مشاهده اخبار داغ روز

خبرگزاري آريا -

ايجاد مشکلات پوستي در ناحيه تناسلي درصورت استفاده مداوم از دستمال کاغذي
مضرات دستمال کاغذي براي ناحيه تناسلي زنان!
حتما شما هم بارها از متخصصان شنيده ايد که بايد براي پيشگيري از ابتلا به عفونت هاي قارچي در ناحيه تناسلي، خودتان را پس از رفتن به دستشويي، خوب خشک کنيد تا محيط گرم و مرطوبي براي رشد قارچ ها در اين ناحيه به وجود نيايد اما دکتر باريک بين متخصص پوست و عضو هيات علمي دانشگاه ، از آن روي اين سکه مي گويد و توصيه ها و هشدارهايي در اين زمينه دارد که خواندنش خالي از لطف نيست.


** دليل توصيه شما براي عدم استفاده از دستمال کاغذي به منظور خشک کردن ناحيه تناسلي چيست؟
- ناحيه تناسلي، جزو حساس ترين مناطق پوستي است که مي تواند به سرعت و شدت با هر نوع محرک خارجي مانند دستمال کاغذي، تحريک شود. متاسفانه، بسياري از خانم ها به صورت وسواس گونه اي عادت به خشک کردن ناحيه تناسلي خود بعد از رفتن به دستشويي دارند که اين مسئله مي تواند مشکلات پوستي مختلفي را در ناحيه تناسلي آنها ايجاد کند.
**چه مشکلاتي؟
- مهمترين مشکل اين است که مواد و ترکيب هاي موجود در دستمال هاي کاغذي، جزو مواد آلرژن هستند. اين حساسيت زا بودن در اثر استفاده از عطرهاي مختلف در دستمال هاي کاغذي، تشديد هم خواهد شد. افراد مبتلا به آلرژي هاي پوستي با استفاده از دستمال کاغذي براي خشک کردن خود با تشديد بيماري و وخيم تر شدن شرايط پوستي شان در ناحيه تناسلي مواجه خواهد شد.
در واقع چنين افرادي به اگزماي تماسي آلرژيک به دليل تماس با دستمال کاغذي و حساسيت به مواد داخل آن مبتلا هستند. اين خانم ها در دوره هايي به دليل تشديد آلرژي شان با شکايت از سوزش، خارش، قرمزي، خشکي و التهاب در ناحيه تناسلي به پزشک مراجعه مي کنند و نمي دانند که درمان مشکل آنها به سادگي و با حذف ماده آلرژن که همان دستمال کاغذي باشد، اتفاق خواهد افتاد.

تماس مداوم دستمال کاغذي با ناحيه تناسلي باعث ايجاد ضايعاتي شبيه به زگيل تناسلي ميشود‎
** يعني تنها مشکل استفاده از دستمال هاي کاغذي براي خشک کردن، ايجاد حساسيت است؟
- نه. متاسفانه برخي از خانم ها عادت دارند که تمام قسمت هاي ناحيه تناسلي، مخصوصا داخل ناحيه و مخاط ها را به شدت با دستمال کاغذي خشک کنند که اين رفتار، بيشتر به رفتاري وسواس گونه شبيه است تا بهداشتي. تماس مداوم دستمال کاغذي با مخاط ناحيه تناسلي به مرور زمان باعث ايجاد ضايعاتي شبيه به زگيل تناسلي خواهد شد.
** کمي بيشتر درباره اين ضايعه هاي پوستي توضيح مي دهيد؟
- بله؛ اين روزها بسياري از خانم ها با شکايت از وجود دانه هايي ريز و همرنگ پوست که در قسمت داخلي لبه هاي ناحيه تناسلي (محلي که مخاط تناسلي را هم دربر مي گيرد) ايجاد شده اند، به پزشک مراجعه مي کنند. اين ضايعات که بدون درد، سوزش يا خارش هستند و امکان انتقال آنها هم به هيچ عنوان وجود ندارد، «پاپيلوماتوز» نام دارند. پاپيلوماتوزها معمولا کنار هم و در يک خط قرار مي گيرند و آلرژي هاي تماسي مانند استفاده از دستمال هاي کاغذي باعث تحريک براي ايجاد يا تشديد آنها مي شود.
** آيا راهي براي درمان اين ضايعه هاي پوستي تناسلي وجود دارد؟
- بله، خوشبختانه در بسياري از موارد ديده شده که پاپيلوماتوزها در صورت قطع استفاده از دستمال کاغذي براي خشک کردن ناحيه تناسلي، کم کم از بين مي روند. به همين دليل هم نيازي به استفاده از روش هاي تهاجمي يا غيرتهاجمي براي حذف اين ضايعات پوستي وجود ندارد، ضمن اينکه پاپيلوماتوزها به همسر منتقل نمي شوند يا در صورت زايمان طبيعي، خطر انتقال آن به نوزاد هم وجود نخواهد داشت.

براي رعايت بهداشت ناحيه تناسلي بچه ها لباس زير آنها را شب به شب عوض کنيد‎
** نظرتان درباره خشک کردن ناحيه تناسلي بچه ها با دستمال چيست؟
- نه دختربچه ها و نه پسربچه ها به دليل پوست حساسي که دارند، نبايد با دستمال کاغذي خشک شوند. دختربچه ها، ترشحات واژينال هم ندارند و بنابراين استفاده از دستمال کاغذي براي خشک کردن آنها به هيچ عنوان توصيه نمي شود. شما مي توانيد براي رعايت بهداشت بيشتر ناحيه تناسلي بچه ها، لباس زير آنها را شب به شب عوض کنيد و لباس هاي زير نخي و سفيد برايشان بپوشانيد.
** توصيه آخر
- برخي از خانم ها در اثر استفاده از پدهاي بهداشتي هم دچار خارش و التهاب پوست خارجي ناحيه تناسلي مي شوند. توصيه ما به اين گروه از خانم ها، استفاده از پدهاي پنبه اي غيرمعطر و تعويض مارک پد خود در صورت حساسيت دادن به آن است. اگر هم فردي به هر دليلي مجبور شد که از دستمال کاغذي تحت شرايط خاصي براي خشک کردن خود کمک بگيرد، بعد از بلند شدن، تنها قسمت هاي خارجي ناحيه تناسلي و کناره هاي پاهاي خود را خشک کند. هر نوع دستمالي بايد روي اين قسمت هاي حساس، گذاشته و برداشته شود.کشيدن دستمال روي ناحيه تناسلي يا مخاط آن، باعث ايجاد تحريک و حساسيت مي شود.
جايگزين هاي دستمال کاغذي
براي خشک کردن ناحيه تناسلي، به جاي دستمال هاي آلرژن، مي توان از چند جايگزين استفاده کرد. اولين راه، استفاده از حوله هاي سفيد و نخي در خانه است. شما مي توانيد خودتان را در منزل با اين حوله ها خشک کنيد و شب به شب آنها را براي استفاده روز بعد، بشوييد.

براي خشک کردن ناحيه تناسلي از حوله هاي سفيد و نخي استفده کنيد‎
راه بعدي استفاده از حوله هاي يکبار مصرف، تنظيف يا گازهاي استريلي است که به صورت بسته هاي بزرگ هم عرضه مي شوند. شما مي توانيد اين حوله يا پارچه هاي استريل و نخي که هيچ ترکيب حساسيت زايي هم ندارند را به تکه هاي کوچک تقسيم کنيد و آنها را داخل يک نايلون بگذاريد. سپس در منزل يا حتي خارج از منزل از آنها براي خشک کردن خود استفاده کنيد.
به اين ترتيب، شانس ابتلا به پاپيلوماتوز يا اگزماي تماسي در ناحيه تناسلي تان را از بين خواهيد برد. نکته ديگر اينجاست که گاهي برخي از خانم ها به دليل استفاده از لباس هاي زير پلاستيکي، توري يا نامناسب، مجبور به استفاده از دستمال کاغذي براي خشک کردن خود مي شوند. در اين صورت مي توان با حذف اين لباس ها و استفاده از لباس زيرهاي نخي که جاذب رطوبت هستند و رطوبت آنها هم به سرعت خشک مي شود استفاده از دستمال کاغذي را ناديده گرفت. به اين ترتيب مي توانيد به جاي استفاده از دستمال کاغذي، حوله يا هر وسيله ديگري در خانه از لباس هاي زير نخي و سفيد کمک بگيريد و لباس تان را روزي يک يا دو مرتبه عوض کنيد.
منبع :
هفته نامه سلامت
برترين ها


منبع: خبرگزاری آریا

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت

ارتباط ایرانیان با اینترنت جهانی قطع شده است

آغاز طرح فروش ۷ محصول ایران خودرو از فردا+ جدول

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۴۵۱۳۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

۶ تن زرشک خشک خراسان جنوبی به ترکیه صادر شد

وحید ضیائیان احمدی در گفت‌وگو با خبرنگارمهر اظهارکرد: از ابتدای فصل برداشت زرشک تاکنون ۶ تن زرشک خشک از خراسان‌جنوبی به کشور ترکیه صادر شده است و امیدواریم در هر دوره برداشت میزان صادرات این محصول نسبت به گذشته افزایش و برای استان سودآوری داشته باشد.

مدیرسازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با اشاره به میزان خرید توافقی محصول  استراتژیک زرشک بیان‌کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۳۵۰ تن زرشک از کشاورزان و زرشک‌کاران خراسان‌جنوبی توسط تشکل‌ها و اتحادیه‌های روستایی خریداری شده است.

ضیائیان احمدی ادامه‌داد: در زمینه خرید زرشک به جز در منطقه سربیشه در سایر شهرستان‌های خراسان‌جنوبی مشکل خاصی نداشتیم.

وی افزود: بیشترین خرید را از شهرستان قائ داشته‌ایم و پس از آن شهرستان درمیان پیشتاز فروش محصول استراتژیک زرشک به صورت توافقی بوده است که امیدواریم این اقدام برای کشاورزان خراسان‌جنوبی و زرشک کاران منطقه مایه خیر و برکت باشد.

مدیرسازمان تعاون روستایی خراسان‌جنوبی گفت: به نظر می‌رسد که از این تاریخ به بعد به واسطه نزدیک شدن به فصل اتمام برداشت محصول زرشک خرید چندانی وجود نداشته باشد.

گفتنی است در راستای حمایت از زرشکاران خراسان‌جنوبی و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌گران هر کیلو زرشک به قیمت حدأقل ۱۰ هزار تومان از کشاورزان منطقه به صورت توافقی خریداری شده است.

کد خبر 4775576

دیگر خبرها

 • زمان ارائه کارت شناسایی برق به مشترکان
 • پناهندگی یک ایرانی به استرالیا به دلیل درمان "آلت تناسلی"
 • سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب آب از مرزها خارج می‌شود
 • حذف قبوض کاغذی گاز از اوایل آذرماه
 • مطب ها به رایانه تجهیز شود/تصاویر پزشکی کاغذی استفاده نشود
 • قبوض کاغذی گاز از آذرماه هم حذف می شوند
 • بچه ها از طلای کثیف پول درمی آورند
 • حذف قبوض کاغذی گاز از اوایل آذر/ ۸۵ میلیارد تومان صرفه‌جویی می‌شود
 • خشک کردن لباس درخانه خطرناک است؟
 • انواع شیر گیاهی؛ طرز تهیه و کاربرد‌های آن‌ها
 • برکناری شهردار ناحیه 5 منطقه یک شهرداری تهران
 • افزایش ۱۱ درصدی تولید چای خشک در کشور
 • شهردار ناحيه 5 منطقه يک عزل شد
 • با اجاره‌ «دستمال نوظهور» به موزاییک سازی، معوقات کارگران پرداخت می‌شود/ بیست سال است سود سهام ما ناپدید شده!
 • صرفه جویی ۱۱۸ هزار برگ کاغذ با حذف چاپ کاغذی پایان‌نامه‌ها
 • عزل شهردار ناحیه به دلیل قصور در برف روز شنبه
 • شهردار یک ناحیه در تهران به خاطر برف عزل شد
 • خشک کردن لباس در خانه خطرناک است؟
 • دادسرای ناحیه سرپل ذهاب در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود