همزمان با عاشورای حسینی، ایران اسلامی در عزای سیدالشهدا(ع) غرق در عزا و ماتم شد و مردم با حضور در هیئات‌ در سوگ سرور و سالار شهیدان عزاداری کردند.

به گزارش مشرق، سراسر کشور امروز سه‌شنبه در عاشورای حسینی به یاد اباعبدالله الحسین(ع) غرق در سوگ و ماتم است و آیین‌های عزاداری با جلوه و شکوهی وصف ناپذیر در جای جای میهن اسلامی در حال برگزاری است.

مشهد؛ خیابان‌های منتهی به حرم مملو از عاشقان حسینی(ع)

از ابتدای صبح امروز و صادف با رزو عاشورا، دسته‌های عزاداری روز عاشورا از سراسر مشهد، شهرستان‌ها و دیگر استان‌ها با پای پیاده و در حالی که مشغول سینه زنی و نوحه خوانی هستند، مشغول حرکت به سمت و سوی بارگاه منور رضوی هستند.

بیشتر بخوانید: ماجرای اولین عزاداری در شهرضا بعد از انقلاب اسلامی «قاراقارا»نشان از قامت عباس(ع)دارد +عکس

خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی از هر طرف مملو از عاشقان حسینی است و همگی آمده اند تا این غم و اندوه بزرگ را به محضر امام هشتم شیعیان تسلیت بگویند.

نوحه‌خوانی، سینه زنی، مرثیه سرایی، بلند کردن و حرکت علم‌های بزرگ عزاداری تنها بخشی از عزاداری این عاشقان اهل بیت(ع) است.

علاوه بر دسته‌های عزاداری، زنان و کودکان بسیاری هم همراه با این دسته‌ها با پای پیاده به سوی حرم در حال حرکت هستند.

بخشی از جمعیت به حرم مطهر رضوی رسیده‌اند جمع بسیاری نیز در حال حرکت به سوی حریم رضوی هستند، صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی نیز سرشار از عزاداران حسینی است.

قزوین؛ شاهزاده حسین(ع)، مقصد هیئت‌ها 

آئین عزاداری و سوگواری روز عاشورا در قزوین، از دقایقی پیش آغاز شده و طبق یک سنت تاریخی، تمامی دسته‌های سینه‌زنی، هیئت‌ها و عزاداران حسینی از مسجد، حسینیه، تکیه، هیئت، موکب و یا محلهٔ خود با پای پیاده به سمت امامزاده حسین بن علی بن موسی‌الرضا(ع) حرکت می‌کنند.

در آئین عزاداری مردم قزوین در روز عاشورا، در طول تاریخ شاهزاده حسین(ع) همواره میعادگاه نهایی عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) بوده است.

حرکت دسته‌های عزاداری و حضور آن‌ها در شاهزاده حسین(ع)، تا عصر روز عاشورا به طول خواهد انجامید و حتی برخی از هیئت‌های عزاداری از شهرهای مجاور مانند اقبالیه و محمودآباد نمونه نیز با پای پیاده به سمت این امام‌زاده حرکت خواهند کرد.

 طبق سنت هرساله، نماز جماعت ظهر روز عاشورا نیز امسال، در خیابان سپه به امامت آیت‌الله عابدینی نمایندهٔ ولی فقیه و امام جمعهٔ قزوین اقامه خواهد شد.

سمنان؛ آیین نخل‌گردانی در مهدی‌شهر

مهم‌ترین ویژگی مراسم سوگواری و عزاداری سالار شهیدان (ع) در مهدی‌شهر، حمل نخل بسیار قدیمی و بزرگی است که در اصطلاح محلی به «مَفه» معروف است. مردم این دیار همه ساله در ایام سوگواری امام حسین (ع) پس از تزئین این نخل، آن را با احترام خاصی حمل می‌کنند؛ شاید بتوان گفت نخل مهدی‌شهر قدیمی‌ترین نخل موجود در استان سمنان است.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

دانلود


قم؛ طلوع صبح عزا در عاشورا

آفتاب گرم و سوزان دامن خود را بر شهر گسترانیده، بغض فروخورده آسمان مانع بارش شده ولی در آرزوی بارانی است که دشت را سیراب کند و جرعه‌ای آب برای دلاورمردان کربلا به ارمغان آورد ولی افسوس که چشمه اشکش خشکیده است.

شهر قم نیز شور و حال و هوای خاصی دارد. پیر و جوان در دسته‌های عزاداری به چشم می‌خورند. برخی مشک آب به دست دارند و با عبور در بین جمعیت عزاداران به یاد حضرت عباس(ع) و تشنه لبان کربلا، عزاداران را سیراب می‌کنند.

دسته‌های زنجیر و سینه زنی به سمت حرم کریمه اهل بیت(س) حرکت می‌کنند تا به این بانوی بزرگوار و حضرت ولی عصر عج الله این مصیبت را تسلیت گویند و با زهرای اطهر(س) در این مصیبت جانکاه ابراز همدردی کنند.

اینجا همه خود را به کاروان عاشقان رسانده‌اند تا عشق و ارادت خود را به ارباب بی‌کفن ابراز کنند، عرب، عجم، ترک و... هر یک با زبان خود نوحه‌سرایی می‌کنند و با فریاد «لبیک یا حسین» وارد حرم عمه سادات می‌شوند.

اگر فلسفه و داستان تاسوعا را بدانی معنا و مفهوم «مکن ای صبح طلوع» را درک می‌کنی. مگر در عاشورا چه مصیبتی قرار است بر حسین(ع)، عباس(ع) و یارانش وارد شود که خورشید نباید طلوع کند.

خرم‌آباد؛ آیین «گل‌مالی» روز عاشورا 

عزادارن حسینی در خرم‌آباد امسال نیز بنا به رسم دیرینه خود همزمان با صبح عاشورا آیین «گل‌مالی» را برگزار کرده و با گل مالی کردن سر و بدن اوج ارادت خود به سید و سالار شهیدان را نشان دادند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

دانلود


البرز؛ رنگین کمان عزاداری سالار شهیدان در ایران کوچک

این روزها به هر محله، کوی و برزن که وارد می شویم ردپایی از عشق به اباعبدلله الحسین (ع) نمایان است. هر کس به نوعی ارادت خود را به این خاندان ابراز و با هر چه در توان دارد از میهمانان حسین (ع) پذیرایی می کند.

از نصب پرچم های سبز، سرخ و سیاه بر در و دیوار شهر تا راه اندازی دسته جات عزاداری، برپایی تکایا و ایستگاه های صلواتی، همه و همه خبر از یکرنگی و اتحاد در برگزاری مراسم عزاداری برای امام سوم شیعیان می دهند.

محرم در البرز حال و هوای دیگری دارد زیرا رنگین کمانی از عزاداری ها و سنن مختلف مربوط به شهرهای ایران در آن مشاهده می شود. دمام نوازی هیأت خوزستانی ها و بوشهری های مقیم کرج، نخل گردانی در حسینیه یزدی ها، مرثیه خوانی و سینه زنی آذری ها، تعزیه در روستای برغان و کلاک و چاوشی مازندرانی ها از جمله آن ها هستند.

تا کنون آثار ناملموس مراسم آماده سازی حسینیه اعظم برغان برای محرم، تعزیه روستای برغان، نذر ریشه در روستای برغان، عاشورای قدیم در روستای مهران طالقان، سینه زنی شیلنگه در روستای گلینک طالقان، تعزیه تاریخی کلاک و مراسم آش حلیم ۲۸ ماه صفر در کرج به ثبت ملی رسیده اند.

اقامه نماز ظهر عاشورا در مصلی شهر ایلام

برای نخستین بار در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نماز ظهر عاشورا اقامه می‌شود.

برای شرکت گسترده و حضور هرچه بیشتر مردم نیز سرویس‌های ایاب و ذهاب در میدان ۲۲ بهمن محل تجمع عزاداران حسینی مهیا و کار انتقال عزاداران به مکان برپایی نماز عاشورا را انجام می‌دهند.

 نماز ظهر عاشورا همه ساله در میدان ۲۲ بهمن شهر ایلام اقامه می‌شد.


حال و هوای چهارمحال و بختیاری در روز عاشورا

روز دهم محرم، اوج غم و اندوه شیعیان است که به حرمت وقایع این روز که برای خاندان اهل بیت علیهم السلام اتفاق افتاد از ابتدای این ماه تا انتهای صفر را به عزاداری می‌پردازند.

مردم چهارمحال و بختیاری همپای شیعیان جهان اسلام از ابتدای محرم با پوشیدن لباس مشکی، شرکت در مجالس عزاداری، طبخ و توزیع نذری و ... به اقامه عزا پرداختند.

امروز روز عاشورای حسینی(ع) حس و حال دیگری بر چهارمحال و بختیاری غالب شده، به طوری که هر تک عکسی که از هر منطقه‌ای از شهرها و روستاها یا حتی سیاه‌چادرهای عشایر در این روز گرفته شود بیانگر تفاوت محسوس این روز با روزهای دیگر است؛ تمام محله‌ها و پس‌کوچه‌ها هم پای خیابان‌های اصلی و ورودی شهرها سیاه‌پوش هستند و به وضوح مشخص است تمام مردم با هر سن و جنسیتی از هر قومی که باشند به عزای عزیزی نشستند.


اهواز؛ عزایی به رنگِ عبا

صبحِ ده محرم است، چشم‌ها با اشک باز می‌شود و بچه‌ها برای پوشیدن لباس طفلان مسلم به دستان مادر دخیل می‌بندند، دل ام علی مانند دیگ‌هایش به جوش افتاده و اشک‌ها قطره قطره شیله‌اش را مرواریددوزی می‌کنند.

اینجا اهواز است با فاصله‌ای حوالی ۷۰۰ کیلومتر از کربلا، نه آنقدر نزدیک که برسیم و نه حتی آنقدر دور که نرسیم و این تناقض، هر ساله جاماندگان از قافله عشق را به اضطرابی شیرین می‌کشاند؛ صبح ۱۰محرم، آغاز بیقراری مردمان اهواز است؛ امتداد صدای "یا قـــــومِ" میدان تعزیه تا به خانه‌ها می‌رسد، پسربچه‌ها با شمشیرهای پلاستیکی و لباس‌های سبز و قرمز به جان هم افتاده‌اند، زنان کاسه‌های گِل را آماده می‌کنند و ردی از عزا را بر محاسن همسران خود می‌کشند تا کوچه به کوچه به سمت میدان تعزیه جاری شوند و خود از میان درِ خانه‌ها با بدرقه‌ "یا حسین" به آن‌ها وصله می‌خورند.

زنجان؛ قصه محرم به سر رسید

روز عاشورا تجلی میثاق مردم با امام حسین(ع) است و هیأت‌های مذهبی، عزاداران حسینی و ارادتمندان سرور و سالار شهیدان امروز در فضایی معنوی با تشکیل دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی به یاد امام حسین(ع) و شهدای کربلا عزاداری کرده و اشک ماتم ریختند.

ماه محرم به دهمین روز خود رسید و مردمان پایتخت شور و شعور حسینی همچنان عزادارند، عزادار سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان.

امروز نیز همانند روزهای قبل در جای جای استان زنجان صدای دسته و عزاداری به گوش می‌رسد و هر کس به اندازه توان و بضاعت خود در عزای سومین امام شیعیان عزاداری می‌کند.

از نخستین ساعات امروز سه‌شنبه همزمان با دهم محرم سالروز عاشورای حسینی آیین‌های عزاداری در قالب دستجات سینه‌زنی، زنجیرزنی با حضور پرشور عزاداران مومن و خداجوی استان برگزار و در ظهر عاشورا به اوج خود می‌رسد.

برگزاری مراسم عزاداری روز عاشورا در استان زنجان شور و حال خاصی دارد، باید در زنجان بود و دید عاشقان اهل بیت (ع) به ویژه امام حسین (ع) با عزاداری خود چه غوغایی برپا کرده‌اند.

سیستان و بلوچستان؛ اجرای مراسم تعزیه خوانی در زاهدان

گروه تعزیه مسجد از سال ۱۳۷۶کار خود را آغاز کرده و در راستای مراسمات محرم و عزاداری سیدالشهدا (ع) فعالیت های خوبی را انجام داده است.

گروه تعزیه مسجد ابوذر غفاری بلوار رسالت در ماه محرم برنامه های متنوعی از جمله تعزیه نمایشی شهادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع)، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، خطبه خوانی حضرت زینب (سلام الله علیها) در کاخ یزید را اجرا کرده که موجب رضایت مندی مردم شریف شهرستان زاهدان شده است.

تعزیه نمایشی خرابه شام به یاد دو خادم مسجد ابوذر غفاری مرحوم مصطفی جهانتیغ از بازیگران اصلی گروه تعزیه و شهید مرتضی خانی بندانی از گروه دمانه زنی در ظهر روز عاشورا ، هیئت شیفتگان اهل بیت بلوار جمهوری و شب شام غریبان در کهف الشهدای محله ابوذر زاهدان برگزار می‌شود.

کردستان؛ اثبات ارادت اهل سنت به امام حسین در شعر شاعران

کردستان، استانی فرهنگی، مذهبی و سرزمین مسجد و مناره است، بافت این استان را قوم کرد و ترک و شیعه و سنی تشکیل می‌دهند.

سال‌های سال است شیعه و سنی و کرد و ترک در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند و اصل وحدت و همدلی بین تشیع و تسنن در ایران را معنا کرده‌اند.

محرم که می‌آید همه در سوگ شهادت امام حسین(ع) به سوگ می‌نشینند، در و دیوار سیاه‌پوش می‌شود، مردم نذر ادا می‌کنند و برخی هم روزه می‌گیرند.

کردستان سرزمین اهل سنت پیروان امام شافعی است، کسانی که ارادت ویژه‌ای به پیامبر و خاندان آن حضرت دارند و مصداق آن را می‌توان در شعر شاعران کرد اهل سنت مشاهده کرد.

کردستان سرزمین دف و مولودی‌خوانی در مدح پیامبر و اهل بیت، سرزمین شاعران و عرفای بزرگی است که محوریت اکثریت آثار آنان پیامبر، اهل بیت و بزرگان دین هستند.   

منابع مکتوب شاعران و نویسندگان اهل سنت گواهی محکم بر اثبات ادعای ارادت پیروان این مذهب به امام حسین(ع) است.

کرمانشاه؛ قصه کربلا به «سر» رسید

امروز آفتاب که طلوع کرد حال و هوای شهر طوری دیگر بود، امروز روز عشق دلدادگی است؛ حسین و یاران باوفایش با خلق حماسه‌ای بزرگ گشاینده مسیر تازه‌ای می‌شوند؛ نهضت ماندگار سیدالشهدا(ع) دعوتی از مردم به امر به معروف و نهی از منکر بود.

با جاری شدن نام امام حسین(ع) بر زبان، ناخودآگاه قیام در برابر باطل به ذهن خطور می‌کند، عشق به حسین کهنگی ندارد؛ هرروز تازه‌تر و پویاتر می‌شود؛ عشق به حسین زمان، مکان، زن، مرد، پیر و جوان نمی‌شناسد در خانه حسین بر روی همه باز است.

حضور هیئات سینه زنی، زنجیر زنی و آحاد ملت عزادار جلوه خاصی به شهر داده است. حضور جوانان هم در عزاداری امسال بسیار پر رنگ است. عزای عاشورای حسینی تا نماز ظهر ادامه خواهد داشت و پس از اقامه نماز به پایان می‌رسد.

یزد؛ معرفی امام حسین (ع) از حسینیه ایران به سراسر دنیا

عزاداری مردم یزد از گذشته تاکنون به شکلی انجام گرفته که شهره عام و خاص بوده و در سال‌های گذشته هم به واسطه حضور گردشگران خارجی، در دنیا مطرح شده است.

حضور گردشگران خارجی در استان در سال‌های قبل بسیار آمار جالب توجهی داشت که به بیش از ۱۲۰۰ گردشگر نیز رسید و امسال هم پیش بینی بر آن است که به همین میزان رسیده و آمار آن به هزار و ۵۰۰ گردشگر هم برسد.

گردشگرانی که در مراسمات عزاداری یزد شرکت می‌کنند غالباً از کشورهای آلمان، هند، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، انگلیس، سویس، ترکیه، دانمارک، الجزایر، برزیل، مراکش، اسلوونی و چین هستند که در مراسمات مختلف و شهرستان‌های مختلف استان یزد حضور پیدا کرده و با تهیه فیلم و عکس از این مراسمات، آن را به دنیا مخابره می‌کنند.

همدان؛ سوگواری همدانی‌ها در روز عاشورا برگزار شد

آئین سوگواری روز عاشورا در همدان از صبح زود آغاز شده به طوری که شهر یکپارچه سیه پوش و عزادار است.

حرکت دسته های سینه زنی و زنجیرزنی با همراهی مردم عزادار، به شهر رنگ و بوی حسینی بخشیده است. 

طبق یک سنت قدیمی؛ هیات های عزاداری با سبک و سیاق مخصوص خود از نقاط مختلف خود را به ۶ خیابان منتهی به میدان امام(ره) می رسانند و در آنجا سوگواری می کنند.

برگزاری تعزیه، سقایی و دادن نذری به عشق حسین(ع) هم جلوه عزا در شهر را دوچندان کرده است.

مرکزی؛ آیین علم گردانی روستای انجدان 

مردم دیندار و مومن روستای انجدان اراک همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) با حضور در آیین کهن علم‌گردانی این روستا ارادت خود به شهیدان کربلا و اهل بیت(ع) رساندند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

دانلود

نماز ظهر عاشورا در شهرهای مازندران اقامه می‌شود

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز درباره اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرستان ساری، اظهار کرد:  اقامه نماز ظهر عاشورا یکی از بهترین و زیباترین امر عملی امر به معروف بوده که در خود یکی از پیام‌های قیام حسینی را نیز دارا است.

وی افزود: در سال‌های قبل با توجه به اینکه برخی از مناطق هوا بارانی بود ولی مردم مومن و عاشورایی در فضای باز نماز ظهر عاشورا را باشکوه خاصی برگزار کردند و امسال نیز طبق سنوات گذشته این مراسم در صفوف منظم اقامه خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد: غیر از حسینیه‌ها، تکایا و مساجد ، در بسیاری از مسیرهای دسته‌روی شاهد شکوه اقامه نماز ظهر عاشورا هستیم.

شکریان گفت: به هیأت‌های مذهبی و روحانیون و مداحان توصیه شده است در مراسم و محافل حسینی به اقامه نماز ظهر عاشورا تاکید کنند.

گیلان؛ دیار سلطان در عزای سرور و سالار شهیدان/اطعام ۳۰۰۰۰ عزادار حسینی

آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) محفل عاشقان اباعبدالله برای عزاداری در روز عاشورا است.

هم‌زمان با روز عاشورا، جاماندگان زیارت کربلا، از نقاط مختلف گیلان و استان‌های هم‌جوار در قالب دسته‌های عزاداری، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به آستانه‌اشرفیه و حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف آمده و ارادت قلبی خود را به امام حسین و ۷۲ یار باوفایش نشان می‌دهند.

عزاداران حسینی به یاد مظلومان دشت کربلا به سر زنان در غم شهادت اباعبدالله الحسین بوده و برای مظلوم دشت نینوا خون گریه می‌کنند.

برگزاری تعزیه و آتش زدن نمادین خیمه‌های اباعبدالله الحسین (ع) ازجمله برنامه‌هایی است که در صحن و سرای آستان مقدس و حضور هزارنفری مردم و زائران در قالب دسته‌های عزاداری باشکوه برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی؛ «عَلم‌» میراث مظلوم عزاداری تاریخی بازار

جمعیت سوگوار، پیچ‌وخم راسته‌ها و تیمچه‌ها را دسته‌دسته‌ طی می‌کنند و علم‌های نگارین، پیشاپیش دسته‌ها، به یاد علمدار سرافراز کربلا، غریو «یا ‌حسین» را به میعاد مظفریه می‌رسانند.

تیمچه مظفریه تبریز، از نخستین دوره‌های بنا در سال 1305 هجری قمری، پذیرای دستجات ماه محرم ‌بوده‌است. معماری زیبا، شرایط آکوستیک صوتی و دمای مطبوع مظفریه، باعث شده ٢۴ محله تاریخی تبریز، از جای‌جای شهر خود را به این تیمچه رسانده و زیباترین آئین‌های سوگواری را در قالب سه سبک عرب، زنجیرزن و عجم برپا کنند. 

علم‌های تاریخی دستجات تبریز، مهم‌ترین عنصر بصری در عزاداری‌های بازار این شهر است که با وجود غنای مفهومی، جلوه زیبا و دیرینگی قدمت، کمتر مورد توجه قرار گرفته‌است.

عزاداری بازار تاریخی تبریز، علاوه‌بر جنبه‌های مذهبی و معنوی، جلوه باشکوهی است از فرم‌ها و نمادهای مهم هنری. نمادهایی که از بطن عزاداری‌ مردم نشات گرفته و در قالب هنرهایی مانند تعزیه، پرده‌خوانی، شبیه‌خوانی و نقالی، وارد هنرهای نمایشی شده‌است.

فارس؛ پاکسازی مسیر عزادارن حسینی شیراز

پخش کردن نذری در ماه محرم و مراسم عزاداری با تجمع و ریختن زباله در مسیرهای شهر همراه است و باید در کنار برگزاری مراسم این ایام به جمع‌آوری زباله و پاک شدن چهره شهرمان نیز توجه کنیم. در این ایام که بسیاری از گردشگران با هدف بازدید از یک رویداد مذهبی بزرگ راهی شهر ما می‌شوند، هر یک از ما به عنوان یک شهروند سوگوار در ماه محرم می‌توانیم تصویر مطلوبی از این مراسم و آئین‌های سوگواری برای گردشگران ایجاد کنیم.

دبیر تشکل پاکسازان طبیعت فارس با اشاره به برگزاری  برنامه 205 این تشکل گفت: در این برنامه، مسیر عبور دسته‌های عزاداران حسینی (ع) در شیراز مورد پاکسازی قرار گرفت.

شهلا ایادی ادامه داد: بر این اساس امسال برای پنجمین سال متوالی، مسیر آرامستان قصردشت از ظروف یک بار مصرف و زباله‌هایی که در مسیر رها شده بود، پاکسازی شد.

کرمان؛ حال و هوای عاشورایی دیار کریمان

آیین‌های عزاداری عاشورای حسینی در شهرهای مختلف استان کرمان با شکوه خاصی برگزار شد و عاشقان اباعبدالله (ع) در عزای حسین (ع) و یارانش اشک ماتم ریختند.

حال و هوای دیار کریمان عاشورایی شده و شهر سیاه‌پوش، در هر کوچه و برزنی صدای سینه و زنجیرزنی و ارادت به سیدالشهداء به گوش می‌رسد.

عزاداران اباعبدالله‌الحسین (ع) ظهر امروز پس از پایان عزاداری در نقاط مختلف استان کرمان به فرمان سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کردند.

مردم کوهبنان طبق یک سنت چهار صد ساله با حضور در مساجد، تکایا و حسینه‌ها پس از اقامه نماز صبح به قرائت زیارت عاشورا پرداختند و ثواب آن را تقدیم به روح مطهر و منور آقا ابوالفضل العباس (ع) کردند و در ادامه با حمل بیرق‌های سیاه و سبز همچنین فریادهای لبیک‌ یا حسین(ع) و لبیک‌ یا ابوالفضل العباس (ع) به سوی امامزاده سلیمانشاه (ع) برای زیارت قبور مطهر و منور شهیدان هشت سال دفاع مقدس شتافتند.

منبع: فارس

منبع: مشرق

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۸۶۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

ویروس کرونا در ایران قربانی گرفت؛ فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در قم

واکنش همتی به شایعه دلار ۲۰ هزارتومانی: آرزو بر جوانان عیب نیست| تورم سال ۹۸ به زیر ۲۰ درصد می‌رسد

نشست FATF در پاریس؛ ایران در چند قدمی لیست سیاه؟ تبعات آن چیست؟

FATF حل نشد، عراق ۵ میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

مانه و سملقان ۱۴ منطقه صعب‌العبور دارد

خبر بعدی:

آملی لاریجانی: تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ انتخابات دوم اسفند ماه یک جریان مهم برای مردم سالاری دینی است تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است. ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹ سیاسی سیاست ایران نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با دعوت از عموم ملت ایران اسلامی به حضور پر شور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در این فضا به همدلی و انسجام ملی نیاز داریم امیدواریم که بطلان تخیلات خامی که دشمنان در انصراف ملت از انقلاب داشته اند، بار دیگر ثابت شود. ان شاء الله همه ما در این انتخابات شرکت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر حفظ وحدت و همدلی یادآور شده است:‌ اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نیز مثل همه مردم در انتخابات شرکت خواهند کرد و افتخار این را خواهیم داشت که در تجلی این وحدت و انسجام ملی، سهم و نقش کوچکی داشته باشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت انتخابات در نظام مردم سالاری دینی خاطر نشان کرد: انتخابات دوم اسفند ماه یک جریان مهم برای مردم سالاری دینی است تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است و ما امیدواریم که همه با هر سلیقه‌ای که دارند در انتخابات شرکت کنند و اهتمام خود را به نظام جمهوری اسلامی و بحث اهمیت سرنوشتی که در دست خود مردم است، نشان بدهند. البته ممکن است در جریان انتخابات، کسانی انتقاداتی داشته باشند این یک مساله است ولی اصل شرکت در انتخابات و نشان دادن وحدت ملی مساله مهمتری است که ان شا الله باید رعایت کنیم.

انتهای پیام/

R1455/P/S1,1412/CT12 واژه های کاربردی مرتبط مجمع تشخیص مصلحت نظام

دیگر خبرها

 • ایجاد نظام دیده بانی پایش سلامت مردان
 • دوم اسفند، تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خودشان است
 • حضور مردم در انتخابات نشانه شعور سیاسی ملت است
 • شور و شعور سیاسی یک روزمانده به انتخابات؛ حماسه می سازیم
 • روایت تسنیم از بسیج همه جانبه دستگاه‌های اجرایی برای ثبت حماسه‌ای عظیم در خطه کویری خراسان جنوبی
 • آملی لاریجانی: تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است / همه با هر سلیقه پای صندوق رای حاضر شوند
 • آملی لاریجانی: انتخابات تجلی رکن جمهوریت نظام است/فلاحت‌پیشه: اعتراض به رد صلاحیت‌ها نسبتی با رای ندادن ندارد
 • انتخابات صحنه عظیم همدلی، وحدت و همزبانی ملت شریف ایران است
 • لاریجانی: امیدواریم که همه با هر سلیقه ای که دارند در انتخابات شرکت کنند/ تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است
 • اسراری درباره برج شیطان که کمتر کسی جرات بالا رفتن از آن را دارد
 • تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است
 • محمد نوازی: حسین حسینی را دوست دارم، اما او خیلی نوسان دارد؛ فردی به اسم امیر سلطانی کجای تاریخ باشگاه استقلال بوده که حالا روی نیمکت هم می‌ نشیند؟
 • سید حسین حسینی نباید جواب مهدی رحمتی را می داد
 • معاون توسعه ورزش بانوان: حضور پر شور و شعور در انتخابات بیانگر اتحاد مردم و اعتماد به نظام است
 • فاش شدن اعتیاد بازیگر معروف و شکست او در یک پروژه عظیم
 • رحمانی فضلی: انتخابات، تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خود است
 • برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل داریم/ انتخابات، تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خود و کشور است
 • انتخابات، تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خود است
 • پلیس راهور فاتب میزبان یازدهمین نشست پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌های سراسر کشور/سردار حسین رحیمی: استشمام یک هوای پاک حق همه ماست
?>