به گزارش خبرنگار مهر، هادی حق‌شناس در جلسه صبح امروز هیئت دولت به‌عنوان استاندار جدید گلستان انتخاب شد.

حق‌شناس تا پیش از این معاون سازمان بنادر و کشتیرانی کشور و نماینده سابق مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی بوده است.

وی متولد ۱۳۴۶ در روستای اسپند شهرستان صومعه‌سرا و کارشناس ارشد اقتصاد است.

ابتدای فروردین ۹۸ با تصمیم اسحاق جهانگیری مناف هاشمی برکنار و میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان شد.

از آن زمان تاکنون سکان استانداری گلستان با سرپرستی غراوی اداره می شد.

کد خبر 4638913

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

وعده رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر برای تعیین حریم تئاترشهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی عمارت نوفل‌لوشاتو، روز گذشته اول تیرماه عمارت نوفل لوشاتو میزبان محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، محمدجواد رشیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱، علی‌اصغر طاهری شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ بود که درباره مسائل مختلفی مانند وضعیت مجموعه تئاترشهر، پهنه رودکی و سالن‌های خصوصی صحبت کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در ابتدای این نشست گفت: رویکردی که ما در فضای برنامه پنج ساله و بودجه سالانه پیگیر بودیم این بود که بتوانیم حداکثر فضا و حمایت و مساعدت را برای توسعه زیرساخت‌ها و کمک به شکل‌گیری فضاهایی که به طور مستقیم و غیرمستقیم در خدمت هنر و فرهنگ کشور و مشخصاً هنر نمایش است قرار دهیم.

محمدجواد حق‌شناس ادامه داد: یکی از مباحث در این زمینه، کمک‌های ماده ۱۷ به مراکزی مانند خانه تئاتر، خانه سینما، موزه سینما، موزه موسیقی، انجمن موسیقی و مواردی از این دست بوده. اینها مجموعه مراکزی بوده که در این سال‌ها مستقیماً از حمایت و کمک‌های شورا در بودجه سالانه برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد: ما در سال گذشته متاسفانه شاهد کاهش حدود ۲۵ درصدی بودجه فرهنگی شهرداری بودیم درحالی که در بعضی حوزه‌ها شاهد افزایش بودجه‌ها بودیم. این مساله شدیداً مورد اعتراض کمیسیون فرهنگی و شخص بنده قرار گرفت اما سعی کردیم موضوعات مهم از این کاهش بودجه در امان بماند. ضمن اینکه در تخصیص این بودجه‌ها هم سعی کردیم با کاهش کمک روبرو نشویم و صد در صد بودجه اختصاص یابد.

حق‌شناس با تاکید بر اینکه به طور مشخص حمایت‌ها و تلاش‌های لازم برای کمک به نمادهای تئاتر کشور مورد نظر ما بود از تئاتر سنگلج مثال زد که آسیب دیده و نیاز به تعمیر جدی داشت و با کمک شهرداری ۱۲ بخش عمده‌ای از نیازهای آنجا رفع شد.

وی همچنین به تئاتر نصر اشاره کرد و گفت: تئاتر نصر یکی از مهم‌ترین مراکز تئاتری تهران بود که با پیگیری جدی توسط شهرداری خریداری شد. با توجه به اینکه وضعیت نابسامانی داشت سعی کردیم اول وضع موجود مستندسازی شود. روایت این خانه استحصال و مستندسازی شد و در تلاشیم با بازسازی مجموعه بتوانیم این مرکز را تبدیل به اتفاق خوبی کنیم و به عنوان سرمایه اصلی تئاتر شهرمان آن را در نظر بگیریم.

حق‌شناس در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه شهرداری وظیفه ذاتی و اولیه‌ای برای حمایت از فرهنگ و هنر ندارد و متولی آن نیست اما پیش‌قدم‌تر و پیشروتر از سازمان مسئول فرهنگ و هنر یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلو رفته است. تبعات مساله دستفروشان دامن شهر را گرفته و در جلسه هماهنگی با حضور سازمان‌های ذیربط قرار شد رسیدگی به آن در دستور کار همه اجزا مانند شهرداران مناطق ۶ و ۱۱ قرار بگیرد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران درباره تئاتر شهر هم گفت: یکی از محورهایی که در ۲ سال اخیر سعی شده وقت گذاشته و پیگیری شود و زمان زیادی از وقت مدیریت شهری را به خود اختصاص داده احیای پهنه فرهنگی رودکی بود که حوزه‌هایی از منطقه ۱۱ شهر تهران را در برمی‌گیرد که ساختمان تئاتر شهر به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های این پهنه است که در این طرح به موقعیت تاثیرگذار آن توجه شد.

حق‌شناس با بیان اینکه در این مدت احیای تئاترشهر و پهنه رودکی در دستور کار قرار گرفت و کارهای ارزشمندی شکل گرفت، متذکر شد: اتفاق نگران کننده‌ای که ۲ هفته پیش رخ داد ناشی از آسیبی بود که شهر ما چند سالی است با آن درگیر است؛ تبعات مساله دستفروشان دامن شهر را گرفته و در جلسه هماهنگی با حضور سازمان‌های ذیربط قرار شد رسیدگی به آن در دستور کار همه اجزا مانند شهرداران مناطق ۶ و ۱۱ قرار بگیرد و قرار است از روز سه‌شنبه شروع شود که امیدوارم حریم این چهارراه ولیعصر (ع) و مشخصاً تئاتر شهر هم مورد توجه قرار بگیرد.

وی در پاسخ به سوال‌ها و انتقادهای خبرنگاران درباره اینکه مجموعه تئاترشهر سال‌هاست دچار بحران کنونی است، بیان کرد: خوشحالم که این مطالبه شکل گرفته است من یک سال و هفت ماه است در شورا هستم و تازه این نقدها را می‌شنوم و امروز با شنیدن این حرف‌ها حالم خوب شد. در این مدت با خودم می‌گفتم کجای دنیا اجازه حضور این تعداد دستفروش را در چشم شهر می‌دهند که تبدیل شود به محلی که شاهد توزیع مواد مخدر و حضور گروه‌های آسیب‌زا باشیم. نقطه طلایی شهر تهران را چهارراه ولیعصر می‌دانم که مهم‌ترین حوزه فرهنگی هنری و اجتماعی شهرمان است. در واقع یکی از ۲ چشم شهر، تئاتر شهر و دیگری رودکی است و باید از این صورت زیبای شهرمان مراقبت کنیم درحالی‌که در این سال‌ها به آن بی‌توجهی شده و نه تنها دنبال بهبود آن نبودند بلکه دنبال این بودند که کمتر دیده شود. انتظار من دقیقاً از ارشاد است که مگر تئاتر دستش نبوده؟ وزیر و معاون هنری باید از حریم این مجموعه مراقبت می‌کردند.

حق‌شناس همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مشخص شدن حریم مجموعه تئاتر شهر و مالکیت آن هم وعده داد در جلسه‌ای مسائل حقوقی تئاتر شهر را پس بررسی‌های لازم اعلام کند.

وی همچنین از تلاش‌های سه گروه مشاور در حوزه پهنه رودکی خبر داد که هر یک در حوزه‌ای متفاوت در حال بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی پهنه رودکی هستند و قول مساعدی داد در طی چند روز آینده، پس از جمع‌بندی مشاوران پهنه رودکی جلسه‌ای درباره اقدامات انجام شده با حضور خبرنگاران برگزار شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در جمع خبرنگاران قول پیگیری درباره ارائه تسهیلات به نمایش‌های روی صحنه و سالن‌های خصوصی هم داد.

حق‌شناس همچنین در اعتراض خبرنگاران در نبود تسهیلات در حوزه تبلیغات شهری قول پیگیری اختصاص چند استرابورد شهری و نصب تابلوهای راهنمای مخصوص اماکن فرهنگی داد و در واکنش به پیشنهاد خبرنگاران از شهردار ناحیه یک منطقه ۱۲ خواست طراحی یک نقشه راهنمای فرهنگی در پهنه رودکی را در دستور کار قرار دهند.

محمدجواد رشیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱ نیز در این نشست با اشاره به اینکه پهنه رودکی ۳۵ هکتار است، گفت: حدود ۱۳۰ بنای ارزشمند و ۳۶ بنای واجد ارزش درباره شش ملک انجام شده و ۱۵ ملک هم در دست اجراست و فرایند اجرایی در دست عملیاتی شدن است. بسترسازی برای ایجاد ایونت انجام گرفته که نوروزگاه مهم‌ترین مسیر همین پهنه بود. امسال اعتباری برای تملک ۲ خانه در این پهنه در نظر گرفته شده که در بودجه ۹۸ اتفاق می‌افتد. تئاتر شهر هم در این پهنه است و در مورد آن احساس تکلیف می‌کنیم.

کد خبر 4648684 آروین موذن زاده

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۴۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۶۰ روستای گلستان بر اثر سیلاب دچار رانش شده اند
 • مرواریدی در رودخانه/عطیه صالحی سرپرست اداره کل سیاسی استانداری مرکزی شد
 • مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سمنان منصوب شد
 • فروش نیم میلیون دلاری کتاب داروین
 • پاسخ آب منطقه‎ای گلستان به پارادوکس‎های سیل/ چرا تنها سد برای کنترل سیل به بهره‎برداری نرسید؟
 • ماجرای جوانان قماربازی که با درایت آیت‌الله حق‌شناس راهی جبهه و شهید شدند
 • پیگیری های لازم را برای تکمیل سد نرماب انجام خواهیم داد
 • انتقاد از تغییر چهره شهر قم/ مبلغان دینی باید موقعیت شناس باشند
 • فروش نیم میلیون دلاری کتاب داورین
 • رونمایی از تمبر اختصاصی منطقه ۱۰
 • چند انتصاب جدید در استانداری هرمزگان انجام شد
 • صداقت بهترین ابزار صدا و سیما برای بازگرداندن مخاطبان است
 • استاندار: ۱۷ هزار خانه سیل زده گلستان نیازمند بازسازی و نوسازی است
 • گلایه رسانه ای از روابط عمومی استانداری گلستان
 • استاد تراز انقلاب باید مسئله محور و قرآن شناس باشد
 • کنایه کارشناس صهیونیست به عوض شدن تصمیم ترامپ در حمله به یران
 • سرمایه گذاری در گلستان چالش‌های اجتماعی را حل می‌کند
 • از کی تعداد کشته‌های ایرانی تعیین کننده سیاست آمریکا بوده است!
 • گوترش: همکاری میان سازمان ملل و دولت منصور هادی کلید حل بحران یمن است