به دنبال هنجارشکنی تعدادی از مسافران در سد لفور سوادکوه استان مازندران مسئولان استانی به این بی‌عفتی واکنش نشان دادند. ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹ استانها مازندران نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، به دنبال هنجارشکنی تعدادی از مسافران در سد لفور استان مازندران مسئولان به این بی‌عفتی واکنش نشان دادند.

واکنش دادستان مازندران به ناهنجاری اجتماعی در سد لفور

دادستان عمومی و انقلاب مازندران رابطه با هنجارشکنی در سدلفور و به دنبال آن انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: پیرو دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران به دادستان استان مازندران این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

سیدیونس حسینی‌عالمی با بیان اینکه بازدیدی از این منطقه صورت می‌گیرد و با خاطیان این مسئله به صورت جدی برخورد می‌شود عنوان کرد: حضور عده‌ای از افراد به صورت مختلط و نداشتن هیچ پوشش و انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود و به طور یقین با عوامل این هنجارشنکی برخورد قانونی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای آب منطقه‌ای نیز تکالیفی در نظر گرفته می‌شود و آب منطقه‌ای استان اعلام کرده فضا در اختیار بخش خصوصی بوده و به آن‌ها ارتباطی ندارد گفت: نظارت بر عهده آب منطقه‌ای است و ممکن است واگذاری مقطعی در اختیار بخش خصوصی باشد اما تکلیف اینکه به چه کسانی واگذار شود و مراقبت‌های نظارتی از سوی آب منطقه‌ای بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مازندران بیان کرد: مسئولان باید به وظایف خود به درستی عمل کنند این تخلفات صورت نگیرد و وقتی مسئولان می‌خواهند مسئولیت خود را واگذار کنند که در این زمینه بخشی از تخلفات متوجه آب منطقه‌ای مازندران است.

حسینی‌عالمی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان باید در حوزه مسئولیت خود به درستی عمل کنند و نباید به بهانه اینکه دست خصوصی است از خود سلب مسئولیت کنند.

توضیحات دادستان مازندران درباره هنجارشکنی مسافران در سد لفور + فیلمهنجارشکنی این بار در لباس «یوگا»؛ 30 نفر در گرگان دستگیر شدندادامه واکنش‌ها به هنجارشکنی تک‌خوانی یک زن در ابیانه؛ نفر اصلی تحت پیگرد دستگاه قضایی است

عوامل این اقدام ناشایست به مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌شوند 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پی اقدام ضداخلاقی تعدادی گردشگر در سد لفور شهرستان سوادکوه شمالی و انتشار تصویری از این ناهنجاری‌ اظهار داشت: با وجود همه تمهیدات به دلیل حجم بالای حضور گردشگران و گستردگی استان، عده‌ای معدود در نقاطی دور از منظر عمومی به اقدام ضدفرهنگی و اخلاقی مبادرت می‌کنند که این موضوع با انجام بررسی‌های لازم از سوی دستگاه‌های مسئول مورد رسیدگی قانونی قرار می‌گیرد.

حسن نژاد عنوان کرد: به دنبال این اتفاق ناگوار و در پی دستور استاندار مازندران به‌شکل مکتوب به فرماندار شهرستان سوادکوه اعلام شد تا بررسی و شناسایی عوامل این اقدام ناشایست و معرفی آنان به مراجع ذی‌صلاح و انجام اقدامات قانونی در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن ابراز تاسف از بروز این اقدام بیان کرد: با کسانی که بخواهند زمینه انجام امور غیراخلاقی را در استان رقم بزنند، بطور جدی در چارچوب قانون برخورد می شود.

برخورد قاطع مسئولان با هنجارشکنان

حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نمازجمعه بابل با اشاره ناهنجاری اجتماعی رخ داده در سدلفور اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که «مردم مازندران متدین‌ترین افراد بودند، چون جلوی به فساد کشیده شدن شهرهای ساحلی را گرفتند» و اگر مسئولان در این زمینه کاری نانجام ندهند مردم با غیرت خود این بی‌اخلاقی‌ها را معالجه کنند.

روحانی عنوان کرد: بعضی از هم استانی‌های عزیز ما در همین شهرهای زیرآب و شیرگاه خیلی از این عزیزان متاسفانه امنیت از این مردم گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر این مسئله خوش‌نشین‌هایی که وارد استان شدند این همه ویلاهایی که در کنار دریا ساخته شد هر جا که این افراد را که می‌بینید ویلا ساختن خانه ساختند، افزود:  زمین‌های هم استانی ما را افرادی می‌خرند فقط ویلا می‌سازند که در طول سال شاید یک‌بار هم بیاید بعضی از اینها جمعیت غیربومی‌ها آنها نسبت به بومی‌ها بیشتر شد که باعث تاسف است.

امام جمعه بابل گفت: در منطقه فیل‌بند افرادی که برای عیاشی آمدند فساد ایجاد کردند؛ نگاه من مثل نگاه رئیس جمهور نیست بلکه در بیرون می‌بینم روسری انداخته در سد لفور با برهنگی کامل برای خودشان قایق موتوری تهیه کنند در این سدی که برای آب شرب در نظر گرفته شده است، تصاویری که در فضای مجازی پخش شده واقعا شده جای تاسف است.

مسئولیت سد لفور برعهده شرکت آب منطقه‌ای مازندران است

همچنین مرکز اطلاع‌رسانی پلیس مازندران در مورد انتشار تصویری از حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور شهرستان سوادکوه شمالی ضمن بررسی همه جانبه موضوع و در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی اعلام کرد؛ بر اساس بررسی های انجام شده، مسئولیت حوزه سرزمینی سد لفور برعهده شرکت آب منطقه ای مازندران و حضور گردشگران در آب مربوط به بخش خصوصی است.

بر اساس این گزارش با شناسایی مسئول بخش خصوصی، این فرد توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه، شمالی احضار شده است.

انتهای پیام/

R1357/P1357/S6,74/CT12

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تولید برنج مرغوب در استان مازندران افزایش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه ۲۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران زیر کشت رفته است گفت: تولید برنج مرغوب در این استان افزایش یافته است. ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹ استانها مازندران نظرات - اخبار استانها -

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، جعفر شهیدی فر عصر پنجشنبه در آیین آغاز اولین برداشت مکانیزه برنج کشور در اراضی آمل با بیان اینکه امسال به چند دلیل کشاورزی و برنج استان از رونق خوبی برخوردار است اظهار داشت: با وجود روش تولید سال‌جاری نسبت به سال‌های گذشته شاهد رونق خوبی هستیم.

وی افزود: ابتدای سال جاری با وجود سیل و باران‌های سیل‌آسا خسارت‌های عمده بر خزانه‌ها شده با مدیریت خوب موجب شد تا جبران خسارت شود و 215 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت برود برخلاف سال‌های گذشته که آخرین آمار 213 هزار هکتار بوده است.

شهیدی‌فر با بیان اینکه با وجود این رونق تولید با توناژ محصول بسیار خوب روبه‌رو هستیم، عنوان کرد: همچنین در طول این 10 سال اخیر کشت پرمحصول با وجود این شرایط اقلیمی رشد 50 درصدی داشته به طوری که سال گذشته 34 هزار و 500 هکتار زیرکشت داشتیم و امسال این مقدار به 58 هزار و 500 هکتار رسیده است.

اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در 60000 هکتار از اراضی کشاورزی گلستان؛ وضعیت کشت برنج فاجعه‌بار استمازندران| واردات برنج بیش از نیاز کشور استکهگیلویه و بویراحمد| 60 هکتار از بستر رودخانه مارون زیر کشت برنج رفتشهیدی‌فر ادامه داد: در بخش سوم کاشت مکانیزه در استان است که در سه سال اخیر حدود 53 هزار هکتار از اراضی مازندران این کشت انجام می‌شد اما امسال این رقم به 65 هزار هکتار رسیده است و این افزایش تولید عملکرد کمک می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که منابع آب بندان‌ها و سدها از دیگر عواملی است که در رونق تولید تاثیر داشته و پیش‌بینی می‌شود امسال هم در کشت دوم و هم در رتون شاهده روند بالایی باشیم، گفت: با افزایش 15 درصد عملکرد نسبت به سال‌ها پیش‌بینی می‌شود امسال یک میلیون و 420 هزار تن برداشت این محصول داشته باشیم.

مشاور انجمن برنج کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه برنج سابقه دیرینه‌ای در اعتقادات مردم مازندران دارد، بیان کرد؛ بعد از برداشت برنج مردم با برگزاری آئین‌ها و مراسمات متعدد از برکت این نعمت جشن می‌گیرند.

حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده با اشاره به اینکه آمل میزبانی جشنواره ملی برنج را سال‌های اخیر دارد، افزود: پیشنهاد می‌شود این مراسم در شهریور امسال به اجرا درآید.

وی یادآور شد: از درخواست دیگر با وجود مرکز تحقیقات برنج در این شهرستان به درخواست مدیریت آن خواستار مدیریت کابیک هراز از سوی این مرکز هستیم.

تقی‌زاده با بیان اینکا یکپارچه‌سازی اراضی، برق‌رسانی چاه‌های اراضی کشاورزی، جاده‌سازی و کانیو از دیگر خواسته‌های کشاورزان این منطقه است، عنوان کرد: همچنین قیمت برنج یکی از دغدغه‌های مهم کشاورزان است که درخواست داریم با توجه به مشکلات دولت، کمتر از 20 هزار تومان خرید برنج نباشد زیرا برای کشاورزان یعنی خسارت.

امام جمعه دابو و دشت سر آمل گفت: همان طور که در توزیع سوخت برای کمباین داران تقاضا افزایش سوخت برای آنها از سوی استان داریم.

انتهای پیام/ح

R41358/P/S6,74/CT11

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۸۷۵۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ماجرای سرقتی میلیاردی ظرف ۱۲ دقیقه در کرمان
 • نمایش رایگان«ماجرای نیم روز2- رد خون» و «یادم تو را فراموش» در جشنواره فیلم شهر
 • ورود نیروهای غیربومی در صنایع شرق مازندران ظلم به مردم منطقه است
 • امر به معروف تأثیر بسزایی در مقابله با هنجارشكنی‌ها دارد
 • ۳ اردوگاه برای راهیان نور مازندران پیش بینی شده است
 • درباره «فناوری نمونه‌سازی سریع» بیشتر بدانید
 • کاهش 6 درصدی ارزش معاملات بورس منطقه ای مازندران
 • ورود مدعی العموم در راستای حفظ سلامت عمومی / صدور دستورات لازم به ریاست دانشگاه علوم پزشکی و دادستان انتظامی پزشکی
 • ماجرای خودکشی نجفی از زبان خودش
 • اجرای طرح جامع آبخیزداری در خرم‌آباد برای جلوگیری از وقوع سیلاب
 • شکار غیرقانونی پرندگان مهاجر در مازندران جلوگیری شود
 • چگونه از احتمال خيانت همسر جلوگيري کنيم؟
 • ساخت‌وسازها، معاون دادستان کشور را به لواسان کشاند
 • امتداد مسیر قطار سریع السیر گلبهار به چناران تصویب شد
 • ماجرای تاخت‌و‌تاز زمین‌خواران در حاشیه شهر سنندج+تصاویر
 • کاسبان تعلیق یا مدافعان حقوق زنان؛ فیفا می‌تواند فوتبال ایران را تعلیق کند؟
 • ورود مدعی العموم به حادثه سد لتیان
 • ورود مدعی العموم به حادثه سد لتیان/ احضار مسئولان سهل انگار به دادسرا
 • انحراف برخی چهره‌های انقلابی سازش با دشمن را رقم می‌زند/ در برجام، مسئولان ماجرای پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را تکرار کردند