یادواره ۹۴۰ یادواره ۹۴۰ شهید سرفراز شهرستان رفسنجان با حضور باشکوه خانواده های معظم شهدا، مسئولین و مردم شهید پرور رفسنجان در معراج الشهدا حسینیه ثارالله برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛روز گذشته یادواره ۹۴۰ شهید شهرستان رفسنجان با حضور مسئولین، خانواده های معظم شهدا و مردم شهید پرور رفسنجان در معراج الشهدا حسینیه ثارالله برگزار شد.

علیار اسکندری فرماندار و رئیس ستاد یادواره شهدای شهرستان رفسنجان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: یادواره شهدای شهرستان در راستای برگزاری کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید سرافراز شهدای استان کرمان در اسفندماه برگزار می شود و جای دارد از زحمات سرهنگ سلطانی فرمانده سابق سپاه رفسنجان در برگزاری این مراسم قدردانی شود.

وی بیان داشت: یک ششم شهدای استان متعلق به شهرستان رفسنجان است و یادواره شهدای شهرستان به پاس زحمات خانواده های معظم شهدا در پاسداشت صبوری آنان و به یاد و نام همه عزیزانی که در دوارن تنهایی امام و یارانش بهترین سرمایه گران سنگ خود را تقدیم کردند تا دوران کودکی انقلاب پشت سر گذاشته شود برگزار می شود.

اسکندری گفت: در این مراسم سعی کردیم تا گوشه ای از تلاش شهدا را به یاد نسل های آینده آوریم که شهدا در این راه جانرخود را تقدیم کردند  راه و هد ف و مرام آنها را به جامعه بشناسانیم.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: کار مستندسازی خاطرات خانواده های شهدای شهرستان در قالب چند تیم تشکیل آغاز شده و همه نهادهای شهرستان شهرستان سپاه، بنیاد شهید ، آموزش و پرورش و مجتمع صنایع مس سرچشمه پای کار آمدند و برای ساخت مستند و برگزاری یادواره تلاش نمودند.

وی خاطر نشان کرد:  در راستای همدلی و همکاری همه دستگاههای اجرایی از امام جمعه، نماینده، فرمانداری ،سپاه و بنیاد شهید دست به دست هم دادند تا این کانون گرم خانواده های شهدا را برپا کردند.

گفتنی است یادواره شهدای شهرستان رفسنجان با سخنرانی حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه رفسنجان، حجت السلام توکلی مدیر اسبق دادگستری کرمان، اجرای تئاتر دفاع مقدس، مداحی و اجرای تواشیح همراه بود.

همچنین طرح های جهادی درمانی در شهرستان رفسنجان به مناسبت دهه فجر و همزمان با یادواره شهدای شهرستان توسط بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه ی این مراسم افتتاح شد.

حجت الاسلام رمضانی صبحدیروز در مراسم یادواره ۹۴۰ شهید سرافراز شهرستان رفسنجان با گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای غدیر اظهار داشت: شهرستان های رفسنجان و انار بیش از ۹۵۴ شهید را تقدیم اسلام و قرآن کردند ، شهدایی که با خون خود توانستند این انقلاب را یاری کنند و جا پای امام راحل و مکتب سرخ حسینی که پویاست گذاشتند.

وی افزود: بیش از ۲۵۰۰ جانباز در شهرستان داریم و قریب به ۱۹۰ نفر آزاده که با صبر در اردوگاه و شکنجه های رژیم بعث عراق تحمل کردند و این نظام را یاری و حمایت کردند.

رمضانی پور گفت: مردم رفسنجان به تنهایی کمک بسیاری به جبهه های حق علیه باطل کردند با مال و جان جهاد کردند تا پیروزی رقم خورد و با نان حلال بیش از ۱۱ هزار رزمنده را در طول دوران دفاع مقدس روانه جبهه ها نمودند.

امام جمعه رفسنجان گفت: یادواره شهدای شهرستان رفسنجان مقدمه ای برای کنگره عظیم شهدای سرافراز استان که در اسفندماه برگزار خواهد شد است و از شهرستان رفسنجان ۶ کتاب به نام تذکره الشهدا در این کنگره رونمایی می شود.

وی خاطر نشان کرد: در آستانه ی دهه فجر فاطمی قرار داریم،  انقلاب به همه امت ها مسلمان و غیر مسلمان کمک کرده است این همت والای شما مردم بوده است این انقلاب صادر شده است و ملت ها الگو گرفتند و انقلاب را در کشورهای بوجود آوردند.

رمضانی پور بیان داشت: همه ی دنیا  ایران اسلامی که مقاومت نشان داد را می ستایند ، پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگی که نظام برای ملت خود بوجود آورده است کم نیست گرچه برخی مشکلات معیشتی به واسطه تحریم و سوء مدیریت بوجود آمده است که انشالله با تلاش جهادی مسئولان که همه ورود کردند برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: اینطور نیست که این مسائل و مشکلات در دید رهبر انقلاب نباشند همه مسئولان مشکلات مردم را می دانند با همکاری و همراهی شما مردم بزرگوار می شود رفع گرفتاری ها را داشته باشیم.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: امروز در رفسنجان بیش از ۹۰ هزار بسیجی سازمان یافته هستند و اماده به رزم و خدمت هستند ، آمادگی ما به مراتب بیشتر از دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: نوجوانان و جوانان امروز در این مراسم حضور یافتند تاآمادگی خود را برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی اعلام نمایند.

حجت الاسلام توکلی صبح دیروز در یادواره شهدای شهرستان رفسنجان اظهار داشت: صیانت از دستاوردها و نتایج ارزشی هر جنگ در تمام دنیا مرسوم است سعی می کنند از کشته ها و شهدای خودشان در قالب فیلم و خاطره نویسی یاد کنند.

وی افزود: علاوه بر زنده نگه داشتن یاد شهدا و اینکه ما خودمان را مدیون شهادت آنان میدانیم، به ایثارگران هم باید توجه شود اگر به ایثارگری از نظر روحی و روانی توجه نشد خدای ناکرده گذشته ی خود را براحتی فراموش می کند و در اینصورت این آغاز یک خطر و نگرانی است. هفته ی دفاع مقدس  را بهانه ای برای تقدیر از ایثارگران، جانبازان و آزادگان بدانیم.

توکلی گفت: ما قدردان انسان های فداکار نیستیم ، لازم است به مناسبت های مختلف ازکسانی که عضوی از بدن خود را برای امنیت از این کشور از دست داده تقدیر و تشکر کنیم.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب بر تجلیل از ایثارگران تاکید دارند ؛ خود را مقید کنیم که از این عزیزان تقدیر کنیم به خانواده های شهدا سر بزنیم این چیزها کشور را مصونیت می بخشد، اگر ایثارگران را فراموش کردیم کشور آسیب می بینید.

توکلی بیان داشت: همه ایثارگران ، شهدا ،جانبازان و آزادگان بر اساس یک معادله که یک طرف آن دفاع از آب و خاک و نظام اسلامی است و طرف دیگر آن خداست حرکت کردند ، هیچ گاه نباید برای خداوند تعیین و تکلیف کرد هرچه را که مقدر است از خداوند بخواهیم، این نگاه یک شیعه بابصیرت است.

مدیر اسبق دادگستری کرمان اظهار داشت: با برگزاری این یادواره ها ضمن اینکه باید تلاش کنیم یاد و نام شهدا زنده بماند ، بایستی نسل سوم و چهارم انقلاب که جنگ را ندیده با گذشته خود آشنا کنیم و نگذاریم نسل امروز با گذشته اش قطع رابطه کند. نسل امروز باید بداند اگر امنیت، آرامش اجتماعی دارد مدیون شهدا، ایثارگران و جانبازانی است که به خاطر ما رفتند.

حجت الاسلام توکلی در ادامه با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بیان داشت: صلابت حزب الله لبنان به رهبری سید حسن نصرالله خروجی انقلاب اسلامی است، اینجا تسهیلات حرف نمی زند نیروی انسانی و اراده و ایمان صحبت می کند حزب الله لبنان با جمعیت اندک اسرائیل غاصب را به رهبری سید حسن نصرالله شکست داده است.

وی افزود: اگر حزب الله و حماس ، سوریه و عراق مورد حمایت ایران هستند این سیاسیت راهبردی کلی ایران است ، با حضور داعش در سوریه فرمانده کل قوا فرمودند باید برویم در خانه با اینها بجنگیم فرماندهان ما رفتند و به شهادت رسیدند و بحمد الله امروز می بینیم دیگر داعشی نیست، این نتیجه چهل سال از عمر انقلاب است که به حد بلوغ رسیده است.

توکلی گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام می کند که ۷ تریلیون هزینه کردیم در خاورمیانه و به نتیجه نرسیدیم و می خواهیم برگردیم این اوج ذلت انها و اوج عزت ماست نتیجه چهل سال انقلاب در برون از مرزها و در سطح بین الملل است.

وی خاطر نشان کرد: ما از خارج آسیب نمی بینیم هر آسیبی که ببینیم از داخل کشور است ، در داخل کشور بایستی رفتارها به گونه ای باشد گه گره های اقتصادی رفع گردد و مشکلات اقتصادی کاهش یابد. مشکلات ناشی از نبود مدیران جهادی انقلابی و پای کار است اینها مشکل ساز شده است.

توکلی گفت: دشمن بیرونی اعلام کرده که ما دیگر اقدام نظامی نمی توانیم انجام دهیم ، در داخل کشور بایستی قبل از آنکه مردم در تنگنا قرار بگیرند مسئولین در تنگنا قرار گیرند و به آنها فشار آورد ، مدیری که ماهی چندین میلیون تومان ثروت دارد نمی تواند بفهمد حقوق یک میلیون و پانصد تومان یعنی چه، اگر این مدیر انقلابی و کارآمد بود ثروتش به اینجا نمی رسید.

وی تصریح کرد: بعضی ها دوست دارند مردم را عصبانی کنند، عده ای در داخل کشور آمدند و خودمان را تحقیر می کنند این ضعف اعتماد به نفس است چقدر رهبری تاکید دارند بر استفاده از ظرفیت های  داخلی ، چرا گوش نمی دهیم.

توکلی گفت: مردم پای همه چیز ایستادند در راهپیمایی ها و انتخابات شرکت کردند یک مقدار با اینها هم درد شویم، مردم از کمبود گلایه ندارند از تبعیض گلایه دارند، یک مقدار باید مردم را امیدوار کرد بفهمد که در سال ۹۸ تحولی بوجود می آید.

وی خاطر نشان کرد: این مردم انقلاب را بوجود آودند و باید همین ها آن را حفظ کنند باید به آنها خدمت کرد تا بتوانند در همه ی صحنه ها حضور داشته باشند.

توکلی گفت: در چهل ساله انقلاب خدمات بزرگی در همه حوزه ها شده، پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم و در برخی موارد جزو ده کشور اول دنیا هستیم، هر دولتی به سهم خودش خدمت کرد نمی شود گفت یک دولت کار کرد و یک دولت کار نکرد همه با هم انقلاب را به چهل سالگی بلوغ رساندند.


انتهای پیام/

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۷۹۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دعوای تقلب بین اصولگرایان بر سر انتخاباتِ بدون حضور اکثریت مردم

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم| نماینده مجلس: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ | روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند| اولین نفر در ۲۴ بهمن فوت شده| قرنطینه صد‌ها نفر در قم| حرم باید تعطیل شود

ایران در لیست سیاه FATF؛ تشخیص‌دهندگان مصلحت نظام در دسترس نیستند

پایین‌ترین میزان مشارکت انتخاباتی مردم در تاریخ انقلاب اسلامی؛ ۴۲ درصد در سراسر کشور، ۲۶ درصد در تهران| تاثیر کرونا، حوادث آبان و هواپیمای اوکراینی بر میزان مشارکت

بعضی‌ها فکر می‌کنند در دعوا بزرگ می‌شوند

خبر بعدی:

رمز پویا را فراموش کنید

"رمز پویا" مدت‌ها است که تیتر اخبار بسیاری از رسانه‌های چاپی و آنلاین است. بعد از اینکه آمار سوء استفاده از کارت‌های بانکی افراد به اشکال مختلف به شدت رشد کرد استفاده از رمز پویا به‌جای رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی به عنوان یک راه‌حل معرفی شد. در واقع استفاده از یک کد منحصر به فرد تصادفی که در لحظه ایجاد می‌شود و برای دارنده کارت ارسال می‌شود، جایگزین رمز دوم ثابت شد. مدت زمان زیادی نیز در نظر گرفته شد تا این سیستم معرفی و از نظر فنی آماده شود تا در زمان اجرا مشکلی به وجود نیاید.
دوره آزمایشی نیز طی شد تا آمادگی مشتریان و سایر ذی‌نفعان به حداکثر ممکن برسد. سرانجام زمان اجباری شدن طرح فرا رسید و در سطح گسترده مورد استفاده قرار گرفت. اما  هنوز هم شاهد حاشیه‌های اجباری شدن رمز پویا توسط مشتریان هستیم و رسانه‌ها نیز به تبع آن همچنان به موضوع می‌پردازند. برخی از فرایند پیچیده گلایه دارند، برخی از عدم اطلاع‌رسانی کافی، برخی هم به عدم آمادگی همه بانک‌ها در یک زمان  اشاره می‌کنند.
بانک مرکزی برای کاهش مشکلات ناشی از نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن‌های رمزساز که هر بانک به‌صورت جداگانه ارائه داده‌بود راه‌حل‌هایی را پیشنهاد داد، اما به‌نظر می‌رسد این راه‌حل‌ها نیز نتوانسته است مشکلات کاربران را کاهش دهد. راه‌حل اول ارسالرمز دوم پویا به‌صورت پیامکیاست که به‌گفته‌ی برخی کاربران پیامک حاوی رمز دوم در برخی از تراکنش‌ها دیر ارسال می‌شود و کاربر نمی‌تواند در زمان تعیین شده تراکنش خود را تکمیل کند. راه‌حل دوم نیز این بود که تراکنش‌های کم‌تر از 100 هزار تومان به رمز دوم پویا نیاز ندارند و با همان رمز دوم ایستا کار می‌کنند؛ اما به این شرط که کاربر مسئولیت عواقب ناشی از آن را بپذیرد. به‌عبارتی اگر کاربر بخواهد برای تراکنش‌های زیر 100 هزار تومان از رمز دوم ایستا استفاده کند باید در مهلت تعیین‌شده از سوی بانک‌ها، به خودپرداز بانک مورد نظر مراجعه کرده و ضمن انتخاب رمز دوم ایستای جدید، تعهد دهد که مسئولیت عواقب ناشی از استفاده نکردن از رمز دوم پویا برای تراکنش‌های زیر 100 هزار تومان را می‌پذیرد.
با همه این راه‌حل‌ها اما مشکلات همچنان ادامه دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد تراکنش‌های خرید اینترنتی که مستقیما مرتبط با کسب‌وکارهای این حوزه است حدود چهار درصد نسبت به قبل از الزام استفاده از رمز دوم پویا کاهش داشته‌است. تراکنش‌های شامل تراکنش‌های کارت به کارت از طریق برنامک‌ها نیز حدودا 20 درصد کم‌تر شده‌است.
بطور خلاصه باید گفت که در حال حاضر مشتریان از سخت‌تر شدن انجام کارهای روزانه مثل خریدهای اینترنتی، پرداخت قبوض و کارت به کارت کردن و ... گلایه دارند. در هر صورت این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت که در دنیای تجارت الکترونیک برندها حتی برای کم کردن یک کلیک اضافه تلاش می‌کنند. چون معتقدند این موضوع رضایت مشتریانشان را فراهم می‌کند. برای مثال سال‌هاست آمازون به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه الکترونیکی جهان روی "خرید با یک کلیک"خود مانور می‌کند.
در دنیای پیشرفته و بانکداری مدرن معمولا برای انتقال پول برای مبالغ بالا از این روش ارسال کد برای مشتری استفاده می‌شود و افراد مجبور به استفاده از رمز پویا نیستند. اما در هر صورت این روشی است که مسئولان نظام بانکی برای همه مبادلات آنلاین در نظر گرفته‌اند و ناچار همه باید به آن عمل کنند. اینجاست که خلاقیت دست‌اندرکاران حوزه فین تک می‌تواند مجددا راحتی را برای مشتریان فراهم کند. یکی از این روش‌ها استفاده از کیف‌های پول الکترونیکی است. برای مثال یکی از کیف پول‌های الکترونیکی موفق کیپاد است. اگر کیف پول همراه پاسارگاد یا همان کیپاد را روی موبایل خود نصب کنید برای انجام کارهای روزانه دیگر نیازی ندارید برای هر کاری رمز پویا بگیرید و می‌توانید نیازهای خود را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهید. ضمن اینکه موضوع به همین جا نیز ختم نمی‌شود و در راستای راحتی بیشتر مشتری در همه زمینه‌ها و کم شدن تعداد کلیک‌های مشتری برای انجام تراکنش‌های روزانه، این کیف پول الکترونیکی کلیه عملیات آنلاین شما را سهل‌تر می‌کند. برای مثال اگر شما در کیف پول الکترونیکی خود موجودی داشته‌باشید می‌توانید با کمترین کلیک و زمان فرایند‌هایی مثل انتقال پول به دیگران بدون نیاز به رمز پویا، پرداخت قبوض، انجام امور نیکوکاری، پرداخت عوارضطرح ترافیک و ... را انجام دهید. در واقع کافی است کیف پول الکترونیکی خود را یکبار شارژ نمایید و سپس پرداخت های روزمره خود را بدون نیاز به وارد کردن رمز پویا در هر بار پرداخت انجام دهید.
نکته مهم و جالب دیگر در زمینه کیپاد آن است که اگر از کیپاد استفاده کنید در صورتی که گوشی موبایل شما مجهز به فناوری NFC باشد، می‌توانید با استفاده از کیپاد کارت شهروندی خود را در برخی از شهرهای کشور (مشهد و قزوین) شارژ کنید. برای این کار کافی است با استفاده از گزینه خرید شارژ، مبلغ مورد نیاز خود را وارد کنید و پس از کسر مبلغ شارژ از کیف پول، کارت شهروندی خود را به پشت تلفن‌همراه نزدیک کنید تا بدون نیاز به مراجعه کیوسک‌های شارژ بتوانید کارت‌های بلیت خود را شارژ کنید. لازم به ذکر است شارژ کیف پول و یا انتقال اعتبار نیاز به پرداخت کارمزد ندارد.
بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که زمان برایتان اهمیت دارد و می‌خواهید همه کارهای آنلاین خود را با سرعت و با کمترین کلیک و با امنیت بالا انجام دهید و از دست رمز پویا نیز خلاص شوید پیشنهاد می‌کنیم کیپاد را نصب و تجربه کنید.

منبع: فارس

دیگر خبرها

 • تولید ۳۰۰۰ موتورسیکلت‌ برقی با تسهیلات سازمان حمل‌ونقل شهرداری تهران
 • تولید ۳۰۰۰ موتورسیکلت‌ برقی برای پستچی‌ها
 • نمایندگان منتخب، مساجد را فراموش نکنند/ ترویج مهدویت و بیانیه گام دوم انقلاب، اولویت مجلس یازدهم باشد
 • مادر شهيد گرانقدر حسن رضا زاده آسماني شد
 • پیشتازان خط مقدم مقابله با کرونا را فراموش نکنیم
 • کشف ۳۰۰۰ ماسک تقلبی و غیر بهداشتی
 • جانباز ماهشهری به همرزمان شهیدش پیوست
 • ۹۵ درصد از گلزار شهدای استان اصفهان ساماندهی شد
 • تشکیل کمیته سالمندی در بنیاد شهید برای پیگیری امور ایثارگران
 • کرونا یقه بازار مسکن را گرفت؛ کسی خانه نمی بیند
 • یادواره شهدای عملیات بدر و خیبر و شمالغرب و مدافعان حرم در اردبیل برگزار شد
 • قدرت روان درمانی مقابله با کرونا فراموش نشود
 • یادواره شهدای عملیات بدر و خیبر در اردبیل برگزار شد/عکس
 • تلاوتی از محمدجواد کاشفی در حرم امام رضا (ع)+فیلم
 • «ردپایی رو به آسمان» منتشر شد/مجموعه داستان‌هایی از مریم شریف رضویان
 • یادواره شهدای عملیات بدر، خیبر و مدافع حرم اردبیل برگزار شد
 • وام مسکن به ۲۵۰ ایثارگر پرداخت می‌شود
 • ۳۰۰۰ ماسک قلابی و غیربهداشتی در بروجرد کشف شد
 • تولید و توزیع روزانه بیش از ۳۰۰۰ ماسک در گیلان
?>