مشاهده اخبار داغ روز

خبرگزاری میزان- معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از دستگیری کلاهبرداران موسسه خیریه ای که به بهانه خرید و فروش فیش های"حج" از شهروندان اخاذی می کردند، خبرداد و به شهروندان توصیه کرد: جهت ثبت نام "حج" تمتع و عمره به دفاتر مورد تایید سازمان حج و زیادت مراجعه کنند. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ محمدرضا اکبری اظهارداشت: عده‌ای سودجو با سوء استفاده از علائق مذهبی مردم در پوشش خرید فیش تمتع و عمره به بالاترین قیمت، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.


وی افزود: در این نوع شگرد، افراد کلاهبردار با افتتاح یک دفتر بدون مجوز در سطح شهر با انجام تبلیغات گسترده و فریبنده در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های تلگرامی و حتی رسانه‌ها و جراید و یا با راه اندازی سایتی تحت عنوان سازمان حج و زیارت با ترفندهای خاصی اقدام به دریافت وجه به منظور ثبت نام در کاروان‌های اعزامی فوری حج و زیارت می‌کنند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه نقل و انتقال فیش حج تن‌ها تحت ضوابط و شرایط ویژه و موارد خاص فقط از طریق دفاتر سازمان حج و زیارت و با حضور صاحب فیش انجام می‌شود، گفت: هر گونه نقل و انتقال آزاد فیش حج که خارج از سازمان حج و زیارت انجام شود، قانونی نیست و کلاهبرداری به شمار می‌آید.
وی افزود: افرادی که در تبلیغات خود مدعی می‌شوند که نقل و انتقال فیش‌ها مورد تایید سازمان حج و زیارت است، خلاف واقع ادعا کرده اند.
این مقام انتظامی ادامه داد:دلالان برای کسب درآمدهای میلیونی، با استفاده از عدم آگاهی و اطلاع کافی مردم، فیش حج آن‌ها را با قیمت پایین خریداری و با درج آگهی در برخی رسانه‌ها اقدام به فروش آن می‌کنند.
سرهنگ اکبری بیان کرد: گروهی از دارندگان فیش حج که قصد دارند تا از اعتبار و امتیاز فیش خود استفاده مادی ببرند، اغلب به علت عدم آگاهی و اطلاع از قوانین و مقررات، در دام افراد سودجو و کلاهبردار گرفتار می‌شوند.
وی اضافه کرد: این افراد به امید نفع و سودی بالاتر، در بسیاری از موارد نه تنها سودی نمی‌برند بلکه به دلیل سوء استفاده دلالان و کلاهبرداران از این مسئله، امتیاز فیش خود را نیز از دست می‌دهند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا به شهروندان توصیه کرد: برای انتقال فیش حج باید به دفاتر دارای مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت مراجعه کنند در غیر این صورت نباید به هر دفتری که با این عنوان فعالیت دارد، اعتماد کرده و مبالغی را پرداخت کنند.
وی به شهروندانی که قصد سفرهای زیارتی خصوصا سرزمین وحی را دارند، توصیه کرد: فریب شگرد افراد سودجو را نخورند و هر گونه مورد مشکوک را با پلیس در میان بگذارند.
دستگیری کلاهبرداران موسسه خیریه خرید و فروش فیش‌های تقلبی"حج"
سرهنگ اکبری در ادامه از دستگیری کلاهبرداران موسسه خیریه‌ای که به بهانه خرید و فروش فیش‌های "حج" از شهروندان اخاذی می‌کردند، خبرداد و گفت: در پی انتشار خبری مبنی بر اینکه یک موسسه خیریه از متقاضیان "حج" ثبت نام می‌کند، برخی از شهروندان که آرزوی سفر به سرزمین وحی را داشتند اقدام به خرید فیش کردند.
وی با بیان اینکه افراد کلاهبردار با این ترفند که این موسسه فیش‌های حج مربوط به یکی از سازمان‌های دولتی را با قیمت مناسب در اختیار زائران قرار می‌دهد، افزود: از آنجا که تعدادی از افراد مورد وثوق محلی نیز واسطه و مبلغ این امر بودند، در مدتی کوتاه صد‌ها نفر برای خرید فیش خارج از نوبت، به دفتر این موسسه مراجعه و با پرداخت مبلغ مورد نظر، ثبت نام کردند.
نمونه ای از فیش های جعلی
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: پس از گذشت چند هفته، خریداران فیش‌ها که منتظر اعلام فهرست و زمان اعزام زائران خانه خدا بودند، متوجه شدند نام آن‌ها در فهرست زائران نیست؛ لذا برای پیگیری موضوع به دفتری که فیش حج را خریده بودند مراجعه کردند، اما با دفتر بسته و متصدیان متواری مواجه شدند.
وی به طرح شکایت شهروندان در مراجع قضائی و ارجاع این پرونده به پلیس آگاهی اشاره کرد و گفت: در تحقیقات تخصصی کارآگاهان مشخص شد چند زن با اجاره دفتری تحت عنوان موسسه خیریه و با همکاری فردی که سابقه طولانی دلالی فیش‌های حج را داشته، این کار را انجام داده اند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: این افراد شیاد با تبلیغات دروغین و با دامن زدن به آتش اشتیاق متقاضیان و سوءاستفاده از این حس معنوی، در قبال دریافت مبالغی از آنها، به آنان برگه‌های رسید وجه و وعده اعزام فوری به حج را می‌دادند و یا در مواردی تعدادی فیش تقلبی در اختیارشان قرار داده و سپس در فرصت مناسب متواری شده بودند.
وی گفت: پس از انجام اقدامات تخصصی پلیسی و چهره نگاری متهمان، محل اختفای آنان شناسایی و تمامی این افراد دستگیر و تحویل مراجع ذیصلاح شدند.
سرهنگ اکبری به عدم صبر و شکیبایی متقاضیان و تلاش برای عزیمت خارج از نوبت به سرزمین وحی (حج) اشاره کرد و گفت: مراجعه به شرکت‌های غیر قانونی و دفاتر تبلیغاتی و تسلیم شدن متقاضیان در برابر تبلیغات فریبنده سودجویان مبنی بر اعزام فوری به حج، طمع و عدم توجه به اشکالات شرعی و قانونی از سوی دارندگان فیش برای فروش به منظور دستیابی به سود بیشتر و ده‌ها موضوع دیگر باعث شده تا دارندگان، فروشندگان و خریداران فیش حج به راحتی در دام افراد شیاد و کلاهبردار قرارگیرند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا ضمن هشدار به شهروندان، گفت: عدم صبوری متقاضیان و تلاش آنان برای عزیمت فوری به حج و دستیابی به هدفی موجه از طریق خلاف ضوابط قانونی و همچنین تسلیم شدن آن‌ها در برابر تبلیغات فریبنده سودجویان موجب زیان و ضرر می‌شود که گاهی جبران ناپذیر است؛ مردم باید در این خصوص توجه و دقت لازم را داشته باشند.
این مقام انتظامی ادامه داد: فروش اسناد و فیش‌های تقلبی و جعلی حج از سوی برخی دلالان، برای خریداران مشکلات حقوقی ایجاد می‌کند لذا متقاضیان تشرف به حج تمتع و عمره مفرده با مراجعه به سازمان حج و زیارت و دفاتر و نمایندگی‌های مجاز آن سازمان نسبت به تهیه فیش و واریز وجه در شعب منتخب بانک‌های اعلامی اقدام و از مراجعه به سایت‌ها و دفاتر غیرمجاز و پاسخگویی به تماس‌ها و پیامک‌های ناشناس که متقاضیان را دعوت به واریز وجه می‌نمایند، جداً پرهیز کنند.
وی به تبلیغات فریبنده سودجویان در فضای مجازی و... مبنی بر اعزام فوری به حج اشاره و به شهروندان توصیه کرد: برای تهیه فیش حج، صرفا به دفتر سازمان حج و زیارت استان خود مراجعه و از پرداخت پول و تحویل مدارک به افرادی که با تبلیغات گسترده و فریبنده مدعی فروش فیش‌های حج با نوبت‌های فوری هستند، خودداری کرده تا گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشوند.
سرهنگ اکبری در خاتمه به ظاهر آراسته، شیک پوش و خوش برخورد اکثر کلاهبرداران اشاره کرد و گفت: این افراد ظاهر خود را مطابق با موضوع کلاهبرداری منطبق کرده که در این راستا شهروندان به راحتی فریب ظاهر سازی و چرب زبانی آنان را می‌خورند که در این رابطه نباید صرفا به ظاهر افراد، وضعیت شرکت، دفتر محل کار و برخوردهای محترمانه آنان توجه کرد بلکه باید از رسمی و غیر رسمی بودن شرکت مطمئن شد.انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

جان‌باختگان اعتراضات چه افرادی هستند؟| مردم می‌خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است

جهانگیری: مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند| آمریکا گلوگاه‌های اقتصاد کشور را بسته| شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب است| کشورهای دوست هم نفت ایران را نمی‌خرند

عارف: ابهاماتی در کشته‌ها وجود دارد/ با شفافیت اطلاع رسانی شود

حذف تیربرق‌های با نشان «شیر و خورشید» در تهران+عکس

فیلم | تصاویر انفجار، انتقال مجروحین و روایت تلخ یک شاهد عینی که داغ فرزند دیده از انفجار تالار عروسی در سقز

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۹۴۵۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

واعظی: سال آینده بودجه زیارت نداریم

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات کشور، گفت: سال آینده نیز مانند امسال هیچ بودجه‌ای برای بحث زیارت نداریم.  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمود واعظی امشب در کارگروه ملی زیارت که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر ارائه مصوبات عملیاتی در این کارگروه، اظهار کرد: این جلسات زمانی ارزش دارد که تصمیمات گرفته شده تا جلسه بعدی اجرایی شده باشد، بنابراین مصوباتی باید ارائه شود که قابلیت اجرا داشته باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور لازمه عملیاتی شدن مصوبات را ارائه درست مصوبات عنوان کرد و افزود: نباید در جلسات آرزو‌های خودمان را به‌عنوان پیشنهاد مطرح کنیم و باید آنچه می‌تواند عملیاتی شود را عنوان کرد.

وی با اشاره به بودجه سال ۹۹ اظهار کرد: بودجه ۹۹ وضعیت بهتری از بودجه ۹۸ ندارد، چراکه شرایط فروش نفت تغییری نکرده است.

واعظی با تاکید بر توجه دولت به شرایط کلی کشور، افزود: دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا در این شرایط، حقوق کارمندان، بازنشستگان و یارانه مردم را به‌موقع پرداخت کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور به بودجه زیارت اشاره کرد و گفت: سال آینده نیز مانند امسال هیچ بودجه‌ای برای بحث زیارت نداریم.

وی با اشاره به اولویت کاری دولت در اتمام طرح‌های بالای ۸۵ درصد، اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت بودجه به‌گونه‌ای نیست که بتوان از این نوع ردیف‌ها تخصیص داد و تا زمانی که فروش نفت بهبود نیابد، باید طبق همین روال پیش برویم.

واعظی متذکر شد: درست است که در بودجه با مشکلاتی مواجه هستیم، اما تمام مشکلات بودجه نیست و ما آنچه مربوط به مجوز و روان‌سازی است در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم، همچنین در بحث بودجه مکان‌های زیارتی طبق روال گذشته که این بنا‌ها توسط خیرین ساخته شده است باید از خیرین استفاده کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر لزوم دقت در طرح پیشنهادات در این گونه جلسات، افزود: باید مبنایی جهت طرح مسائل در جلسات بعدی در نظر گرفت تا ضمن عملیاتی شدن مصوبات، اعضای کارگروه انگیزه بیشتری جهت شرکت در آن داشته باشند.

وی به وقفه ایجاد شده در تشکیل این جلسات اشاره کرد و افزود: در دولت دوازدهم معاونت اجرایی نداریم و دفتر ریاست جمهوری انجام این کار‌ها را برعهده دارد، بنابراین برگزاری اینگونه جلسات نیازمند شیوه‌نامه و چهارچوبی مشخص است تا راهبردی مشخصی داشته باشیم و علاوه بر نظم‌دهی به این جلسات، تمام تصمیمات بر مبنای یک راهبرد مشخص انجام شود.

واعظی پیشنهاد برگزاری هرباره این کارگروه در یکی از شهر‌های مشهد، شیراز و قم را ارائه کرد و گفت: بهتر است جلسه بعدی در قم یا شیراز برگزار شود تا مسؤولان این شهر‌ها نیز با حضور در این جلسات مشکلات خود را مطرح کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور پیشنهاد عضویت شهرداران، مشهد، شیراز و قم را در این کارگروه عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های این کارگروه نزدیک به فعالیت شهرداران است، بنابراین نیاز است که شهرداران این سه شهر مذهبی نیز در کارگروه ملی زیارت حضور داشته باشند.

در ادامه پیشنهاد تخصیص ۲۵۰میلیارد تومان بودجه مختص زیارت داده شد که وی در پاسخ گفت: سال آینده نیز مانند امسال هیچ بودجه‌ای برای بحث زیارت نداریم، اما شخصا به دلیل عضویت در این کارگروه با این مصوبه موافقت می‌کنم.

گفتنی است؛ در این جلسه پیشنهاداتی از جمله ایجاد شبکه ملی زیارت و گسترش آنتن‌دهی رادیو زیارت در کل کشور، ارائه شد.

دیگر خبرها

 • خدمت به زائر باید شور زیارت را به شعور عرفان تبدیل کند
 • اعضاء کارگروه ملی زیارت با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند
 • حقوق های نجومی این‌بار در یک شرکت خصولتی
 • کارگروه ملی زیارت را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنیم
 • ماندگارترین کار دولت فراهم آوردن بستری مناسب برای زیارت زائران است
 • ​ نیازمند تعریف بسته های سرمایه گذاری در حوزه سوغات زیارت هستیم
 • سال آینده بودجه زیارت نداریم
 • تفاهم نامه وزارت ارشاد با آستان قدس رضوی در حوزه زیارت
 • فیشهای نجومی ۲۰ میلیونی این‌بار در یک شرکت خصولتی/تبعیض در پرداختها ادامه دارد؟
 • علیزاده: بُعد فرهنگی در شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان مغفول ماند
 • سال آینده بودجه‌ای برای زیارت نداریم/ موافقت با بودجه ۲۵۰میلیاردی
 • راه‌اندازی خیابان‌های فرهنگ‌ و هنر برای رونق زیارت
 • زیارت سرمایه مادی و معنوی ایران اسلامی است
 • رویاهایی که برای خانه دار شدن به دیوار میخورند!/ دلالی با فیش های نجومی در سیستان وبلوچستان
 • فروش فوری سایپا موجب کاهش قیمت پراید در بازار می شود
 • نماینده بشوم فیش حقوقی خود را منتشر می‌کنم/ کمترین نمره را به مجلس دهم‌ می‌دهم
 • در مجلس قوانینی تصویب می شود که به صلاح مردم نیست/ فیش حقوقی خود را منتشر می کنم
 • تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی
 • آگهی‌ها وعده تحویل فوری می‌دهند/ شهروندان به صرف درج آگهی در روزنامه معتبر یا صداوسیما اعتماد نکنند