به گزارش پارس نیوز، 

تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده پس از پایان نیم‌فصل اول جزو ۵ تیم بالای جدول رده‌بندی لیگ برتر بودند. پس از پایان هفته بیست و ششم لیگ برتر نیز تیم‌های فوق الذکر کماکان ۵ رده ابتدایی جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داده‌اند. در این گزارش قصد داریم عملکرد این تیم‌ها را در نیم‌فصل دوم بررسی کنیم.
بهترین‌های خط حمله
تیم‌های پرسپولیس و استقلال در نیم‌فصل دوم با ۱۶ گل زده بهترین‌های خطوط حمله را در اختیار دارند. تیم استقلال توانست با جذب چند بازیکن خط حمله خود را احیا کند و آمار و ارقام نیز بر موفقیت آبی‌پوشان در جذب بازیکن صحه می‌گذارد. در آن طرف میدان نیز پرسپولیس پس از عملکرد خوبش در نیم‌فصل اول با وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، در نیم‌فصل دوم نیز با جذب چند بازیکن به عملکرد خوب خود ادامه داد.
بهترین خط دفاع
استقلال با هدایت شفر در دو فصل گذشته برترین تیم دفاعی بوده است. در لیگ هجدهم استقلال با ۹ گل خورده به تنهایی بهترین تیم در خط دفاعی است. در نیم‌فصل دوم لیگ آبی‌ها با دریافت ۳ گل به حفظ رکورد خود ادامه داده‌اند.
نزول پدیده!
پدیده شهر خودرو مشهد در نیم‌فصل اول با کسب ۳۱ امتیاز در رده دوم لیگ برتر قرار داشت. در نیم‌فصل دوم، اما شرایط برای شاگردان گل‌محمدی تغییر کرد و آن‌ها به دلیل کسب نتایج ضعیف‌تر نسبت به نیم‌فصل اول از رده دوم رده‌بندی به رده پنجم رسیده‌اند.
تساوی فولاد و پدیده
بررسی امتیازات کسب‌شده در نیم‌فصل دوم از سوی دو تیم پدیده و فولاد نشان می‌دهد فولاد در نیم‌فصل دوم ۱۵ امتیاز کسب کرده و از این لحاظ با پدیده مساوی شده است.
استقلال صدرنشین!
استقلال در نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم با کسب ۲۵ امتیاز از ۱۱ بازی صدرنشین جدول است. آن‌ها با ۸ برد، یک تساوی و ۲ باخت توانسته‌اند نسبت به نیم‌فصل اول ۴ پله صعود کرده و صدرنشین نیم‌فصل دوم باشند. صعود شاگردان شفر و حضور در رده دوم لیگ نشان می‌دهد استقلال نتایج قابل قبولی را در نیم‌فصل دوم به دست آورده است.
سقوط ۳ پله‌ای قلعه‌نویی!
تیم سپاهان در نیم‌فصل اول لیگ هجدهم با ۳۱ امتیاز در رده اول جدول رده‌بندی قرار داشت. در نیم‌فصل دوم، اما شاگردان قلعه‌نویی با ۵ برد، ۴ مساوی و ۲ باخت با ۱۹ امتیاز در رده چهارم جدول نیم‌فصل دوم قرار گرفته و در واقع ۳ پله سقوط کرده‌اند!
یک پله صعود
تیم تراکتورسازی پس از نیم‌فصل اول با ۲۶ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت. پس از تغییرات کادر فنی قرمز‌های تبریز و تا هفته بیست و ششم لیگ برتر با ۷ برد، ۲ تساوی و ۲ باخت در رده سوم رده‌بندی نیم‌فصل دوم قرار گرفته و یک پله صعود کرده‌اند.
باز هم برتری آبی‌ها!
بررسی تفاضل آبی‌های پایتخت نشان می‌دهد آن‌ها برتری بسیار خوبی نسبت به دیگر حریفان دارند. استقلال در نیم‌فصل اول لیگ برتر با تفاضل ۱۲ در رده دوم تفاضل‌ها قرار داشت، اما پس از عملکرد خوب در نیم‌فصل دوم آن‌ها با کسب تفاضل ۱۳ در یازده هفته نیم‌فصل دوم در رده اول قرار گرفتند. پس از استقلال، پرسپولس و تراکتور با کسب تفاضل ۱۰ در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. سپاهان با تفاضل ۶ و پدیده با تفاضل ۲ در رده‌های بعدی قرار دارند.
کم‌باخت‌ترین
تیم پرسپولیس از ابتدای نیم‌فصل دوم تا هفته بیست و ششم لیگ برتر یک باخت را به ثبت رسانده. تنها باخت شاگردان برانکو برابر فولاد خوزستان و در شهر اهواز بوده است. قرمز‌های پایتخت با یک باخت به عنوان کم‌باخت‌ترین تیم نیم‌فصل دوم تا هفته بیست و ششم رقابت‌ها شناخته می‌شوند.
امید به قهرمانی
شاگردان شفر با کسب ۵۰ امتیاز از ۲۶ هفته لیگ هجدهم در رده دوم رده‌بندی قرار دارند. اختلاف ۵ امتیازی با تیم اول یعنی پرسپولیس در فاصله ۴ هفته مانده به پایان لیگ و عملکرد خوب آبی‌ها در نیم‌فصل دوم امید‌های آن‌ها را برای لغزش قرمز‌ها و قهرمانی استقلال در لیگ برتر زنده نگه داشته است.

 

جدول ۵ تیم مدعی دور برگشت لیگ برتر

ردیف

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

زده

خورده

امتیاز

تفاضل

۱

استقلال

۱۱

۸

۱

۲

۱۶

۳

۲۵

۱۳

۲

پرسپولیس

۱۱

۷

۳

۱

۱۶

۶

۲۴

۱۰

۳

تراکتورسازی

۱۱

۷

۲

۲

۱۵

۵

۲۳

۱۰

۴

سپاهان

۱۱

۵

۴

۲

۱۳

۷

۱۹

۶

۵

پدیده

۱۱

۴

۳

۴

۸

۶

۱۵

۲

 

 

منبع: پارس نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آمار فروش تماشاخانه‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی تا جمعه ۳۱ خرداد

به گزارش ایلنا، آمار فروش مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا روز جمعه ۳۱ خرداد مشخص شد.

بر این اساس مجموعه تئاتر شهر آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تعداد تماشاگر دو نمایش خود را به شرح زیر اعلام کرد:

نمایش «کمیته نان» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج اجرای خود را از دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در سالن قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر آغاز کرد. این نمایش در طول ۲۸ اجرا تا جمعه ۳۱ خرداد پذیرای ۱۹۹۱ نفر شد. این ۱۹۹۱ نفر، با ۱۰۷۲ بلیت تمام‌بها، ۲۵۳ بلیت نیم‌بها، ۱۶۹ بلیت تخفیف‌دار و ۴۹۷ بلیت مهمان به تماشای «کمیته نان» نشستند. به این ترتیب این اثر با بهای بلیت ۳۰۰ هزار ریال در گیشه به رقم ۴۰۰ میلیون و ۱۱۰ هزار ریال دست پیدا کرد.

نمایش «مده‌آ» به نویسندگی مسعود سمیعی و طراحی و کارگردانی علی‌اصغر راسخ‌راد اجرای خود را از جمعه ۲۰ اردیبهشت در سالن قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر آغاز کرد. این نمایش در طول ۲۹ اجرا، میزبان ۹۵۹ نفر شد. از این ۹۵۹ نفر، ۲۱۱ نفر با بلیت تمام‌بها، ۴۵ نفر با بلیت نیم‌بها، ۳۲ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۶۷۱ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب «مده‌آ» با قیمت بلیت ۳۰۰ هزار ریال، در گیشه به رقم ۷۷ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال دست پیدا کرد.

تالار هنر نیز آمار فروش دو نمایش خود را به شرح زیر اعلام کرد:

نمایش «غول بابا» به نویسندگی مهدی سیم‌ریز و کارگردانی محبوبه پاداش و مهدی سیم‌ریز اجرای خود را از ۱۵ اردیبهشت در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۰ نفر آغاز کرد. این نمایش تا جمعه ۳۱ خرداد با پشت سر گذاشتن ۳۵ اجرا، میزبان ۲۸۶۵ نفر شد. از این ۲۸۶۵ نفر، ۱۲۴۲ نفر با بلیت تمام‌بها، ۱۲۵۸ نفر با بلیت نیم‌بها، ۵۰ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۳۱۵ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب «غول بابا» با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال در گیشه به رقم ۳۸۱ میلیون و ۴۸۰ هزار ریال دست پیدا کرد.

نمایش «زیر گنبد طلا» به نویسندگی و کارگردانی بهاره میرزاپور اجرای خود را از یکشنبه ۱۹ خرداد در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۰ نفر آغاز کرد. این نمایش در طول ۱۲ اجرا تا جمعه ۳۱ خرداد میزبان ۸۹۸ نفر شد. این ۸۹۸ نفر، با ۴۸ بلیت تمام‌بها، ۱۳۰ بلیت نیم‌بها، ۴۲۲ بلیت تخفیف‌دار و ۲۹۸ بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب «زیر گنبد طلا» با بهای بلیت ۲۰۰ هزار ریال در گیشه به رقم ۸۰ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال دست پیدا کرد.

تماشاخانه سنگلج نیز آمار فروش تنها نمایشی را که اکنون روی صحنه دارد به شرح زیر اعلام کرد:

نمایش «چشم به راه میرغضب» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی از چهارشنبه ۲۲ خرداد در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۵ نفر روی صحنه رفت. این نمایش در طول ۹ اجرا تا جمعه ۳۱ خرداد میزبان ۷۷۱ نفر شد. از این ۷۷۱ نفر، در غیاب بلیت نیم‌بها، ۷۰ نفر با بلیت تمام‌بهای ۲۵۰ هزار ریالی (بالکن) و ۵۰ نفر با بلیت تمام بهای ۴۰۰ هزار ریالی (همکف)، ۲۶۴ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۳۸۷ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب «چشم به راه میرغضب» با بهای بلیت ۴۰۰ هزار ریال (همکف) و ۲۵۰ هزار ریال (بالکن) در گیشه به رقم ۱۰۹ میلیون ریال دست پیدا کرد.

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۰۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عناوین روزنامه‌های ورزشی ۵ تیر ۹۸/ جهانبخش: فعلا به هلند بر نمی‌گردم! +تصاویر
 • پیدا شدن یک اثر هنری معروف بعد از یک قرن‌و‌نیم
 • تشکیل سالانه بیش از یک و نیم میلیون پرونده قضایی در خراسان رضوی
 • نیم‌نگاه ارتش زرد به اوساگوآنا؟
 • کدام نمایش در جذب مخاطب موفق است؟
 • آمار فروش تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی اعلام شد
 • غفور بهترین مهاجم و معروف بهترین پاسور لیگ ملت‌های والیبال
 • ملی‌پوش اینلاین هاکی: بازیکنان دو رگه در اسپانیا به ما اضافه می‌شوند/ صدرنشین گروه شویم، رتبه بهتری نسبت به گذشته می‌گیریم
 • در رده هاي سني جوانان و بزرگسالان؛ آخرين مهلت ارائه قراردادهاي وزنه‌برداران ليگي مشخص شد
 • مواد مخدر و سرقت، صدرنشین جرائم گلپایگان
 • مواد مخدر و سرقت، صدرنشین جرایم گلپایگان
 • جانسون صدرنشین نظرسنجی‌ها برای تصاحب کرسی نخست‌وزیری انگلیس
 • ستاره استقلالی راهی بلژیک شد
 • پیشنهاد 6.5 میلیاردی سپاهان به مهاجم ذوب‌آهن؟
 • حسینی باز هم با استقلال به توافق نرسید
 • دور سوم مذاکرات حسینی با استقلال/ آیا حسینی تخفیف می‌دهد؟
 • داستان اسباب بازی ۴ صدرنشین باکس آفیس شد/شروع ناامید کننده عروسک قاتل در گیشه
 • سانس‌هاي نيمروزي پرديس سينمايي باغ کتاب در تمام ايام هفته نيم‌بها شد
 • هندبال ساحلی مردان قهرمانی آسیا؛ ایران – ویتنام در رده بندی/ یک گام تا جهانی شدن