امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا همین امر را به شکل های مختلف تقویت و توطئه و تربیت می کنند و بر این اساس عوامل مختلفی را نیز استفاده می کنند

آیت الله مصباح یزدی گفت: خالی کردن دین از محتوای زندگی جدی انسان به معنی سکولاریسم است؛ امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا همین امر را به شکل های مختلف تقویت و توطئه و تربیت می کنند و بر این اساس عوامل مختلفی را نیز استفاده می کنند.


 

آیت الله مصباح یزدی گفت: خالی کردن دین از محتوای زندگی جدی انسان به معنی سکولاریسم است؛ امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا همین امر را به شکل های مختلف تقویت و توطئه و تربیت می کنند و بر این اساس عوامل مختلفی را نیز استفاده می کنند.

به گزارش «انتخاب»، آیت الله مصباح یزدی، در مراسم اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن های هنری سازمان بسیج هنرمندان کشور که در سالن همایش های موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد گفت: در بسیاری از امور زندگی اجتماعی خود ابهام هایی وجود دارد که باعث بداندیشی و بدرفتاری ها و بد آموزی هایی می شود که شاید بیش از 90 درصد آنها فاقد غرض سوء است.

او افزود: بقای بشر به ازدواج است و ازدواج نیز به یک عمل طبیعی نیازمند است؛ اگر این کار با یک جمله انکحت توام باشد، عبادت است و حتی نگاهی که دو همسر به هم می کنند نیز عبادت است ولی اگر این رابطه به شکل آزاد بود رفتار آنها به شکل طبیعی است و تفاوتی با پیش از و پس از آن ندارد.

آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد: بسیاری از مسایل هستند که با اندکی تغییر کیفیت در کار و حتی تغییر نیت، ارزش کار را بالا و پایین می برند؛ به عنوان مثال دو نفر در حال نماز هستند ولی یک نفر برای مردم و دیگری برای خدا عبادت می کند؛ در شکل این دو عمل تفاوتی وجود نداشت ولی آنچه ارزش ها را متفاوت کرد، نیت افراد بود.

او اظهارکرد: پیش از انقلاب افرادی برای مبارزه با دستگاه پهلوی آموزش دیدند و گاهی نیز افرادی را نیز ترور کردند و حرف آنها نیز آن بود که می خواهیم با دستگاه ظلم و ستم مبارزه کنیم؛ شاید بانیان این گروه با نیت خیر خدمت به مردم و اجتماع این کار را کرده باشند ولی در عمل، تدریجا با افرادی همپا شدند که گرایش های چپ داشتند و اعتقادی به دین نداشتند؛ این حرکت با هم همراه شدند و در اوایل انقلاب بهترین ذخیره های کشور را با ترور از ما بگیرند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: مشکل این بود که چارچوب کار آنها با احکام الهی همراه شود و اگر نیت های الهی به نفس انسانی بازگردد کارها سخت می شود؛ این گروه بزرگترین ذخایر انسانی کشور را در شرایطی که بیشترین نیاز را به آنها داشتیم از ما گرفتند؛ اگر کارها روی هوس و منفعت دنیوی و چشم و هم چشمی و رقابت انجام شود، آن کار فرجام مطلوبی نخواهد داشت؛ بارها نیز این امر را آزموده ایم.

او اظهارکرد: برخی مسایل اجتماعی و فنی ربطی به دین ندارد؛ از جمله آنها می توان به اهمیت حفظ امنیت و اهمیت کار و... اشاره کرد؛ بسیاری از امور در این حوزه تابع سلایق است و مرتبط به زندگی جدی مردم نیست؛ مسئولیت های ما در عرصه هایی است که همه مردم به شکل یکسان به آنها نیاز دارند و باید در یک حالت خالصانه به آن عمل کرد.

آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد: خالی کردن دین از محتوای زندگی جدی انسان به معنی سکولاریسم است؛ امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا همین امر را به شکل های مختلف تقویت و توطئه و تربیت می کنند و بر این اساس عوامل مختلفی را نیز استفاده می کنند.

او گفت: همین گروه سعی می کنند این مساله را نهادینه کنند که هنر نیز سلیقه ای است و ربطی به دین ندارد؛ تمامی ادیان و نژاد ها از شرق و غرب عالم گرفته یک نوع هنری دارند، پس نباید آن را هنر اسلامی و غیر اسلامی بنامیم و آن را منوط به دین کنیم.

او یادآورشد: تصور دیگر این است که تصور ما از دین را تغییر داده اند؛ امروزه گام اول انقلاب را با تمام پیچ و خم ها و... گذارنده ایم و دشمنان نیز تصریح دارند که در این گام موفق بوده ایم؛ کسانی که روی دشمنی انقلاب را ناموفق می دانند از روی غرض ورزی عنوان می کنند ولی برای گام دوم مسایلی که در گام اول ابهام داشت و باعث شد که کمتر از آن استفاده کنیم و یا تضاد بین دو گروه ایجاد می شد از بین برود.

او عنوان کرد: همین ابهامات باعث شد که نیروهای بسیاری صرف اصطکاک شود و نتیجه و برایند آن به صفر رسید؛ رسیدن به جایگاه هنر در جامعه و ارتباط با دین و اهداف انقلاب نیز از نکات بسیار مهمی است که باید به آن پرداخت؛ ابهام در حوزه ارزشیابی عرصه ای مختلف از جمله هنر از جمله چالش های دوران اول انقلاب بود.

آیت الله مصباح یزدی یادآورشد: بسیاری از مسلمانان در جهان حتی با مقوله هنر ارتباط ذهنی دقیقی ندارند و فکر می کنند که هنر بی گناه امکان ندارد؛ اگر تعریف هنر و گناه با هم انجام شود مشخص می شود که چقدر با هم تفاوت دارند.

او گفت: نمی شود هر هنری را بد دانست و اگر جایی نیز بد است باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده است؛ خوردن گوشت گوسفند سفارش هم شده است ولی اگر در شرایطی قرار گیرد می تواند حرام هم باشد؛ هنر نیز همین گونه است و اگر شرایط آن تغییر کند و نیت و تاثیرگذاری آن عوض شود شرایط نتیجه ای آن نیز تغییر می کند.

آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد: امروز در مفهوم رایج هنر، هنر با زیبایی توام است؛ ولی زیبایی نیز مفهومی دارد که در ادبیات رایج ما به دیدنی ها و گاهی به شنیدی ها تفهیم می شود؛ یک سری خواسته های انسانی است و لذاتی است که انسان ها همیشه به دنبال حس آنها هستند؛ خداوند می فرمایند که یکی از حکمت های خلقت عالم، زیبایی است؛ در خصوص آسمان بیان می کند که آسمان را به شکلی خلق کردیم که وقتی در شب به آسمان می نگرید از نگاه کردن به ستاره ها لذت ببرید.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) یادآورشد: این زینت ها و زیبایی ها نیز زمینه ای برای انتخاب ما فراهم می کنند؛ همه آنچه که ما روی زمین می بینیم، در واقع یک زینت هایی برای زمین است زیرا اگر زمین هموار بود انسان ها از نگاه کردن به آنها خسته می شدند؛ به همین دلیل است که گاهی اوقات نگاه کردن به صحرا نیز لذت بخش است.

ایشان عنوان کرد: خداوند می فرماید حتی جمع آوری گوسفندان نیز زیبایی شناسی خاصی در خود دارد که انسان را مشعوف می کند؛ خداوند ما را به درک زیبایی شناسی خاص توحیدی سفارش می کند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: دایره اختیار انسان بسیار گسترده شده که حتی در دایره خوردن غذاها هم به همین شکل است؛ یک سری مسایل دارای زینت های طبیعی هستند؛ نکته دیگر است که استفاد از نعمات الهی به چه شکل است؟ اینجاست که پای دین به میان می آید و دین راه را نشان می دهد.

ایشان عنوان کرد: خدا به ما می گوید که زندگی انسان در دنیا به سان یک آزمایشگاه است که در این زندگی می توانند به عرصه ای بروند که این عرصه دارای مرز نیست و هیچگاه تمام نمی شود؛ اصل هدف دین آن است که به ما این هدف را بفهماند که این هدف ورای این زندگی محدود است.

آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: بخشی از هنرها است که با گوش انسان سروکار دارد؛ همه ما می دانیم که در دستورات اسلام در خصوص استفاده از زینت های زندگی برای عبادت خدا است؛ وقتی انسان در امور اجتماعی و عبادی حاضر می شود بر اساس فرموده اسلام باید زینت داشته باشد و معطر باشد.

ایشان گفت: زیبا سخن گفتن نیز نوعی هنر است؛ هنرهایی چون نمایش و فیلم و... نیز هنرهایی کامل شده برخی دیگر از هنرها است؛ پس از سیر هنر به مراحل مختلف مجموعه این هنرها به شکل فیلم ها درآمد؛ هنر ساخت فیلم نیز نعمت الهی است هرچند از غرب گرفته باشیم؛ این امر به سان همان داروهایی است که فرمول آن را از غرب ایجاد کرده ایم.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) یادآورشد: اگر یک کیفیت هنر، منع شده به معنی این نیست که خداوند با هنر مشکل دارد، بلکه به این معنی است که ممکن است کیفیتی از هنر باعث شود که به انسان ضرری برسد؛ استفاده از هنرها به سان استفاده از نعمات است ولی همین نعمات نیز مرزهایی دارد؛ در روایات آمده که کسی که قرآن را با صدای خوش نخواند از ما نیست؛ امام علی از هنرمندان بی نظیر تاریخ بشریت است.

او بیان کرد: در زمینه چارچوب گذاری های اصیل در حوزه هنر کوتاهی هایی انجام شده است؛ کشور ما در حوزه علمی و نظامی و... توانمند است و امروزخود را در این حوزه ها خودکفا می بینیم ولی باید جهات فکری اموری چون هنر باید تبیین شود؛ باید اعتراف کنیم که ما نیز در این عرصه یعنی تبیین مباحث هنری و فکری آن کم کاری شده است./ 

منبع: ایران آنلاین

انتقاد صریح سپاه از سخنان اخیر حسن عباسی/ واکنش‌ها در فضای مجازی چگونه بود؟

تتلو بازداشت شد و به ایران منتقل می شود +عکس

تحریف و تخریب ظریف؛ وزیر خارجه درباره مذاکره با آمریکا چه گفته بود که دلواپسان برآشفته شدند؟

«هاریسون‌ گیت»؛ چرا امثال عباس تبریزیان، آیت‌الله می‌شوند و پرطرفدار؟

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۶۰۳۱۰۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

راهنمایی کوتاه و مختصر از بهترین رستوران‌های تهران

آفتاب‌‌نیوز :

کافی است یک روز بدون هیچ برنامه‌ریزی قبلی به قصد خوردن یک وعده غذای درست و حسابی در یکی از رستوران‌های تهران از خانه بیرون بزنید تا متوجه شوید، پیدا کردن یک رستوران خوب در تهران می‌تواند به سخت‌ترین کار دنیا تبدیل شود. همیشه انتخاب بهترین‌ها در شهر‌های بزرگ، مخصوصاً در پایتخت‌ها کار بسیار دشواری است. تعداد زیاد رستوران‌ها، تنوع در منو، تنوع در امکانات و تفاوت در سلیقه‌های مشتریان انتخاب بهترین رستوران را در شهر‌های بزرگ سخت و سخت‌تر می‌کند.

بی‌شک برای انتخاب یکی از بهترین رستوران‌های تهران باید پیش از هر چیز مشخص کنید منظورتان از بهترین رستوران‌های تهران دقیقاً چه چیزی است؟ شما قصد دارید به یکی از رستوران‌های لوکس پایتخت بروید و بهترین رستوران لوکس شمال شهر را پیدا کنید و یا دنبال رستوران‌های قدمت دار و نوستالژیک پایتخت می‌گردید؟ می‌خواهید شامتان را در بهترین رستوران با فضای باز و موسیقی زنده میل کنید با ترجیح می‌دهید بهترین رستوران را از نظر کیفیت غذا و سرویس‌دهی انتخاب کنید؟

در اینترنت لیست‌های متفاوتی با رویکرد‌های متفاوت در مورد بهترین رستوران‌های تهران نوشته‌شده است؛ که برخی طراحی فضای داخلی رستوران را مد نظر قرار داده‌اند بعضی از نظرات کاربران الهام گرفته و بعضی دیگر برای معرفی بهترین رستوران‌های تهران به سراغ سفارش غذا رفته‌اند و با معیارهایی، چون دامنه سرویس‌دهی، تنوع منوی غذایی، سرعت ارسال غذا و ... به معرفی بهترین رستوران‌های تهران برای سفارش آنلاین غذا پرداخته‌اند.

سایت‌های خارجی هم از بهترین رستوران‌های تهران نوشته‌اند!

آیا تابه‌حال شده که قبل از انتخاب رستوران و یا سفارش غذا از رستوران‌های تهران به سراغ تریپ ادوایزر، گوگل مپ، فوراسکوئر و یا دیگر سایت‌های خارجی بروید؟ اصلاً می‌دانستید که علاوه بر انواع وب‌سایت سفارش غذا داخلی، سایت‌های خارجی بسیاری هم هستند که فضایی برای به اشتراک گذاشتن نظرات شخصی کاربران در مورد رستوران‌های تهران فراهم آورده‌اند و در مورد بهترین رستوران‌های تهران نوشته اند؟

تا شما مشغول فکر کردن در مورد دلایل شخصی خود برای انتخاب یک رستوران به عنوان یکی از بهترین رستوران‌های تهران هستید، ما هم یک لیست کوتاه و مختصر از بهترین رستوران‌های تهران که شامل قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران، رستوران‌های لوکس تهران و بهترین فست فود‌های تهران است را در اختیار شما قرار می‌دهیم. شاید این لیست به شما کمک کند تا برای سفارش غذا از رستوران‌های تهران راحت‌تر تصمیم بگیرید.

بهترین رستوران‌های قدیمی تهران

هرچند که پروژه‌های شهرسازی پایتخت اکثر بافت قدیمی را نابود کرده است؛ اما هنوز هم می‌توان در بعضی نقاط شهر رد و نشانی از بنا‌ها و مغازه‌های قدیمی پیدا کرد. رستوران‌های قدیمی تهران هم از این قاعده مستثنا نیستند و خوشبختانه تعدادشان هم کم نیست.

ریحون، قدیمی‌ترین رستوران تهران از شما میزبانی می‌کند!

اگر طالب رستوران گردی هستند باید به سراغ قدیمی‌ترین رستوران تهران بروید. مخصوصاً اگر دنبال رستورانی می‌گردید که شکل و شمایل قدیمش را حفظ کرده باشد و با همان معماری چهارطاقی، میز و صندلی‌های چوبی و فضای گرمش شما را به تهران قدیم ببرد و از شما پذیرایی کند. رستوران ریحون شاید گزینه‌ی مناسبی برای سفارش غذا در تهران نباشد، اما بهترین گزینه برای صرف یک وعده غذای درست و حسابی در گوشه‌ی دنجی از پایتخت است. فرقی نمی‌کند چه سفارش داده‌اید به‌هرحال پذیرایی از شما با نون و پنیر و ریحون آغاز می‌شود تا در زمانی که منتظر آماده شدن غذا هستید اذیت نشوید.

رستوران مسلم، یک وعده ناهار را مهمان هیاهو در بازار تهران باشید

اگر حال و حوصله‌ی صف ایستادن را ندارید قید مسلم را بزنید و به فکر سفارش آنلاین غذا باشید؛ در غیر این صورت اگر اطراف بازار هستید مسلم منطقی‌ترین و بهترین انتخاب برای صرف یک وعده ناهار لذیذ ایرانی است، مطمئن باشید که از نتیجه پشیمان نمی‌شوید. ته‌چین و باقالی‌پلوی مسلم، حرف ندارد و هر سلیقه‌ای را راضی خواهد کرد.

رستوران حاج فضل الله گلپایگانی و پسران

اگر با غذای بیرون بر مشکلی ندارید بهترین انتخاب رستوران گلپایگانی است. این رستوران از قدیمی‌ترین و مطمئن‌ترین رستوران‌های تهران است پس در کیفیت غذاهایش شک نکنید. رستوران گلپایگانی با منوی کامل صبحانه و ناهار پذیرای شماست؛ اما پیشنهاد ما به شما برای صبحانه حلیم و برای ناهار کباب‌کوبیده است.‌

می‌توانیم لیست بهترین و قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران برای سفارش غذا را با مواردی، چون رستوران عمو هوشنگ، رستوران تهران البرز، رستوران نایب، رستوران توچال تجریش، رستوران زرچ و ... کامل‌تر کنیم.

رستوران‌های لوکس تهران

بی شک می‌توان برای تهران به عنوان پایتخت ایران لیست بلند بالایی از رستوران‌های لوکس تهیه کرد؛ اما ازآنجایی‌که قرار است ما لیست کوتاه و مختصری از بهترین رستوران‌های تهران در اختیارتان قرار دهیم به معرفی چند مورد از معروف‌ترین و محبوب‌ترین رستوران‌های تهران با فضای لوکس اکتفا می‌کنیم.

رستوران دیوان، طعم‌های آشنا با ظاهری لوکس

هرچند که طراحی خاص و جذاب رستوران دیوان که ترکیبی از دیزاین مدرن اروپایی و تزئینات کلاسیک ایرانی است آن را از دیگر رستوران‌های هم‌رده‌اش در پایتخت متمایز کرده است؛ اما این امر تنها دلیل تمایز این رستوران از دیگر رستوران‌های تهران نیست. شاید عجیب‌ترین مسئله‌ای که شما را در رستوران دیوان شگفت‌زده می‌کند شیوه‌ی خاص سرو غذا‌های سنتی و اصیل ایرانی با ظاهری به شدت لوکس و زیباست؛ و این امر احتمالاً اصلی‌ترین راز رستوران دیوان و علت تمایز آن از دیگر رستوران‌های تهران است.

وعده‌ای ایرانی فرنگی با منو متنوع رستوران گردان برج میلاد

اگر تصمیم گرفته‌اید شام را در رستوران گردان برج میلاد میل کنید باید بدانید که قرار است به یک رستوران بین‌المللی پا بگذارید. در این رستوران علاوه بر بهره‌مندی از فضایی خارق‌العاده با چشم‌انداز ۳۶۰ درجه‌ای از تهران شما امکان سفارش غذا به سبک هر کشوری را دارید. کافی است تصمیم بگیرید و سفارش دهید منو این رستوران دست شما را در انتخاب هر غذایی که به ذهنتان خطور می‌کند باز گذاشته است.

رستوران عالی قاپو، رستوران مانسون، رستوران لئون، رستوران اسفندیار، رستوران البرز، رستوران تماشا، رستوران لوشاتو و ... می‌توانند گزینه‌های مناسب دیگری برای رستوران‌های تهران با فضای لوکس باشند.

دو رستوران رؤیایی برای فست فود خور‌های حرفه‌ای!

فست فود‌های تهران هم دست‌کمی از رستوران‌هایش ندارند. تنوع در فست فود‌های به قدری بالاست که بد نیست یک لیست جدید و اختصاصی از محبوب‌ترین فست فود‌های پایتخت برای خودتان درست کنید.

شاید شما هم موافق باشید که فست فود‌ها گزینه‌های محبوب‌تری برای سفارش غذا تهران در مقایسه با رستوران‌های تهران هستند. اگر موافق هستید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

پرپروک طعم نوستالژیک پیتزا

امکان ندارد که عاشق فست فود غذا‌های فست فودی باشید، اما تابه‌حال نام رستوران پرپروک را نشنیده باشید. پیتزا‌های پرپروک در بین فست فود باز‌های پایتخت‌نشین زبانزد است پس اگر ب تازگی ب جمعشان پیوسته‌اید؛ در اولین فرصت سری به رستوران پرپروک بزنید.

رستوران سیب ۳۶۰

رستوران سیب را بیشتر به نام پیتزا سیب می‌شناسند. پس عجیب نیست اگر بگوییم سیب شهرت خود را در میان رستوران‌های تهران مدیون طعم فوق‌العاده‌ی پیتزاهایش است. این فست فود چندین شعبه در نقاط مختلف تهران دارد که دسترسی به آن را برای مشتریان آسان می‌کند؛ اما اگر به هر دلیلی حوصله بیرون رفتن ندارید بد نیست بدانید که امکان سفارش آنلاین غذا از رستوران سیب ۳۶۰ وجود دارد و کافی است تصمیم بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان پیتزا‌های سیب را درب منزلتان تحویل بگیرید.

فست فود‌های دیگری هم مانند برگر زغالی ظفر، استریت برگر، کماج برگر و بلک برگر هم می‌توانند در لیست رستوران‌های رؤیایی برای فست فود خور‌های حرفه‌ای برای سفارش غذا در تهران جای بگیرند.

شما کدام‌یک از موارد بالا را در لیست شخصی خودتان از رستوران‌های تهران قرار می‌دهید؟ چرا؟

دیگر خبرها

 • تلف شدن ۲۰ راس گوسفند بر اثر حمله گرگ در ایذه
 • شورای علمای یمن همراهی با «معامله قرن» را حرام دانست
 • گرگ در ایذه ۲۰ راس گوسفند را درید
 • گرگ ۲۰ راس گوسفند را در ایذه درید
 • سفارش ساخت قطعات «حوزه دفاعی» به دانشگاه افزایش یافت
 • عیادت آیت الله مصباح یزدی از آیت‌الله خرازی
 • رد پای مخرب انسان در نمایشگاه گروهی هنر چیدمان
 • آیت الله مصباح یزدی از آیت الله خرازی عیادت کرد
 • حرام اعلام شدن سیگار الکترونیکی در اندونزی
 • استارت آپ عمده‌فروشی آنلاین راه‌اندازی شد
 • زوج تازه مسلمان شده روسی: تشرف به دین اسلام به ما هویت معنوی بخشید
 • منظور مولانا از شیخ دین کسی نیست جز شمس تبریزی
 • محصولات تراریخته خوردن یا نخوردن؟ مسئله این است!
 • برگزاری مرحله سوم طرح مصباح الهدی در آموزش و پرورش تهران
 • آغاز ثبت سفارش عرضه اولیه فروی
 • تأثیر دین در قصه‌نویسی بررسی شد
 • ترخیص تجهیزات استخراج رمزارز از گمرکات به‌ شرط مجوز
 • کبد چرب خود را با این روش به‌راحتی آب‌خوردن درمان کنید
 • بهمن ارک: «پوست» عاشقانه‌ای خیالی از افسانه‌های محلی آذربایجان است