مازندمجلس: مصوبه دولت درباره چگونگی قرارداد اجرای آزادراه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، هیات وزیران در جلسه ۳۱/۲/۱۳۹۶ به پیشنهاد شماره ۰۲/۱۰۰/۷۹۲۲ مورخ ۲۳/۲/۱۳۹۶ وزارت راه وشهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور - مصوب ۱۳۶۶- تصویب کرد:

۱- شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور که در این تصویب‌نامه "شرکت" نامیده می‌شود، به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی که در این تصویب‌نامه "وزارت" نامیده می‌­شود، مجاز است با حفظ مالکیت دولت برای اجرای آزادراه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی به طول حدود نود (۹۰) کیلومتر با برآورد تقریبی نه هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۹) ریال که در این تصویب‌نامه "پروژه" نامیده می‌‏شود شامل تأمین منابع مالی، انجام طراحی، تکمیل مطالعات، مهندسی، تملک اراضی مورد نیاز، کنترل کیفی، بهسازی آزادراه موجود، احداث آزادراه جدید، نگهداری، بهره‌برداری و انتقال آنها در قالب بند (الف) ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی قانون احداث پروژه­‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌­ها و سایر منابع مالی و پولی کشور موضوع تصویب­نامه شماره ۷۵۰۵/ت۵۱۳۲۱هـ مورخ ۲۶/۱/۱۳۹۴ نسبت به انعقاد قرارداد واگذاری با شرکت احداث، نگهداری و بهره‏‌برداری آزادراه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی به سهامداری شرکت سر ریگ بندر که به روش مذاکره مستقیم انتخاب گردیده است و در این تصویب‌نامه "شرکت طرف قرارداد" نامیده می‌شود، با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی، اقدام نماید.

۲- شرکت طرف قرارداد عهده دار تأمین صددرصد (۱۰۰ %) از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن تا مرحله بهره‌‏برداری و تسویه حساب کامل هزینه‌‌ها خواهد بود.

تبصره – هزینه استملاک اراضی و آزادسازی مسیر برعهده شرکت است که از محل ردیف اعتباری شماره (۱۳۰۳۰۱۶۲۳۹) مندرج در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب مربوط تأمین خواهد کرد.

۳- شرکت طرف قرارداد مکلف است پیشنهاد قیمت اجرای پروژه را به همراه تحلیل (آنالیز) قیمت مربوط براساس مطالعات مصوب شرکت و آخرین فهرست‌های بهای ابلاغ شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و ضرایب آن با اعمال ضریب به‌روزرسانی شاخص مبنای تعدیل فهرست‌‌های بها (تا زمان ارایه پیشنهاد کتبی قیمت خود) و پیش­‌بینی تعدیل دوره ساخت، مالیات بر ارزش افزوده، حق بیمه‌‌های سهم کارفرما و سایر هزینه‌های جانبی مرتبط با اجرای طرح را جهت بررسی و تأیید نهایی به شرکت تحویل نماید. هزینه‌های یادشده پس از تأیید شرکت و تصویب وزارت جزو هزینه‌‌های قابل قبول سرمایه‌‌گذاری پروژه منظور و مبنای محاسبه قرار می‌‌گیرد.

تبصره ۱- انجام امور طراحی و مطالعات پروژه مذکور برعهده شرکت طرف قرارداد بوده و هزینه‌‌های مرتبط با آن نیز پس از تصویب مطالعات و طراحی و تأیید توسط شرکت جزو هزینه‌ های قابل قبول سرمایه‌گذاری پروژه منظور خواهد شد.

تبصره ۲- حداکثر ضریب اضافه پیشنهادی مورد تأیید در قراردادهای پیمانکاری شرکت طرف قرارداد با پیمانکاران موضوع بند (۴) این تصویب‌نامه معادل نه درصد (۹%) مبلغ برآورد موضوع این بند تعیین می­شود.

۴- شرکت طرف قرارداد می‌تواند پس از عقد قرارداد واگذاری، پیمانکاری پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن را به پیمانکاران واجد صلاحیت و مورد تأیید شرکت واگذار نماید.

۵- پیش‌بینی اولیه دوره واگذاری معادل هجده سال مشتمل بر سه سال دوره مطالعه و احداث وپانزده سال دوره بهره‏برداری خواهد بود، لیکن دوره واگذاری واقعی محدود به بازگشت کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) یا پایان دوره واگذاری، هر کدام که مقدم باشد و زودتر محقق شود، خواهد بود.

۶- نرخ سود سرمایه‌گذاری شرکت طرف قرارداد در دوران احداث و بهره‌برداری معادل نرخ سود سپرده یک ساله بانک‏های دولتی (مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به علاوه سه درصد (۳ %) در زمان انعقاد قرارداد تعیین می‌شود.

تبصره ۱- به روزرسانی سالانه مانده سرمایه‌گذاری قابل استهلاک بر مبنای نرخ سود سپردهیک ساله بانک­های دولتی (مصوب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) به علاوه سه درصد (۳ %) در ابتدای هر سال صورت می­گیرد.

تبصره ۲- چنانچه دوره احداث و مطالعه، بر اثر تعلل شرکت طرف قرارداد و یا پیمانکاران معرفی شده از سوی شرکت طرف قرارداد بیش از سه سال به طول انجامد، در دوره تأخیر نه تنها هیچ گونه سودی برای آورده شرکت طرف قرارداد منظور نخواهد شد، بلکه براساس ماده (۴۸) آیین‌نامه مذکور در بند (۱) این تصویب‌نامه نسبت به استیفای حقوق دولت و تعیین تکلیف پروژه اقدامات لازمصورت می‌گیرد.

۷- مسئولیت نگهداری و بهره‌برداری از پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن در دوره واگذاری برعهده شرکت طرف قرارداد است.

تبصره ۱- پس از بازگشت کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) یا پایان دوره واگذاری، هر کدام که مقدم باشد و زودتر محقق گردد، منافع بهره برداری از پروژه و تأسیسات جانبی خاص آن با حفظ سطح خدمات براساس پیوست‌های قرارداد و با رعایت موازین فنی و مفاد دستورالعمل‌ها و مقررات صادره از سوی وزارت به وزارت منتقل می­شود.

تبصره ۲- مرجع تأیید هزینه‌های بهره‌برداری و نگهداری در چارچوب دستورالعمل‌های مصوب وزارت و همچنین بازگشت سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب)، حسابرس مورد تأیید وزارت اموراقتصادی و دارایی است. به هر حال در پایان دوره واگذاری در صورت عدم استهلاک کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) شرکت طرف قرارداد، براساس مفاد مندرج در تبصره (۱) این بند اقدام خواهد شد.

۸- بیمه، مالیات و سایر حقوق و عوارض ناشی از اجرای پروژه تابع قوانین و مقررات طرح‌های عمرانی کشور است.

۹- شرکت موظف است در قرارداد واگذاری منعقده، نحوه استیفای حقوق دولت را در صورت خودداری یا ناتوانی شرکت طرف قرارداد در اجرای مفاد قرارداد پیش‌‌بینی کند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌‌جمهور این مصوبه را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرده است. 

 

منبع: مازندران مجلس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ابلاغ مصوبه تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه تبدیل روستای علیشاه به شهر در استان آذربایجان شرقی را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ با اصلاح تقسیمات کشوری در استان آذربایجان شرقی و تبدیل روستای علیشاه از توابع دهستان سیس بخش مرکزی شهرستان شبستر به شهر علیشاه موافقت کرد.

براساس این مصوبه، روستای علیشاه دهستان سیس بخش مرکزی شهرستان شبستر در استان آذربایجان شرقی، به شهر تبدیل و به عنوان شهر علیشاه شناخته می شود.

انتهای پیام/

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.mazandmajles.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۴۸۱۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تونل پرحادثه یک معدن در سوادکوه
 • آموزش مایکروسافت ورد/ چگونگی استفاده از طرح فوری و قالب آماده در متن (قسمت ۲۵)
 • افزایش 49 درصدی درآمد مصوب استان یزد
 • قطار برنامه‌ای باری از بنادر در حال بهره برداری است
 • حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند/ دوره دهم مجلس راس امور نبود
 • ◄ رکورد شکنی تیم دریایی بندر شهید رجایی در آستانه روز جهانی دریانورد
 • انجام موفقت‌آمیز عملیات داکینگ یک نفتکش غول پیکر در بندر شهید رجایی
 • رسوب کالا در بنادر و گمرکات شامل چه کالاهایی می شود/ تشریفات گمرکی برای چه کسانی است؟
 • کاظم‌زاده: کود اوره با قیمت مصوب در اختیار کشاورزان قرار گیرد
 • راهکار افزایش سهم ریلی، راه‌اندازی قطار برنامه‌ای باری از بنادر است
 • چه میزان کالای اساسی و کانتینری در بنادر رجایی و امام است؟
 • دلایل رسوب کالا در بنادر و گمرکات؟
 • دلایل رسوب کالا در بنادر و گمرکات چیست؟
 • تنوع حوادث در هرمزگان و مدیریت مهار
 • مردم در حفاظت از تونل سبز فومن مشارکت کنند
 • خاموشی در تونل های جاده اردبیل - سرچم خطرساز است
 • حفاری تونل غربی خط دوم قطار شهری اصفهان در حال انجام است
 • طول حفاری تونل غربی خط دوم قطارشهری اصفهان به ۲۰۰ متر رسید/ ادامه حفاری تونل شرقی
 • ساخت تونل بوئین میاندشت متوقف شده است/ شش ماه زمان برای تخلیه دو مکان ریزش کرده