به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، در دومین روز از پیکارهای بین المللی جودو ازبکستان حمیدرضا ملک زاده جوان شایسته کشورمان با کسب نشان طلا وزن به اضافه 100 کیلوگرم دومین طلایی تیم ایران در این پیکارها لقب گرفت.

بر اساس این گزارش در جدول 12 نفره سنگین وزنها حمید رضا ملک زاده که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود در دور دوم تنها نماینده ایالات متحده امریکا را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه یافت.

ملک زاده در این مرحله بابور کاچکوراف ازبک را ایپون کرد و در دیدار فینال نیز آلیشر یوسف اف ازبک را با ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی قهرمانی این وزن ایستاد.

در پایان این مسابقات سهیل جمال آبادی در وزن منهای 55 کیلوگرم و حمید رضا ملک زاده نماینده وزن به اضافه 100کیلوگرم دو نشان طلا برای جودو کشورمان به ارمغان آوردند، علی پرهیزکار به نشان برنز وزن منهای 100کیلوگرم دست یافت، قاسم باغچقی در وزن منهای 90 کیلوگرم و فرزین شاهباز در به اضافه 100 کیلوگرم پنجم شدند و رضا پارساپور در وزن منهای 73 کیلوگرم هفتم شد.

نتایج کامل مبارزات آینده سازان جودو ایران در تاتامی چیرچیک بدین شرح است :

سهیل جمال آبادی در وزن منهای 55 کیلوگرم و در حضور 13جودوکار، ابتدا جودوکاری از تاجیکستانی را مغلوب کرد، جمال آبادی در مبارزه دوم با شکست نماینده کشور میزبان به نیمه نهایی راه یافت. جوان شایسته ایران در دیدار نیمه نهایی منوچهر شیرین اف ازبک را از پیش رو برداشت و در فینال فیروز اوکلان اف از کشور میزبان را ایپون کرد و طلایی شد.

در جدول 16نفره وزن منهای 60کیلوگرم ابوالفضل محمودی در مبارزه نخست نتیجه را جودوکار کشور میزبان واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن منهای 66 کیلوگرم جعفر فیروز آبادی پس از استراحت در دور نخست با قبول شکست برابر نماینده میزبان در جدول 19 نفره این وزن، از رسیدن به مدال بازماند.

رضا پارساپور در جدول 19نفره وزن منهای 73 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست جودوکار قرقیزستان را ایپون کرد، پارساپور با قبول شکست برابر سلطان اف ازبک در جدول شانس مجدد به مصاف دیگر نماینده کشور میزبان رفت و با شکست برابر این جودوکار به عنوان هفتم این وزن رسید.

603

در وزن منهای 81 کیلوگرم جواد مرادی در جدول 22 نفری این وزن ابتدا نماینده کشور میزبان را از پیش رو برداشت و با قبول شکست برابر جودوکار قرقیزستان از دور رقابتها کنار رفت.

قاسم باغچقی در جدول 18نفره وزن منهای 90 کیلوگرم پس از استراحت دور نخست جودوکاری از ازبکستان را ایپون کرد و در مرحله یک چهارم نهایی تاجیکستان را با ایپون بدرقه کرد و در مرحله نیمه نهایی مغلوب نماینده ای از کشور میزبان شد و با قبول شکست برابر دیگرجودوکار ازبک در جدول شانس مجدد از رسیدن به مدال بازماند و به عنوان پنجمی این وزن رسید.

در وزن منهای 100 کیلوگرم در شرایطی 13جودوکار با هم به رقابت پرداختند که علی پرهیزکار در مبارزه اول جودوکار میزبان را با امتیاز ایپون مغلوب کردو در مرحله یک چهارم نهایی دیگر نماینده ازبکها را از پیش رو برداشت، پرهیزکار در مرحله نیمه نهایی مغلوب حریف ازبکستانی شد و به جدول شانس مجدد راه یافت، وی برای کسب نشان برنز جمشید آماندالاتوف ازبک را ایپون کرد و بر سکوی سوم وزن منهای 100کیلوگرم ایستاد.

اما در جدول 12 نفره سنگین وزنها حمید رضا ملک زاده که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود در دور دوم تنها نماینده ایالات متحده امریکا را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه یافت، ملک زاده در این مرحله بابور کاچکوراف ازبک را ایپون کرد و در دیدار فینال نیز آلیشر یوسف اف ازبک را با ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی قهرمانی این وزن ایستاد.

فرزین شاهباز دیگر نماینده کشورمان در وزن به اضافه 100 کیلوگرم در دور اول حریفی از ازبکستان را ایپون کرد و در ادامه دیگر نماینده کشور میزبان را از پیش رو برداشت، وی در نیمه نهایی در مبارزه ای نزدیک نتیجه را به جودوکار ازبک واگذار کرد، شاهباز در جدول شانس مجدد با شکست برابر نماینده ایالات متحده امریکا از رسیدن به مدال بازماند و پنجم شد.

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان| 2 طلا و 3 برنز در انتظار نمایندگان ایران در 5 وزن نخست

به گزارش وانانیوز، 

در پایان مرحله مقدماتی مسابقات 5 وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که از روز گذشته (جمعه) در شهر تالین استونی آغاز شده بود، محمد ناقوسی و علی‌اکبر یوسفی در اوزان 77 و 130 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. شاهین بداغی در وزن 63 کیلوگرم، پویا دادمرز و حسن فروزنده در اوزان 55 و 87 کیلوگرم نیز در دیدار رده‌بندی حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با دونگی هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه 11 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل انوراله یاروف از روسیه با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال، دادمرز به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه ابتدا با نتیجه 3 بر صفر از سد احمد باقدودا از مصر گذشت و به دیدار رده بندی رسید تا امشب برای کسب مدال برنز مقابل تیگران میناسیان از ارمنستان قرار گیرد.

در وزن 63 کیلوگرم شاهین بداغی در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر از سد سانگ جون پارک از کره جنوبی گذشت. وی در دور دوم مقابل هراچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه 3 بر یک به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. بداغی در این مرحله عبدالمالک مرابت از الجزایر را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله مقابل لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه 6 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رانت کالجولا از استونی با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله ساجان از هند را با نتیجه 7 بر 3 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 از سد عبدالرحمن کالکان از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال دامیر رحیم اف از روسیه است.

در وزن 87 کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه 4 بر صفر مغلوب گئورگی کاتساناشویلی از گرجستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. فروزنده در این گروه با نتیجه 5 بر 2 رویوتا ناسوکاوا از ژاپن را شکست داد. وی سپس با نتیجه 7 بر صفر از سد کریستین زمپ از سوئیس گذشت به دیدار رده‌بندی رفت. فروزنده در دیدار رده‌بندی به مصاف ایهار یاراشوویچ از بلاروس می‌رود.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر میکیتا کاوالاسکی از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل روبینزون ایسادزه از گرجستان با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک از سد محمد باکایر از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی امشب در دیدار پایانی به مصاف کولتون شولتز از آمریکا می‌رود.

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان فوق امشب (شنبه) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۹۴۵۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ملایی: از مسئولان پول نمی‌خواهم، فقط امکانات می‌خواهم/ دوست دارم در مهد جودو جهان قهرمان شوم
 • کشتی فرنگی جوانان جهان| دو طلا و دو برنز برای نمایندگان پنج وزن نخست ایران
 • کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان| چهار مدال طلا و برنز برای کشتی‌گیران ایران در ۵ وزن
 • چهار مدال طلا و برنز برای کشتی‌گیران ایران در 5 وزن
 • ۲ مدال طلا و ۲ برنز برای ایران در پنج وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان
 • ناقوسی طلایی شد/ دادمرز و بداغی به مدال برنز رسیدند
 • شکست سنگین فجرسپاسی و پیروزی خوشه‌طلایی در جدال تازه واردها
 • لیگ دسته اول فوتبال| شکست سنگین فجرسپاسی و پیروزی خوشه‌طلایی در جدال تازه واردها
 • نماینده جودو ایران مدال نقره کسب کرد
 • تمدید اجرای «اژدهای طلایی» در تماشاخانه ایرانشهر
 • ۲ طلا و ۳ برنز در انتظار فرنگی‌کاران ایران در ۵ وزن نخست
 • شانس کسب ۲ مدال طلا و ۳ برنز برای ایران در پنج وزن نخست
 • خوشه طلایی مقابل تیم نیروی زمینی تهران قدرتمند حاضر می شود
 • ماکو قهرمان مسابقات جودو جوانان شمال استان آذربایجان غربی
 • فروشگاه و مغازه ملک شخصی است و ورود غیرمجاز به آن غیرقانونی است
 • کسب ۴ طلا، یک نقره و یک‌ برنز توسط نمایندگان ایران در المپیک پلیس‌های جهان + عکس
 • ماجرای عباس ملک‌زاده، شهردار صدرا چیست؟+عکس
 • کسب مقام اول جوانان ماکو در مسابقات جودو قهرمانی شمال استان
 • آموزش عالی و توسعه خراسان شمالی در دو راه جدا / پیشرفت منهای دانشگاه!