خبرگزاري آريا -
مونا احمدي، متولد سال 1369 است

مونا احمدي، متولد سال 1369 است و در در رشته كارشناسي تئاتر درس مي‌خواند. مونا احمدي اولين فيلمش را در سن 17 سالگي در فيلم کودک و فرشته بازي کرده است.

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتقادات تند در نماز جمعه این بار علیه زنان/ اینکه خانمی حجابش کم است یا اینکه حجاب ندارد، مجوز توهین را می‌هد؟

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «دختر خانمی که موهای پریشانت را بیرون می‌ریزی و خیال می‌کنی با بی‌حجابی و ولنگاری آزاد هستی، با ولنگاری اسیر شهوت‌رانی و هوس بازی مردهای هرزه‌ای شده‌ای که تو را در ره‌گذر عیاشی‌های جنسی نابکارانه‌شان قرار دادند.» این جملات بخشی از سخنان علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، در نماز جمعه هفته گذشته است.

علم‌الهدی از زمان در اختیار قرار گرفتن تریبون‌های نماز جمعه مشهد، همواره سخنان تند و تیزی را مطرح کرده  است. گرچه خود معتقد است همه حرف و حدیث‌ها و خطبه‌هایی که می‌خواند را نباید به دولت‌ستیزی مرتبط دانست اما چه کسی است که نداند علم الهدی از همان فروردین 84 که به امامت جمعه مشهد منصوب‌ شد دل در گروی احمدی‌نژاد داشت؟ زمانی که دولت احمدی‌نژاد روی کار آمد او هم مانند سایر اصولگرایان از هیچ حمایتی دریغ نکرد.

سیاست‌های فرهنگی و اقتصادی دولت نهم و دهم همواره مورد تائید علم‌الهدی بود و تریبون‌های جمعه او هرگز به اندازه ۵ سال اخیر با نطق‌های تند و آتشین عجین نبود. خطیب جمعه مشهد، در خطبه‌ ۲ مرداد سال 88 به صراحت اذعان کرد از حامیان جدی محمود احمدی‌نژاد است و گفت: «احمدی‌نژاد عزیز ماست و ما به صلاحیت او رای داده‌ایم و پای رای‌مان هم ایستاده‌ایم. احمدی‌نژاد به عنوان کسی که گفتمان عدالت را رعایت کرده و در 4 سال دوران مسئولیتش نه خود و نه اطرافیانش هیچ گونه سوءاستفاده‌ای نداشته‌اند، دارای صلاحیت است و کسی است که در عرصه بین‌المللی نیز شعار اسلام را سر داده و با جرات از انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.»

وی از حامیان سرسخت محمود احمدی‌نژاد و اصولگرا بودن وی بود و درباره ورود اصلاح‌طلبان به عرصه سیاست در مصاحبه‌ای در سال 90 گفته بود: «شخصیت تشکیلاتی اصلاح‌طلبان سقوط کرده و دیگر با این شخصیت نمی‌توان وارد عرصه سیاست شد.» اما چندی بعد که همگان شاهد سقوط اصولگرایی احمدی‌نژاد بودند وی نیز او را طرد کرد. دورکاری 11روزه معروف احمدی‌نژاد، تلنگری به حامیانش بود که او را منحرف و ضد ولایت فقیه بدانند. تا حدی که علم‌الهدی، انتخاب اصلاح‌طلبان به جای احمدی‌نژاد و اطرافیانش همچون رحیم مشائی و بقایی را ترجیح داد در حالی که او اصلاح‌طلبان را بی‌اعتقاد به ولایت فقیه خوانده بود. او در مصاحبه‌ای در 4فرودین 90 درباره نقش‌آفرینی اصلاح‌طلبان در آینده فضای سیاسی کشور گفته بود: «اگر مردم آنها را بپذیرند ولی این مردم، ضد ولایت را نمی‌پذیرند.» حال چگونه شد که علم‌الهدی به اصلاح‌طلبان روی آورد تا جایی که شاگرد علم‌الهدی به نقل از او گفته بود: «من هر روز می‌روم حرم و گاهی احمدی‌نژاد را لعن می‌کنم؛ می‌گفت اگر امر دایر شود، بین احمدی‌نژاد و اصلاح‌طلبان، باید همه به اصلاح‌طلبان رأی بدهیم چرا‌که مشکل ما با اصلاح‌طلبان، سیاسی است؛ اما با احمدی‌نژاد، اعتقادی.» علم الهدی با دیدن پیوند احمدی‌نژاد با مشائی و غیبت 11 روزه  معروف احمدی‌نژاد، از یک حامی صد درصدی به مخالف او تبدیل شد. وی احمدی‌نژاد را منحرف از راه ولایت فقیه دانست.

در حالی که بسیاری، منتقد وضعیت حجاب در دوره احمدی‌نژاد و خواستار رسیدگی دولت نهم و دهم به آن بودند این موضوع، بدین گونه مورد حملات ادبیات تند و تیز علم‌الهدی قرار نگرفته بود. علم‌الهدی همواره در دولت روحانی بر طبل رویکردهای به تعبیر خودش ضدفرهنگی دولت کوبیده اما او خود در این تاثیرگذاری این رویکردها چه نقش و تاثیری داشته است. او امام جمعه شهر مقدس مشهد است جایی که بارگاه امام رضا (ع) در آن قرار دارد. آیا تاکنون نوع ادبیات توهین‌گونه وی هیچ بی‌حجاب یا بدحجابی را باحجاب کرده است؟

واژه‌هایی چون عوضی، ولنگار و هرجایی و غیره و غیره در شان نه یک امام جمعه است و نه هر فردی که ادعای مدیریت فرهنگی در یک جامعه اسلامی دارد. چه بسا همین مدیریت‌های نادرست فرهنگی، جامعه را دین زده کرده و خواهد کرد. به ویژه اینکه از تریبون نماز جمعه چنین ادبیاتی، آن هم از سوی یک امام جمعه بیان شود. صرف تریبون قرار گرفتن در اختیار امام جمعه نمی‌تواند توجیهی شرعی برای سخنان آن فرد باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین غرویان، استاد حوزه و دانشگاه، شاید جزو اولین کسانی بود که به این نوع ادبیات علم‌الهدی واکنش نشان داد و گفت: «متاسفانه ادبیات آقای علم‌الهدی از گذشته دچار مشکلات و ضعف‌هایی بوده است و بسیاری از علما، بزرگان و مراجع هم به ایشان و امثال ایشان تذکر داده‌اند که در تریبون نماز جمعه نباید از اینگونه الفاظ استفاده شود. خود این الفاظ بداخلاقی و خشونت را ترویج می‌کند همچنین طرف مقابل را تحریک می‌کند تا او هم موضع‌گیری کرده و بداخلاقی بیشتر شود. به هر حال روش پیامبر ما اینگونه نبوده است و ائمه ما آن طور که ما در سیره‌شان خوانده‌ایم، امر به معروف و نهی از منکر را همراه با ملاطفت انجام می‌دادند.»

وی ادامه داد:« ما به نماز جمعه، نماز عبادی- سیاسی جمعه می‌گوییم و باید مطالبی که در آن مطرح می‌شود، دل‌ها را جذب کند.»

«فائزه هاشمی»، فعال حوزه زنان، نیز درباره اینگونه ادبیات تند گفت: «روزهای اخیر، همایشی تحت عنوان «حمایت از حجاب و دختران انقلاب» در شهرهای مختلف کشور برگزار شد که دست کم در برخی موارد حاشیه‌هایی به‌دنبال داشت. چنان‌که «علی زکریایی»، مجری و گوینده تلویزیون در همایش شهر تهران با سخنرانی توهین‌آمیز خود نسبت به کسانی که حجاب را رعایت نمی‌کنند، آنان را مانند یک حیوان خطاب کرد.»

فائزه هاشمی تاکید کرد: «اینکه خانمی حجابش کم است یا اینکه حجاب ندارد، مجوز توهین را به ما نمی‌دهد.»

در ادامه واکنش‌ها به سخنان امام جمعه مشهد و نیز رفتار خلاف ادب مجری تجمع روز حجاب و عفاف در ورزشگاه شیرودی، حجت‌الاسلام جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در توئیتی نوشت: تا زمانی که بنده دبیر ستاد امر به معروف هستم بنا به فرموده رهبر انقلاب اولویت را به امر به معروف مسئولین می‌دهم. والسلام ‌العاقبه للمتقین.»

او پیش از این در توئیتی نوشته بود: «وقتی برخی از امام جمعه‌ها خانم‌های بی‌حجاب را با توهین، نهی از منکر کنند، مجری برنامه عفاف و حجاب هم آن حرف‌های زشت را در جمع خانم‌ها می‌زند، حاکمان ما ملوک‌اند و «الناس علی دین ملوکهم»، کاش همه ائمه‌جمعه مثل امام جمعه تهران درباره بی‌حجاب‌ها حرف می‌زدند.»

حضرت آیت الله خامنه ای نیز در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور در باره وظایف و رفتار ائمه جمعه و نحوه سخنرانی آنان گفتند: «رفتار و عمل ائمه جمعه باید به‌گونه‌ای باشد که مردم از آن دین، تقوا، صداقت و انقلابی‌گری را استشمام کنند. خطبه‌ها باید پر مغز، آموزنده، راهگشا و حاوی پاسخ به سؤالات مختلف مردم به‌ویژه جوانان باشد. گاهی یک منکر و مشکل بزرگ وجود دارد که با وجود پیگیری‌های مکرر حل نمی‌شود، بیان این موارد که خیلی هم نادر است، در نماز جمعه ایراد ندارد اما نباید به محض دیدن مشکلی در دستگاه‌های دولتی، قضایی و یا مراکز دیگر، آن را در خطبه‌ها مطرح کرد چراکه تأثیر مثبت ندارد و موجب افزایش شکاف‌ها و اختلاف‌ها می‌شود و مردم را دچار تشویش می‌کند.»

اشاره رهبری به مطرح نکردن هر حرف و سخنی از تریبون نماز جمعه که باعث شکاف و تشویش مردم می‌شود خود می‌تواند دلیل محکمی بر پایان دادن به ادبیات تند و تیز برخی ائمه جمعه باشد چراکه این نوع ادبیات هم مردم را از نماز جمعه دور و هم جامعه را به نوعی دین زده می‌کند.  

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۱۷۹۶۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدیر احمدی نژاد، سلطان بازار پوشک!/ محمد عزیزی نماینده ابهر کیست؟
 • مونا فرجاد در جمع دوستان مدرسه+عکس
 • جدیدترین جزئیات از تاک شو مهران مدیری
 • آتش‌سوزی در جنگل‌های بولی/ اعزام نیروهای امدادی و مردمی به منطقه/ نیاز مبرم به تجهیزات به روز اطفاء حریق
 • تولد نوزدان 4 قلو در زنجان
 • زمین‌های ناحیه کارگاهی ظریفان از طریق مزایده واگذار می‌شود
 • اظهارات جنجالی دلاوری از گیر افتادن در منطقه ممنوعه
 • سیروان احمدی سرپرست هیات کوهنوردی استان کردستان شد
 • پایداری چی ها و احمدی نژادی ها در شبکه افق،با آملی لاریجانی تسویه حساب سیاسی کردند؟
 • مهران مدیری با یک مجموعه جدید به شبکه نمایش خانگی آمد
 • مهران مدیری «شب نشینی» به راه انداخت
 • در گام دوم انقلاب دفاتر نظارت شورای نگهبان کادرسازی نیروهای جوان و انقلابی را در اولویت کار خود قرار دهند
 • ترکیب یکدست شورای نگهبان و ۲ انتخابات پیش‌رو| حقوقدانان جدید شورای نگهبان چه کسانی هستند؟
 • یک حقوقدان: دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی بسیار جامع و کامل است
 • مونا فرجاد به یادِ ساندویچ‌های دوران مدرسه /عکس
 • جزئیات تغییرات در ترکیب شورای نگهبان
 • ثبت ۲۱ هزار واقعه ولادت در سیستان و بلوچستان/ تعداد زایش نوزادان پسر بیشتر است
 • لمپنیسم سیاسی؛ از احمدی‌نژاد بی‌کلاس‌ تا شوخی‌های زننده قاضی‌پور!
 • زمین لرزه سرگز احمدی بدون خسارت