تهران- ایرنا- پنجمین و آخرین مرحله مسابقات «دِرگ» قهرمانی کشور با حضور بیش از 115 شرکت کننده از 11 استان در پیست ​بین المللی مجموعه سرزمین ایرانیان (آیلند) واقع در منطقه آزاد زرندیه برگزار شد.

به گزارش ایرنا از فدراسیون اتومبیلرانی، در مرحله نخست این مسابقات رانندگان در کلاس های مختلف به ثبت زمان پرداختند و با محاسبه زمان عبور خودروها از 400 متر (محاسبه زمان بدون ری اکشن) نفرات برتر هر کلاس برای حضور در رقابت های مرحله بعد انتخاب شدند.

اما در مرحله بعد و دور نهایی مسابقات که در هشت کلاس مختلف برگزار شد، نفرات برتر هر کلاس، پس از انجام رقابتی نزدیک و پرهیجان معرفی و در مراسم اختتامیه احکام و کاپ های قهرمانی نفرات برتر به آنان اهداء شد.
از نکات قابل توجه این مرحله از مسابقات رکورد شکنی دو نفر از شرکت کنندگان در کلاس آزاد بود. ابتدا سامان خنجری توانست برای اولین بار در طول تاریخ برگزاری مسابقات دِرگ در ایران، با زمان 9 ثانیه و 636 صدم ثانیه رکورد مسابقات را به نام خود ثبت کند. سپس ابوالفضل مرادی توانست با ثبت زمان 9 ثانیه و 999 صدم ثانیه بعد از سامان خنجری بایستد و هر دو شرکت کننده با ثبت این رکوردها ورود خود را به باشگاه زیر ده ثانیه ای دِرگ در جهان اعلام کردند.
همچنین برای اولین بار کلاس 206 اختصاصی بانوان برگزار شد و بانوان اتومبیلران نیز در این روز به طور اختصاصی با یکدیگر به رقابت پرداختند و توانایی خود را برای حضور در این مسابقات به معرض آزمایش گذاشتند.
این مرحله از این رقابت ها آخرین راند از مسابقات سال 1397 بود که پس از جمع بندی امتیازات پنج مرحله انجام شده نفرات برتر سال در کلاس های مختلف معرفی می شوند.

**کلاس 206
1 نوید مزارعی فارس
2 میثم رخشان خوزستان
3 محمدرضا رضازاده تهران

**کلاس 4 و6 سیلندر توربو دیفرانسیل جلو
1- امیرحسین میرزایی البرز
2- سیامک خلیل الهی خوزستان
3 -امیرحسین سلیمانی خوزستان

** کلاس 4 و6 سیلندر اتمسفر دیفرانسیل عقب
1-عطا ماجدی تهران
2-شایان خسروی تهران
3- امیر ضیایی خوزستان

**کلاس 8 سیلندر اتمسفر
1-سامان خنجری خوزستان
2-علی اکبر کمالی هرمزگان
3- سوان غریب تهران

** کلاس 4و6سیلندر توربو دیفرانسیل عقب
1- مرتضی شادفرخ البرز
2- ارسطو عامری تهران
3- رضا خزایی پور خوزستان

**کلاس 4 و6 سیلندر اتمسفر دیفرانسیل جلو
1-شروین یگانه خوزستان
2-احسان خالق پناه خوزستان
3- محمدرضا غفاری تهران

**کلاس آزاد
1-سامان خنجری خوزستان
2-ابوالفضل مرادی آیلند
3- سعید خلعتبری خوزستان

**کلاس 8 سیلندر کلاسیک(بدون حکم قهرمانی)
1- حسن جلیلی
2- سوان غریب
3- حسین بهرامی فر

** کلاس 206 بانوان(بدون حکم قهرمانی)
1- لاله صدیق
2- صفورا پوراحمدی
3- بهاره سادات کهنگی
ورزشی**9128**9129

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:

عکس| مهناز افشار عضو جدید خانواده‌اش را معرفی کرد

جلسه ترامپ درباره «حمله نظامی» علیه ایران با حضور مقامات پنتاگون| گزینه محتمل آمریکا برای دفاع از عربستان چیست؟

فیلمی از تصادف تریلی با مینی‌بوس در کرندغرب

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۱۸۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

کشتي آزاد قهرماني جهان و گزينشي المپيک؛ احسان پور و يزداني بعد از ظهر امروز در مرحله نيمه نهايي به ميدان مي روند

خبرگزاری آریا- مسابقات چهار وزن سوم (پایانی) رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز (شنبه) در شهر نورسلطان کشور قزاقستان در حال برگزاری است.
به گزارش آریا، نتایج کشتی گیران کشورمان، تا کنون به شرح زیر است:
در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 رجب توپال دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی حساس و نزدیک با نتیجه 13 بر 12 از سد احمدنبی گوارزاتیلوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. احسان پور در این مرحله به مصاف ماگومدرسول ادریس اف قهرمان زیر 23 سال جهان از روسیه می رود.
در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان با نتیجه 13 بر 10 شکست خورد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.
دروزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جیم اسپینال از پورتوریکو را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 9 بر 2 و ضربه فنی استفان ورب دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را از پیش رو برداشت.  یزدانی در دور چهارم و در مرحله یک چهارم نهایی آرتور نایفونوف قهرمان اروپا از روسیه را با نتیجه 4 بر 2 و ضربه فنی مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حریف وی در این مرحله مایلس نازم امینی از سان مارینو است.
در وزن 97 کیلوگرم علی شعبانی در دور اول با نتیجه 9 بر یک ابراهیم جیفتجی قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه 11 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.
دیدارهای نیمه نهایی اوزان فوق از ساعت 15:15 امروز (شنبه) برگزار می شود.

دیگر خبرها

  • سفر مژده خنجری به مشهد+عکس
  • معروف و موسوی در بین برترین‌های آسیا
  • نفرات برتر 4 وزن مشخص شدند
  • برترین‌های والیبال قهرمانی آسیا مشخص شدند
  • کشتی قهرمانی جهان| نفرات برتر 4 وزن مشخص شدند/ یک نقره و یک برنز سهم ایران
  • یزدانی در مجموع یک دقیقه و ۵۳ ثانیه فینالیست شد!
  • نفرات برتر روز نخست مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ کاراته ارومیه مشخص شدند
  • صعود ۴ تیم به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتبال زیر ۱۹ سال کرمان
  • نفرات راه یافته به نیمه نهایی 4 وزن سوم مشخص شدند+ نتایج یک چهارم
  • کشتی قهرمانی جهان| نفرات راه یافته به نیمه نهایی 4 وزن سوم مشخص شدند+نتایج یک چهارم
  • نفرات اعزامی تیم ملی موی‌تای به مسابقات جهانی ترکیه مشخص شدند
  • پخش مستقیم مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم از رادیو قرآن
  • نفرات برتر تور پرش با اسب کشور در همدان معرفی شدند
  • نفرات برتر روز نخست مسابقات بین‌المللی کاراته جام وحدت مشخص شدند
  • نفرات برتر روز نخست مسابقات بین المللی کاراته در ارومیه مشخص شد
  • کشتی قهرمانی جهان| نفرات برتر 2 وزن اول مشخص شدند/ 2 طلا برای روس ها + نتایج فینال و رده بندی
  • اسامی نفرات راه یافته به نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان/ امامی و کریمی یک گام تا فینال
  • کشتی آزاد قهرمانی جهان| کریمی به مرحله نیمه نهایی رسید
  • کشتی آزاد قهرمانی جهان| صعود امامی و محبی به مرحله یک‌چهارم نهایی