سرمربی جدید تراکتورسازی ظرف روزهای آینده از میان چند گزینه موجود انتخاب خواهد شد؛ گزینه هایی که مدیران تراکتور هنوز با هیچ کدام به توافق نهایی نرسیدند.

به گزارش "ورزش‌سه"، پس از فصل سختی که تراکتورسازی با مشکلات فراوان پشت سر گذاشت، امیر قلعه نویی ترجیح داد در این تیم به فعالیتش ادامه دهد و جدایی این مربی پرافتخار از تراکتورسازی قطعی شد. حالا در حالی که بیشتر تیم های لیگ برتری سرمربی جدید خود را انتخاب کرده اند، باشگاه تراکتورسازی مذاکره با چند مربی را آغاز کرده اما هنوز با هیچ کدام برای قبول هدایت به توافق نرسیده است. تراکتوری ها برای سپردن سکان هدایت تیم خود 6 گزینه را مد نظر داشتند که فراز کمالوند یکی از این گزینه ها پس از مذاکراتی که داشت، ترجیح داد در صنعت نفت به کارش ادامه دهد تا عملا تعداد گزینه های تراکتورسازی به 4 مربی ایرانی برسد و یک خارجی کاهش پیدا کند. رسول خطیبی، فرهاد کاظمی، یحیی گل محمدی، جواد نکونام و یک خارجی مربیانی هستند که احتمالا ظرف روز های آینده یکی از آنها سرمربی تراکتورسازی خواهد شد.


رسول خطیبی؛ بازگشت به خانه؟
سرمربی سابق تراکتورسازی اگرچه بعد از تجربه ناموفق در سیاه جامگان توانست با ماشین سازی مقتدرانه به لیگ برتر صعود کند ولی در لیگ شانزدهم نتوانست موفق ظاهر شود و در نهایت هم از سمتش استعفا کرد. خطیبی در لیگ چهاردهم هدایت تراکتورسازی را برعهده داشت و تا نیم فصل که در این سمت فعالیت می کرد، توانسته بود روزهای خوبی را سپری کند. تیم جوان خطیبی در آن سال بالای جدولی بود اما به دلیل اختلاف با مدیران باشگاه جدا شد. او که اهل آذربایجان هم هست بسیار علاقه دارد به تراکتورسازی برگردد. خیلی ها بر این باورند حضور کاظم محمودی که دوستی نزدیکی با خطیبی دارد به عنوان سرپرست جدید تراکتورسازی می تواند زمینه را برای بازگشت رسول هموار کند. از سوی دیگر خطیبی در پاس تهران نیز به عنوان بازیکن برای تیمی که مدیرعاملش آجورلو بود، توپ می زد.


یحیی گل‌محمدی؛ بعید است قبول کند
یحیی گل محمدی بعد از جدایی از ذوب آهن در میانه فصل راهی لیگ دسته اول شد اما بعید است لیگ هفدهم را از ابتدا روی نیمکت تیمی نباشد. گل محمدی در بین گزینه‌های چند باشگاه لیگ‌برتری برای سال بعد وجود دارد که تراکتورسازی نیز یکی از آنها است. مسئولان تراکتورسازی علاقه دارند که گل محمدی را به تبریز بیاورند اما با توجه به شرایط سخت تیم برای فصل بعد بعید است این مربی هدایت تراکتورسازی را قبول کند.


جواد نکونام؛ در انتظار دومین اعتماد
یکی دیگر از گزینه های تراکتورسازی برای سال آینده جواد نکونام است. کاپیتان سابق تیم ملی در تیم پاس تهران با مدیرعامل مصطفی آجورلو به فوتبال ایران معرفی شد و رابطه خوبی با او دارد. نکونام در دوران بازیگری افتخارات بزرگی را به دست آورد، تنها یک تجربه نه چندان موفق در مربیگری در کنار کارلوس کی روش دارد. نکونام چندماهی مربی تیم ملی بود اما در اقدامی عجیب توسط کی روش کنار گذاشته شد. با این وجود احتمال دارد آجورلو که اولین مدیر فوتبالی نکونام محسوب می شود، او را برای اولین بار به عنوان سرمربی روی نیمکت یک تیم لیگ برتری بنشاند.


فرهاد کاظمی؛ شاید دوباره همکاری انجام شود

فرهاد کاظمی نیز از جمله مربیانی است که در پاس سابقه همکاری با آجورلو را داشته است. کاظمی بعد از چند فصل موفق با تیم های پایین جدولی و حفظ این تیمها در لیگ برتر با ماشین سازی نتوانست روزهای خوبی را سپری کند و در نهایت هم سقوط کرد. با این وجود یکی از گزینه های تراکتورسازی محسوب می شود و شاید به نیمکت این تیم برسد.


مربی خارجی؛ مگر محروم نیستند؟
اگرچه در بین گزینه های تراکتورسازی یک مربی خارجی هم وجود دارد اما بعید است مربی بعدی غیرایرانی باشد. تراکتورسازی با توجه به بدهکار بودنش به بازیکنان خارجی سابق از جذب مربی و بازیکن خارجی جدید محروم است و از طرف دیگر مسئولان باشگاه نیز زیاد تمایلی به جذب مربی خارجی ندارند. با این حال یک مربی خارجی در بین گزینه های این تیم وجود دارد.


سرمربی چه زمانی انتخاب می شود؟
با توجه به اینکه اکثر تیم های لیگ برتری سرمربی جدید خود برای فصل بعد را انتخاب کرده اند، مدیران تراکتورسازی نیز باید هرچه زودتر انتخاب خود را انجام دهند. به نظر می رسد تراکتورسازی ظرف چند روز آینده سرمربی جدید خود را بشناسد تا هرچه زودتر کار خود را برای لیگ هفدهم آغاز کند.

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شمسایی: تجربه ویلموتس می‌تواند به سرمربی تیم ملی فوتسال کمک زیادی کند/ به زودی کمیته فنی مختص تیم زیر ۲۰ ساله‌ها تشکیل می‌شود

بازیکن سابق تیم ملی فوتسال کشورمان درباره حضور مارک ویلموتس در آخرین تمرین تیم ملی گفت: این دیدارها از قدیم وجود داشته است و می توان گفت یک تعامل خیلی خوبی بین سرمربیان فوتبال و فوتسال وجود دارد.

وحید شمسایی بازیکن سابق تیم ملی فوتسال در گفت‌وگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری لیگ برتر تا پایان دیدارهای هفته سوم اظهار داشت: برگزاری لیگ برتر امسال به چند دسته تقسیم می‌شود. اولین بحث سر توپ مسابقات است. سال گذشته اکثر تیم‌های لیگ برتری از توپ‌های مسابقات به شدت ناراضی بودند و صدای اکثر بازیکنان و مربیان تیم‌ها را در آورده بود، اما خدا رو شکر امسال شرایط این توپ ها بهتر شده است و تیم‌ها امسال از این توپ‌های جدید راضی هستند.

لیگ امسال از نظم بسیار خوبی برخوردار است

او ادامه داد: دومین موضوع که می‌شود به آن پرداخت بحث پخش مستقیم مسابقات لیگ برتر است که هر هفته از مراکز سیمای استان‌ها و صدا و سیمای تهران، یک بازی به صورت زنده از شبکه ورزش پخش می‌شود و این کار به نظرم جای خوشحالی دارد.

شمسایی ادامه داد: در سومین تقسیم بندی هم که می توان صحبت کرد بحث برگزاری لیگ است. به نظر من امسال تیم‌ها با نتایجی که کسب می‌کنند نشان داده اند که نتایج بازی‌ها را نمی‌توان از قبل پیش بینی کرد. در صورتی که در سال گذشته ۲ تیم مس سونگون و گیتی پسند توانستند با اختلاف خود را از سایر تیم‌ها جدا کنند، اما امسال این شرایط کمی فرق کرده است و تیم‌هایی مثل سن ایچ ساوه و ملی حفاری اهواز شرایط خیلی خوبی را دارند.

با اصغری مقدم قهرمان آسیا شدیم

بازیکن سابق تیم فوتسال تاسیسات دریایی درباره خداحافظی جواد اصغری مقدم از عرصه بازیگری افزود: تصمیمی که اصغری مقدم گرفت را همه باید به او احترام بگذارند. من با او در تیم ملی و تیم های باشگاهی لیگ برتر هم بازی بوده ام. همچنین من به عنوان سرمربی تیم فولاد ماهان اصفهان موفق شدیم که به همراه اصغری مقدم قهرمان آسیا شویم.

او ادامه داد: من وقتی متوجه شدم که اصغری مقدم می‌خواهد از فوتسال خداحافظی کند روز گذشته با تمام مشغله‌ای که داشتم به ساوه رفتم تا در روز خداحافظی او در کنارش حضور داشته باشم. من برای او در عرصه مربی گری آرزوی موفقیت و سربلندی می‌کنم.

تجربه ویلموتس می تواند به ناظم الشریعه کمک کند

بازیکن سابق تیم ملی فوتسال ایران دباره حضور مارک ویلموتس در آخرین تمرین تیم ملی فوتسال و این که حضور وی چه تاثیری می‌تواند در فوتسال ایران داشته باشد را بیان داشت: این دیدارها فقط به شخص ویلموتس بر نمی‌گردد، از زمانی که من در تیم ملی بازی می‌کردم، بلازوویچ،  و حتی کارلوس کی روش نیز هر کدام در تمرینات تیم ملی فوتسال نیز حضور پیدا می‌کردند.

وی افزود: این تعاملی است که بین سرمربیان تیم ملی فوتبال وفوتسال وجود دارد و شخص ناظم الشریعه به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال که توانسته تیم ملی را سوم جهان کند و همچنین تجربه ویلموتس نیز می‌تواند در این امر به او کمک زیادی کند. همان طور که می‌دانید ویلموتس بر سر تمرینات تیم ملی فوتبال ساحلی هم حضور پیدا کرده است و این نشان می دهد که او یک تعامل بسیار خوبی با رشته‌های دیگر هم ما دارد.

به زودی کمیته فنی مختص زیر ۲۰ ساله ها تشکیل می‌شود

وحید شمسایی بازیکن سابق تیم ورونای ایتالیا درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال کشورمان گفت: ما ۲ هفته قبل جلسه‌ای را با اعضای کمیته فوتسال برگزار کردیم و همچنین قرار است که امروز هم جلسه کمیته فنی تشکیل شود تا در این دیدار یک کمیته فنی مختص تیم زیر ۲۰ سال را زیر نظر علی صانعی سرمربی سابق تیم زیر ۲۰ سال‌ها شکل دهیم.

هنوز اسمی از سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال‌ها به میان نیامده است

او درباره حضور محمد رضا حیدریان به عنوان سرمربی تیم زیر ۲۰ سال گفت: حیدریان یکی از بزرگان فوتسال ما است و من او را خیلی دوست دارم و او گل‌های با ارزشی را برای تیم ملی به ثمر رسانده است، اما تا الان هیچ اسمی راجع به سرمربی آینده زیر ۲۰ سال‌ها به میان نیامده است.

بیشتر بخوانید

شمس: سن ایچ و آذرخش شگفتی‌های لیگ برتر فوتسال هستند / استقلال و پرسپولیس وادر فوتسال نمی‌شوند

حساس ترین بازی هفته در ساوه/ نایب قهرمان فصل گذشته به دنبال کسب نخستین پیروزی

ناظم الشریعه، تماشاگر ویژه حساس‌ترین بازی هفته لیگ فوتسال

انتهای پیام/

اظهارات شمسایی درباره مسائل مختلف فوتسال ایران

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۸۸۳۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جهانگیری یا عارف؛ گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات 1400 کیست؟
 • کیکر: برایس مندز، وینگر سلتاویگو، یکی از گزینه‌های بایرن مونیخ است
 • واکنش ویلموتس به مرگ سرمربی سابقش
 • گفتند والیبال فقط یک مدال دارد و به زور مرا به کشتی بردند / ۵ طلای المپیک کشتی پرید، چون خادم می‌خواست سرمربی باشد/ کلا به دولت برای ورزش نمره منفی می‌دهم
 • ۲ بازیکن آفریقایی در تمرینات تراکتورسازی
 • بيوگرافي شجاع خليل زاده بازيکن فوتبال تيم پرسپوليس
 • آندره آ استراماچونی همراه با سایر اعضای تیم استقلال به ایران بازنخواهد گشت؛ سفر مربی ایتالیایی به کشورش
 • اختلاف کریستوویچ با مدیران مس رفسنجان/ ربیعی جانشین مربی کروات
 • ملی‌پوشان تراکتورسازی به تمرینات اضافه شدند/ کارهای بدنی و استقامتی سرخپوشان زیر نظر دنیزلی + تصاویر
 • ۲ بازیکن آفریقایی از فردا در تمرینات تراکتورسازی؛ بازیکنان ملی‌پوش به تمرینات ملحق شدند
 • باشگاه تراکتورسازی: حقوق استوکس مطابق قرارداد پرداخت شده است
 • باشگاه تراکتورسازی: تمام حقوق استوکس مطابق قرارداد پرداخت شده است/ او و باشگاه ترکیه‌ای محروم می‌شوند
 • سرمربی جدید نیوکاسل مشخص شد
 • نادر دست‌نشان سرمربی تیم فوتبال خراسان شمالی در لیگ دسته اول شد
 • معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی: قرارداد استوکس با «آدانا دمیراِسپور» غیرقانونی است
 • واکنش تراکتورسازی به پیوستن استوکس به باشگاه ترکیه‌ای‌؛ قرارداد مهاجم ایرلندی غیرقانونی است؟
 • معاون حقوقی تراکتورسازی: قرارداد استوکس با باشگاه ترکیه‌ای غیرقانونی است
 • تیم ملی وزنه‌برداری بانوان نیاز به مربی خارجی دارد؛ رایزنی فدراسیون با ترکیه و آذربایجان
 • معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی: قرارداد استوکس با آدانا غیرقانونی است/ به فدراسیون فوتبال ترکیه نامه زده‌ایم