یادواره ۹۴۰ یادواره ۹۴۰ شهید سرفراز شهرستان رفسنجان با حضور باشکوه خانواده های معظم شهدا، مسئولین و مردم شهید پرور رفسنجان در معراج الشهدا حسینیه ثارالله برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛روز گذشته یادواره ۹۴۰ شهید شهرستان رفسنجان با حضور مسئولین، خانواده های معظم شهدا و مردم شهید پرور رفسنجان در معراج الشهدا حسینیه ثارالله برگزار شد.

علیار اسکندری فرماندار و رئیس ستاد یادواره شهدای شهرستان رفسنجان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: یادواره شهدای شهرستان در راستای برگزاری کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید سرافراز شهدای استان کرمان در اسفندماه برگزار می شود و جای دارد از زحمات سرهنگ سلطانی فرمانده سابق سپاه رفسنجان در برگزاری این مراسم قدردانی شود.

وی بیان داشت: یک ششم شهدای استان متعلق به شهرستان رفسنجان است و یادواره شهدای شهرستان به پاس زحمات خانواده های معظم شهدا در پاسداشت صبوری آنان و به یاد و نام همه عزیزانی که در دوارن تنهایی امام و یارانش بهترین سرمایه گران سنگ خود را تقدیم کردند تا دوران کودکی انقلاب پشت سر گذاشته شود برگزار می شود.

اسکندری گفت: در این مراسم سعی کردیم تا گوشه ای از تلاش شهدا را به یاد نسل های آینده آوریم که شهدا در این راه جانرخود را تقدیم کردند  راه و هد ف و مرام آنها را به جامعه بشناسانیم.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: کار مستندسازی خاطرات خانواده های شهدای شهرستان در قالب چند تیم تشکیل آغاز شده و همه نهادهای شهرستان شهرستان سپاه، بنیاد شهید ، آموزش و پرورش و مجتمع صنایع مس سرچشمه پای کار آمدند و برای ساخت مستند و برگزاری یادواره تلاش نمودند.

وی خاطر نشان کرد:  در راستای همدلی و همکاری همه دستگاههای اجرایی از امام جمعه، نماینده، فرمانداری ،سپاه و بنیاد شهید دست به دست هم دادند تا این کانون گرم خانواده های شهدا را برپا کردند.

گفتنی است یادواره شهدای شهرستان رفسنجان با سخنرانی حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه رفسنجان، حجت السلام توکلی مدیر اسبق دادگستری کرمان، اجرای تئاتر دفاع مقدس، مداحی و اجرای تواشیح همراه بود.

همچنین طرح های جهادی درمانی در شهرستان رفسنجان به مناسبت دهه فجر و همزمان با یادواره شهدای شهرستان توسط بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران در حاشیه ی این مراسم افتتاح شد.

حجت الاسلام رمضانی صبحدیروز در مراسم یادواره ۹۴۰ شهید سرافراز شهرستان رفسنجان با گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای غدیر اظهار داشت: شهرستان های رفسنجان و انار بیش از ۹۵۴ شهید را تقدیم اسلام و قرآن کردند ، شهدایی که با خون خود توانستند این انقلاب را یاری کنند و جا پای امام راحل و مکتب سرخ حسینی که پویاست گذاشتند.

وی افزود: بیش از ۲۵۰۰ جانباز در شهرستان داریم و قریب به ۱۹۰ نفر آزاده که با صبر در اردوگاه و شکنجه های رژیم بعث عراق تحمل کردند و این نظام را یاری و حمایت کردند.

رمضانی پور گفت: مردم رفسنجان به تنهایی کمک بسیاری به جبهه های حق علیه باطل کردند با مال و جان جهاد کردند تا پیروزی رقم خورد و با نان حلال بیش از ۱۱ هزار رزمنده را در طول دوران دفاع مقدس روانه جبهه ها نمودند.

امام جمعه رفسنجان گفت: یادواره شهدای شهرستان رفسنجان مقدمه ای برای کنگره عظیم شهدای سرافراز استان که در اسفندماه برگزار خواهد شد است و از شهرستان رفسنجان ۶ کتاب به نام تذکره الشهدا در این کنگره رونمایی می شود.

وی خاطر نشان کرد: در آستانه ی دهه فجر فاطمی قرار داریم،  انقلاب به همه امت ها مسلمان و غیر مسلمان کمک کرده است این همت والای شما مردم بوده است این انقلاب صادر شده است و ملت ها الگو گرفتند و انقلاب را در کشورهای بوجود آوردند.

رمضانی پور بیان داشت: همه ی دنیا  ایران اسلامی که مقاومت نشان داد را می ستایند ، پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگی که نظام برای ملت خود بوجود آورده است کم نیست گرچه برخی مشکلات معیشتی به واسطه تحریم و سوء مدیریت بوجود آمده است که انشالله با تلاش جهادی مسئولان که همه ورود کردند برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: اینطور نیست که این مسائل و مشکلات در دید رهبر انقلاب نباشند همه مسئولان مشکلات مردم را می دانند با همکاری و همراهی شما مردم بزرگوار می شود رفع گرفتاری ها را داشته باشیم.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: امروز در رفسنجان بیش از ۹۰ هزار بسیجی سازمان یافته هستند و اماده به رزم و خدمت هستند ، آمادگی ما به مراتب بیشتر از دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: نوجوانان و جوانان امروز در این مراسم حضور یافتند تاآمادگی خود را برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی اعلام نمایند.

حجت الاسلام توکلی صبح دیروز در یادواره شهدای شهرستان رفسنجان اظهار داشت: صیانت از دستاوردها و نتایج ارزشی هر جنگ در تمام دنیا مرسوم است سعی می کنند از کشته ها و شهدای خودشان در قالب فیلم و خاطره نویسی یاد کنند.

وی افزود: علاوه بر زنده نگه داشتن یاد شهدا و اینکه ما خودمان را مدیون شهادت آنان میدانیم، به ایثارگران هم باید توجه شود اگر به ایثارگری از نظر روحی و روانی توجه نشد خدای ناکرده گذشته ی خود را براحتی فراموش می کند و در اینصورت این آغاز یک خطر و نگرانی است. هفته ی دفاع مقدس  را بهانه ای برای تقدیر از ایثارگران، جانبازان و آزادگان بدانیم.

توکلی گفت: ما قدردان انسان های فداکار نیستیم ، لازم است به مناسبت های مختلف ازکسانی که عضوی از بدن خود را برای امنیت از این کشور از دست داده تقدیر و تشکر کنیم.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب بر تجلیل از ایثارگران تاکید دارند ؛ خود را مقید کنیم که از این عزیزان تقدیر کنیم به خانواده های شهدا سر بزنیم این چیزها کشور را مصونیت می بخشد، اگر ایثارگران را فراموش کردیم کشور آسیب می بینید.

توکلی بیان داشت: همه ایثارگران ، شهدا ،جانبازان و آزادگان بر اساس یک معادله که یک طرف آن دفاع از آب و خاک و نظام اسلامی است و طرف دیگر آن خداست حرکت کردند ، هیچ گاه نباید برای خداوند تعیین و تکلیف کرد هرچه را که مقدر است از خداوند بخواهیم، این نگاه یک شیعه بابصیرت است.

مدیر اسبق دادگستری کرمان اظهار داشت: با برگزاری این یادواره ها ضمن اینکه باید تلاش کنیم یاد و نام شهدا زنده بماند ، بایستی نسل سوم و چهارم انقلاب که جنگ را ندیده با گذشته خود آشنا کنیم و نگذاریم نسل امروز با گذشته اش قطع رابطه کند. نسل امروز باید بداند اگر امنیت، آرامش اجتماعی دارد مدیون شهدا، ایثارگران و جانبازانی است که به خاطر ما رفتند.

حجت الاسلام توکلی در ادامه با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بیان داشت: صلابت حزب الله لبنان به رهبری سید حسن نصرالله خروجی انقلاب اسلامی است، اینجا تسهیلات حرف نمی زند نیروی انسانی و اراده و ایمان صحبت می کند حزب الله لبنان با جمعیت اندک اسرائیل غاصب را به رهبری سید حسن نصرالله شکست داده است.

وی افزود: اگر حزب الله و حماس ، سوریه و عراق مورد حمایت ایران هستند این سیاسیت راهبردی کلی ایران است ، با حضور داعش در سوریه فرمانده کل قوا فرمودند باید برویم در خانه با اینها بجنگیم فرماندهان ما رفتند و به شهادت رسیدند و بحمد الله امروز می بینیم دیگر داعشی نیست، این نتیجه چهل سال از عمر انقلاب است که به حد بلوغ رسیده است.

توکلی گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام می کند که ۷ تریلیون هزینه کردیم در خاورمیانه و به نتیجه نرسیدیم و می خواهیم برگردیم این اوج ذلت انها و اوج عزت ماست نتیجه چهل سال انقلاب در برون از مرزها و در سطح بین الملل است.

وی خاطر نشان کرد: ما از خارج آسیب نمی بینیم هر آسیبی که ببینیم از داخل کشور است ، در داخل کشور بایستی رفتارها به گونه ای باشد گه گره های اقتصادی رفع گردد و مشکلات اقتصادی کاهش یابد. مشکلات ناشی از نبود مدیران جهادی انقلابی و پای کار است اینها مشکل ساز شده است.

توکلی گفت: دشمن بیرونی اعلام کرده که ما دیگر اقدام نظامی نمی توانیم انجام دهیم ، در داخل کشور بایستی قبل از آنکه مردم در تنگنا قرار بگیرند مسئولین در تنگنا قرار گیرند و به آنها فشار آورد ، مدیری که ماهی چندین میلیون تومان ثروت دارد نمی تواند بفهمد حقوق یک میلیون و پانصد تومان یعنی چه، اگر این مدیر انقلابی و کارآمد بود ثروتش به اینجا نمی رسید.

وی تصریح کرد: بعضی ها دوست دارند مردم را عصبانی کنند، عده ای در داخل کشور آمدند و خودمان را تحقیر می کنند این ضعف اعتماد به نفس است چقدر رهبری تاکید دارند بر استفاده از ظرفیت های  داخلی ، چرا گوش نمی دهیم.

توکلی گفت: مردم پای همه چیز ایستادند در راهپیمایی ها و انتخابات شرکت کردند یک مقدار با اینها هم درد شویم، مردم از کمبود گلایه ندارند از تبعیض گلایه دارند، یک مقدار باید مردم را امیدوار کرد بفهمد که در سال ۹۸ تحولی بوجود می آید.

وی خاطر نشان کرد: این مردم انقلاب را بوجود آودند و باید همین ها آن را حفظ کنند باید به آنها خدمت کرد تا بتوانند در همه ی صحنه ها حضور داشته باشند.

توکلی گفت: در چهل ساله انقلاب خدمات بزرگی در همه حوزه ها شده، پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم و در برخی موارد جزو ده کشور اول دنیا هستیم، هر دولتی به سهم خودش خدمت کرد نمی شود گفت یک دولت کار کرد و یک دولت کار نکرد همه با هم انقلاب را به چهل سالگی بلوغ رساندند.


انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:

واکنش سحر قریشی به درگذشت دختر آبی

عکس| مهناز افشار با پوشش متفاوت

توالت طلای ملکه انگلیس به سرقت رفت

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۷۹۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

سه روز بعد از خوردن این غذا مغزتان آسیب می بیند

آفتاب‌‌نیوز :

محققان علوم پزشکی در دانشگاه ییل کانادا اعلام کردند مصرف غذا‌های پرچرب نه تنها بر ظاهر انسان تاثیر می‌گذارد که بر مغز نیز تاثیر منفی دارد.

دانشمندان گفتند: مصرف این گونه غذا‌ها سبب ایجاد بی نظمی در منطقه هیپوتالاموس مغز می‌شود که مسئول تنظیم وزن و متابولیزم بدن است. دکتر سبرینا دیانو و همکارانش گفتند: مصرف غذا‌های پرچرب به خصوص غذا‌هایی که مقادیر زیادی چربی و کربوهیدرات دارند به التهاب هیپوتالاموس می‌انجامد که این روند نیز به چاقی و سوء تغذیه منجر خواهد شد. دانشمندان گفتند التهاب در هیپوتالاموس فقط سه روز پس از مصرف غذا‌های پرچرب روی می‌دهد حتی پیش از آنکه بدن علائم چاقی رو آغاز کند.

عوامل موثر در ایجاد چاقی شامل عوامل ارثی، پرخوری، تغییر سوخت و ساز بافت چربی، کاهش تولید گرما، کاهش فعالیت جسمی بدون کاهش مقدار غذای دریافتی و برخی از داروهاست. افزایش چربی شکم نیز که به چاقی شکم موسوم است با افزایش خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی همراه است. محققان بر این باورند که ذخیره اصلی انرژی بدن، چربی است. برخی بیماران از افزایش پیشرونده وزن شکایت می‌کنند، حال آنکه مقدار غذای دریافتی آن‌ها افزایش نیافته است.

باید گفت چنین وضعیتی کاملاً امکان پذیر است.

کاهش پیشرونده توده عضلانی بدن که با افزایش سن روی می‌دهد، امری اجتناب ناپذیر است. در عین حال به دلیل کاهش توانایی بدن در سوزاندن چربی ها، وزن افزایش می‌یابد. در این حالت اگر مقدار کالری دریافتی به میزان قبلی باقی بماند، به ناچار افزایش وزن خواهیم داشت که بیشتر از چربی تشکیل شده است؛ بنابر این تولید انرژی کاهش می‌یابد و برای جبران انرژی از دست رفته نیاز به دریافت مقدار بیشتری ماده غذایی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیگر خبرها

 • سالانه ۱۰ میلیون متر مربع کاشی در مجموعه فخار رفسنجان تولید می‌شود/ صادرات بیش از ۴۰ درصد از محصولات به خارج از کشور
 • کاشی رفسنجان در بازار‌های جهانی
 • یادواره سردار شهید محمود کاوه در بیرجند آغاز شد
 • نامه نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درباره ایثارگران + متن نامه
 • دیدار قائم مقام دادگستری کل استان تهران با دو تن از ایثارگران شاغل
 • نامه نمایندگان به روحانی درباره ایثارگران
 • رقابت ۲۰۰ شرکت‌کننده اراکی در مسابقات قرآن بنیاد شهید و امور ایثارگران
 • نامه نمایندگان به روحانی درباره ایثارگران + متن نامه
 • برداشت ۲۸ هزار تن پسته از باغات رفسنجان در سال جاری
 • ضعف پرداخت هنرمندانه در عرصه شعر انقلابی/ شعر سیاسی بی‌مصداق باشد
 • اهدای اعضای بدن جانباز شیمیایی به 5 بیمار نیازمند
 • اشتغال ایثارگران از اولویت‌های دولت است
 • اشتغال ایثارگران؛ اولویت‌ دولت/ جوانان به کارآفرینی سوق داده شوند
 • جمشیدی: جام گلف ایثار برای پاسداشت جانبازان و ایثارگران برگزار می‌شود
 • اشتغال ایثارگران؛ اولویت‌ دولت/ جوانان به سمت کارآفرینی سوق داده شوند
 • جانباز قطع نخاعی دفاع مقدس به کاروان شهدا پیوست
 • زمینه خدمات ویژه درمانی برای ایثارگران البرزی فراهم شد
 • یادواره شهدای سرفاریاب برگزار شد
 • یادواره چهار شهید روستای ده نو سرفاریاب