زنجان-مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: ۲۵۰۰۰ دقیقه برنامه در شبکه اشراق با موضوع انتخابات تولید و پخش شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از صدا و سیمای مرکز زنجان، مرتضی صفری افزود: انتخابات یکی از نشانه‌های بی بدیل مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است . در این راستا برگزاری انتخاباتی باشکوه به معنی نشان دادن انسجام، وحدت و همراهی مردم با نظام مقدس جمهوری اسلامی و گسترش اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان است .

وی ادامه داد: از این رو رسانه ملی با تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و با هدف تبین شرایط انتخاب اصلح و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم پای صندوقهای رأی، تمام توان خود را بکار گرفته و از بهمن ماه سال گذشته به موضوع انتخابات ورود پیدا کرده است .

صفری افزود: رسانه استانی نیز به تبع رسانه ملی و با تبیین سازوکارهای این موضوع به این عرصه بسیار مهم وارد شده و با بسیج همه امکانات طبق دستورالعملهای سازمان از بهمن ماه سال گذشته برنامه ریزی های گسترده ای را در سه حوزه تولیدی خود یعنی صدا، سیما و خبر انجام داد تا در خلق حماسه ای بزرگ نقش تأثیرگذاری داشته باشد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: در این راستا صداوسیمای مرکز زنجان از ابتدا تا ۲۸ اردیبهشت بیش از ۲۵۰۰۰ دقیقه برنامه تولید و پخش نموده است که در این میان سهم رادیو استانی ۱۰۲۵۰ دقیقه، شبکه اشراق ۱۱۳۰۰ دقیقه برنامه و ویژه برنامه بوده و معاونت خبر نیز با تولید بیش از ۳۳۸۰ دقیقه گزارش و خبر در عمل به وظیفه خطیر رسانه ای خود خوب و مناسب ظاهر شدند .

صفری افزود: معاونت سیما از بهمن ماه سال گذشته تولید و پخش ویژه برنامه انتخاب اصلح را در دستور کار خود قرار داد که در این برنامه با حضور کارشناسان در حوزه مختلف سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی به تبیین شاخصه های انتخاب اصلح و لزوم حضور حداکثری در پای صندوقهای رأی پرداخت شد .

وی ادامه داد: دیگر ویژه برنامه سیما، "بیرلیق حماسه سی" نام داشت که در هفته منتهی به روز انتخابات هر شب به صورت زنده پخش شد . ویژگی بارز این برنامه دکور منحصر به فرد آن بود که به عنوان بزرگترین دکور تاریخ مرکز و در فضای سالن چندمنظوره ورزشی، جلوه خاصی به برنامه بخشیده بود . پخش موسیقی ها و نماهنگهای مختلف حماسی، محلی و شاد، اجرای موسیقی های زنده در محل استودیوی برنامه، حضور هنرمندان، فرهیختگان ، ورزشکاران و .... در برنامه و دهها آیتم مختلف از بخشهای متنوع این ویژه برنامه بود .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: همچنین ویژه برنامه های راه ولایت و مسابقه ۵+۱۲ از دیگر برنامه های انتخاباتی سیما بود که در کنار سایر برنامه های روتین و پربیننده شبکه اشراق از جمله، آلاچیق، سلام زنجان، راه روشن، بیزیم اللر، امتداد و .... به مهمترین رویداد کشور در سال جاری پرداخت نمودند .

صفری افزود: در کنار برنامه های ذکر شده ، میان برنامه های کوتاه مدت مانند موشن گرافیک، تیزر انتخابات الکترونیک و سرودهای حماسی درکنار ۴۰۰۰ زیر نویس مرتبط با انتخابات از دیگر تمهیدات این معاونت برای انتخابات بود .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: معاونت سیما در روز انتخابات نیز با ویژه برنامه «بیرلیق حماسه سی» همگام با مردم ولایتمدار و انقلابی استان بود و از ساعت ۸ صبح یعنی آغاز رأی گیری تا پایان به مدت ۸۴۰ دقیقه به صورت زنده حضور پرشور مردم استان در پای صندوقها را به تصویر کشید . برای این ویژه برنامه آیتمهای متنوعی طراحی و برنامه ریزی شده بود که از آن جمله می توان به پخش سرودهای حماسی، گزارشهای مختلف مردمی، اجرای موسیقی زنده و کلیپهای مختلف، حضور نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران، فرهیختگان و .... در استودیو، ارتباط زنده با ستاد انتخابات استان و حضور مسئولین برگزاری انتخابات از جمله استاندار زنجان، معاون سیاسی و امنیتی و رئیس ستاد انتخابات استان، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان، مدیرکل سیاسی و انتخابات و .... در استودیوی مستقر در ستاد انتخابات جهت اطلاع رسانی از روند برگزاری انتخابات، ارتباط زنده با شهرستانها، ارتباط با اکیپ ها و همکاران مستقر در محلهای اخذ رأی اشاره کرد .

صفری افزود: همچنین معاونت سیما طبق برنامه ریزی صورت گرفته، با شبکه سراسری دو، پنج، خبر ، سحر و شما ارتباط زنده برقرار کرده و حماسه حضور پایتخت نشینان شور و شعور حسینی را برای سراسر میهن اسلامیمان به منصه ظهور گذاشت . مدت این ارتباطها ۷۷ دقیقه بوده است . معاونت صدای مرکز هم همچون معاونت سیما، برنامه ریزی های مدونی را برای انتخابات انجام داده بود .

وی ادامه داد: « فصل انتخاب» و «۵+۱۲» عناوین ویژه برنامه هایی بودند که رادیوی استانی از سال گذشته تولید و پخش آنها را آغاز کرده بود و هدف آن نیز همان تبیین شاخصه های انتخاب اصلح و زمینه سازی برای حضور حداکثری در پای صندوقهای رأی بود که به صورت هفتگی پخش می شد و با نزدیک شدن به ایام انتخابات تعداد پخش آنها نیز افزایش یافت و شامل بخشهای مختلفی مانند گزارش مردمی، ارتباط تلفنی با مسئولین برگزاری انتخابات، سرودهای مهیج و حماسی و مباحث کارشناسی بود .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: دیگر برنامه های روتین شبکه استانی صدای مرکز زنجان مانند سلام زنجان، یاشاییش، نوجوان، آخشاملار، جوانی، کندیمیز، موج ورزش و ... طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با شیب ملایم به این موضوع مهم پرداخت می کردند که با آغاز هفته منتهی به انتخابات نیز به صورت کامل حال و هوای انتخاباتی به خود گرفتند . پخش صدا نیز برنامه های مختلفی را با موضوع انتخابات تأمین کرده بود که یاری رسان واحدهای تولیدی بودند .

صفری افزود: رادیو زنجان در روز برگزاری انتخابات نیز با برنامه "حماسه حضور " و بصورت زنده از ساعت ۷ صبح تا پایان رأی گیری بمدت ۹۰۰دقیقه همگام با شنوندگان خود بود و با آیتمهای متنوعی مانند مباحث کارشناسی، گزارش های مردمی، ارتباط با مراکز شهرستانها، پخش سرودهای حماسی و مهیج ، پخش پیامهای شنوندگان، ارتباط مستمر با ستاد انتخابات و دهها آیتم دیگر حال و هوای انتخاباتی همراه با شور و نشاط را برای شنوندگان خود به ارمغان آورده بود .

وی ادامه داد: علاوه بر این ۱۳ ارتباط زنده با شبکه های مختلف رادیویی از جمله رادیوهای سراسری ورزش، گفتگو، قرآن، فرهنگ، جوان، معارف، اقتصاد و شبکه های استانی آذربایجانهای شرقی و غربی، مازندران، گلستان، گیلان و لرستان جمعاً به مدت ۱۲۰ دقیقه برقرار شد تا سایر هموطنان نیز در جریان شور و نشاط انتخاباتی مردم استان قرار گیرند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: معاونت خبر نیز همگام با معاونتهای صدا و سیما، از بهمن ماه با شیب ملایم وارد انتخابات شده بود . بسته انتخاباتی، تریبون آزاد ، دلگویه های مردمی ، عینک انتخابات و تاکسی انتخابات در کنار گزارشهای مختلف تولید و خبری جزء برنامه های معاونت خبر برای انتخابات به ویژه هفته منتهی به روز برگزای انتخابات و همچنین روز ۲۹ اردیبهشت بود تا با تبیین شرایط موجود و لزوم حضور مردم در پای صندوقهای رأی همراه با شور و نشاط عمومی، زمینه های برگزاری انتخاباتی پویا فراهم گردد.

صفری افزود: خبر مرکز زنجان در روز انتخابات نیز حضور و فعالیت چشمگیری داشته و با اعزام ۲۲ اکیپ خبر به نقاط مختلف استان ، در قالب ۱۴ بخش خبری رادیویی و تلویزیونی و برقراری حداقل ۸ ارتباط زنده با محل ستاد انتخابات استان با مدت زمان ۳۲۰ دقیقه توانست حضور پرشور مردم را در خلق حماسه ای دیگر پررنگتر نماید .

وی گفت: معاونت خبر نیز همچون سایر معاونت تلاش کرد با برقرار ارتباط زنده با سایر شبکه ها در انعکاس حضور مردم استان نقش بسزایی داشته باشد که در این راستا می توان به برقراری ۱۱ ارتباط زنده با شبکه های سراسری خبر، یک و جام جم ، ۷ ارتباط رادیویی با شبکه های پیام و ایران، جمعاً به مدت ۷۴ دقیقه اشاره کرد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان افزود: همچنین در این مدت تلاش شده با حضور مسئولین اجرایی و مرتبط با انتخابات در برنامه های مختلف مرکز در سهولت لازم را در روند برگزاری انتخابات ایجاد نمایید که در این راستا می توان به حضور معاون سیاسی و امنیتی و رئیس ستاد انتخابات استان، مسئول دفتر نظارت بر انتخابات شورای نگهبان ، مدیرکل سیاسی و انتخابات دبیرستاد انتخابات استان، مدیرکل ثبت احوال استان و فرمانداران شهرستانهای استان به عنوان روسای ستاد انتخابات شهرستانها اشاره کرد .

صفری گفت: این همه تلاشها و حضور چشمگیر معاونت های تولیدی مرکز و تأثیرگذاری مستقیم در خلق حماسه ای پرشور ، با همکاری ، کمک و پشتیبانی سایر بخشها و معاونتهای مرکز میسر شده است که در این میان نقش معاونت فنی بی بدیل و پررنگتر بوده و بدون پشتیبانی همکاران فنی تلاشهای سایر بخشهای سازمان بی ثمر خواهد بود.

وی افزود: در این راستا معاونت فنی مرکز نیز با بسیج همه نیروها و مکانات خود از جمله دو دستگاه واحد سیار تلویزیونی، دو دستگاه ماکروویو پرتابل، دو مسیر فیبر نوری با تجهیزات کامل، کرین، ۱۱ دستگاه دوربین برای ارتباطات زنده و ..... یاری رسان معاونت تولیدی در پوشش همه جانبه روز انتخابات بود .

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:

واکنش سحر قریشی به درگذشت دختر آبی

عکس| مهناز افشار با پوشش متفاوت

توالت طلای ملکه انگلیس به سرقت رفت

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۷۸۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

آیا تلویزیون می‌تواند مانع از پخش شب نشینی مهران مدیری شود؟

مهران مدیری ضبط برنامه تازه‌اش را در شرایطی برای شبکه نمایش خانگی و سرویس‌های وی او دی آغاز کرده که شرایط این «تاک شو» تازه به کلی با «دورهمی» متفاوت است و مردم باید برای تماشای آن پول پرداخت کنند اما آیا او در این مسیر موفق می‌شود که تماشاگر تلویزیون را این بار در بستری تازه و هزینه‌زا به سمت خود جذب کند یا این تجربه منجر به شکست می‌شود؟ پاسخ به این پرسش با اما و اگرهای فراوانی همراه است.

به گزارش «تابناک»؛ پس از قطع سرویس‌های ارزش افزوده به عنوان منابع مسئله‌ساز کسب درآمد از جیب مردم از گزینه‌های درآمدزایی برخی برنامه‌های تلویزیونی، این برنامه‌ها تعطیل شد و از میان این برنامه‌ها، تعطیلی «دورهمی» ساخته مهران مدیری بیش از دیگر مجموعه‌ها جلب توجه کرد. اکنون مشخص شده مهران مدیری در حال تولید سری تازه برنامه‌‌اش با همان فرم «تاک شو» برای شبکه نمایش خانگی و سرویس‌های وی او دی است و ضبط ده قسمت اول این برنامه‌ از سه شنبه 22 مرداد آغاز شده است.

برنامه تازه مهران مدیری با دشواری‌های تازه‌ای همراه است، چرا که در درجه نخست مسیر دشوارتری از سریال‌های کمدی شبکه نمایش خانگی برای جذب تماشاگر دارد، به ویژه آنکه تماشاگر باید برای خرید این مجموعه‌ها پرداخت کند. همین مسئله ریکس موفقیت برنامه تازه مدیری را بالا برده و با اما و اگرهایی همراه ساخته، به خصوص آنکه پخش چنین برنامه‌هایی در قاب دی وی دی در دنیا مرسوم نیست و معمولاً برنامه موفق از طریق VOD‌ها نیز پخش نمی‌شوند.

مهران مدیری توانایی دستیابی به موفقیت چهره‌هایی چون جیمی کیمل و استیون کلر را البته در اشل ایران دارد و این واقعیت را در برنامه دورهمی نشان داد اما نکته دقیقاً این است که چه تاک‌شو و چه برنامه‌های برای طبقه بزرگسال مشهور به لیت نایت تاک‌شو همچون دورهمی از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شوند و بستر پخش دیگری برای آنها تاکنون نتوانسته رقابت کند و این در حالی است که قاعدتاً غول‌هایی چون آمازون و نتفلیکس ظرفیت پخش چنین برنامه‌هایی را داشتند.

ویژگی دیگر این برنامه‌ها این است که یا به صورت زنده پخش می‌شوند و یا با تاخیر چند ساعت از ضبط پخش می‌شوند و برخلاف دورهمی روزها و یا هفته‌ها قبل ضبط نمی‌شوند. حال قرار است برنامه‌ای ساخته شود که ده قسمتش بدون توجه به رویدادها یک جا ساخته شود و در نهایت نه از تلویزیون، بلکه در بستر شبکه نمایش خانگی پخش شود. آیا می‌توان به همان اندازه هیجان و جذابیت را با خود به همراه بیاورد؟

یکی از دلایل پخش زنده یا با چند ساعت تاخیر از ضبط، امکان پرداختن به سوژه‌های روز سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که اغلب این جنس و سطح شوخی‌ها در فضای ایران از سوی هیچ جریانی تحمل نمی‌شود. مهران مدیری در دورهمی که پشتوانه صداوسیما را داشت نیز در مواردی با چالش مواجه شد و در نهایت نیز البته مرتضی میرباقری معاون سیما اذعان کرد حرف‌هایشان را از زبان امثال مدیری می‌زنند و عملاً همه اتهامات منتقدین این برنامه را تایید کرد!

مدیری که با چنین پشتوانه‌ای متاثر از چنان سرویس‌هایی تحت فشار قرار گرفته بود، در بخش خصوصی چطور می‌تواند شوخی تیزی کند؟ در این تاک‌شوهای مطرح طی هر برنامه با تمامی مقامات ارشد متناسب با اخبار روز شدیدترین شوخی‌ها صورت می‌پذیرد. آیا چنین ظرفیتی برای شوخی وجود دارد یا متهم به تخریب می‌شود؟ به نظر می‌آید پاسخ روشن است و مدیری توان استفاده حداکثری از این ظرفیت تاک‌شوهای مشهور دنیا را ندارد.

عامل دیگر جذابیت تاک‌شوهای روز آمریکا، سیستم بلیت فروشی است. بلیت‌فروشی برای چنین برنامه‌های علاوه بر آنکه بخشی از هزینه‌های برنامه را پوشش می‌دهد، باعث می‌شود مجری و کارگردان برنامه در طول برنامه ری‌اکشن‌های یک جامعه نمونه را داشته باشد و اگر برنامه با تاخیر چند ساعته پخش شود، بخش‌هایی که غیرجذاب بوده را کوتاه‌تر نماید و نسخه جذاب‌تری را برای عموم مخاطبان ارائه کند. البته در این مدل دیگر خبری از کنترلرهای پشت صحنه نیست که تماشاگر را برای لحظه دست زدن یا خندیدن هدایت و مدیریت کنند و همه چیز به ری‌اکشن واقعی تماشاگران دست‌چین نشده سپرده می‌شود.

از جمله دیگر عوامل موفقیت این برنامه‌ها، برخورداری از اسپانسرهای بزرگ مالی که به سازندگان و مجری آنها اجازه می‌دهد مثلاً به یک باره به تمامی تماشاگران یک رقم قابل توجهی هدیه بدهد یا شخص خاصی که یک اقدام اخلاقی در خیابان انجام داده را به برنامه دعوت کنند و مثلاً یک چک ده هزار دلاری به او بدهند. شاید در این بخش مدیری بتواند چنین اسپانسرهایی داشته باشد و تنها در این مورد با برنامه‌های آمریکایی‌ رقابت کند.

دیگر خبرها

 • جدول پخش برنامه‌های رادیویی صدا و سیمای مرکز زنجان
 • ارایه خدمات شبکه آزمایشگاهی به مشتریان خارج از کشور
 • علیرضا افخمی: برخی مدیران میانی صداوسیما فرهنگی نیستند/ سیمافیلم، شبکه‌های سیما را به یک پخش‌کننده تبدیل کرد+ فیلم
 • پخش بالغ بر۲۷ هزار دقیقه برنامه دهه اول محرم از صدا و سیمای مرکز زنجان
 • ◄ سرپرست جدید معاونت بهره‌برداری و سیرحرکت راه‌آهن منصوب شد
 • پخش ۲۰ هزار دقیقه برنامه در ایام دهه محرم از صدا و سیمای فارس
 • جشنواره فیلم‌های سینمایی دفاع مقدس در شبکه پنج/ از پخش «کانی مانگا» تا «تنگه ابوقریب»
 • توسعه کسب‌وکار حوزه داده‌های زیستی در دستور کار معاونت علمی قرار گرفت
 • تولید و پخش ۲۰ هزار دقیقه برنامه با موضوع محرم از صداوسیمای فارس
 • جدول پخش برنامه‌های صدا و سیمای مرکز زنجان
 • تولید و پخش بیش از ۲۰ هزار دقیقه برنامه با موضوع محرم توسط صدا و سیمای فارس
 • پخش بیش از ۴ هزار دقیقه برنامه با موضوع پیرغلامان از صدا و سیمای یزد
 • نظارت بر حمل و نقل در دانشگاه علوم تحقیقات در اولویت معاونت فرهنگی / ستاد استقبال از نو دانشجویان تشکیل می‌شود
 • تمرکز معاونت علمی بر پشتیبانی از شرکت‌ها است/ عمده اعتباراتمان را به بذرمایه شرکت‌ها اختصاص می‌دهیم
 • مدیر کل توسعه آموزش و پژوهش معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد استان آذربایجان شرقی منصوب شد
 • معاونت پارلمانی نظام پزشکی تغییر نام داد
 • انعکاس بیش از ۴ هزار دقیقه برنامه عزاداری از رسانه استانی در کرمان
 • پخش بیش از ۶۶ ساعت عزاداری یزدی‌ها از قاب شبکه یزد
 • تولید، تامین و پخش بیش از ۲۷ هزارو ۵۰۰ دقیقه برنامه از شبکه اشراق