رویداد۲۴-بيانيه اعلام حمايت خانه صنعت معدن تجارت جوانان ايران از وزير پيشنهادي صنعت معدن تجارت
دكتر شريعتمداري

به نام خدا
بيانيه خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ايران در آستانه معرفي كابينه ودر حمایت از معرفی وزیر مردمی و کاردان
حماسه 29 اردیبهشت حاصل بيش از 3 دهه تجربه ملت ايران در تاريخ پر فراز و نشيب انقلاب اسلامي است. دراين تاريخ كوتاه حوادث و تحولات بزرگي نهفته است كه به اندازه قرن ها موثر و عبرت آموز است. اما آنچه مهم است اين كه ملت ايران از دل اين حوادث سر بلند و سرافراز بيرون آمده و مسير رشد و تكامل و بالندگي خويش را مقتدرانه طي نموده است. اكنون رويداد 29 اردیبهشت ماه راه جديدي را پيش روي ما گشوده است. راه همدلي و همكاري، راه صبر و اعتدال، راه تعامل و تدبير و راه گشودن درهاي اميد بسوي آينده روشن به روي ملت ايران. مردم ايران مسئوليت پيمودن اين راه را بر عهده رئيس جمهور منتخب نهاده اند و بر ماست كه تمام تلاش خود را براي به ثمر نشستن خواست ملت بكار گيريم.
خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ايران به عنوان عضو كوچكي از ملت بزرگ ايران وظيفه خود مي داند نكاتي را كه مي تواند درموفقيت دولت يادوازدهم مفيد باشد در همزمان با معرفي كابينه به مجلس شوراي اسلامي با نمايندگان ملت در ميان بگذارد.
اکنون که به یاری خدا و هوشمندی مردم در آستانه معرفی کابینه و استقرار دولت دوازدهم قرارگرفته ایم برخورد لازم می دانیم که به نمایندگی از بخش تولید و جوانان ایران از تدبیر و درایت رئیس جمهور محترم در معرفی دکتر محمد شریعتمداری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت قدردانی و حمایت نماییم.
دکتر شریعتمداری علاوه بر برخوردای از حسن خلق و مردمداری فردی کاردان آشنا با صنعت در همه ابعاد آن و سوابق بسیار در انقلاب، خدمت به نظام و مردم و از رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده معزز شهدا بوده و همواره در کنار صنعتگران از پشتیبانان سیاست های حمایت از تولید وبخش خصوصی می باشد.
ما جوانان صنعتگر امیدواریم که انتخاب ایشان شور و نشاط و خلاقیت و چابکی را به تولید کشور بازگرداند و با علم و تدبیری که از ایشان سراغ داریم بتوانند تولید و کارآفرینی را که مبنای حل تمامی مشکلات اقتصادی اعم از بیکاری، رکود اقتصادی و تورم می باشد محور توجه و حمایت دولت قراردهند.
بنابراین یکبار دیگر ضمن حمایت از دکتر شریعتمداری از حسن انتخاب رئیس جمهور محترم تشکر نموده و با تمام توان آماده پیشبرد برنامه های دولت در زمینه های اقتصاد مقاومتی و توسعه و پیشرفت کشور می باشیم.

من ا....... توفیق
خانه صنعت معدن و تجارت جوانان ایران

١٩ مرداد ١٣٩٦

منبع: رویداد24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گره جدایی بازرگانی از صنعت و معدن باز شد؟

رئیس مجلس در جلسه با فراکسیون مستقلان گفته که با انتزاع وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و معدن موافق است.
«غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی»، نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی، نزدیک به علی لاریجانی، درباره بخشی از اظهارات رئیس مجلس در این جلسه در خصوص جدا شدن وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به خبرگزاری خانه ملت، گفته: «در خصوص انتزاع وزارت بازرگانی نیز رئیس مجلس معتقد است با توجه به شرایط فعلی کشور این موضوع اجتناب ناپذیر است و تقاضا کرد که این اتفاق رخ دهد، هر چند در شرایط عادی ضرورتی برای این کار نیست، اما در شرایط فعلی این امر ضروری است». به این ترتیب به نظر می‌رسد که با وجود گذشت بیش از دو سال از زمان ارائه لایحه اولیه به مجلس شورای اسلامی و مخالفت‌های چندگانه، حالا گره این پیشنهاد دولت باز شده و احتمالاً به زودی شاهد پیگیری این موضوع در مجلس خواهیم بود.

مسیر دوساله‌ای که طی شد

لایحه اولیه دولت در این زمینه با عنوان «لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت» در ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است اما در نهایت از دو فوریت این لایحه، یک فوریت به تصویب نمایندگان رسید و همان یک فوریت نیز در ۳ تیر ماه سال گذشته در کمیسیون مرتبط رد شد. پس از آن در مرداد همان سال، طرحی برای تشکیل وزارتخانه‌های «صنعت و معدن» و «توسعه صادرات و بازرگانی» به مجلس ارائه شد اما این طرح هم نهایتاً در ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۷ بایگانی شد.
این اتفاق پس از آن افتاد که مجلس شورای اسلامی در مهرماه همان سال در یک جلسه غیرعلنی و با حضور معاون اول رئیس جمهور، یک رأی‌گیری استمزاجی در این زمینه انجام داد و در نهایت مشخص شد که مجلس با این طرح مخالف است. با این حال، دولت و حامیانش دست بردار نبودند و باز هم، احتمالاً متأثر از سخنان رئیس‌جمهور در ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ و در جلسه دفاع از وزیر پیشنهادی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرحی در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۹۷ در مجلس اعلام وصول شد که گزارش یک شوری آن هم در ۲۶ فروردین در کمیسیون به تصویب رسید و با دریافت پیشنهادات نمایندگان، احتمالاً در اولویت قرار گیری در دستور جلسه مجلس باشد.

چرا دولت برای این کار اصرار دارد؟

تا به حال رئیس‌جمهور و نیز برخی دیگر از اعضای هیأت دولت مانند رئیس دفتر او در خصوص دلیل دولت برای اصرار بر این کار بارها توضیح دادند. به نظر می‌رسد که اصرار دولت بر این موضوع سه دلیل مشخص دارد:

۱. بعد از ادغام وزارت صنعت و معدن و بازرگانی، وظیفه تنظیم بازار به حاشیه رفته است چرا که وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از هر چیز به وظیفه خود در زمینه تولید صنعتی و معدنی توجه می‌کند و وظیفه تنظیم بازار عملاً در اولویت این وزارتخانه نیست.

۲. بین وظایف وزارت صنعت و معدن با وزارت بازرگانی اساساً تعارض وجود دارد چرا که با وظیفه اول، این وزارتخانه باید به سمت حمایت از تولیدکنندگان برود و با وظیفه دوم به سمت حمایت از مصرف‌کنندگان.

۳. از سوی دیگر در حال حاضر بخشی از وزارت بازرگانی سابق در وزارت صمت و بخشی (که مربوط به محصولات کشاوری است) در وزارت جهادکشاورزی است و ایجاد هماهنگی بین آن‌ها سخت است.

چه خواهد شد؟

حمایت لاریجانی از این طرح و سخنرانی روز گذشته وی در این خصوص در فراکسیون مستقلان به این معناست که با درنظرگرفتن رأی این فراکسیون و نیز فراکسیون امید، تصویب این طرح را باید در مجلس قطعی دانست. با این حال تا زمانی که این وزارتخانه استقرار پیدا کند و وزیری برای آن تعیین شود راهی نسبتاً طولانی پیش روست هر چند که رئیس جمهور گفته، «اگر وزارت بازرگانی تأسیس بشود، هفته بعد زندگی مردم و وضع بازار بهتر می‌شود.»

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۳۹۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • غوغای روزافزون قلیان در بی تفاوتی محض شهروندان
 • معرفي صنعتگران و معدنکاران نمونه کشور
 • تشکیل کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی
 • منابع ما در حمایت از واحدهای کوچک و متوسط محدود است
 • کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی تشکیل شد
 • ماهنامه تجارت طلایی میزبان کارگاه آموزشی رویکردهای نوین صنعت خرده‌فروشی
 • پرداخت تسهیلات مهم‌ترین راهکار حمایت از واحدهای کوچک و متوسط است
 • نماینده زابل از توضیحات وزیر صنعت درباره بنگاه‌های کوچک و متوسط قانع شد
 • سرمایه‌های پراکنده باید در صنعت فولاد جذب شود
 • هزینه‌های مراسم روز ملی صنعت و معدن به بخش خصوصی محول شد
 • صنعت با استقامتی باورنکردنی در حال تأمین نیازهای کشور است
 • وزیر صنعت: اقدامات مثبت را رسانه‌ای کنید
 • انقلاب معدنی در سفر اولین وزیر صنعت و معدن به جنوب کرمان
 • در صنعت فولاد به خودکفایی مناسبی رسیده‌ایم
 • رئیس یکی از ادارات صنعت، معدن اردبیل دستگیر شد
 • اسامی نامزدهای پیشنهادی پست‌های خالی کابینه عراق تعیین شد
 • تقدیر از ۵۰ برگزیده صنعت و معدن
 • نشست خبری رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن
 • رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت یکی از شهرستان‌های استان اردبیل بازداشت شد