مشاهده اخبار داغ روز

مازندمجلس: مصوبه دولت درباره چگونگی قرارداد اجرای آزادراه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، هیات وزیران در جلسه ۳۱/۲/۱۳۹۶ به پیشنهاد شماره ۰۲/۱۰۰/۷۹۲۲ مورخ ۲۳/۲/۱۳۹۶ وزارت راه وشهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور - مصوب ۱۳۶۶- تصویب کرد:

۱- شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور که در این تصویب‌نامه "شرکت" نامیده می‌شود، به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی که در این تصویب‌نامه "وزارت" نامیده می‌­شود، مجاز است با حفظ مالکیت دولت برای اجرای آزادراه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی به طول حدود نود (۹۰) کیلومتر با برآورد تقریبی نه هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۹) ریال که در این تصویب‌نامه "پروژه" نامیده می‌‏شود شامل تأمین منابع مالی، انجام طراحی، تکمیل مطالعات، مهندسی، تملک اراضی مورد نیاز، کنترل کیفی، بهسازی آزادراه موجود، احداث آزادراه جدید، نگهداری، بهره‌برداری و انتقال آنها در قالب بند (الف) ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی قانون احداث پروژه­‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌­ها و سایر منابع مالی و پولی کشور موضوع تصویب­نامه شماره ۷۵۰۵/ت۵۱۳۲۱هـ مورخ ۲۶/۱/۱۳۹۴ نسبت به انعقاد قرارداد واگذاری با شرکت احداث، نگهداری و بهره‏‌برداری آزادراه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی به سهامداری شرکت سر ریگ بندر که به روش مذاکره مستقیم انتخاب گردیده است و در این تصویب‌نامه "شرکت طرف قرارداد" نامیده می‌شود، با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی، اقدام نماید.

۲- شرکت طرف قرارداد عهده دار تأمین صددرصد (۱۰۰ %) از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن تا مرحله بهره‌‏برداری و تسویه حساب کامل هزینه‌‌ها خواهد بود.

تبصره – هزینه استملاک اراضی و آزادسازی مسیر برعهده شرکت است که از محل ردیف اعتباری شماره (۱۳۰۳۰۱۶۲۳۹) مندرج در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب مربوط تأمین خواهد کرد.

۳- شرکت طرف قرارداد مکلف است پیشنهاد قیمت اجرای پروژه را به همراه تحلیل (آنالیز) قیمت مربوط براساس مطالعات مصوب شرکت و آخرین فهرست‌های بهای ابلاغ شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و ضرایب آن با اعمال ضریب به‌روزرسانی شاخص مبنای تعدیل فهرست‌‌های بها (تا زمان ارایه پیشنهاد کتبی قیمت خود) و پیش­‌بینی تعدیل دوره ساخت، مالیات بر ارزش افزوده، حق بیمه‌‌های سهم کارفرما و سایر هزینه‌های جانبی مرتبط با اجرای طرح را جهت بررسی و تأیید نهایی به شرکت تحویل نماید. هزینه‌های یادشده پس از تأیید شرکت و تصویب وزارت جزو هزینه‌‌های قابل قبول سرمایه‌‌گذاری پروژه منظور و مبنای محاسبه قرار می‌‌گیرد.

تبصره ۱- انجام امور طراحی و مطالعات پروژه مذکور برعهده شرکت طرف قرارداد بوده و هزینه‌‌های مرتبط با آن نیز پس از تصویب مطالعات و طراحی و تأیید توسط شرکت جزو هزینه‌ های قابل قبول سرمایه‌گذاری پروژه منظور خواهد شد.

تبصره ۲- حداکثر ضریب اضافه پیشنهادی مورد تأیید در قراردادهای پیمانکاری شرکت طرف قرارداد با پیمانکاران موضوع بند (۴) این تصویب‌نامه معادل نه درصد (۹%) مبلغ برآورد موضوع این بند تعیین می­شود.

۴- شرکت طرف قرارداد می‌تواند پس از عقد قرارداد واگذاری، پیمانکاری پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن را به پیمانکاران واجد صلاحیت و مورد تأیید شرکت واگذار نماید.

۵- پیش‌بینی اولیه دوره واگذاری معادل هجده سال مشتمل بر سه سال دوره مطالعه و احداث وپانزده سال دوره بهره‏برداری خواهد بود، لیکن دوره واگذاری واقعی محدود به بازگشت کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) یا پایان دوره واگذاری، هر کدام که مقدم باشد و زودتر محقق شود، خواهد بود.

۶- نرخ سود سرمایه‌گذاری شرکت طرف قرارداد در دوران احداث و بهره‌برداری معادل نرخ سود سپرده یک ساله بانک‏های دولتی (مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به علاوه سه درصد (۳ %) در زمان انعقاد قرارداد تعیین می‌شود.

تبصره ۱- به روزرسانی سالانه مانده سرمایه‌گذاری قابل استهلاک بر مبنای نرخ سود سپردهیک ساله بانک­های دولتی (مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به علاوه سه درصد (۳ %) در ابتدای هر سال صورت می­گیرد.

تبصره ۲- چنانچه دوره احداث و مطالعه، بر اثر تعلل شرکت طرف قرارداد و یا پیمانکاران معرفی شده از سوی شرکت طرف قرارداد بیش از سه سال به طول انجامد، در دوره تأخیر نه تنها هیچ گونه سودی برای آورده شرکت طرف قرارداد منظور نخواهد شد، بلکه براساس ماده (۴۸) آیین‌نامه مذکور در بند (۱) این تصویب‌نامه نسبت به استیفای حقوق دولت و تعیین تکلیف پروژه اقدامات لازمصورت می‌گیرد.

۷- مسئولیت نگهداری و بهره‌برداری از پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن در دوره واگذاری برعهده شرکت طرف قرارداد است.

تبصره ۱- پس از بازگشت کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) یا پایان دوره واگذاری، هر کدام که مقدم باشد و زودتر محقق گردد، منافع بهره برداری از پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن با حفظ سطح خدمات براساس پیوست‌های قرارداد و با رعایت موازین فنی و مفاد دستورالعمل‌ها و مقررات صادره از سوی وزارت به وزارت منتقل می­شود.

تبصره ۲- مرجع تأیید هزینه‌های بهره‌برداری و نگهداری در چارچوب دستورالعمل‌های مصوب وزارت و همچنین بازگشت سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب)، حسابرس مورد تأیید وزارت اموراقتصادی و دارایی است. به هر حال در پایان دوره واگذاری در صورت عدم استهلاک کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) شرکت طرف قرارداد، براساس مفاد مندرج در تبصره (۱) این بند اقدام خواهد شد.

۸- بیمه، مالیات و سایر حقوق و عوارض ناشی از اجرای پروژه تابع قوانین و مقررات طرح‌های عمرانی کشور است.

۹- شرکت موظف است در قرارداد واگذاری منعقده، نحوه استیفای حقوق دولت را در صورت خودداری یا ناتوانی شرکت طرف قرارداد در اجرای مفاد قرارداد پیش‌‌بینی کند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌‌جمهور این مصوبه را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرده است. 

 

منبع: مازندران مجلس

منبع این خبر، وبسایت www.mazandmajles.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
مطالب پیشنهادی:

نیوشا ضیغمی و همسر میلیاردرش+تصاویر

تیپ جنجالی متین ستوده در اکران فیلم مسخره‌باز+عکس

زنی در ساعات آخرشب، با کشف حجاب و رقصیدن، بزرگراه را به هم ریخت

خبر بعدی:

ترخیص 12 مصدوم حادثه زائران اربعین از بیمارستان‌های شیراز

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که از مجموع مصدومان انتقالی حادثه واژگونی اتوبوس زائران اربعین به بیمارستان‌های نمازی، شهید چمران، شهید بهشتی، مسلمین و شهید رجایی، ۱۲ نفر با طی مراحل درمانی از بیمارستان مرخص شدند.

به گزارش ایسنا، سیدمنصور کشفی‌نژاد دوشنبه ۲۲ مهر در حاشیه بازدید از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی در بیمارستان شهید رجایی شیراز، گفت: از ۲۳ مصدوم بستری در بیمارستان شهید رجایی، پنج مصدوم ترخیص شدند و روند درمان برای بقیه مصدومان بستری در این مرکز نیز در حال انجام است.

او ادامه داد: ۹ نفر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی نیز در بیمارستان مسلمین بستری بودند که از این تعداد، شش مصدوم از بیمارستان ترخیص شدند و یک مصدوم بستری در بیمارستان شهید بهشتی نیز از این مرکز مرخص شد.

مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از روند ارائه خدمات درمانی و میزان رضایتمندی مصدومان جویا شد و دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در پی واژگونی اتوبوس حامل جمعی از زائران اربعین حسینی که از شهرستان داراب عازم کربلا بوده و در کشور عراق دچار سانحه شده بودند، مصدومان این حادثه به بیمارستان‌های شیراز منتقل شدند و کار خدمات رسانی به آنان آغاز شد.

انتهای پیام

دیگر خبرها

 • ابلاغ مصوبه اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب
 • رئیس‌جمهور مصوبه «گسترش فرهنگ عفاف و حجاب» را ابلاغ کرد
 • ابلاغ مصوبه «مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب»
 • رئیس‌جمهوری مصوبه اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را ابلاغ کرد
 • مصوبه «مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب» ابلاغ شد
 • ابلاغ مصوبه تهاتر مطالبات تعدادی از شرکت‌های تابعه وزارت نیرو با دولت
 • پایان باز آزادراه شمال
 • روند تایید مصوبه پالرمو در پیچ و خم قوانین
 • هیئت تطبیق مجلس؛ خلأ نظارت شرعی یا ابهام در تفسیر قانون؟
 • علت ممنوعیت تردد موتور سیکلت در تونل
 • پایان مهلت یک ساله مجمع؛ فرجام پالرمو به دست روحانی افتاد؟
 • جانشین «چالوس» به روی مسافران نوروز ۹۹ گشوده می‌شود؟
 • مصوبه تدوین شاخص‌های ملی فرهنگ ابلاغ شد
 • معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه تدوین شاخص‌های ملی فرهنگ را ابلاغ کرد
 • تصویب اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه افزایش انتصاب جوانان در مدیریت شهری
 • روایت‌هایی شنیدنی از چگونگی تشکیل وزارت اطلاعات
 • لایحه تجویز واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز تصویب شد
 • جنگِ میان سیاست‌گذاری‌ها از طریق مستندسازی دنبال می‌شود/ مستندهای آمریکایی نقش مهمی در چگونگی تصویب قوانین در کنگره و سنا دارند/ گردش مالی ساخت فیلم‌های مستند برای آمریکا نیم تریلیون دلار است
 • ممنوعیت تردد موتور سیکلت در تونل‌های شهری