هزینه سونوگرافی واژینال ، عوارض سونوگرافی واژینال ، سونوگرافی واژینال در بارداری ، سونوگرافی واژینال در زمان پریود ،سونوگرافی واژینال برای تشخیص تخمک گذاری ، Transvaginal Ultrasound

سونوگرافی لگن (سونوگرافی ترانس واژینال و ترانس رکتال) :

سونوگرافی ترانس واژینال و ترانس رکتال (جهت بررسی پروستات و وزیکول سمینال) و ترانس پرینال (جهت بررسی کفایت کف لگن و افتادگی رحم و مثانه) که نوعی از سونوگرافی لگن می باشد،

با اسکن لگن زن،  تصاویری واضح از ناحیه مورد نظر با سونوگرافی ترانس واژینال (TVS) ضبط می شود .

همچنین اسکن ترانس رکتال (TRS) بیشتر برای راهنمایی زمان تخلیه آبسه لگن پیشنهاد می شود. هدف از اسکن ترانس رکتال (TRS)، برای مواردی است که سونوگرافی TVS غیر ممکن است.

سونوگرافی واژینال بررسی دستگاه تناسلی (کلیه ها و مثانه) و لگن خانم می باشد. این بررسی کمک می کند هر گونه ناهنجاری در رحم، دهانه رحم و پوشش رحم، لوله های رحم، تخمدان، مثانه و حفره لگن مشخص شود. این سونوگرافی با سونوگرافی شکمی فرق می کند به طوری که اندام های داخلی از طریق واژن مشاهده می شوند.

این آزمایش در صورت وجود علائم درد در لگن و خونریزی غیرطبیعی توسط پزشک تجویز می شود و فیبرویدها (تومورهای عضلانی رحم)، پولیپ ها (ضخیم شدن پوشش داخلی رحم)، کیست تخمدان، ناباروری و اوایل بارداری مورد بررسی قرار می گیرد.

سونوگرافی واژینال چگونه انجام می‌شود؟

متخصص سونوگرافی پرابی را در قسمت واژینال بیمار قرار می‌دهد. پراب به محض ورود امواج صوتی را از خود ساطع می‌کند. این امواج فراصوت هنگام برخورد به موانع و اعضاء منعکس شده و در نهایت به شکل تصویر بر روی صفحه نمایشگر مشاهده خواهد شد. متخصص مربوطه با حرکت دادن این پراب، مناطق مختلف و اندام های واقع در ناحیه لگن فرد را مشاهده و بررسی می‌کند.

مهمترین مزیت سونوگرافی واژینال کیفیت تصاویر حاصله می­‌باشد. تصاویر ایجاد­شده از تخمدان و رحم با این روش معمولاً بزرگتر و واضح‌­تر از تصاویر ایجاد­شده از طریق سونوگرافی شکمی است. بنابراین اندازه‌­های گرفته‌شده دقیق­‌تر است.

به چه دلیل سونوگرافی واژینال توصیه می‌شود؟خونریزی های غیر طبیعی و مشکلات ناشی از قاعدگیبررسی توده های تخمدانی و کیست های آنبررسی انواع خاصی از مشکلات ناباروری در زنانبررسی های حاملگی خارج ‌از رحمدردهای ناحیه لگناهمیت سونوگرافی واژینال در دوران بارداری چیست؟مشخص شدن تاریخ بارداری در صورت عدم اطلاع از زمان شروع قاعدگیگوش دادن به صدای ضربان قلب جنین در رحم مادرمشاهده و بررسی جفتمشاهده و بررسی علت خونریزیمیزان بررسی رشد جنین در اوایل دوران بارداریمشاهده رحم در حال تغییر و یا در حال باز شدن هنگام زایمان زودتر از موعدنگاه به کیسه زرده، مایع آمنیوتیک و خونریزی اطراف ساک حاملگی

سقط های سه ماهه اول از شایع ترین شکایات مراجعین به درمانگاه های زنان می‌باشد و زنان را دچار مشکلاتی نظیر باقیماندن محصولات حاملگی و خونریزی واژینال می نماید. بنابراین سونوگرافی ترانس واژینال برای بررسی این بیماران بسیار مفید است.این اسکن در بارداری معمولا بین هفته ششم تا دهم انجام می‌شود. هرچند که تا هفته دوازدهم هم می‌توان آن را انجام داد.

در این مرحله جنین بسیار کوچک بوده و در قسمت پایینی شکم قرار دارد به همین دلیل به وضوح دیده نمی‌شود. اسکن ترانس واژینال به پزشک اجازه می‌دهد پراب را به جنین بسیار نزدیک کرده و بنابراین تصویر روشنی بگیرد. اگر متخصص تشخیص دهد که برای بررسی مشکل به وجود آمده در ناحیه لگن بیمار نیاز به وضوح بیشتر لگن و یا رحم می‌باشد، روش خاص سونوگرافی مانند SIS و سوند هیستروگرافی انجام می گیرد.

در سونوگرافی واژینال در هنگام بارداری چه چیزی دیده می‌شود؟

هفته ۶ تا ۸

طی این مدت ساک حاملگی با رشد جنین و زرده دیده می‌شود. اینها مانند نخود در داخل رحم ظاهر می‌شوند. ضربان قلب در این مراحل اولیه ممکن است تشخیص داده نشود. اگر ضربان قلب مشخص نشد دو هفته بعد دوباره باید اسکن را تکرار کند. همچنین پزشک طول دهانه رحم و بررسی قسمت پایین رحم را برای اطمینان از اینکه بسته است، انجام خواهد داد.

هفته ۸ تا ۱۰

در این زمان ضربان قلب جنین به وضوح مشخص می‌شود. جنین در این مرحله رشد کمی داشته و بیشتر شبیه یک دانه بادام زمینی است. مقدار مایع اطراف بدن در این مرحله آشکارتر می‌شود. پزشک ناحیه اطراف ساک حاملگی را برای هرگونه خونریزی که ممکن است در این مرحله اتفاق بیفتد، بررسی میکند.

هفته ۱۰ تا ۱۲

جنین در حال رشد حالا دیگر بیشتر شبیه یک کودک است و نسبت به قبل سر، بدن و اندام قابل مشاهده است. این نوع سونوگرافی در این مرحله چندان مورد نیاز نیست با این حال اندازه‌گیری نوزاد از سر تا پایین ستون فقرات هم انجام می‌شود. زمان بندی تاریخ قاعدگی نیز برای مادرانی که درباره آن مطمئن نیستند با سونوگرافی واژینال انجام می‌شود.

آمادگی برای سونوگرافی واژینالآمادگی خاصی موردنیاز نیست. فقط پیش از آزمایش باید مثانه خالی شود.اگر تامپون استفاده می کنید باید برداشته شود.پیش از انجام آزمایش از شما می خواهند فرم رضایت نامه را امضا کنید.بهتر است لباسی راحت بپوشید تا پزشک راحت تر به قسمت پایین بدن شما دسترسی داشته باشد.آیا سونوگرافی واژینال دردناک است؟

ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید ولی هرچه آرامش خود را بیشتر حفظ کنید به همان اندازه راحت‌تر پراب وارد خواهد شد. اگر ماهیچه‌هایتان در حال انقباض باشد این کار دردناک خواهد بود. سعی کنید زمان وارد شدن پراب نفس عمیق بکشید. اگرچه ممکن است به علت ورود پراب به قسمت واژینال، فرد کمی احساس ناراحتی و فشار ناشی از پراب را داشته باشد.سونوگرافی واژینال چقدر طول می کشد؟

سونوگرافی واژینال معمولا پانزده تا سی دقیقه طول می کشد. گاهی اوقات پزشک از شما می خواهد تصاویر را به رادیولوژیست یا متخصص زنان نشان دهید. معمولا پزشک اطلاعات مشاهده شده در تصویر را در اختیار شما قرار می دهد.

ارتباط سونوگرافی با سقط جنین

این سونو اگر توسط فرد متخصص انجام شود باعث سقط جنین نخواهد شد. اگر این کار به درستی انجام شود نه تنها مشکلی ایجاد نمیکند بلکه اطلاعات مفیدی ارائه میدهد که برای مدیریت بهتر بارداری مناسب است. ممکن است بعد از اسکن کمی لکه ببینید اما این لکه خون به دلیل پاره شدن چند رگ خونی کوچک در دهانه رحم است و به رنگ صورتی یا قهوه‌ای است. اگر خونریزی قرمز پررنگ همراه با انقباض شکم بود حتما با پزشک مشورت کنید.

آیا سونوگرافی واژینال در زمان قاعدگی انجام می‌شود؟

طبق گفته دکتر ناهید خدا کرمی، رئیس انجمن مامایی ایران می‌توان سونوگرافی واژینال را در زمان پریودی نیز انجام داد.

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی واژینال چه زمانی است؟

معمولا انجام این سونوگرافی حدود سی دقیقه طول می کشد. البته این مدت بستگی به میزان وضوح تصویری دارد که بدست آمده است. طبق گفته پزشکان بهترین زمان برای انجام آزمایش سونوگرافی از طریق واژن روز ۵ دوران قاعدگی است.

هزینه سونوگرافی واژینالشناسه ملیشرح کدنرخ آزاد ( ریال)۷۰۱۶۸۵سونوگرافی پروستات (ترانس رکتال)۱,۰۲۰,۰۰۰۷۰۱۶۹۰سونوگرافی رحم و تخمدانها (ترانس واژینال)۸۵۰,۰۰۰۷۰۱۸۰۵سونوگرافی کالر داپلر رحم و تخمدان از طریق واژینال۲,۰۲۹,۸۰۰

منبع : گروه سلامت ستاره

منبع: ساتین

تحریف و تخریب ظریف؛ وزیر خارجه درباره مذاکره با آمریکا چه گفته بود که دلواپسان برآشفته شدند؟

«هاریسون‌ گیت»؛ چرا امثال عباس تبریزیان، آیت‌الله می‌شوند و پرطرفدار؟

نامه علی مطهری به شورای نگهبان: دایه دلسوزتر از مادر نباشد

اصولگرایان پیروز میدان بی‌رقیب انتخابات مجلس؟ در انتخابات باشيم يا نباشيم؟

زلزله، خان زنیان شیراز را لرزاند

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۰۵۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

تعیین سقف هزینه تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سقف هزینه تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات مجلس را مشخص کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بهارستان و در جریان بررسی طرح شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداهای انتخابات مجلس، از مجموع 216 نماینده حاضر با 119 رأی موافق، 25 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع ماده (5) این طرح را تصویب کردند.

بر اساس این گزارش، در ماده (5) این طرح آمده است: حداکثر هزینه هر نامزد انتخاباتی، در هر دوره انتخابات متناسب با پراکندگی جمعیت و محدوده جغرافیایی و تعداد کرسی‌های هر حوزه انتخابیه با پیشنهاد وزارت کشور به تأیید هیئت مرکزی نظارت می‌رسد.

همچنین در تبصره 1 ماده (5) ذکر شده است: هزینه‌ها و مخارجی که با موافقت نامزدها یا ستاد انتخاباتی آنها توسط اشخاص حقیقی و یا احزاب و گروه‌های سیاسی صورت می‌گیرد، به‌‌عنوان هزینه‌ نامزدها محاسبه می‌شود. مخارج احزاب و گروه‌های سیاسی در حوزه فعالیت‌های انتخاباتی از زمان شروع ثبت‌نام انتخابات مشمول این حکم می‌باشد.

در تبصره 2 ماده مذکور آمده است: احزاب و گروه‌های سیاسی در محدوده مجاز تبلیغات انتخاباتی صرفاً با موافقت نامزدها مجاز به انجام تبلیغات برای آنها بوده و بدون کسب موافقت کتبی آنها حق انجام هیچ‌گونه تبلیغاتی را برای آنها ندارند.

همچنین در تبصره 3 این طرح نیز آمده است: انجام کلیه هزینه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی و همچنین انجام کارها و یا فروش محصولات یا ارائه خدمات، که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم مربوط به انتخابات بوده و در قبال آن پول پرداخت می‌شود، بدون أخذ رضایت کتبی از نامزد یا حزب و یا نماینده مجاز امور مالی آنها و بدون پرداخت از طریق حساب مربوطه ممنوع است.

در تبصره 4 نیز آمده است: میزان کمک و هدایای هر شخص حقیقی به یک نامزد یا مجموع نامزدها جهت تأمین هزینه‌های انتخاباتی حداکثر به میزان 20% (بیست درصد) سقف هزینه انتخاباتی نامزد، مقرر در این ماده است.

انتهای پیام/4082/

دیگر خبرها

 • سونوگرافی رایگان نشده است
 • خانم‌ها چکاب‌های سالانه را جدی بگیرند
 • کمبود بانک نشا، پاشنه آشیل کاهش هزینه تولید برنج در مازندران
 • اینستاگرام به کلیپ اجرای حامد زمانی هم رحم نکرد!
 • درد زایمان طبیعی چند ساعت است؟
 • نظامیان صهیونیست به دانش آموزان فلسطینی هم رحم نمی‌کنند
 • سرطان رحم و راه های درمان آن
 • سرطان رحم و راه های درمان آن/خانم ها چکاب های سالانه را جدی بگیرند
 • شوکه شدن مادر نگون بخت پس از دیدن جسد نوزادش / پدر بی رحم با لباس زنانه دستگیر شد / آمریکا
 • شرایط بدن درهفته۳-۱بارداری
 • اولین مأموریت اتحادیه‌ قرآنی مدغم قبل از تشکیل رسمی آن، تعیین شد/ بازنگری در آیین‌نامه کمک‌هزینه تحصیل حافظان و قاریان
 •  خوش مزه‌ بی‌رحم که عامل سرطان‌ است
 • درمان نازایی و ناباروری؛ همه‌ی راه‌ها و هزینه‌ها
 • باران سنگ در ورزشگاه آزادی/ هواداران تبریزی به خبرنگاران هم رحم نکردند
 • حاشیه دیدار پرسپولیس - تراکتور| باران سنگ در ورزشگاه آزادی/ هواداران تبریزی به خبرنگاران هم رحم نکردند
 • بهترین زمان باروری برای خانم ها/همه چیز درباره سنجش ذخیره تخمدان/تعیین جنسیت با IVF صددر صدی است/انواع سرطان رحم و راه های درمان آن
 • سد مجلس جلوی پول‌های کثیف/هزینه‌های انتخاباتی زیر ذره‌بین رفت
 • دست آمریکا به ایران برسد به وطن فروشان هم رحم نخواهد کرد
 • جوان‌سازی واژن و هر آنچه باید درباره‌ی آن بدانید