوزی نبوده بلکه برای ایجاد تنش بین نمایندگان و برهم زدن اتحاد مسئولان است می توانست این سفر را به کامم تلخ کند.
در میانه راه برای رسیدن به روستای امامزاده ولی حسین در کنار هر روستایی که توقف می کردیم گلایه های شدید مردم ان آن دیار در خصوص رفع مشکل آنتن دهی موبایل در لوداب باعث شده بود تا مردم داد خود را به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انتقال دهند .
با مشقت به دلیل مشکلات جاده ای به روستای ولی حسین رسیدیم و با استقبال گرم مردم این روستا روبرو شدیم ،غلام محمد زارعی نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای ولی حسین و خبرنگاران گفت :از جمله مشکلات پیش رو در حوزه آنتن دهی موبایل کوهستانی بودن منطقه است که تلاش می شود در کمترین زمان ممکن اقداماتی برای بهبود وضعیت سیگنال دهی موبایل انجام شود.
زارعی همچنین از فعالیت مناسب دستگاه های اجرایی مختلف در توسعه لوداب خبر داد و گفت :تلاش ما برای این است تا طلسم بن بست روستای ولی حسین را که صخره ای بزرگ سد راه آن می باشد شکسته شود.
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس با اشاره به روستای مورنا بیان داشت: در سال گذشته برای برقراری ارتباط روستا با جاده های ارتباطی مسیر (کمکها) را پیش بینی کردیم که در بخشی از مسیر کار انجام شده است و با بازدید مجدد کار ادامه خواهد یافت و مسیر روستا به سمت لوداب برقرار و دسترسی مناسب تر خواهد شد.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی که قبلا صورت گرفته بود با استقرار یک اکیپ درمانی هلال احمر با کمک مدیریت بهداشت و درمان بویراحمد امکان ویزیت و درمان مردم روستا فراهم شد و در بین مردم روستا سبد غذایی توضیع شد.
زارعی عنوان کرد :در مناطق محروم شهرستان بویراحمد به برکت انقلاب اسلامی گامهایی برای رفع محرومیت ها برداشته شد.
وی افزود: در برخی مناطق به دلیل صعب العبور بودن و مشکلات جغرافیایی هنوز آثار محرومیت وجود دارد و به دلیل اینکه امکانات و خدمات را به روستاها نزدیک کنیم، به جای اینکه مردم برای دریافت خدمات به مراکز درمانی مراجعه کنند، حرکتی را با برنامه ریزی بهتر و بیشتر نسبت به قبل شروع کردیم که اکیپهای درمانی در روستاها مستقر شوند و مسئولین استانی و شهرستانی نیز برای رصد و حل مشکلات در کنار کار درمانی حضور یافته و به صورت یک پکیج مشکلات بررسی می شود و در همه زمینه ها تصمیماتی برای کاهش محرومیت و ایجاد بستر برای توسعه روستاها فراهم شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع مردم روستای امام زاده ولی حسین (ع) افزود: با هدفگذاری های انجام شده این پروژه ارتباطی مهم در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد و در کنار آن امکان توسعه حوزه هایی مانند اشتغال نیز امکان پذیر می شود.
نیک اقبالی تصریح کرد: این سفر در شرایطی انجام گرفته است که نسبت به دفعات قبل برخی قولها عملی شده است و اگر قولی نیز امروز داده شود عملی میشود.

وی ابراز داشت: در حال حاضر لوداب با کمترین زمان ممکن به مرکز استان وصل شده است.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به حوزه آبرسانی گفت: با تلاش آب و فاضلاب روستایی اقدامات مناسبی برای پوشش اب شرب سالم و پایدار انجام گرفته است ولی در قسمتهای قبل از ولی حسین مشکل داریم و امید است با حل برخی اختلافات منطقه ای و بین روستایی اب شرب سالم برای همه مناطق تامین شود.
نیک اقبالی تصریح کرد: در زمینه گازرسانی به لوداب نیز اقدامات شایان ذکر و خوبی انجام شده است.
نیک اقبالی با اشاره به جاده امام زاده ولی حسین(ع) گفت: با افتتاح جاده این روستا، این روستا به جاده پاتاوه به دهدشت در کمتر از نیم ساعت وصل می شود.
معاون عمرانی استاندار گفت: بنیاد برکت در جاهای خاصی از استان هزینه و هدفگذاری توسعه ای کرده است که ۱۶ میلیارد تومان برای لوداب در نظر گرفته شده است و ۱۶ میلیارد نیز باید از اعتبار داخلی توسط استان تامین شود.
نیک اقبالی با اشاره به اهمیت اشتغال روستایی گفت: اگر قرار باشد روستایی مهاجرت نکند، علاوه بر امکانات خدماتی، باید شغل و درامد مناسب نیز وجود داشته باشد و مهمترین دغدغه ما توسعه پایدار روستاها است.
همچنین مدیر کل راه و شهرسازی در جمع مردم روستای امام زاده ولی حسین(ع) افزود: جاده (کمک) به امامزاده ولی حسین از جمله پروژه هایی است که برنامه ریزی برای اتمام آن و ایجاد ارتباط بهتر چند منطقه با مرکز استان محقق می شود.
محمد علیمردانی تصریح کرد: سعی می شود برای جاده اعتبار مناسبی بگیریم و قبلا نیز در این حوزه کار شده است.
وی گفت: امید است بتوانیم به بهترین شکل ادای وظیفه کنیم و امید است روزی برسد که در این استان هیچ راه خاکی روستایی نباشد و مردم بهره مند شوند و روند مهاجرت معکوس انجام شود و مهاجرت به شهر کاهش یابد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان داشت: با تحقق بهبود ارتباطات جاده ای و توسعه زیرساختها مردم از شهرها به روستاها برمیگردند و از این ظرفیت ها بهره مند می شوند.
علیمردانی با اشاره به نیاز به توسعه جاده های لوداب گفت: تاکنون کارهای مناسبی در حوزه لوداب انجام شده است و امید است دولت با توان مضاعف و بیش از پیش کار کرده و خدمات بیشتری به منطقه ارائه کند.
در پایان این سفر این خبرگزاری امیدوار است با اهتمام مسئولان هرچه زودتر مشکلات این روستاها رفع شود و همه رسانه های استان به دور از بغض و کینه سعی کنند در توسعه جای جای استان گام بردارند .

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سرقت مردان نقابدار قمه به دست از آرایشگاه زنانه

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ رضا زارعی رئیس پلیس آگاهی استان همدان اظهار کرد: در تحقیقات پلیسی و برابر اظهارات شاکیان مشخص شد، ۲جوان نقابدار با قمه وارد آرایشگاه شده و پس از تهدید ۳ خانم حاضر در آرایشگاه پول و طلای آن‌ها به ارزش حدود ۳۵ میلیون تومان را سرقت کردند. سپس سارقان هر ۳ زن را در دستشویی آرایشگاه حبس کرده و از محل متواری شدند.

سرهنگ زارعی افزود: مأموران با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی دریافتند، سارقان با یکی از کارکنان آرایشگاه ارتباط داشتند. بدین ترتیب متهمان شناسایی و در کمتر از ۷۲ ساعت دستگیر شدند.۲ متهم مرد این پرونده به همراه یکی از کارکنان زن این آرایشگاه دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

منبع: روزنامه ایران

انتهای پیام/

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۶۳۹۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چه اعمالی کلید هر بدی است؟
 • دستان خالی آمریکا از نشست غیرعلنی شورای امنیت
 • 2400 هنر جو و قرآن آموز در فعالیت های تابستانی ارشاد دشتی شرکت دارند
 • ۴۶۵۴ بیسواد کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند
 • ضریب تاثیر در دستان ۳۶ نشریه ایرانی/ نشریات علمی ابزاری برای پیوند پژوهشگران و نخبگان است
 • نویسندگانِ نمایش خانگی، هرزه نگاری را تبدیل به ژانر کردند/هدف قلم به دستان فقط کسب روزی شده است
 • آقای بازیگر در پیک نیک+عکس
 • برگزاری جشن نسیم مهر با حضور خیرین نیک اندیش در کردستان
 • راه حل مقاومت نسبت به آنتی‌بیوتیک در دستان اسفنج آشپزخانه
 • کاربرد دستگاه‌های اندرویدی به‌عنوان کلید امنیتی فیزیکی آیفون و آیپد
 • اختتامیه مسابقات شعر و جشنواره آرزو‌ها در زندان مرکزی کرمان
 • اصغر فرهادی درگذشت مرتضی نیک پایان را تسلیت گفت
 • پیک نیک ترامپ برای اعضای کنگره
 • کشف ۵۰۰ میلیون ریال البسه قاچاق در همدان
 • پادشاه ذلیل عربستان دستان همسر رئیس‌جمهور آمریکا را می‌بوسد/ همه ساختار اردوگاه دشمن توسط مجاهدان سبزپوش به هم ریخته شد
 • پیام تسلیت اصغر_فرهادی در پی درگذشت زنده یاد" مرتضی نیک پایان"
 • (تصاویر) پیک نیک ترامپ برای اعضای کنگره پس از سرنگونی پهپاد
 • آخرین فرصت اعتراض به کلید آزمون دکتری تخصصی پزشکی
 • کلید آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی منتشر شد