سرویس سلامت و پزشکی بی باک؛ بخش مهمترین عناوین:

سال ها است مردانی که موهای خود را از دست می دادند فقط یک گزینه داشتند. موهای سر خود را بتراشند و امیدوار باشند اوضاع بهتر شود. نزدیک به 50 میلیون از مردان ریزش مو ارثی دارند و با توجه به آکادمی درماتولوژی آمریکا، نیمی از آنها تا پنجاه سالگی بدتر هم می شوند.

ریزش مو و طاس شدن:

دکتر پل فرانک، یک متخصص پوست در شهر نیویورک  می گوید: «نگه داشتن موها روی سر یک لیست بلند بالا دارد؛ رفع  مشکلات هورمونی، ژنتیک و خوردن مواد مغذی  و اینکه روند رشد مو یک چرخه چند منظوره رشد، از دست دادن و رشد مجدد است و این چرخه برای هر فردی متفاوت است». در حالی که هنوز هیچ قرص جادویی یکباره  برای یک سر لخت وجود ندارد پزشکان می گویند می توانند مو های شما را بیشتر نگه دارند و حتی  برخی از فولیکول ها را به زندگی برگردانند.

راهکار موثر در درمان طاسی:

ممکن است اولین نگاه ها به سمت نور قرمز قابل مشاهده باشد که به درمان سوختگی و زخم می پردازد و مدت طولانی است که توسط متخصصین پوست استفاده می شود زیرا ثابت شده است برای افزایش کلاژن، و نگه داشتن الیاف فنری پوست مناسب هستند. در حال حاضر پزشکان ابزارهای ضعیف صدایی به طور خاص برای پوست سر و مو مثل: لیزرهای شانه ای طراحی کرده اند. در حال حاضر نیز یک کلاه  با لامپ های ریز قرمز تولید شده است که بیمار باید دو روز در هفته زیر آن بنشیند. این نور رنگی کار رشد فولیکول های مو و ضخیم تر کردن آن ها را به عهده دارد و باعث افزایش چند رشته ای در فولیکول ها می شود. در حالی باعث افزایش منبع انرژی سلول ها می شود که باعث تحریک فولیکول های خفته مو شده و آنها را فعال می سازد. مت لیویت، استادیار بالینی پوست در دانشگاه فلوریدا می گوید: «شکی نیست که علاوه بر کم کردن سرعت ریزش مو، نور قرمز قابل مشاهده به رشد مو، نیز کمک می کند.

درمان های نامشخص خود را درمان کنید. یک  ایده دیگر خون غنی شده از درمان پلاکت، پلاسما (PRP) است:

خون شما را سانتریفوژ کرده و برای فاکتور رشد و غنی کردن از پلاکت های آن سرمی جمع آوری می کنند و پس از آن از طریق سطحی به پوست سر شما با سوزن بدون درد تزریق می شود. PRP یک درمان معجزه آسا است. اثبات شده است این روش یک کمک به افزایش رشد مو است. شما نیاز به سه جلسه اولیه برای شروع کار دارید و پس از آن یک یا دو بار مراجعه در سال برای برای تعمیر و نگهداری موهایتان نیاز دارید. راه حل ژنتیک سلول های پاپیلای شما که اساس فولیکول های موی شما هستند، مسئول وجود موهای شما هستند.

با این حال، پیش از این دانشمندان تنها قادر به جرقه رشد مو در پوست موش بودند نه انسان. البته این فقط تا سال گذشته بود. استاد پوست و ژنتیک مو در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، آنجلا کریستیانو، یک راه برای ترکیب فاکتورهای رشد فولیکول آزاد مو به پوست انسان شد. مرحله بعد فقط آزمایش های بالینی انسان است که باید به زودی به امید درمان انجام شود. یک کار سریع، نسبتا بدون درد، که نیاز به یک بیوپسی از ذره ای از پوست مودار شما دارد و ارسال آن به آزمایشگاه. سلول پاپیلای سالم شما می توانند به میلیون ها سلول قابل تزریق تبدیل شوند که می توانند برای موهای نازک و حتی سر کاملا طاس  و بیماران بدون مو ناشی از آلوپسی ( یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش موها می شود) استفاده شود.

لینک مرتبط: جلوگیری از ریزش مو در آقایان

منبع: بی باک نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راز هجمه شدید اللحن دونالد ترامپ به نمایندگان رنگین پوست

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدن در آمریکا دست به اقدامات و موضع گیری های جنجالی زده است. ترامپ زمانی کشورهای السالوادور، هائیتی و برخی کشورهای آفریقایی را با لفظ بسیار بد توصیف کرد. اما جدیدترین موضع گیری ترامپ هم حمله به نمایندگان رنگین پوست کنگره آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در توییتی به گروهی از نمایندگان مجلس نمایندگان از جناح پیشرو حزب دموکرات گفته که آنها اصالتاً از کشورهای دیگری آمده‌اند و بهتر است به کشورهای خود بازگردند و مشکلات آنجا را حل کنند. کشورهایی که به نوشته ترامپ، دولت‌های ناکارآمد، فاسد و فاجعه‌باری دارند.

اشاره ترامپ به چهار نماینده زن مجلس نمایندگان آمریکاست که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ به سمت خود انتخاب شدند و در انتقاد از دونالد ترامپ گوی سبقت را از هم حزبی‌های خود هم ربوده‌اند.

این چهار نماینده عبارتند از: الکساندرا اوکازیو کورتز، ایلهان عمر، رشیدا طلیب و آیانا پریسلی. نمایندگانی که هدف حمله دونالد ترامپ بودند، زنانی هستند که سفیدپوست به حساب نمی‌آیند. یکی از آنها تبار فلسطینی دارد، یکی لاتین‌تبار است، یکی از سومالی آمده و دیگری سیاه‌پوست است.‌ نمایندگانی که هدف حمله دونالد ترامپ بودند، زنانی هستند که سفیدپوست به حساب نمی‌آیند. یکی از آنها تبار فلسطینی دارد، یکی لاتین‌تبار است، یکی از سومالی آمده و دیگری سیاه‌پوست است.

اما برخلاف اشاره رئیس جمهوری آمریکا، سه نفر از این نمایندگان از کشوری دیگری نیامده‌اند که حالا به گفته او باید به آنجا برگردند. خانم طلیب، متولد شهر دیترویت در ایالت میشیگان است. خانم پریسلی در شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو به دنیا آمده است. خانم اوکازیو کورتز هم همشهری رئیس جمهوری از نیویورک است. فقط ایلهان عمر است که در این جمع متولد کشور دیگری است. او در سومالی به دنیا آمده و در جریان جنگ‌های داخلی این کشور با خانواده‌اش به آمریکا پناهنده شده است.

عایده النجار در مطلبی در الدستور اردن در این باره آورده است: «رئیس جمهور خودشیفته آمریکا تحمل احدی که با سیاست‌های داخلی و خارجی وی مخالف باشد را ندارد. ترامپ برای اینکه رئیس جمهور آمریکا باشد مناسب نیست. وی دارای تناقض در مواضع داخلی و بین المللی اش است. ترامپ نژادپرستی است که فقط منافع شخصی خود را مد نظر قرار می‌دهد».

عبدالله عبد السلام در الاهرام مصر آورده است: «حرف‌های ترامپ لغزش زبان نیست بلکه طرحی محکم برای روی کار آمدن مجدد با تمرکز بر موضوعاتی مانند مهاجرت و ایجاد دیوار است».

رأی الیوم در مطلبی در این باره آورده است: «در این کشمکش ارتش متعلق به این چهار زن رنگین پوست بر ترامپ و تمامی نژادپرستان مشابه ترامپ چیره می‌شوند و نظام آمریکا را تغییر می‌دهند. مبارزه شرافتمندانه و شجاعانه این چهار زن و صلابتی که در این مسیر نشان دادند درسی برای همه آنانی است که با این رئیس جمهور احمق هم سنگر شده اند و در این مسیر آن دسته از عرب‌هایی که از طریق تزریق صدها میلیارد دلار پول به آمریکا، از ترامپ حمایت می‌کنند هم مستثنی نیستند.

اظهار نظر زشت و بی سابقه دونالد ترامپ که در آن به چهار زن عضو کنگره با ریشه عربی- آفریقایی و اسلامی تاخته، آنان را به دشمنی با آمریکا متهم کرده و از آنان خواسته است تا به کشور اصلی خود بازگردند، برای ما غافلگیر کننده نبود، این مرد، رأی الیوم: ترامپ یک نژادپرست نازی و احمق است یک نژادپرست نازی و احمق است و نباید رئیس جمهور کشوری باشد که مدعی زعامت در حوزه آزادی، تساوی فرصت‌ها و تساوی نژادهاست و ارتش آن را برای اشغال دیگر کشورها و تغییر نظام‌هایی می‌فرستد که خود را در لابلای چنین شعارهای دهن پرکنی مخفی می‌کنند.

درست است چنین اظهار نظرهایی از جانب نمایندگان و اعضای کنگره آمریکا و حتی برخی از مقامات سفید پوست غربی با محکومیت گسترده روبرو شد، اما واکنش‌ها در این سطح برای کسی که چنین اظهاراتی را مکتوب کرده است کافی نیست، این فرد سعی دارد با آغاز تبلیغات انتخاباتی با بسیج اطرافیان سفیدپوست و نژادپرست خود، علیه نژادهای غیر سفید آمریکا فضا سازی کند، او با در پیش گرفتن سیاست‌های خصمانه و فاجعه بار، سعی می‌کند همچون اواسط قرن گذشته میلادی که شهروندان آمریکایی آفریقایی الاصل نمی‌توانستند از خودروهای عمومی با رانندگان سفید پوست استفاده کنند، نژادپرستی را در کشورش احیا کند.

این روند یک بیماری خطرناک است و عامل شیوع این نوع بیماری نباید در این سمت باقی بماند. چهار زن عضو کنگره با همدلی، ارتشی از آزاد اندیشان را تشکیل می‌دهند که در برابر این اقدام نژادپرستانه و وقاحت و انحطاط آن می‌ایستند تا نقاب از چهره همه سفید پوستانی بردارند که با رأی خود چنین شخصی را به کاخ سفید فرستاده اند، این زنان در مسیر این مبارزه، مثل دیگر شرافتمندان آمریکا از قبیل مارتین لوترکینگ با نژادپرستی مبارزه کرده اند.

ترامپ و اطرافیان نژادپرست وی در تلاش برای به سکوت واداشتن این زنان مبارز و دیگر مبارزان موفق نخواهند بود بلکه این مبارزان هستند که فریادهای نژادپرستانه ترامپ و امثال او را خاموش می‌کنند و دهان‌های آنان را که به سبب الفاظ نژادپرستانه بوی تعفن گرفته است خواهند بست تا فضا برای ارزش‌هایی، چون برابری و هم زیستی فراهم شود.

رأی الیوم: آمریکا کشور سفید پوستان نبوده است که حال تلاش ترامپ و امثال او این باشد که در پی حفظ ژن سفیدپوستی در کشور باشند آمریکا کشور سفید پوستان نبوده است که حال تلاش ترامپ و امثال او این باشد که در پی حفظ ژن سفیدپوستی در کشور باشند، این کشور برای تمامی نژادها و تمامی رنگ هاست و در این میان کسی که باید برود شخص ترامپ است نه دیگری.

این مرد که بذر نفرت و نژادپرستی می‌پاشد و از جایگاهش برای تحریک افکار عمومی علیه غیر سفید پوستان بهره می‌برد، در مقایسه با شخصیت فرهنگی، تحصیلکرده و شایسته ای، چون باراک اوباما، فردی عقده‌ای است و به همین دلیل است که خشم درونیش را علیه مکزیکی‌ها، مسلمانان و مهاجرانی از آمریکای لاتین به کار گرفته است.

او با در پیش گرفتن شعارهای صهیونیستی- نازیستی، موجودیت ساکنان اصلی آمریکا را نفی می‌کند، مدعی است قبل از آنکه یهودیان وارد فلسطین شوند، این منطقه خالی از سکنه بود به همین دلیل یهودیان، قانون نژادپرستانه سرزمین یهود را مصوب کردند. او با استناد به چنین دلایلی از اسرائیل و از سیاست نسل کشی و پاکسازی نژادی اسرائیل علیه اعراب، مسلمانان و صاحبان اصلی فلسطین حمایت می‌کند و تمامی توان کشور ابرقدرتی، چون آمریکا را به خدمت سیاست‌های نازیستی در آورده است.

چهار زنی که زنگ خطر را به صدا در آوردند و در برابر این وحشی نژادپرست، نادان و احمق ایستادند شایسته تقدیر واحترامند، تاریخ در آینده از آنان به عنوان پیشگامان دفاع از عدالت و مساوات در کشوری یاد می‌کند که رئیس جمهور آن به همراه برخی از حامیان نازیست خود، از مسیر عدالت خارج شده است.

این زنان بیش از ترامپ و تمام سفیدپوستان نژادپرستی که پیروزی ترامپ در دوره دوم ریاست جمهوریش را می‌خواهند آمریکایی ترند، زیرا از مساوات، امنیت و ثبات آمریکا دفاع و در این مسیر تلاش می‌کنند تا کشورشان از آسیب‌های جنگ داخلی در امان بماند. این‌ها نکاتی است که به گواه میلیون‌ها انسان، ترامپ به دلیل حماقت، قدرت درک آن را ندارد.

مشاهده می‌کنیم برخی از رژیم‌های عربی با افتخار از ترامپ، رئیس جمهور نژادپرست، دشمن اعراب و مسلمانان و طرفدار سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل، حمایت و به او و حامیان نژادپرست و سفید پوستش که ویژگی اصلی آن‌ها نفرت پراکنی علیه اعراب و مسلمانان است صدها میلیارد دلار پول پرداخت می‌کنند».

اما علت اقدامات ترامپ علیه این نمایندگان رنگین پوست چیست؟

ترامپ نشان داده که دو چیز بیش از همه او را می‌آزارد، یکی ایجاد شبهه در اینکه او با کمک روسیه به ریاست جمهوری رسیده و دیگری صحبت از استیضاحش. چندی پیش او یک جلسه کاری با رهبران حزب دموکرات را صرفاً به این دلیل که آنها از استیضاح صحبت کرده بودند به هم زد.

علاوه بر این ترامپ به دنبال این است که پیروز انتخابات ریاست جمهوری بعدی با دستاویز قرار دادن برگه‌هایی مانند مهاجران و شعار موسوم به «آمریکا اولویت اول است» شود و نیز برخی تحرکات دیگری را با هدف جلب نظر رأی دهندگان آمریکایی دنبا. می‌کند.

اینکه دونالد ترامپ نمایندگان رنگین پوست را هدف قرار داده است؛ نشانه‌ای است از بیگانه‌ستیزی و برتری‌جویی نژادی رئیس جمهوری آمریکا.

اما موضع گیری جنجالی وی علیه نمایندگان رنگین پوست احتمال رأی برای استیضاح وی را افزایش داده است. ال گرین، نماینده دموکرات از ایالت تگزاس پیشنهاد استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را به رأی می‌گذارد.

دامنه واکنش‌ها به حملات توییتری رئیس جمهوری آمریکا به چهار نماینده زن دموکرات در حالی رو به گسترش است که مجلس نمایندگان این کشور نیز روز سه شنبه با صدور قطعنامه‌ای اظهارات دونالد ترامپ در این خصوص را به شدت محکوم کرد.

کد خبر 4669724

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۷۱۶۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ریزش سکه، ارز و شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت!
 • ریسک اتقال ژنتیک سرطان پوست
 • سرطان پوست چند درصد با ژنتیک در ارتباط است؟
 • «ژنتیک» ریسک سرطان پوست را ۷۴درصد افزایش می‌دهد
 • ریزش نرخ دلار،خودرو را ارزان کرد/کاهش قیمت تا مرز ۵ میلیون تومان
 • رمزگشایی از هجمه شدید ترامپ به نمایندگان زن رنگین پوست
 • علت اقدامات ترامپ علیه نمایندگان رنگین پوست چیست؟
 • کشف پوست یک قلاده پلنگ در تالش
 • پیدا شدن پوست یک قلاده پلنگ در حاشیه رودخانه
 • ارتقای زیر ساخت های آموزشی زمینه ساز توسعه چهارمحال و بختیاری است
 • فواید عجیب عصاره آلوئه ورا برای سلامت مو و پوست سر
 • انواع لکه هاي ماه گرفتگي و تاثير ماه گرفتگي بر زنان بادار
 • خواص روغن مار و معجزه آن بر پوست و مو
 • ۷ نسخه خانگی که قاتل ریزش موی شماست!
 • بیماری نادر و خطرناک پوستی به نام سندرم استیونز + راه‌های تشخیص و درمان
 • روش های درمان حلقه‌های تاریک دور چشم
 • ادامه ریزش قیمت طلا و دلار/ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری
 • چند راهکار برای دوا و درمان مارگزیدگی + روش‌های پیشگیری از مارگزیدگی
 • ادامه ریزش شاخص کل بورس/سقوط ۸۹۱ واحدی