شیراز- در یکسال گذشته بیش از ۲ هزار نفر با شهردار صدرا ملاقات کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از عواملی که در سرنوشت هر سازمانی اهمیت و ارزش اساسی دارد و آن را در نیل به هدف های شان یاری می دهد، کیفیت رابطه سازمان با افراد یا سازمان هایی است که با آن سر و کار دارند. هر اندازه این ارتباط به طور مفید, مستمر و به شکل موثری گسترش یافته باشد به همان اندازه سازمان در دستیابی به اهداف خود موفق تر است.

 بدون شک یکی از مهم ترین وظایف مسئولین ایجاد ارتباطات دو سویه مردمی است. به لحاظ اهمیت غیر قابل انکار، ارتباطات مردمی از میان سایر نقش های تعریف شده مسئولین نمایان تر و بارزتر می باشد.

در این ارتباط دو سویه چهره به چهره، اقناع و جلب رضایت ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی، شناخت و رفع فوری برخی از مشکلات مراجعین و پاسخگویی صریح و شفاف از مباحثی است که مسئولین سازمان و ادارات می بایست مد نظر قرار دهند. بدست آوردن رضایت مندی مردم در سیستم اداری نظام اسلامی ایران باید هدف نهایی تکریم باشد و هر مسئولی نه بخاطر دستورالعمل و بخشنامه و نه بعنوان یک وظیفه اضافی در کنار سایر وظایف، بلکه بعنوان یک وظیفه انسانی و دینی باید آن را مورد توجه قرار دهد.

در حکومت علوی نیز، «پرسشگری» یکی از حقوق مسلم مردم و در نتیجه «پاسخگویی» نیز از عمده ترین وظایف مسئولین محسوب می شود. توجه به خواسته های مشروع و به حق مردم و ارتباط مستقیم با آنان و ارائه پاسخ موثر به سوالات ایشان – حتی اگر پرسش مطرح شده از جانب مردم، چندان منطقی نباشد – نیز مورد تاکید می باشد.

حال شهرداری صدرا و در راس آن شهردار این شهر در حدود دو سال گذشته توانسته ارتباط موثر و تنگاتنگی با شهروندان این شهر داشته به طوری که در یک سال گذشته بیش از دو هزار نفر با وی به صورت مستقیم ملاقات داشته و توانسته اند مشکلات و درخواست های خود را بیان کنند که یک آمار خیره کننده است و نشان می دهد شهردار صدرا احترام فراوانی برای شهروندان قایل است و در تکریم آنها تلاش فراوانی تاکنون انجام داده است.

عباس ملک زاده شهر دار صدرا در خصوص ملاقات های مردمی خود با شهروندان گفت: یکی از راههای ارتباط مردم با شهردار از طریق ملاقات های حضوری میسر می شود، در واقع وقتی مردم مشکلات خود را رو در رو مطرح کنند، هم نتیجه بهتری می گیرند و هم دغدغه خاطر کمتری دارند.

وی افزود:  من به عنوان خدمت گزار مردم می خواهم ارتباط نزدیکی با مردم داشته باشم و تا کنون هم تلاش فراوانی با کمک همکارانم در شهرداری برای جلب رضایت مردم کرده ایم و امیدوارم این ارتباط نزدیک با مردم در آینده بیشتر و قوی تر شود.

شهردار صدرا تاکید کرد: معتقدم تا زمانی که حرف ها و دردودل های مردم را نشنوم نمی توانم مدیر موفقی باشم از این رو هر هفته یک روز را به ملاقات با مردم اختصاص داده ایم ، البته در سایر روز ها نیز در صورتی که درگیر جلسات و امور روزانه نباشیم با مردم ملاقات خواهیم داشت و مشکلات و خواسته های آنها را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه شهردار به عنوان یک مدیر مشغله های مختلفی دارد گفت: چون ما گرفتار جلسات و کارهای گوناگون در سطح شهر هستیم شاید خیلی از مشکلاتی که در شهر می باشد به چشم من مسئول نیاید و شاید نیروهای زیر دست هم این مشکلات را انتقال ندهند و این ارتباط مردمی رو در رو  می تواند راه حل خوبی برای پی بردن به برخی از مشکلات پنهان شهر باشد.

ملک زاده بیان کرد: از زمانی که به عنوان شهردار انتخاب شدم جلسات ملاقات مردمی را شروع کردیم و تا کنون بیش از ۵۰ جلسه ملاقات مردمی داشته ایم که بیش از ۲ هزار نفر در این جلسات مشکلات و خواسته های خود را مطرح کرده اند و دستورات لازم برای رفع مشکل صادر شده است، در روزهای نخست  ملاقات های مردمی عمده مشکلات مردم بحث شهرسازی و زیرساخت های شهری بود ، که خداروشکر در این مدت در مبحث شهرسازی کارهای بسیار خوبی انجام شد و اکنون مردم رضایت نسبی پیدا کرده اند و در حال حاضر بیشتر مشکلات مراجعه کنندگان و مردم مشکل شغل است، که در این زمینه همه متقاضی ورود به شهرداری صدرا و استخدام هستند که این مورد از حیطه وظایف ما خارج است و می بایست از طریق آمون های استخدامی اقدام نمایند.

شهردار صدرا گفت: عده ای از شهروندان هم به رای های صادر شده از کمیسیون های مختلف اعتراض دارند که در این خصوص هم شهرداری نمی تواند نظری بدهد زیرا در حیطه اختیارات شهرداری نمی باشد.

با کمک تمامی اعضای شورای اسلامی شهر صدرا و همکاران گرامی در شهرداری صدرا ،مشکلات شهری نسبت به چند سال گذشته بسیار کمتر شده است،  برخی شهروندان هم هستند که مشکلات و برخی کمبود های زیر ساخت شهری را در ملاقات های مردمی یاد آوری می کنند که آنها سریعا پیگیری و رفع می شود.

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افزایش ۶۰ درصدی کمک‌های مردمی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسین دشتی با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به تأمین گوشت قربانی برای دستگیری از خانوار تحت حمایت در عید سعید قربان کمک کرده‌اند، گفت: به یاری خیران و نیکوکاران در عید سعید قربان، گوشت قربانی در بین تمامی ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل توزیع شد.

کمک یک میلیاردی خیرین به تامین گوشت قربانی نیازمندان

وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در عید سعید قربان سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است، گفت: همواره شاهد افزایش چشمگیر حمایت‌های مردم نیکوکار استان اردبیل هستیم که این امر وظیفه امدادگران را در قبال فقرا بیشتر می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران با مراجعه به ۶۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان به تأمین گوشت قربانی خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کرده‌اند، بیان کرد: مراکز نیکوکاری نقش مضاعفی را در رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر بر عهده دارند که حسن اعتماد عمومی به این مراکز موجب شده است تا خدمات به صورت کیفی‌تر و با سرعت بیشتری در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

دشتی با بیان اینکه ۱۴ «قربانگاه غدیر» برای تأمین گوشت مورد نیاز مددجویان در عید سعید قربان در نظر گرفته شده بود، گفت: تنها در قربانگاه غدیر شهرستان اردبیل ۵۰ راس دام کوچک و بزرگ به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان قربانی شد که در تمامی شهرستان‌های تابعه استان نیز با یاری خیران و نیکوکاران این امر خداپسندانه صورت گرفته بود.

برپایی ۲۰۰ پایگاه برای دریافت کمک‌های مردمی استان اردبیل

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ پایگاه هم برای دریافت کمک‌های مردمی در عید سعید قربان تدارک شده بود، بیان کرد: از یکایک خیران و نیکوکاران که کمیته امداد استان اردبیل را با حضور پر شور در پایگاه‌های دریافت گوشت قربانی و نذورات مردمی یاری کردند، قدردانی می‌کنیم.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه کمیته امداد به منظور ترویج فرهنگ احسان و انفاق در جامعه می‌کوشد با کمک‌های خیران گام‌های موثرتری را برای ارتقای همبستگی اجتماعی بردارد، افزود: اهدای گوشت قربانی به خانوار بی‌بضاعت، از جمله برنامه‌های مهم کمیته امداد برای ترویج و تقویت فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه است که این طرح، هر ساله در عید سعید قربان اجرا می‌شود.

دشتی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی در همان روز عید سعید قربان در اختیار محرومان و نیازمندان استان اردبیل قرار گرفته است، گفت: موظف هستیم کمک‌های مردمی را بر اساس نیت خیر نیکوکاران، در اسرع وقت به دست مستمندان و خانوار محروم استان اردبیل برسانیم.

46

کد خبر 1290420

افشاگری درباره فساد کلان در صنعت خودروسازی؛ ۲۵۰ میلیون دلار برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶

نامه سرگشاده کهنه‌سرباز ایرانی به ترامپ

افشاگری درباره مرگ هادی نوروزی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۵۷۸۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ملاقات پروین و هاشمی‌نسب پس از جنجال‌ دهه۷۰ +عکس
 • افتتاح دفتر جلب مشارکت‌های مردمی محک در میدان کتابی
 • سخنان شهردار صدرا را تکذیب می‌کنم/ماجرای این تکذیبیه چه بود؟
 • فعالیت‌های قرآنی مردمی ساماندهی، حمایت و هماهنگ می‌شوند
 • (عکس) ملاقات پروین و هاشمی‌نسب پس از جنجال دهه ۷۰
 • ملاقات علی پروین و هاشمی‌نسب پس از جنجال‌های دهه 70/عکس
 • نتیجه ملاقات‌های احتمالی قالیباف و احمدی‌نژاد برای ایجاد جریان سوم / برخی جریان‌های سیاسی به دست و پا افتاده‌اند
 • ملاقات گروه مسلمان فعال در جنوب تایلند با مقام‌های دولتی
 • ملاقات احتمالی قالیباف و احمدی نژاد بستر لازم را برای ایجاد جریان سوم را فراهم می‌کند
 • آخرین وضعیت پرونده شهرداری صدرا؛ قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای رئیس شورای شهر
 • نتیجه ملاقات های احتمالی آینده قالیباف و احمدی نژاد، بسترهای لازم را برای ایجاد جریان سوم فراهم می کند
 • ۱۸ قرار ملاقات و مذاکره با ناشران چینی در نمایشگاه پکن/ امضای ۳ قرارداد نشر کتاب
 • ملاقات ماه پیشونی با شهرزاد روی صحنه تئاتر
 • سالپا؛ تجربه یک حس خوب در ملاقات با شرکت‌های ایرانی
 • پیشنهاد صهیونیستها توسط نماینده کنگره آمریکا رد شد
 • جمع آوری بیش از ۴ میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای سیل‌ زدگان
 • ماجرای عباس ملک‌زاده، شهردار صدرا چیست؟+عکس
 • خبرنگار حاضر در فرودگاه ابوجای نیجریه: شیخ زکزاکی دقایقی قبل وارد نیجریه شد/ دولت نیجریه اجازه ملاقات نداد/ شیخ زکزاکی به محض بازگشت به نیجریه توسط نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شد
 • ملاقات مردمی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک برگزار شد