خبرگزاری میزان- آخرین پیگیری‌های سازمان بازرسی در رابطه با برکناری بازنشستگان شاغل، کشف ۲ میلیارد ریال چک پول تقلبی در مشهد، ممنوعیت دریافت کارمزد از تقسیط بدهی مردم به شهرداری‌ها؛ پلمب سه مطب مامایی در اردبیل و... از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در 4 آذرماه  بود.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اعاده بیش از ۴۷۰ هکتار اراضی به دولت در آذربایجان شرقی؛ صدور کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی شهردار و بعضی از اعضای سابق شورای شهر بومهن، آخرین پیگیری‌های سازمان بازرسی در رابطه با برکناری بازنشستگان شاغل، کشف ۲ میلیارد ریال چک پول تقلبی در مشهد، ممنوعیت دریافت کارمزد از تقسیط بدهی مردم به شهرداری‌ها؛ پلمب سه مطب مامایی در اردبیل و... از مهمترین اخبار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در 4 آذرماه  بود.

 

بازگشت بیش از ۴۷۰ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی به دولت

موسی خلیل اللهی دادستان تبریز در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با تاکید بر حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی گفت: در هفت ماهه سال 96 مقدار 476 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف و به دولت اعاده شد.

وی اظهار کرد: در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان بر جلوگیری از تغییر کاربری و از بین رفتن باغات و اراضی زراعی شهرستان مرند تأکید و مقرر شد کارگروهی تشکیل شود تا راهکارهای عملی و قانونی برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و عوامل دخیل در تغییر کاربری اراضی شهرستان مرند مشخص و پیگیری‌های لازم انجام شود.

صدور کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی شهردار و بعضی از اعضای سابق شورای شهر بومهن

حیدر فتاحی دادستان عمومی و انقلاب عمومی شهرستان پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی شهردار و بعضی از اعضای سابق شورای شهر بومهن و دلالان واسطه صادر شده است.

وی با بیان اینکه اتهام نامبردگان ارتشا و اختلاس است، تصریح کرد: پرونده جهت صدور رای به دادگاه کیفری ارسال شد.

آخرین پیگیری‌های سازمان بازرسی در رابطه با برکناری بازنشستگان شاغل

با گذشت بیش از ده روز از اولتیماتوم قاضی سراج در رابطه با عدم به کارگیری بازنشستگان وی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با آخرین وضعیت اجرای این قانون و در پاسخ به این سئوال که قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حال اجراست و آیا تاکنون گزارشی به سازمان بازرسی در این رابطه ارجاع شده است یا خیر؟ گفت: در این رابطه پیگیری‌های لازم انجام و به مدیران اعلام می‌کنیم که خوشبختانه مدیران نیز تمکین می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه مدیرانی از اجرای این قانون مستثنی هستند، افزود: طبق استفساریه جدید مجلس اگر افراد در جایگاه‌هایی که در ماده ۷۱ قانون خدمات مدیریت کشوری احصاء شده مجددا بکارگیری شوند منعی ندارد، ولی بکارگیری بازنشستگان در غیر این موارد ممنوع است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه بیان کرد: در حوزه ورزش و سایر حوزه ها، در حال پیگیری و نظارت بر اجرای صحیح این قانون هستیم و اگر مدیری تمکین نکند قطعا برخورد می‌شود.

عامل حمله با قمه به یک داروخانه در آران و بیدگل بازداشت شد

احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر حمله با قمه و شکستن شیشه‌های یک داروخانه توسط یکی از مراجعان در شهرستان آران و بیدگل گفت: این فرد معتاد بوده و با دستور دادستان مورد شناسایی قرار گرفته است.

این مقام قضایی افزود: این فرد درخواست دارویی داشته است که مسئولان داروخانه از دادن دارو خودداری می‌کنند که وی هم با قمه به شکستن شیشه‌های داروخانه اقدام می‌کند.

کشف ۲ میلیارد ریال چک پول تقلبی با گزارشات دیده‌بانان پیشگیری از وقوع جرم

سید علی صالح معاون دادستان و رئیس ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم منطقه ثامن مشهد از شناسایی و دستگیری باند جعل چک پول‌های تقلبی به ارزش ۲ میلیارد ریال با گزارشات واصله از سوی دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم منطقه ثامن مشهد خبر داد.

وی گفت: پس از رسیدن گزارشاتی با عنوان فعالیت باند جعل چک پول‌های تقلبی موضوع جهت کارشناسی با رئیس پلیس اطلاعات و امنیت استان مطرح و پیگیری این موضوع در دستور کار، کارگروه متشکل از دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم منطقه ثامن و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی استان خراسان رضوی قرار گرفت.

سه مطب مامایی در اردبیل پلمب شد/ ۳ مامای متخلف بازداشت شدند

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزاناز رصد مطب‌های مامایی با دستور دادستانی مرکز استان خبر داد و گفت: پیرو گزارش‌های مردمی و با رصد مطب‌های مامایی، سه مطب مامایی پلمب و ۳ مامای متخلف بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: این افراد در حوزه سقط جنین غیرقانونی و فعالیت‌های غیرمجاز پزشکی اقدامات مجرمانه انجام داده بودند.

مشکل تاخیر در تحویل واحدهای مجتمع آدینه را پیگیری می‌کنیم

حجت الاسلام والمسلمین مصطفوی نیا دادستان عمومی و انقلاب رشت از پیگیری مشکلات مربوط به مجتمع تجاری آدینه در شهر رشت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفوی نیا ادامه داد: تعدادی از افرادی که واحدهای مجتمع تجاری آدینه در شهر رشت را پیش خرید کرده بودند چند روز قبل تجمعی مسالمت آمیز در اعتراض به دیرکرد تحویل واحدهای خود داشتند که با نمایندگان آنان صحبت کردیم و پیگیر موضوع آنان خواهیم بود.

طرح پاکسازی و شناسنامه‌دار کردن متهمان متجری اجرا می‌شود

صادق عزیزی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آسلام آباد غرب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از اجرای طرح پاکسازی متهمان متجری خبر داد و گفت: طرح پاکسازی و شناسنامه دار کردن متهمان متجری بصورت کوچه به کوچه در محلات شهرستان اسلام آباد غرب اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح از حیث برخورد با مزاحمین نوامیس، مخلان نظم عمومی، فروشندگان مواد مخدر و مشروبات الکلی جهت ارتقای سطح امنیت و آرامش روانی شهروندان قانون مدار  با همکاری ضابطین دستگاه قضایی در شهرستان اسلام آباد اجرا می‌شود.

 آمار جانباختگان زلزله کرمانشاه به 456 نفر رسید

دکتر کمالی مدیر کل پزشکی قانونی کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: آمار جانباختگان زلزله کرمانشاه به 456 نفر رسید.

 ممنوعیت دریافت کارمزد از تقسیط بدهی مردم به شهرداری‌ها

 به موجب شکایت سازمان بازرسی کل کشور از شورای اسلامی شهر سامان و درخواست ابطال بند ۷ مصوبه شماره ۷۰ مورخ ۲۲/۲/۸۹ آن شورا، هیأت عمومی این دیوان کارمزد از تقسیط بدهی در مصوبات شورا‌های اسلامی شهر‌ها را مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات تشخیص و باطل کرد.

در ادامه این گزارش آمده است، سازمان بازرسی کل کشور بند ۷ مصوبه ۷۰ مورخ ۲۲/۲/۸۹ شورای اسلامی شهر سامان را که دریافت کارمزد و جریمه دیر کرد مالیات شهرداری سامان را تصویب نموده و آن را از تاریخ تصویب ملاک عمل اخذ کارمزد ناشی از تقسیط مطالبات خود قرار داده است را مغایر با قانون تشخیص و با توجه به اینکه اخذ هرگونه وجه از اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی از جمله کارمزد تقسیط بدهی و جریمه دیرکرد مطالبات منوط به حکم قانون گذار می‌باشد، این مصوبه را بر خلاف ماده ۷۳ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ و بخشنامه وزارت کشور و آراء هیأت عمومی دیوان عدالت اداری تشخیص و قابل ابطال می‌باشد.

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مطالبات آدینه| انهدام پهپاد آمریکایی اقدام عملی آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند بود +‌ فیلم

دفتر تسنیم قم با همکاری قرارگاه فرهنگی مصلی قدس اقدام به برگزاری تریبون آزاد برای دریافت نقطه نظارت مردم کرده است. ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، تریبون آزاد این هفته دفتر تسنیم قم با عنوان «مطالبات آدینه» با همکاری قرارگاه فرهنگی مصلی قدس با موضوع انهدام پهپاد آمریکایی در خاک کشورمان توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

تریبون آزاد تسنیم| سخن از کمبود اختیارات شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها است +‌ فیلمتریبون آزاد تسنیم| استقلال کشور خاری به چشم دشمنان است +‌ فیلمخوزستان| تریبون آزاد فرصت مناسبی برای شناخت دغدغه‌های مردم توسط مسئولان است

مردم در این تریبون آزاد ضمن تقدیر از اقدام به‌موقع سپاه پاسداران در انهدام پهپاد متجاوز آمریکایی به کشور، بر دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی، آمادگی در دفاع از کشورمان و گوش‌به‌فرمان بودن از ولایت تأکید کردند.

انتهای پیام/ح

R7854/P1357/S6,62/CT7

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۴۷۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • منابع مورد نیاز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل بودجه عمومی تأمین اعتبار خواهد شد/ امیدواریم همسان سازی منجر به تحول مثبت در زندگی بازنشستگان شود
 • دانه درشت‌ها در صف رسیدگی دستگاه قضایی
 • ورود مدعی العموم به واگذاری اراضی ملی به پتروشیمی سقاوه / بازگشت ۳۳۲ هکتار از اراضی ملی به بیت المال/ ضرب الاجل یک ماهه به آب منطقه‌ای برای رفع تصرف از حریم رودخانه‌ها
 • منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل بودجه عمومی تأمین اعتبار می شود
 • تندیس حافظ علی معلم به «گلاب آدینه» اهدا می شود
 • تقدیر از گلاب آدینه در جشنواره امسال
 • تندیس حافظ علی معلم به «گلاب آدینه» اهدا می‌شود/ اعلام نامزدهای بخش مستند
 • حذف یک جایزه از جشن حافظ/ اهدای تندیس علی معلم به گلاب آدینه
 • منابع مورد نیاز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل بودجه عمومی تأمین اعتبار خواهد شد
 • تقدیر از گلاب آدینه در «جشن حافظ» امسال
 • اهدای تندیس نوزدهمین جشن حافظ به «گلاب آدینه» و اعلام نامزدهای بخش مستند
 • تندیس حافظ علی معلم به «گلاب آدینه» اهدا می‌شود/محمدحسین مهدویان نامزد جشن حافظ شد
 • تندیس حافظ علی معلم به «گلاب آدینه» اهدا می‌شود/ اعلام نامزد‌های بخش مستند
 • تقدیر از گلاب آدینه در «جشن حافظ»
 • گلاب آدینه در نوزدهمین جشن حافظ تقدیر می‌شود
 • برخورد با 60 قاضی متخلف، شروع کار مقابله با فساد در دستگاه قضایی است
 • حاشیه های دستمزد و حقوق 98 همچنان ادامه دارد/ مصوبه دولتی که شکاف‌های حقوقی را بیشتر کرد
 • رئیسی: با یک جمله رهبری دلم آرام گرفت/ رویکرد دستگاه قضایی را تغییر می دهیم
 • صدور کیفرخواست ۷ نفر در ماجرای کارخانه قند یاسوج/خدا نکند در جمعه بازار اتفاقی بیفتد که کوتاه نمی آیم