علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم عنوان کردند : وضعیت مردم در دولت یازدهم بدترشده است و گرانی کمر مردم را شکسته لذا باید این شرایط تغییر کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون در خصوص وضعیت مردم در دولت یازدهم با انتقاد از عملکرد دولت عنوان کردند : وضعیت مردم در دولت یازدهم بدترشده است و گرانی کمر مردم را شکسته لذا باید این شرایط تغییر کند.

بیکاری و گرانی در دولت یازدهم بیداد می کند مولوی عنایت الله رسول زاده امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، در خصوص وضعیت مردم در چهار ساله اخیر اظهار داشت: بیکاری و گرانی بیداد می کند و همانطور که پیامبر(ص) فرمودند فقر و بیچارگی انسان ها را به کفر می رساند و روز به روز به دام بلا می اندازد. وی با بیان اینکه چند سال قبل اشتغالی بود که مردم به آن مشغول باشند، ادامه داد: در حال حاضر همه چیز به بن بست رسیده است لذا مردم باید خودشان برای سرنوشت خود تعیین تکلیف کنند و منتظر این نباشند که کسی به آن ها بگوید چه کسی را انتخاب کنند. مولوی رسول زاده افزود: خدا به همه انسان ها عقل، دانش و فکر داده است و خود ما باید از عقل استفاده کنیم و با تحقیق به یک شخص رای دهیم. مردم خود با تحقیق برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با اشاره به بیانات حضرت علی رضی الله که فرمودند زمانی که فردی به خلافت رسید باید خود را از مردم بداند و تمام هم و غم خود را برای مردم بگذارد تا ضعیف احساس قدرت و امنیت بکند و افراد ظالم و مستکبر و آمریکا صفتان احساس ضعف کنند، اضافه کرد: نباید اجازه دهیم سرنوشت ما را دیگران تعیین کنند. وی خاطر نشان کرد: حضرت آقا نکته جالبی فرمودند باید آدم مستضعف و ضعیف احساس قدرت بکند و نگوید من بدتر شدم و به بن بست رسیدم و نباید ظالم ظالم تر شود، پیامبر (ص) نیز بارها فرمودند به ظالم قدرت ندهید که بیشتر ظلم کند لذا مردم باید بدانند که یک مسئولیت سنگین بر عهده دارند که باید در روز قیامت نسبت به فردی که انتخاب می کنند پاسخ دهند. مردم تعصبات را کنار بگذارند و خود برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند وی ادامه داد: اگر هر فردی بر طبق آیه قرآن خودش فکر و تحقیق نکند و بقیه برایش تعیین تکلیف کنند به اسلام، دین و قرآن خیانت کرده است. مولوی رسول زاده با بیان اینکه مردم در استان می نشینند تا فلان مولوی چه بگوید، اضافه کرد: مردم تعصب را در نظر نگیرند خودشان برای سرنوشت خود فکر و تحقیق کنند ، رای دادن در اختیار مردم است باید خودشان فکر کنند و تصمیم بگیرند. امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز خاطر نشان کرد: روز به روز اوضاع مردم دارد بدتر می شود افراد تحصیل کرده ای را می شناسم که به خاطر بیکاری قصد خودکشی داشتند این کفر است لذا مردم خود انتخاب کنند تا سرنوشتشان تغییر کند. گرانی کمر مردم را شکسته است مولوی ملازهی امام جمعه اهل سنت هیدوچ در خصوص وضعیت مردم در 4 ساله اخیر گفت: وضعیت مردم بدتر شده و نه کارخانه ای و نه کار و کاسبی وجود داد از سوی دیگر گرانی ها هم کمر مردم را شکسته است. وی ادامه داد: این وضعیت باید تغییر کند. مولوی بیجارزهی مدرس حوزه علمیه در خصوص وضعیت مردم در 4 ساله اخیر با بیان اینکه چیزی نمی بینم که از قبل اضافه شده باشد، افزود: وضعیت بدتر شده است. وضعیت مردم در دولت یازدهم بدتر شده است وی با اشاره به گفته های روحانی که گفته بود وضعیت مردم بهتر شده است، افزود: هیچ کس نمی تواند بگوید وضعیت مردم خوب است حتی روحانی. مولوی ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک با بیان اینکه مردم وضعیت خوبی ندارند، خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت پیگیری کند . انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

لاریجانی: آمریکا با استیصال آخرین تیرهای شکسته خود را رها می‌کند

به گزارش مهر، در ابتدای جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی با اشاره به آزادسازی نفتکش ایرانی گفت: در روزهای گذشته ایستادگی و صلابت ملت ایران جلوه ای از جلوات خود را نشان داد و انگلیسی‌ها فهمیدند شرایط امروز ایران شرایط گذشته نیست که با دسیسه بتوانند قدرت نمایی کنند و مجبور شدند از سرقت دریایی خود دست بردارد.

وی ادامه داد: آنها در گذشته با همکاری آمریکایی‌ها کودتای ۲۸ مرداد را سازمان داده بودند تا حکومت ملی مصدق را سرنگون کنند و دولت دست نشانده پهلوی را برای چند دهه بر ایران مسلط سازند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرایط آن روز را مقایسه کنید با قدرت و هیمنه امروز ایران که در یک اقدام ایذایی و دزدانه مجبور شدند از اقدام خود عقب نشینی کنند.

وی تصریح کرد: این قدرت را انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و رهبری داهیانه آیت الله خامنه ای و ایستادگی ملت فراهم نمود.

آمریکا با استیصال آخرین تیرهای شکسته خود را رها می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آمریکا که آن روز با کمک ایادی خود توانست کودتا در ایران راه بیندازد، امروز با استیصال کامل، آخرین تیرهای شکسته خود را رها می کند.

لاریجانی تصریح کرد: برای این کشور که ادعای ابرقدرتی می کند خجالت آور است. وزیر امور خارجه ایران، وزارت اطلاعات و صدا و سیما را تحریم می نماید، مثلا این اقدامات قدرت شما را نشان می دهد یا بیچارگی و درماندگی شما را؟ اقدامات شما چه تأثیری دارد؟

وی گفت: اگر فکر می‌کنید این کارها قدرت نمایی است، بدانید همه ملت ایران در مقابل شما ایستاده اند، همه را تحریم کنید تا بفهمید هیچ حادثه ای رخ نمی دهد.

رئیس مجلس تأکید کرد: مردم آمریکا متأسفانه گرفتار رهبران «دن‌کیشوتی» شده‌اند که با توهمات و خیالات صحنه بین المللی را برای ارضای خود ترسیم می نمایند. از فرط توهم دچار تناقض گویی های ابلهانه گردیده اند، از یک طرف می گویند ما آماده مذاکره هستیم و واسطه می فرستند و از طرفی وزیر خارجه را تحریم می کنند.

لاریجانی افزود: مقامات آمریکا عوام هستند، تاریخ هم نمی دانند. اخیرا آقای جان هوک اظهارنظری در مورد کودتای ۲۸ مرداد کرده است که نشان می‌دهد چقدر با تاریخ بیگانه است. او گفته است اصلا آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد نقش نداشت و رهبران سیاسی مذهبی ایران حکومت ملی را سرنگون کردند.

رئیس مجلس اظهارداشت: فراموش کرده اند که برای وزیر امور خارجه اسبق آمریکا آنقدر موضوع روشن بود که در مورد کودتای ۲۸ مرداد از ملت ایران عذرخواهی نمود.

وی با بیان اینکه ملت ایران در مکتب علوی رشد یافته و اهل مجاهدت است تا عزتمندانه زندگی کند، گفت: این ملت شرف و ایرانیت خود را به هراج نمی گذارد و با مقاومت خود آمریکا را پشیمان می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در ابتدای نطق پیش از دستور خود ولادت امام هادی (ع) را به ملت ایران و نمایندگان تبریک گفت و اظهار داشت: امیدواریم حجاج عزیز با پایان اعمال حج با سلامتی و اعمال مقبول به وطن خود بازگردند.

لاریجانی عید سعید غدیر را نیز به همه مسلمانان و ملت ایران تبریک گفت و بیان داشت: حادثه غدیر نقطه عطف در تاریخ اسلام است که توسط ۱۱۰ صحابی روایت شده است و از مسلمات است. رسول الله در چنین روزی خطبه مهمی را ایراد فرمودند و در فرازی از آن فرمودند خداوند به من چنین وحی کرد «ای پیامبر ابلاغ کن آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده درباره علی یعنی خلافت علی ابن ابی طالب و اگر انجام ندهی رسالت او را نرسانده ای و خداوند تو را از مردم حفظ می کند» و فرمود «ای مردم من در رساندن آنچه خداوند بر امر کرده، کوتاهی نکردم و من سبب نزول این آیه را برای شما بیان می کنم.»

وی ادامه داد: حضرت رسول فرمودند جبرییل سه مرتبه بر من نازل شد و از طرف خداوند سلام پروردگارم را رساند و من را مامور کرد در این اجتماع به پا خیزم و بر هر سفید و سیاهی اعلام کنم علی ابن ابی طالب برادر من و وصی من و جانشین من بر امتم و امام بعد از من است و نسبت او به من همانند هارون به موسی است. جز اینکه پیامبری بعد از من نیست و او صاحب اختیار شما بعد از خداوند و رسولش است.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد مسلمانان در مکتب علوی راه رستگاری را یافته و عزت خویش را بازیابند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به میهن اسلامی است. آزادگان مجاهد عزتمندانه زیستند و آبروی ملت مجاهد ایران را به بهترین نحو حفظ نمودند و همیشه مجاهدت های آنان در خاطر ملت ایران باقی خواهد ماند و عزیز و سرافراز هستند وخواهند بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز جنگ ۳۳ روزه گفت: این جنگ با مقاومت جانانه ملت رشید لبنان و حزب الله قهرمان سیلی محکمی به صهیونیست ها و آمریکا زد. این پیروزی را به رهبر مجاهد حزب الله جناب آقای سیدحسن نصرالله  و صدیق گرامی آقای نبی بری تبریک عرض می کنم.

لاریجانی تصریح کرد: جنگ ۳۳ روزه پرونده توهمی خاورمیانه جدید را که آمریکایی ها طراحی کرده بودند به پروژه خاورمیانه مقاومت تبدیل کرد که ثمرات آن در کل منطقه منتشر گردید.

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۹۴۵۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بروکراسی کمر واحدهای تولیدی را می شکند
 • بیرون زدگی مهره‌های کمر
 • رکورد خرید یک تیم ورزشی شکسته شد؛ ۲.۳۵ میلیارد دلار
 • انحصار واردات نهاده‌ها باید شکسته شود / صدور بعضی مجوزها 10 سال طول می‌کشد
 • شکسته‌بند: زمان دقیق راه‌اندازی بازار متشکل ارزی مشخص نیست/ اخباری غیر از این را تکذیب می‌کنم
 • قیمت هر بشکه نفت برنت به ۵۸ دلار و ۶۴ سنت رسید
 • حمله تند میرسلیم به اصلاح‌طلبان: اشتباهات را بپذیرید و مانع اضمحلال خود شوید/ اعلام برنامه‌های اصولگرایان برای انتخابات مجلس یازدهم/ مؤتلفه در چهارچوب ائتلاف نیروهای انقلاب وارد انتخابات می‌شود/ مردم از دولت و مجلس فعلی ناراضی‌اند
 • حمله تند میرسلیم به اصلاح‌طلبان: اشتباهات را بپذیرید و مانع اضمحلال خود شوید/ اعلام برنامه‌های اصولگرایان برای انتخابات مجلس یازدهم/ مؤتلفه در چارچوب ائتلاف نیروهای انقلاب وارد انتخابات می‌شود/ مردم از دولت و مجلس فعلی ناراضی‌اند
 • فیلم/ لاریجانی: آمریکا آخرین تیرهای شکسته‌اش را رها می‌کند
 • قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۶|هر بشکه برنت ۵۸ دلار و ۶۴ سنت
 • پایان کار تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سیل تا اوایل شهریور/ مونوریل توجیه اقتصادی ندارد/ توسعه گردشگری راهکاری برای تعدیل ناهنجاری‌های حاشیه‌نشینی شهر‌ها
 • ماهی در تور گرانی
 • توجه به اقتصاد دانش بنیان در روستاها از دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم است
 • خطیب جمعه اهل سنت: صبر و مقاومت تنها راه مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیست‌هاست
 • وزش باد باعث شکسته شدن ۵ پایه برق در کهگیلویه شد
 • سالروز درگذشت پدر زبان اردو
 • فهرست دست‌آوردهای ورزش ایران در زمان دولت روحانی
 • 6 سال افتخار برای ورزش ایران
 • تلاوت صفحه یازدهم قرآن مجید