امروزه با توجه به پيشرفت سريع علوم در زمينه هاي مختلف، در زمينه جوانسازي پوست شاهد تحولات وسيعي هستيم. شايد بتوان گفت كه جوانسازي پوست از ديد بيماران و ديدگاه متخصصين بيشتر به طرف روشهاي غير تهاجمي تمايل پيدا كرده است.

پلاسما جت دستگاه مولد شار الکترونی با ایجاد اختلاف پتانسیل تا ۵۰۰۰ ولت و یونیزه کردن گاز مابین اپلیکاتور دستگاه و بدن انسان می باشد.

با اعمال شار الکترونی بر موضع مورد نظر، بر روی غشا سلولی و پمپ سدیم-پتاسیم تاثیر گذاشته و با کنترل این شار در ۸ لول مختلف و همچنین با بهره گیری از ۵ اپلیکاتور متفاوت ( یعنی ۲۴ حالت مختلف ) ، نه تنها برای رفع افتادگی پلک ( بلفاروپلاستی) بلکه درمانهایی نظیر رفع ضایعات عروقی ( تلانژکتازی و همانژیوم ) بهجای استفاده از لیزر و دوره درمان طولانی، برداشتن اسکین تگ، خال و یا وارت بدون ایجاد دودهای سمی، جوانسازی، لیفت، رینکل ریموال و رفع سیاهی زیر چشم را انجام میدهد.

 

 

 

مکانیسم انجام پلاسما جت چگونه است ؟
در این عمل از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.
هرجلسه درمانی پلاسما جت چقدر طول میکشد ؟
بیمار باید حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بیحسی روی پلک ها داشته باشد.هر جلسه درمانی  پلاسما جت بطور متوسط بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول میکشد و بیمار میتواند نتیجه کار پلاسما جت را بلافاصله ببیند.
 معمولاً با پلاسما جت چند جلسه درمانی لازم است ؟
تعداد جلسات پلاسما جت کاملاً بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی در تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است.در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم،فواصل جلسات یک ماه است.
 بعد از انجام پلاسما جت از نظر ظاهری چگونه هستیم ؟
در پلاسما جت نقاط ریز با فاصله کم برروی پوست ایجاد میشود که باعث تصعید لایه سطحی بدون آسیب به لایه بازال میشود بنابراین بعد از پلاسما جت دلمه های ریز بر روی پلک وجود دارند که طی ۳-۱۰ روز میریزند و پلک به حالت طبیعی برمیگردد.مهمتر اینکه طی انجام پلاسما جت  هیچ خونریزی اتفاق نمیافتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملاً طبیعی عمل میکند.

 

 وضعیت بعد از پلاسما جت چگونه است ؟

پس از انجام پلاسما جت  پلک قرمز و کمی متورم است و نقاط کارشده دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد. تورم و کمی احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد. دلمه ها خود به خود بین ۷-۳ روز بعد می افتد ولی در طی این مدت نباید به آنها دست زد یا آنها را کند. حتماً باید اجازه دهیم تا این دلمه ها خود به خود بیافتد. در طی این مدت از کرم ترمیم برای بهبود سریعتر استفاده میشود.در این شکل نمای چشم قبل عمل و بلافاصله بعد از عمل نشان داده شده است.دلمه های ریز طی ۷-۳ روز میریزند.

 

 

 

سوالات متداول درباره هایفوتراپی (جوانسازی و کشیدن پوست صورت و گردن) :

1) مزیت لیفت با روش هایفوتراپی نسبت به سایر روش ها چیست؟
در هایفو تراپی لیفت بدون نیاز به جراحی است و از امواج اولتراسوند ( بجای تیغ جراحی ) استفاده می شود. فرد پس از انجام هایفو می تواند بلافاصله در محیط کار حاضر شود زیرا نیاز به  نقاهت ندارد و حداقل درد و حداکثر اثر بخشی را دارد.

2) روش کار و تاثیر گذاری هایفو جهت جوانسازی صورت وگردن چگونه است؟
در این روش امواج اولتراسوند از طریق پروپ هایی مخصوص به اعماق پوست فرستاده می شود و با ایجاد نواحی گرمایی دقیقا بر روی عضله ( عمقی ترین قسمت پوست ) کلاژن سازی فعال می شود.

3) اثر و نتیجه این روش را کی مشاهده می کنید؟
پس از انجام هایفو فرد احساس سفتی و مختصر بالا رفتن پوست ناحیه درمان شده می کند ولی اثر واقعی از 3-6 ماه پس از عمل دیده می شود. و اثرات لیفتینگ حداقل تا 1 سال ادامه دارد.

4) این روش چقدر زمان می برد؟
لیفتینگ با هایفو در ناحیه صورت نیازمند 20 -40 دقیقه زمان است.

5) ایا جنسیت و یا میزان سن در در جوابگویی تاثیر دارد؟
جنسیت در تاثیر پذیری هایفو اثری ندارد اما بایستی سن فرد  > 32 سال باشد.

6) اقدامات قبل و بعد از هایفو تراپی چیست؟
قبل از هایفو تراپی نیاز به کار خاصی نیست  ( جز در موارد خاص مختصری بی حسی موضعی کفایت می کند ) پس از هایفو تراپی فرد نبایستی پوست را گرم کند و بهتر است از ترکیبات خوراکی فعال کننده کلاژن سازی استفاده کند.

7) آیا هایفو عوارض و یا خطری دارد؟
هایفو در صورتی که در مطب پزشک متخصص انجام شود و درجات به درستی تنظیم شوند هیچگونه عارضه ای نخواهد داشت.

8) هایفو مناسب چه افرادی نمی باشد؟
در افرادی که دارای دیابت پیشرفته هستند یا وجود پروتز فلزی در ناحیه درمان و با وجود عفونت فعال در ناحیه درمان   – خانم باردار- افراد زیر 30 سال

9) ماندگاری این روش چقدر است؟
ماندگاری هایفو حداقل 1 سال می باشد.

10) ایا بعد از این روش نیاز به  استراحت و یا بستری می باشد؟
پس از انجام هایفو نیازی به بستری یا استراحت در منزل نبوده و فرد سریعا به فعالیت های روزمره باز می کردد.

11) آیا این روش برای هر نوع پوستی ( تیره، روشن و …) مناسب است؟
هایفو برای انواع پوست بلوند تا تیره مناسب است.

12) هایفو چه کاربردهایی دارد و مناسب کدام نواحی بدن است؟
هایفو جهت جوان سازی و لیفتینگ پوست صورت ، گردن ، دکلته و بازوها و … کاربرد دارد .

13) فاصله زمانی میان تزریق ژل و بوتاکس با هایفو تراپی به چه صورت است؟
بلافاصله پس از هر هایفو تراپی می توان از بوتاکس استفاده کرد ولی پس از تزریق بوتاکس با ژل نبایستی تا 1 ماه هایفو انجام  شود.

14) آیا بعد از روش هایفو محدودیتی در استفاده از کرم های آرایشی و بهداشتی وجود دارد؟
بعد از استفاده از هایفو محدودیتی در استفاده از کرم های آرایشی وجود ندارد.

15) هایفو را در چه مراکزی انجام دهیم ؟
هایفو بایستی در مطب تخصصی پوست و مو تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

 

 

 

دکتر عباس خیرخواه متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر:

مرکز زیبایی و لیزر ایکیاس زعفرانیه تحت مدیریت دکتر خیرخواه یک مرکز نخصصی پوست و مو است که با ارائه ی بهترین خدمات در زمینه زیبایی فعالیت دارند.

 

 

برخی از نمونه های جوان سازی شده پوست توسط دکتر خیرخواه:

 

 

 

آدرس کلینیک دکتر خیرخواه:

زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بین کیهان و پسیان، پلاک٣١، ساختمان ایکیاس، واحد١٣

وب سایت: drkheirkhah.com
تلگرام: @doctor_kheirkhah
اینستاگرام: https://www.instagram.com/doctor_kheirkhah

شماره تماس:
۰۲۱۲۲۱۷۲۶۵۷
۰۲۱۲۲۱۷۲۶۵۹

ارسال شده در 14 تیر 1396 توسط آقای توکلی با موضوع رپرتاژ

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

منبع: بی باک نیوز

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

عکس| کفش‌های وزیر ارتباطات چقدر قیمت دارد؟

واکنش‌ها به توییت غیرمتعارف کدخدایی علیه روحانی؛ از حالا نتیجه انتخابات مجلس روشن است؛ مبارکتان باشد

مداحان تفرقه‌افکن از کجا حمایت می‌شوند؟

منبع این خبر، وبسایت www.bibaknews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۰۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

از مضرات راکوتان چه می‌دانید؟!

خبرگزاری میزان- امروزه بسیاری از پزشکان به بهانه تسریع در درمان آکنه "راکوتان" تجویز می‌کنند! این دارو ممکن است عوارض جانبی خطرناک از جمله نارسایی‌های کبدی به همراه داشته باشد؛ در این مطلب به راهکارهای طب سنتی در درمان جوش صورت پرداخته‌ایم. تاریخ انتشار: 10:43 - 30 دی 1398 - کد خبر: ۵۸۸۵۱۲

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،درمان آکنه‌های شدید معمولاً با مصرف دارویی به نام "ایزوترتینوئین" (isotretinoin) صورت می‌گیرد که با نام تجاری آکوتان (Accutane) و راکوتان (roaccutane) عرضه می‌شود، اما باید توجه داشت که مصرف این دارو، عوارض بسیار مخربی به همراه دارد.

ساختار دارو

ایزوترترینوئین، یکی از مشتقات ویتامین A است، اما ترکیبات دیگری از جمله روغن سویا، موم زرد، روغن نباتی هیدروژنه، ژلاتین، گلیسرول، آب، سوربیتول، مانیتول، نشاسته ذرت، تیتانیوم دی‌اکسید و… نیز در این دارو به کار رفته است.

عوارض راکوتان

دارو‌های پرعارضه باید با احتیاط و حساسیت بالا تجویز شوند؛ اما متاسفانه تجویز راکوتان به بهانه تسریع در روند درمان آکنه بیماران، در بین بسیاری از پزشکان کشور ما رایج شده است؛ علاوه بر اینکه این دارو نباید برای هر نوع آکنه‌ای تجویز شود و صرفاً در موارد ضروری، اندیکاسیون مصرف دارد، پزشکان باید قبل از تجویز این دارو، از سلامت کبد و کلیه بیماران خود اطمینان حاصل کنند، زیرا این دارو علاوه بر عوارض متعدد، تاثیرات منفی بر این دو عضو حیاتی بدن دارد.

عوارض کبدی و کلیوی

بالا رفتن میزان کلسترول در خون، تغییر در آمینوترانسفراز و آنزیم‌های کبدی که در متابولیزه کردن مواد غذایی و سم‌زدایی کبد نقش حیاتی دارند، بالا رفتن تری‌گلیسرید در خون و مسمومیت کبدی از جمله عوارض این دارو است که در صورت بروز، ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری برای مصرف‌کنندگان ایجاد کنند همچنین زردی چشم و پوست، درد‌های شکمی و حالت تهوع و احساس خستگی مزمن می‌تواند از عوارض نادر، اما خطرناکی باشد که در اثر مصرف راکوتان ایجاد می‌شود.

عوارض کلیوی

دفع پروتئین و خون در ادرار از عوارض خطرناک مصرف "راکوتان" است که می‌تواند منجر به نارسایی کلیه در درازمدت شود.

خطر عفونت چشم با مصرف ایزوترتینوئین

یکی از عوارض شایع مصرف داروی ایزوترتینوئین (راکوتان)، خشک شدن لب‌ها، پوست، پلک و چشم‌ها است؛ التهاب پوست و کاهش ترشح اشک در چشم نیز از عوارض رایج این دارو است؛ اشک، باعث از بین رفتن بسیاری از باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌شود، همچنین مصرف این دارو ممکن است باعث برهم خوردن تعادل گلبول‌های سفید شود، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد "عفونت‌های چشمی" می‌توانند در اثر مصرف راکوتان به وجود بیایند.

بیشتر بخوانید: خطرناک‌ترین دوپینگ برای ورزشکاران   راکوتان و کم‌خونی!

راکوتان از طریق مکانیسم‌هایی که هنوز به خوبی شناخته نشده‌اند، می‌تواند باعث کاهش تعداد گلبول‌های قرمز خون شود و در درازمدت کم خونی ایجاد کند؛ ضعف، خستگی و رنگ‌پریدگی در اثر کاهش گلبول‌های قرمز خون ایجاد می‌شود.

صاف شدن پوست به قیمت افسردگی و خودکشی!

نتایج یک تحقیق در مجله psycho-pharmacology بر روی موش‌ها نشان می‌دهد ایزوترتینوئین یا همان راکوتان باعث ایجاد تغییراتی در قسمت هیپوکامپ می‌شود؛ هیپوکامپ، قسمتی از مغز است که باعث تشکیل سلول‌های عصبی (نوروژنز) می‌شو؛ تمایز سلول‌های عصبی (نورون‌ها) در حضور ایزوترتینوئین در هیپوکامپ کاهش می‌یابد و این مسئله در انسان‌ها می‌تواند باعث بروز افسردگی شود همچنین در این تحقیق بیان شده است که خطر ابتلای افراد دچار آکنه‌های شدید به افسردگی، بیش از سایر افراد است و مصرف ایزوترتینوئین نیز می‌تواند به تشدید این معضل دامن بزند و باعث خودکشی فرد شود!

همچنین در برخی از بیماران، مصرف این دارو ممکن است باعث افزایش تحریک‌پذیری و حساسیت به نور آفتاب شود که در این صورت، مواجهه فرد با نور آفتاب کم‌تر شده و تولید ویتامین دی در بدن او کاهش می‌یابد؛ کمبود ویتامین D می‌تواند یکی از علل ایجاد افسردگی در افراد باشد!

خطر ایجاد ناهنجاری در نوزاد مادران باردار با مصرف راکوتان

راکوتان در دوران بارداری به‌هیچ‌وجه نباید مورد استفاده قرار گیرد؛ این دارو می‌تواند باعث ایجاد ناهنجاری‌های جدی در مغز، صورت، گوش، چشم، قلب و غددی مانند غده تیموس و پاراتیروئید در جنین شود؛ زنانی که قصد بارداری دارند نیز باید از مصرف این دارو خودداری کنند همچنین مصرف این دارو در زمان شیردهی نیز می‌تواند همین ناهنجاری‌ها را در نوزاد ایجاد کند، زیرا ایزوترتینوئین از طریق شیر مادر وارد بدن نوزاد می‌شود.

درمان‌های جایگزین طبیعی برای آکنه و جوش

آکنه یا جوش صورت ممکن است علت‌های مختلفی داشته باشد؛ یکی از عوامل اصلی آکنه‌ها و عوارض پوستی می‌تواند برخی "مشکلات کبدی" باشد چرا که اثر نارسایی‌ها یا عوارض کبدی خود را به سرعت بر روی حالات پوست و در قالب جوش و دمل نشان می‌دهند.

عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی ناسالم، استرس و برهم خوردن تعادل هورمون‌ها نیز می‌تواند از علل ایجاد آکنه باشد؛ همچنین آکنه زمانی ایجاد می‌شود که منافذ موجود در پوست، با چربی و سلول‌های مرده و باکتری‌ها مسدود شوند.

برای رفع این مشکل، می‌توان از راهکار‌های طبیعی و خانگی استفاده کرد و یکی از مبنایی‌ترین درمان‌ها برای چنین عوارضی، "اصلاح و درمان کبد" است.

"شربت سکنجبین" معجونی برای درمان کبد و برخورداری از پوستی شفاف و صاف

مصرف روزانه "شربت سکنجبین" می‌تواند درمان ساده و مجربی برای اصلاح کبد باشد البته باید توجه داشت که درمان‌های طب سنتی نمی‌تواند درمانی تک‌بعدی و صرفاً با مصرف یک ترکیب دارویی باشد بلکه برای درمان و حصول نتیجه حتماً باید پرهیزات و تدابیر توصیه‌شده نیز دقیق اجرا شود مثلاً برای درمان کبد چرب، در کنار مصرف شربت سکنجبین حتماً باید از مصرف آب یخ نیز پرهیز کرد و هر لقمه غذا حدود ۲۰ مرتبه جویده شود.

ابن‌سینا طرز تهیه "شربت سکنجبین" را به‌صورت ساده در کتاب "قانون" خود به این صورت آورده است:

مواد مورد نیاز: سرکه یک واحد، عسل ۲ واحد، آب ۸ واحد

طرز تهیه: سرکه، عسل و آب را با هم ترکیب می‌کنیم و به‌روی حرارت قرار می‌دهیم تا با شعله ملایم بجوشد تا یک‌سوم آب آن بخار شود؛ حین جوشیدن کف آن را جدا کنید و می‌توانید یک دسته نعناع هم برای رنگ و طعم بهتر حین جوشیدن به آن اضافه کنید.

در هر وعده، یک‌سوم لیوان از این شربت با دوسوم لیوان آب مخلوط و مصرف شود.

زمان مصرف: ترجیحاً با شکم خالی یا یک ساعت بعد از غذا

درمان جوش‌ها با سرکه سیب

یک واحد سرکه سیب را با سه واحد آب مخلوط کنید و آن را روی پوست صورت به مدت یک دقیقه قرار دهید، سپس با یک پنبه نرم آن را خشک کنید؛ نتایج یک مطالعه منتشر شده در Pubmed نشان می‌دهد لاکتیک اسید و ساکینیک اسید موجود در سرکه سیب باعث تعدیل میزان چربی موجود در پوست و مقابله با عوامل ویروسی و باکتریایی و کاهش التهاب آن می‌شود.

ماسک عسل و دارچین

ترکیب یک قاشق عسل و دو قاشق دارچین و قرار دادن آن‌ها بر روی پوست می‌تواند آکنه را درمان کند.

عسل و دارچین، منابع سرشار از آنتی اکسیدان‌ها هستند؛ مطالعات نشان داده‌اند تاثیر آنتی‌اکسیدان‌ها بر آکنه، بیش از رتینوئید‌ها و برخی داروهاست! لینولئیک اسید، ویتامین B۳ و سدیم آسکوربیل فسفات (SAP) از آنتی اکسیدان‌های موجود در این ماسک هستند که می‌توانند باعث کاهش بروز آکنه شوند.

ماسک آلوئه‌ورا

آلوئه ورا حاوی اسید سالیسیلیک و گوگرد است که هر دو در درمان آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ قرار دادن ژل آلوئه‌ورا، یک تا دوبار در روز می‌تواند در کاهش بروز آکنه موثر باشد.

پیروی از رژیم غذایی با اندیس گلایسمی پایین

اندیس گلایسمی یک ماده غذایی، نشان‌دهنده میزان تاثیر آن ماده بر افزایش قند خون است؛ غذا‌های دارای شاخص قند خون بالا شامل نان سفید، نوشابه، کیک و شیرینی‌ها، غلات صبحانه شیرین شده و سایر غذا‌های فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس هستند؛ کاهش مصرف این نوع غذا‌ها می‌تواند باعث کاهش بروز آکنه شود.

استفاده از روغن بره‌موم

بره‌موم نوعی ماده شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است؛ مهم‌ترین خواص دارویی بره موم، اثرات آنتی بیوتیکی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی آن است با مصرف روغن بره موم به‌صورت ماسک بر روی پوست می‌توان جوش‌های صورت را درمان کرد.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

دیگر خبرها

 • روح به بدن مادی تعلق می‌گیرد یا بدن برزخی؟/ چرا بدن برخی نمی‌پوسد
 • بهترین روش برای پیدا کردن شغل کدام است؟
 • عمل پلک چشم یا بلفاروپلاستی
 • روش‌های نوین یخ‌زدایی از خیابان‌ها؛ از سنگفرش‌های ضدیخ تا پنل‌های خورشیدی
 • آیا روش‌های کمک‌باروری در ابتلا به دیابت بارداری تاثیر دارد؟
 • زگیل بیماری موذی پوست
 • راهکارهای طب سنتی برای درمان آکنه و جوش
 • حقایقی اسرارآمیز از ویتامین D که از آن بی خبرید!
 • باید و نباید‌های کار با وایتکس
 • پوستی شفاف با جوانه‌های گندم
 • نشست روش و روش شناسی در علوم انسانی اسلامی برگزار می شود
 • گزینه کی روش فقط باید امضا کند
 • دستگاه شرکت حفاری زرین راد دریاب محدودیتی برای کار کردن در معادن مختلف ندارد/ دستگاه زرین راد با عبوراز آب های زیر زمینی ، نمونه خشک را تحویل می دهد/ تاکنون ۶۰ هزار متر حفاری کردیم
 • تاثیر استفاده از روش‌های کمک باروری بر دیابت بارداری
 • روش دولت برای شناسایی پردرآمدها؛ سرکشی به حساب سرپرستان خانوار
 • خشونت پلیس آمریکا علیه شهروندان سیاه پوست؛ کشته شدن نزدیک به ۹۰۰ نفر در ۲۰۱۹ با شلیک مستقیم
 • انحصار اروپا و آمریکا در تولید دستگاه استریل به روش پلاسما شکسته شد
 • دستگاه تولید زغال فشرده
 • دستگاه تناسلی زنان + عکس