عناوین روزهای دهه تکریم و غبارروبی مساجد از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عناوین روزهای دهه تکریم و غبارروبی مساجد از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام شد. ٢٠ تا ٢٩ شعبان هر سال به نام دهه تکریم و غبارروبی مساجد نامگذاری شده و برای هر روز آن نامی اختصاص یافته است که با هدف زمینه‌سازی حرکت هماهنگ‌تر و جریان‌ساز مساجد برای هر یک از روزهای دهه تکریم و غبارروبی، نامی برگزیده شده و شیوه‌نامه‌ای درباره چگونگی برگزاری برنامه‌های عمومی دهه و اختصاصی هر روز برای استفاده از ائمه جماعات تنظیم شده است.

عناوین روزهای دهه تکریم و غبارروبی مساجد برای امسال به شرح زیر است:

روز

قمری

شمسی

مناسبت

روز هفته

عنوان روز

روز اول

۲۰شعبان

۲۷ اردیبهشت

چهارشنبه

مسجد، بستر ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی

روز دوم

۲۱شعبان

۲۸اردیبهشت

پنج شنبه

مسجد، مرکز بصیرت بخشی و روشنگری

روزسوم

۲۲شعبان

۲۹ اردیبهشت

روز انتخابات

جمعه

مسجد جلوه گاه حماسه حضور سیاسی مردم

روز چهارم

۲۳شعبان

۳۰ اردیبهشت

شنبه

مسجد،کانون نقش آفرینی بانوان مسلمان در جامعه

روز پنجم

۲۴شعبان

۳۱ اردیبهشت

یک شنبه

مسجد ، مروج امر به معروف و نهی از منکر

روز ششم

۲۵شعبان

۱خرداد

دو شنبه

مسجد ، محور فعالیتهای اجتماعی

روز هفتم

۲۶شعبان

۲خرداد

سه شنبه

مسجد،پرچمدار نشر معارف قرآن و اهل بیت (علیهم اسلام)

روز هشتم

۲۷شعبان

۳خرداد

آزاد سازی خرمشهر

چهارشنبه

مسجد،کانون انقلاب و بستر نشر فرهنگ ایثار و شهادت

روز نهم

۲۸شعبان

۴خرداد

روز مقاومت و پایداری

پنج شنبه

مسجد،هسته مقاومت فرهنگی

روز دهم

۲۹شعبان

۵خرداد

جمعه

مسجد،میعادگاه منتظر

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

غنی‌سازی اوقات فراغت/ برگزاری طرح «آسمانی‌ها» در مسجد جامع تولم‌شهر

همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌های مسجد طرح «آسمانی‌ها»، در مسجد جامع تولم‌شهر برگزار می‌شود.

خبرگزاری شبستان، صومعه‌سرا_مائده فلاحتکارضیابری: فصل تابستان که مصادف با اوقات فراغت جوانان و نوجوانان است بهترین فرصت برای ایجاد بستری مناسب و جذب حداکثری این فشر از جامعه به برنامه‌های کانون‌های فرهنگی مساجد است.

 

بدون تردید با برنامه‌ریزی جامع و دقیق، استفاده از تمام ظرفیت‌ها، تنوع بخشی به فعالیت‌ها و برنامه‌ها و اهتمام نسبت به اجرای فعالیت‌های شادی‌آفرین و نشاط‌آور در پرتو آموزه‌های دینی محقق می‌شود.

 

طرح اوقات فراغت به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ کانون‌های فرهنگی هنری محسوب می‌شود که هرساله با برگزاری کلاس‌های متنوع، جوانان و نوجوانان زیادی را جذب مساجد می‌کند.

 

در این راستا مسجد جامع تولمشهر یکی از مساجد فعال در سطح شهرستان است که هر ساله با برگزاری طرح «آسمانی‌ها» اوقات فراغت خوبی را برای نوجوانان و جوانان این منطقه رقم می‌زند.

 

 

*طرح غنی سازی اوقات فراغت زیر سایه مسجد برگزار می‌شود

«سیدعباس طبایی» با بیان اینکه طرح غنی سازی اوقات فراغت زیر سایه مسجد برگزار می‌شود، اظهار کرد: هر ساله طرح «آسمانی‌ها» در مسجد جامع تولمشهر برگزار می‌شود.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری فاطمیه مسجد جامع تولمشهر با بیان اینکه این طرح برای غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌های مسجد است، افزود: این طرح با رویکرد برنامه‌های نشاط پایه، گروهی، تربیتی، آموزشی همراه با فعالیت‌های متنوع فرهنگی برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال نسبت به سال گذشته تعداد بیشتری از جوانان و نوجوانان در این طرح شرکت کنند، گفت: تا دهم تیر فرصت ثبت‌نام در این طرح است.

 

 

*مساجد محور تمام فعالیت‌های ملی و مذهبی شود

طبایی با بیان اینکه روانخوانی قرآن، حلقه صالحین، احکام، اردو، ورزش‌های رزمی، فوتبال و شنا از جمله برنامه‌های این طرح است، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق، مساجد محور تمام فعالیت‌های ملی و مذهبی شود.

 

مسئول کانون فرهنگی هنری فاطمیه مسجد جامع تولمشهر با بیان اینکه اجرای چنین طرح‌هایی سبب افزایش توانایی نوجوانان و جوانان فعال مسجدی و کشف استعدادهای جدید می‌‌شود، خاطرنشان کرد: تشویق و ترغیب سنین پایه جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان به مساجد از محورهای اصلی فعالیت کانون فرهنگی هنری فاطمیه است.

 

وی با بیان اینکه نگاه ما به اوقات فراغت تنها محدود به ایام تابستان نیست، اظهار کرد: برنامه‌های کانون فرهنگی هنری فاطمیه در راستای جذب حداکثری کودکان و نوجوانان به مساجد در طول سال با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت برگزار می‌شود.

 

طبایی با بیان اینکه چون تابستان، زمان مناسبی برای فعالیت بیشتر است، نگاه ویژه‌ای به این ایام داریم، افزود: تابستان امسال مناسبت‌های دینی و مذهبی بسیاری وجود دارد که در این زمینه برنامه‌های نشاط‌آفرینی بسیاری برای ایام دهه کرامت، دهه امامت و ولایت در دستور کار است.

 

 

*برنامه‌های اوقات فراغت مساجد، به روز باشد

«علی» نوجوان 11 ساله تولمشهری که برای ثبت نام به کانون فرهنگی هنری فاطمیه مراجعه کرده بود، گفت: از هفت سالگی در کلاس‌های اوقات فراغت این مسجد شرکت کنم.

 

وی با بیان اینکه خانواده‌ام از اینکه در مسجد باشم و اوقات فراغت خود را بگذرانم راضی هستند، تصریح کرد: هر ساله با شرکت در کلاس‌های ورزشی و هنری اوقات فراغتم را می‌گذارنم و دوستان زیادی پیدا می‌کنم.

 

این نوجوان تولمشهری با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم کلاس‌هایی که در مسجد برگزار می‌شود به روزتر باشد، خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های کامپیوتر و فضای مجازی با حداقل‌ترین هزینه جوانان و نوجوانان بسیاری را ترغیب می‌کند که در مسجد حضور پیدا کنند.

 

 

*مسئولان برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی کنند

«امیرحسین» یکی دیگر از نوجوانان تولمشهری با بیان اینکه از سنین کودکی با پدر و مادرم در مسجد حضور پیدا می‌کردم و اکنون اوقات فراغت خود را در مسجد می‌گذرانم، اظهار کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و تاثیرگذاری آن بر روی ذهن نوجوانان و جوانان، نمی‌شود به هر کسی اعتماد کرد و دوست شد ولی مسجد جای خوبی برای پیدا کردن دوست خوب است.

 

وی با بیان اینکه شرکت در کلاس‌های طرح آسمانی سبب می‌شود تا اوقات فراغت خود را بگذرانیم و ساعات بیکاری خود را با دوستان خوب باشیم، افزود: خانواده‌ها باید فرزندان خود را از کودکی با مساجد انس دهند تا دشمن نتواند آنها را در تیم خود قرار دهد.

 

این نوجوان تولمشهری گفت: در دین مبین اسلام به موضوع اوقات فراغت و بهره‌گیری از این دوران تاکید زیادی شده است و مسئولان امر باید بهترین برنامه‌ریزی را برای نوجوانان و جوانان کنند.

 

گفتنی است، کانون‌های مساجد یکی از نهادهایی است که همه ساله با اجرای طرح آسمانی‌ها از یک سو در جذب جوانان و نوجوانان به مسجد و از سوی دیگر در هدایت آنها به برنامه‌های فرهنگی هنری سالم، نقش موثری ایفا می‌کند.

پایان پیام/526

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۶۵۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خدمت صادقانه و تکریم ارباب رجوع در دستور کار مدیران استان قرار گیرد
 • برگزاری جشن‌های دهه کرامت در اعتاب مقدس، آستان امامزادگان و مساجد کشور
 • برگزاری جشن های دهه کرامت در جنوب کرمان با محوریت کانون های مساجد
 • اجرای برنامه «قرار هشتم بچه‌های مسجد» در کانون‌های مساجد یزد
 • دو مسجد در همه شهرهای استان مرکزی میزبان برنامه محوری دهه کرامت است
 • مساجد یزد هشتم هر ماه شاهد برنامه « قرار هشتم بچه‌های مسجد» است
 • افتتاحیه طرح ملی غنی سازی اوقات فراغت در شهرستان بهار
 • برگزاری ویژه برنامه «قرار هشتم بچه‌های مسجد» همزمان با دهه کرامت در یزد
 • آخرین وضعیت ترافیکی راه‌های کشور
 • برگزاری « قرار هشتم بچه های مسجد» همزمان با دهه کرامت در یزد
 • برگزاری برنامه های دهه کرامت در کانون های مساجد قزوین
 • اجرای طرح تکریم عفاف و حجاب در دهه کرامت
 • ویژه برنامه «قرار هشتم بچه‌های مسجد» در یزد اجرا می‌شود
 • غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار مطهرشهدای کلانشهر اراک
 • مساجد، میزبان جشن های دهه کرامت/ حضور خادمان حرم رضوی در شهرستان ها
 • دهه کرامت امسال با شعار «مهربانی به رسم اهل بیت (ع)» برگزار خواهد شد
 • برنامه‌های مسجد جمکران در دهه کرامت
 • «خانواده و ازدواج آسان»؛ محور برنامه‌های دهه کرامت در مسجد مقدس جمکران
 • مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه